Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Väggbonader
VÄGGBONADER, 2 st., vävda, oidentifierad konstnär, ca 178x117 cm samt 99x81 cm
Varunr: 5439433
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
13:18:00
Se mer
Väggbonad 1900-talets första hälft
VÄGGBONAD, 1900-talets första hälft, orientalisk, ca 97 x 139 cm
Varunr: 5441842
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 22-09-2019
18:36:00
Se mer
Väggbonad/ gobeläng maskinvävd
VÄGGBONAD / GOBELÄNG, maskinvävd, 1900-talets andra hälft, ramad, yttermått ca 123x171 cm
Varunr: 5441921
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
20:11:00
Se mer
Sten Kauppi textil
STEN KAUPPI (1922-2002): Abstrakt komposition, textil, signerad Kauppi, ca 39,5x33, bildmått ca 24x20,5 cm
Varunr: 5443138
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-09-2019
16:02:00
Se mer
Sten Kauppi textil
STEN KAUPPI (1922-2002): Figurpar, textil, monogramsignerad, textil upplimmad på pannå av papp, ca 25x18 cm
Varunr: 5443177
18:00:00
Se mer
Väggbonad 1900-tal
VÄGGBONAD, 1900-tal, ca 210 x 160 cm
Varunr: 5444412
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 24-09-2019
14:12:00
Se mer
Margareta Gelin väggbonad
MARGARETA GELIN (f. 1944), väggbonad, "Jabbonah", föreställande ryttare, vävd, ull på ullvarp, etikettsignerad, påsydd etikett, ca 85x103 cm
Varunr: 5445978
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-09-2019
20:53:00
Se mer
André Verdet gobeläng Aubusson
ANDRÉ VERDET, gobeläng, Aubusson 1971, gobelängteknik, signerad A. Verdet samt Aubussons märkning, baksidan med otydlig etikett, 150x190cm. . PROVENIENS: Tore Wretman
Varunr: 5440568
SEK 8 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 29-09-2019
19:12:00
Se mer