Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Artemide. Et par 'Dui' væglamper. (2)
Artemide. Et par 'Dui' væglamper. 27 x9 cm.Fremstår med brugsspor. (2)
Varunr: 5382502
SEK 1 151 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
13:15:35
SEK 432
Devon & Devon væglamper. (2)
Devon & Devon væglamper. Fremstår med lettere brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2).
Varunr: 5436706
SEK 6 619 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
13:41:19
SEK 432
Devon & Devon væglamper. (2)
Devon & Devon væglamper. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varunr: 5436821
SEK 4 605 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
13:41:58
SEK 504
Devon & Devon væglamper. (2)
Devon & Devon væglamper. En tilhørende lampeskærme i originale æske. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varunr: 5436808
13:43:07
SEK 504
Jo Hammerborg for Fog & Mørup. Par væglamper model Alfa.
Jo Hammerborg. Par væglamper af delvis grålakeret aluminium. 1970'erne. L. 22 cm. Fremstår med buler på skærme, samt hvid og sort afbryder. (2)
Varunr: 5438755
SEK 1 151 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
13:53:44
SEK 1 583
Devon & Devon væglamper. (2)
Varunr: 5436816
14:01:30
SEK 432
Væglamper, Fog og Mørup, Alfa af Jo Hammerborg (2)
Jo Hammerborg for Fog og Mørup, Alfa væglamper af lakeret metal, L. 15 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. ridser. (2)
Varunr: 5441328
SEK 1 439 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
14:03:00
SEK 791
E. Gismondi for Artemide. Væglamper, model Tilos (16)
E. Gismon. Væglampetter med skærme af farvet glas og forchromet metal, model Tilos. 6 stk Ø 15, 10 stk Ø 20 cm. Fremstillede hos Artemide. Fremstår med brugsspor. (16)
Varunr: 5441363
14:06:20
SEK 648
Norr11 101 Cph, væglampe af bruneret messing, model 'Clam Lamp'
Loft/væglamper af bruneret messing med skærme af forzinket metal. H. ca. 87 cm. Ø. på skærme, ca. 33 cm. Skruer og brugsanvisning medfølger. Fremstår i original emballage i form af kasser. Modelfoto.
Varunr: 5426770

14:32:00
SEK 432
Devon & Devon væglamper. (2)
Varunr: 5436797
14:35:23
SEK 504
Nordlux Safir Væglampe (2)
Nordlux Væglampe model Safir Konstruktion af metal og plast, med lysdæmper/afbryder. Fatning: GU10. Højde: 53 cm Skærmdiameter: 12 cm. (2)
Varunr: 5435615

