Utropspris
   Varor pr. sida   9 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Fire udendørslamper (4)
Fire udendørslamper af metal. H. 142 cm. Fremstår med brugsspor og patina. Ej testet. (4)

Varunr: 5780591
SEK 3 598 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2020
18:10
SEK 3 045
Gartenlampe / Stehlampe / Stehleuchte, Metall, 1950er Jahre
Gartenlampe / Stehlampe / Stehleuchte, Metall, 1950er Jahre. Stehlampe aus orange und weiß lackiertem Metall, mit einem runden Standfuß und einem perforierten Lampenschirm, mit einem weiß beschichteten Lampenschaft, mit einer Brennstelle versehen, H.54cm, D.42cm, altersgemäße Gebrauchs- und ...

Varunr: 5783232
SEK 2 578 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-09-2020
SEK 1 134
Fire udendørs væglamper i glas med jernmontering (4)
Fire udendørs væglamper i mundblæst brunt glas med jernmontering. H. 50 cm. Fremstår med kraftige brugsspor på montering, samt enkelte afslag langs fodrand. (4)

Varunr: 5766611
SEK 2 768 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2020
20:35
SEK 484
Alfred Homann for Louis Poulsen. Tre væglamper. (3)
Alfred Homann for Louis Poulsen. Tre væglamper af hvidlakeret aluminium, på firkantet vægplade. H. 20 B. 24 cm. fremstår med brugsspor.(3)

Varunr: 5769289
SEK 2 214 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2020
20:36
SEK 900
Belysning Poulsen
LOUIS POULSEN, "Toldbod 155 Pollare", utomhusbelysning, Danmark, formgivningsår 2006, grålackerad, höjd ca 90 cm

Varunr: 5786095
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 30-09-2020
21:39
Se mer
Vägglampor Bumling mini design Anders Pehrson
ANDERS PEHRSON, "Bumling mini", vägglampor, 1 par, Ateljé Lyktan, aluminium lackerad i beige nyans, höjd ca 35, skärmarnas diameter ca 19 cm

Varunr: 5787624
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 02-10-2020
20:46
Se mer
Preben Jacobsen & Flemming Brylle, tilskrevet. Bedlampe
Preben Jacobsen & Flemming Brylle, tilskrevet. Bedlampe med skærme af orange, hvid og røgfarvet plast, stamme af sortlakeret metal. H. 80 Ø 40 cm. Fremstår med kraftig slitage, flere skærme med krakeleringer på skærme.

Varunr: 5775287
SEK 1 107 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-10-2020
17:02
SEK 415
Peter Bysted for Louis Poulsen. Rubbie Pullert
Peter Bysted. Udendørslampe, beklædt med sort gummi, afskærmning af klar polykarbonat. Fremstillet hos Louis Poulsen, model Rubbie Pullert. H. 72 cm. Udstillingsmodel, antageligt placeret udendørs.

Varunr: 5677688
SEK 8 303 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-10-2020
19:26
SEK 830
Carsten Fischer / Henning Larsen for Louis Poulsen. LP Capsule Lygtepæl / Mastetop
Carsten Fischer / Henning Larsen. Lygtepæl / Mastetop med underskærm af klar polykarbonat, overskærm af opal PMMA, armaturhus og fod af støbt aluminium. Fremstillet hos Louis Poulsen, model LP Capsule. H. 360 cm. Udstillingsmodel, minimale brugsspor.

Varunr: 5677716
SEK 4 152 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-10-2020
19:49
SEK 484