Utropspris
   Varor pr. sida   5 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Louis Poulsen. Diverse reservedele til udendørs pullert
Louis Poulsen. Diverse reservedele til udendørs pullert bestående af: skærm af akryl/hvidt plast, overskærm samt montage af irret metal mm. H. ca. 40 Ø. ca. 69 cm. Fremstår med brugsspor, patineret/irret metal. Fejl og mangler forekommer, heriblandt manglende pullert. Lauritz.com indestår ikke ...

Varunr: 6198874
SEK 2 819 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
21:26
SEK 423
Poul Henningsen. Par PH 4,5/3 udendørslamper kobber (2)
Poul Henningsen. Par PH 4,5/3 udendørslampe af patineret kobber. Formgivet i 1966. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. Fremstår med kraftig brugsspor, patineret, skævhed samt med manglende skruer (2)

Varunr: 6195039
SEK 11 275 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
16:37
SEK 6 483
M144/22 M145/22 Poul Henningsen. Par PH 3-2½ udendørs pullertlamper (2)
Poul Henningsen. Par PH 3/2½ pullert. Udendørsslamper af sort pulverlakeret stål. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 90 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ridser, små afslag, uden ledninger. (2) Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Nordsjællands Politi Se alle ...

Varunr: 6230873
SEK 7 047 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
20:32
SEK 4 510
Fog & Mørup. Udendørslampe af metal.
Fog & Mørup. Udendørslampe af grønlakeret metal. H. 118cm, Ø. 46cm. Fremstår med brugsslitage.

Varunr: 6230681
SEK 1 128 DK, Aalborg, Nibevej 03-07-2022
19:00
SEK 423
David Light. 'Henrik', udendørs lampe af kobber
David Light. 'Henrik', udendørs lampe i kobber. H. 34 cm, D. 30 cm. Fremstillet af David Light. Fremstår med få brugsspor.

Varunr: 6230688
SEK 1 409 DK, Aalborg, Nibevej 04-07-2022
19:20
SEK 423