Utropspris
   Varor pr. sida   13 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Alfred Homann & Ole V. Kjær. To Nyhavn udendørs lamper. (2)
Alfred Homann & Ole V. Kjær. To store galvaniserede udendørs lamper "Nyhavnslampen". Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø. 56 cm. Længde ca. 90 cm. Fremstår med patina. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6045419
SEK 1 364 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
19:48
SEK 409
Udendørslampe, Louis Poulsen, PH udendørslampe af Poul Henningsen, senere hvidlakeret
Poul Henningsen for Louis Poulsen, designet i 1966, PH udendørslampe, stel med skærme af senere hvidlakeret kobber, Ø 45 cm. Fremstår med enkelte brugsspor bl.a. ridser. Se også varenr. 6041527

Varunr: 6041526
SEK 5 455 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
20:18
SEK 3 819
Poul Henningsen for Louis Poulsen, designet i 1966, PH udendørslampe, stel med skærme af senere hvidlakeret kobber, Ø 45 cm. Fremstår med enkelte brugsspor bl.a. afskalning af maling. Se også varenr. 6041526

Varunr: 6041527
20:31
SEK 3 546
David Light. 'Henrik', udendørs lampe i kobber
David Light. 'Henrik', udendørs lampe i kobber. H. 37,5 cm, D. 32 cm. Fremstillet af David Light.Fremstår med få brugsspor.

Varunr: 6043663
SEK 4 091 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:37
SEK 1 159
Udendørslamper, Louis Poulsen, Nyhavn af Alfred Homann & Ole V. Kjær (2) Nr. 241
Alfred Homann & Ole V. Kjær for Louis Poulsen, Nyhavn udendørslamper af hvidlakeret & glas, Ø 31 cm. L. 43 cm. Fremstår med brugsspor m.m. (2) Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den næste tid blive lagt mange forskellige ...

Varunr: 6044103
SEK 2 046 DK, Odense, Kratholmvej 23-06-2021
19:49
SEK 1 500
Reservedele til lamper bl.a. PH udendørs lamper m.m. (7) Nr. 245
Reservedele til lamper bl.a. PH udendørs lamper m.m., PH skærmholder m/ mellemskærm & underskærm, PH skærmholder m/ løs mellemskærm & løs underskærm, patineret PH topskærm, PH topskærm m/ udskæring samt skærm (ej PH), Ø 11-45-50 cm. Fremstår m/ brugspræg bl.a. ridser m.m. (7) Denne vare er en...

Varunr: 6044107
19:50
SEK 682
Louis Poulsen. Fire loftlamper (4)
Louis Poulsen. Fire loftlamper af bemalet metal. Ø.13-22cm. H.20 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, afskalning. Lauritz.com indestår ikke fro funktionaliteten. (4)

Varunr: 6042269
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
20:57
SEK 409
Opple Performer 140062031 LED 90 Watt lampe (2)
Opple Performer 140062031 LED-udendørs projektør Aluminiums hus med integrerede køleribber, projektøren er vandtæt (IP65), Lang levetid (70.000 timer L70B50), op til 20.000 lumen og en effektivitet op til 125lm/W, mat sort. Fremstår ubrugt i original emballage. 44 x 37.1 x 6.5 cm (2)

Varunr: 6043376
SEK 1 091 DK, Aalborg, Nibevej 24-06-2021
18:54
SEK 409
Opple LED Eifel projektør125 Watt (2)
Opple LED Eifel LED Projektør 15625LM 125W/840 ASY. Aluminiums hus med integrerede køleribber, projektøren er robust (IK08), Vandtæt (IP65), Lang levetid (70.000 timer L70B50), op til 20.000 lumen og en effektivitet op til 125lm/W, mat sort. Fremstår ubrugt i original emballage.44 x 37.1 x 6.5 cm...

Varunr: 6043369
18:55
SEK 409
Opple LED Eifel projektør 125 Watt (2)

Varunr: 6043370
18:55
SEK 409
Iguzzini Zhaga connectiongade amatur og Opple 90 Watt lampe (2)
Iguzzini Zhaga connection Street pole-top 416x211mm gadebelysning og Opple Performer 140062031 LED-udendørs projektør Aluminiums hus med integrerede køleribber, projektøren er vandtæt (IP65), Lang levetid (70.000 timer L70B50), op til 20.000 lumen og en effektivitet op til 125lm/W, mat sort. ...

Varunr: 6043372
18:56
SEK 409
Gehrdt Bornebusch & Max Brüel for Okholm. Par fakkellamper af kobber (2)
Gehrdt Bornebusch & Max Brüel for Okholm. Par Fakkel udendørslampe model W300 af patineret kobber med kuppel af glas. H. 61 B. 35 D. 30 cm. Fremstår med brugsspor.(2)

Varunr: 6043415
SEK 5 455 DK, Herlev, Dynamovej 26-06-2021
19:41
SEK 546
Sputnik Estudio for Marset. Udendørs pendler, model Santorini. (3)
Sputnik Estudio. Udendørs pendler med skærme af farvet plast samt bundskærm af glas. H. 25,8 cm, Ø. 21,2 cm. Model Santorini . Fremstillet af Marset. (3)

Varunr: 6000470
SEK 4 910 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2021
16:25
SEK 409