14:51:09
SEK 432
Lampe / Wandleuchte, Messing
Lampe / Wandleuchte, Messing. Konstruktion mit zwei Gelenken, Schirm von innen weiß lackiert, eine Brennstelle, H.23cm, L.68cm, B.16cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell kleine Kratzer.
Varunr: 5436295
SEK 2 680 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
20:06:00
SEK 536
Vägglampor 1 par josef Frank
JOSEF FRANK, vägglampor, 1 par, Firma Svenskt Tenn, modellnummer 2226, krom, med gul skärm design Josef Frank "Elefant", linne, , total längd ca 40 cm
Varunr: 5441918
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
20:08:00
Se mer
Vägglampor Rejmyre armaturfabrik
VÄGGLAMPOR, 1 par, Rejmyre armaturfabrik AB, mässing, vikbar arm, längd ca 40 cm
Varunr: 5441920
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
20:10:00
Se mer
Peill und Putzler, zwei Lampen / Leuchten / Deckenlampen / Wandleuchten
Peill und Putzler, Paar Lampen / Leuchten / Deckenlampen / Wandleuchten, Glas, Metall. Konstruktion aus einer weiß lackierten Metallhalterung und einem runden Schirm aus Opalglas, mit Herstellerklebeetikett, H. 40cm, B. 40cm, T. 15cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren.
Varunr: 5425484
SEK 1 072 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
20:11:00
SEK 429
Amara væglampe par
Amara væglampe par. Seeddesign. Crom og med sort lampeskærm. Med afbryder. Ø 22 cm.
Varunr: 5428934
SEK 1 727 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
20:53:00
SEK 432
Erik Hansen, Lampe / Wandleuchte, Scherenleuchte für Le Klint
Erik Hansen, Lampe / Wandleuchte, Scherenleuchte für Le Klint. Dänemark, 1950er Jahre. Ausziehbares Gestell aus Teakholz, Schirm aus Kunststoff. L. max. ca. 80cm, D.27 cm. Altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren. Lampenschirm leicht beschädigt.
Varunr: 5435009
SEK 1 608 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-09-2019
21:26:00
SEK 1 179
Devon & Devon væglamper (2)
Varunr: 5435711
SEK 4 605 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:06:45
SEK 432
Hemi Klot lll
HEMI "Klot lll", vägg/bordsarmaturer, taklampa, 3 dlr., gulmetall, höjd ca 13-24 cm
Varunr: 5443022
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-09-2019
10:24:00
Se mer
Arne Jacobsen. Par AJ væglamper (2)
Arne Jacobsen. Par væglamper af sortlakeret metal. Formgivet i 1957. Fremstillede hos Louis Poulsen, model AJ-væg. H. 24,5 cm. Fremstår med lettere brugsspor, dog enkelte små malerpletter. (2)
Varunr: 5443593
SEK 4 892 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
11:50:40
SEK 5 180
Et par sengelamper af hvidlakeret metal, 1960/70 (2)
Et par sengelamper af hvidlakeret metal. H. 11 cm. B. 19 cm. D. 5 cm. Med fatning E14. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten (2)
Varunr: 5438234
SEK 1 151 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2019
12:31:24
SEK 432
Konstantin Slawinsky for Julian Appelius, Fire Left or Right, natlamper med hylde, hvidlakeret metal (4)
Konstantin Slawinsky for Julian Appelius, Left or Right, Fire væg / natbords lamper med hylde, udført i hvidlakeret metal. Mål ca. 32x19x16 cm. Modelfotos. Fremstår med varierende brugsspor. (4)
Varunr: 5367508
SEK 1 727 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2019
14:27:00
SEK 432
Bernard-Albin Gras for DCW. Væglampe modelno. 304
Bernard-Albin Gras for DCW. Væglampe modelno. 304 udført af sortpulverlakeret stål. L. 40 cm. Udstillingsmodel, fremstår med ridse. Vejledende udsalgspris. 3.155 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under ...
Varunr: 5443888

SEK 2 590 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2019
14:58:39
SEK 1 367
Norr11 101 Cph, Loft/væglampe af bruneret messing, model 'Clam Lamp'
Varunr: 5426591

18:02:00
SEK 432
Cecilie Manz for Lightyears. Caravaggio Read væglampe - Grå
Cecilie Manz for Lightyears. Caravaggio Read væglampe - Grå. Matglanslakeret aluminium. Højde: 26 cm. Bredde: 34 cm. Skærm Ø: 14 cm. Original emballage. Modelfoto. Vejledende udsalgspris 2.045 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør ...
Varunr: 5434488

SEK 1 727 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2019
18:35:00
SEK 935
Frama. Fire E27 væglamper - kobber. (4)
Frama. Fire E27 Væglamper - kobber. D: 70 mm Ø: 100 mm. 2,5m tekstilledning. Original emballage. Vejledende udsalgspris samlet 1.996 DKK. (4) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen ...
Varunr: 5433979

SEK 1 439 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2019
18:50:00
SEK 432
Robert Dudley Best, Bestlite væglampe, BL 7, hvid
Robert Dudley Best (1892-1984), BL7 væglampe,hvid. H. 18 cm. Fremstillet hos Bestlite. Fremstår ubrugt i original indpakning.
Varunr: 5368686

19:13:00
SEK 863
Arne Jacobsen. Par væglamper, model Eclipta, Ø 35 cm. (2)
Arne Jacobsen 1902-1971. Par Eclipta væglamper, Ø 35 cm. Fremstillet og mærket hos Louis Poulsen. Fremstår med alm. brugsspor. (2)
Varunr: 5435077
SEK 4 029 DK, Kolding, Trianglen 23-09-2019
19:26:00
SEK 576
Par rusiske industrielle lamper (2)
Par russiske industrielle sakselamper med skærme af emaljeret metal, porcelænsfatning, saksestel af stål. L. 95 cm, skærm Ø 47 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og emaljeafslag. Renoveret og med senere monteret stel. (2)
Varunr: 5431140
SEK 5 756 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2019
19:27:00
SEK 791
Konstantin Slawinsky for Julian Appelius, to Left or Right, natlamper med hylde, hvidlakeret metal (2)
Konstantin Slawinsky for Julian Appelius, Left or Right, to væg / natbords lamper med hylde, udført i hvidlakeret metal. Mål ca. 32x19x16 cm. Modelfotos. Fremstår med varierende brugsspor. (2)
Varunr: 5430169
SEK 1 151 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2019
19:37:00
SEK 432
 1 2 3  >>