Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Stort antikbemalet vægur, Ø. 80 cm
Antikbemalet vægur med teksten "Hotel Westminster". Væguret er fremstillet i metal og i retro vintage stil. Ø 80 cm.
Varunr: 5351858

SEK 1 727 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
10:29:00
SEK 432
George Nelson for Vitra, Ball Clock vægur
Vitra Ball Clock vægur, hvidlakeret metal og rødlakeret markeringer. Ø 33 CM. Designet af George Nelson for Vitra i 1948. Vejledende udslagspris 2.413 DKK, Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om ...
Varunr: 5427546

SEK 1 439 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-09-2019
10:40:36
SEK 1 079
Amerikansk vægur Waterbury Clock Company i kasse af fineret mahogni.
Amerikansk vægur Waterbury Clock Company i kasse af fineret mahogni, med ottekantet hoved, skive med romertal. H. 63 cm. B. 42 cm. 1900-tallets begyndelse. Fremstår med brugsslitage og finer skader, pendul og optræksnøgle medfølger.
Varunr: 5417152
SEK 1 151 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
12:31:00
SEK 432
Euvray, Uhr / Wanduhr, Neufchâteau, Frankreich
Euvray, Uhr / Wanduhr, Holz, Perlmut, Neufchâteau, Frankreich. Konstruktion aus einem geschwungenen Holzkorpus mit Perlmuttintarsien, Ziffernblatt aus Metall mit römischen Ziffern und zwei ornamental gestalteten Zeigern, Schlüssel und Pendel beiliegend, rückseitig mit Wandaufhängung, auf dem ...
Varunr: 5431488
SEK 5 360 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
20:15:00
SEK 429
Varunr: 5347957

20:44:00
SEK 504
Väggpendyl nyrokoko
VÄGGPENDYL, 1800-talets slut, nyrokoko, bronserad och förgylld, dekor i pastellage, urtavla med romerska siffror, ca 97x67 cm, nyckel finns
Varunr: 5441956
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
20:46:00
Se mer
Stor antikbemalet vægur
Antikbemalet vægur med teksten "Jardin du Monceau". Væguret er fremstillet i metal og i retro vintage stil. Ø 94 cm.
Varunr: 5365300

SEK 1 727 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-09-2019
19:30:00
SEK 432
Antikbemalet vægur med teksten "Les Deux Magots". Væguret er fremstillet i metal og i retro vintage stil. ca. H. 75 cm. B. 80 cm.
Varunr: 5351751

20:39:00
SEK 432
Norm Architects for Menu. Marble Vægur - sort
Norm Architects for Menu. Marble Vægur - sort Mat marmor og messing. Ø: 30 cm. D: 10 cm. Modelfoto. Vejledende udsalgspris 1.999 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen her. ...
Varunr: 5438496

SEK 1 583 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2019
18:55:00
SEK 719
Arne Jacobsen for Rosendahl. City Hall vægur - 29 cm
Arne Jacobsen for Rosendahl. City Hall vægur - 29 cm. Mineralsk topglas. Udstillingsmodel. Vejledende udsalgspris 2.445 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelageret ...
Varunr: 5444295

SEK 2 014 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2019
14:15:00
SEK 1 583
Fransk vinbondeur
Fransk vinbondeur af messingblik prydet med 'Flugten fra Ægypten', hvidemaljeret skive med romertal, sign. Kinzler a Nantes, værk med halvtimeslag. Mål på urkassen. H. 40 cm. B. 24 cm.
Varunr: 5412697
SEK 1 151 DK, Hørsholm, Hammervej 1 25-09-2019
16:35:00
SEK 432
Vægur med skive af træ, 1600-tallets slutning
Vægur med skive af træ og timekrans at tin, døgnværk med én viser, hagegang. Tyskland, antagelig fremstillet af L. Grieg 1600-tallets slutning. Pendul og to lodder medfølger. H. 22 cm. B. 22 cm. Fremstår med brugsspor og patina.
Varunr: 5443856
SEK 1 439 DK, Hørsholm, Hammervej 1 25-09-2019
20:07:00
SEK 504
Fransk vinbondeur
Fransk vinbondeur af messingblik, hvidemaljeret skive med romertal og ar3bertal, sign. Hormange . Mål på urkassen. H. 40 cm. B. 34 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5412691
20:45:00
SEK 432
Verner Panton. Lysestage til fyrfadslys
Verner Panton. Lysestage til fyrfadslys af lakeret stål, model Lighting Stairs. Fremstillet hos Palette Design. Formgivet i 1973. H. 20 cm.
Varunr: 5445110
SEK 1 151 DK, Helsingør, Støberivej 26-09-2019
13:06:30
SEK 504
George Nelson for Vitra, Sunburst Clock vægur.
George Nelson for Vitra, Sunburst Clock vægur. Designet 1950. Ø 47 cm.
Varunr: 5445105
14:07:00
SEK 432
Norm Architects for Menu. Marble Vægur - white.
Norm Architects for Menu. Marble Vægur - white, Mat marmor og messing. Ø: 30 cm. D: 10 cm. Original emballage. Vejledende udsalgspris 1.999 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen ...
Varunr: 5445072

SEK 1 439 DK, Herlev, Dynamovej 26-09-2019
14:40:00
SEK 576
12 stk 1500 watt elpærer
To kasser med 6 stk 1500 watt elpærer. Stammer fra Farvandsvæsnets Forsyningstjeneste. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5446978
SEK 1 727 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-09-2019
18:01:00
SEK 432
Fransk vinbondeur
Fransk vinbondeur af messingblik, hvidemaljeret skive med romertal, værk med halvtimeslag. Mål på urkassen. H. 39 cm. B. 25 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5412690
SEK 1 151 DK, Hørsholm, Hammervej 1 26-09-2019
19:40:00
SEK 432
Uhr / Wanduhr, Holz, Metall und Glas, erste Hälfte 20. Jahrhundert
Uhr / Wanduhr, Holz, Metall und Glas, erste Hälfte des 20. Jahrhunderts. Geschwungener Holzkorpus mit Perlmutt-Intarsien, Zifferblatt aus Metall mit römischen Ziffern, Pendel und Schlüssel anbei, H.48cm, B.47cm, T.13,5cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, leichte Kratzer, partieller ...
Varunr: 5263976
SEK 1 072 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-09-2019
20:01:00
SEK 429