Utropspris
   Varor pr. sida   5 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Bering. Rundt vægur, quartz i org. æske
Bering. Rundt vægur, sort urskive m/ stregindeks af rustfrit stål m.m., quartz, i org. æske, Ø 29,2 cm. Håndteringsmærker på æske. Uret gik på vurderingstidspunktet, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten eller for batteriets levetid.

Varunr: 5999186

SEK 1 632 DK, Odense, Kratholmvej 31-07-2021
10:47
SEK 1 292
Bering. Rundt vægur, quartz i org. æske, sort

Varunr: 6054256

15:17
SEK 1 292
Vægur af forgyldt træ og gesso
Vægur i Gustaviansk stil med kasse af forgyldt træ og gesso. Rigt dekoreret med søjler, guirlander og vaser. Top horn, harpe og bladværk. Hvid patineret urskive med arabertal. Sign. Rob Engstrøm, Stockholm. Urværk med timeslag. 1900-tallets begyndelse. Pendul og optræksnøgle medfølger. H. 90 cm. ...

Varunr: 6062652
SEK 2 719 DK, Herlev, Dynamovej 01-08-2021
19:26
SEK 544
Fransk vinbondeur / vægur
Fransk vinbondeur / vægur af præget messingblik, urskive af hvidemaljeret metal med sorte romertal, lodder medfølger.1900-tallets midte. H. 49 B. 38 D. 14 cm.

Varunr: 6059178
SEK 1 088 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 02-08-2021
19:04
SEK 408
Samling på 60 vægure (60)
Samling på 60 vægure af sort metal, med hvide tal samt visere. I original emballage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fejl og defekter kan forekomme. (60)

Varunr: 6063852
SEK 1 360 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-08-2021
20:15
SEK 408