Kategori  Utropspris
ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Philips Grandeville gadelampe / parklampe
Philips Grandeville gadelampe / parklampe uden stander. H. ca. 45 Ø. top 66 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor, defekter og mangler kan forekomme.
Varunr: 5565639
SEK 1 130 DK, Helsingør, Støberivej 22-02-2020
15:23:57
SEK 424
Fire udendørslamper (4)
Fire udendørslamper af jern. 3 stk H 77 cm, 1 stk H 47 cm. Brugsspor samt manglende glas. (4)
Varunr: 5561355
SEK 1 412 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-02-2020
16:29:00
SEK 424
Vägglampor Louis Poulsen 1-par
JENS MÖLLER JENSEN, "Planet", vägg-/fasadlampor, 1-par, för Louis Poulsen, ursprungligen formgivna 1993, pulverlackad aluminium, kupa i plast, höjd ca 35, diameter ca 49 cm
Varunr: 5592136
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23-02-2020
10:16:00
Se mer
Varunr: 5592266
15:38:00
Se mer
To Par Prisma udendørslamper, (4)
To Par Prisma udendørslamper, serie Plus. Sølv bemalet metal med glasskærm. Produceret i Italien. Fremstår med få brugsspor. (4)
Varunr: 5583484
SEK 1 130 DK, Aalborg, Nibevej 23-02-2020
17:24:00
SEK 424
8 stk. Prisma udendørslamper (8)
8 stk. Prisma udendørslamper med glasskærme med plast indfatning. 1990'erne. Fremstår med få brugsspor. (8)
Varunr: 5583486
18:53:00
SEK 424
Poul Henningsen. PH 3/2½ pullert af kobber
Poul Henningsen (1894-1967). PH 3-2½ udendørslampe/pullert med stamme og skærme af bruneret kobber. H 90, Ø. 29 cm. Fremstår med patina.
Varunr: 5591763
SEK 5 648 DK, Herlev, Dynamovej 23-02-2020
20:27:00
SEK 7 060
Poul Henningsen. PH 3-2½ udendørs pullert / bedlampe.
Poul Henningsen. PH 3/2½ pullert. Udendørsslampe af sort pulverlakeret stål. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 90 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Ubrugt i original emballage. Første foto er et modelfoto.
Varunr: 5568389
SEK 9 885 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-02-2020
20:42:00
SEK 4 519
Dansk lampeproducent. Bedlampe samt par væglamper, kobber (3)
Dansk lampeproducent. Bedlampe samt par væglamper af kobber/ patineret kobber. Fremstillet hos Form Light. H. 22-90 cm. Fremstår med brugsspor/patina (3)
Varunr: 5594546
SEK 1 694 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 25-02-2020
10:11:13
SEK 424
Simes LIFT SQR1 S.5075W.14 (2)
Simes LIFT SQR1 S.5075W.14 fasadbelysning, 18 x 18 cm, led, dimbarhet IP65, nyskick i originalkartong, Made in Italy (2)
Varunr: 5568468
SEK 12 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 29-02-2020
16:21:00
SEK 350