Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
En samling på fem væglamper med hvide glasskærme, mærket Esedra 349414 EK
En samling på fem væglamper med hvide glasskærme, mærket Esedra 349414 EK GX 24g-2 Ø. 32 cm. Fremstår med brugsslitage, fejl og mangler, der gives ingen garanti for funktionen, (5),
Varunr: 5449148
SEK 1 146 DK, Herlev, Dynamovej 21-10-2019
13:23:00
SEK 430
Par russiske industrielle sakselamper (2)
Par russiske industrielle sakselamper med skærme af emaljeret metal, porcelænsfatning, saksestel af stål. L. 95 cm, skærm Ø 47 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og emaljeafslag. Renoveret og med senere monteret stel. (2)
Varunr: 5431169
SEK 5 729 DK, Herlev, Dynamovej 21-10-2019
15:02:00
SEK 1 217
Dante Donegani & Giovanni Lauda for Rotaliana. Luxy W1 Væglampe
Dante Donegani & Giovanni Lauda for Rotaliana. Luxy W1 Væglampe. Krom-farvet. Skærm Ø: 13,5 cm. Fod Ø: 8 cm. Dybde: 8,5 cm. Højde: 38,5 cm. Modelfoto. Original emballage. Vejledende udsalgspris 2.250 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og ...
Varunr: 5467437

SEK 1 719 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-10-2019
19:00:00
SEK 1 361
Nanna Neergaard & Marie Hesseldahl for Le Klint. Væglampe model Arc.
Nanna Neergaard & Marie Hesseldahl for Le Klint. Væglampe model Arc af hvid plast og egetræ. B. 19 cm. H. 32 cm Ø. 11 cm. Original emballage. Modelfotos. Vejledende udsalgspris 2.995 DKK Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ...
Varunr: 5471970

SEK 2 148 DK, Herlev, Dynamovej 21-10-2019
19:26:00
SEK 2 292
Arne Jacobsen. AJ væglampe, lys petroleum.
Arne Jacobsen. Væglampe, model AJ-væg, af lakeret optrukket stål, farve: Lys Petroleum. Formgivet i 1957. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 18 cm, D. 32 cm, Ø 9 cm. Modelfoto. I original emballage. Vejledende udsalgspris 4.595 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ...
Varunr: 5471960

SEK 4 297 DK, Herlev, Dynamovej 21-10-2019
19:28:00
SEK 4 010
Arne Jacobsen. Par væglamper, model Eklipta, Ø 35 cm (2)
Arne Jacobsen 1902-1971. Par Eclipta væglamper, Ø 35 cm. Fremstillet og mærket hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor, herunder bl.a. skærmkanter med nogle chipafslag. Bagstykker med malerpletter (2)
Varunr: 5449424
SEK 2 292 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-10-2019
19:44:00
SEK 931
Arne Jacobsen Eklipta væglamper, Ø 35 cm. (3)
Arne Jacobsen (1902-1971) for Louis Poulsen. Tre stk. AJ Eklipta loft/væglamper med skærme af hvidt opalglas. Formgivet 1959. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø. 35 cm. Brugsspor, mindre chip afslag på bagkant og malepletter på fatning. (3)
Varunr: 5461702
SEK 4 297 DK, Helsingør, Støberivej 21-10-2019
20:08:00
SEK 1 862
Konvolut Lampen / Leuchter/ Kronenleuchter und Wandleuchten, Messing (7)
Konvolut Lampen bestehend aus einem Kronenleuchter mit acht Brennstellen, und sechs Wandleuchten, Messing, Kunststoff-Kerzenhalter, H.21-52cm, B.6,2-35,5cm, T.12-16,8cm, D.72,5cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, Kerzenhalter teilweise lose, partiell Kratzer. (7)
Varunr: 5390100
SEK 1 067 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-10-2019
20:29:00
SEK 427
Arne Jacobsen. AJ væglampe, antracit.
Arne Jacobsen 1902-1971. AJ-væglampe i antracit fravet metal. Formgivet i 1957. Fremstillet hos Louis Poulsen. L. 32 cm. Fremstår ny i original emballage med tilhørende nummerbevis. Modelfotos.
Varunr: 5458380

SEK 5 156 DK, Herning, Engdahlsvej 21-10-2019
20:34:00
SEK 2 148
Varunr: 5458378

20:52:00
SEK 3 724
Jørgen Bo & Jan Gehl. Fire væglamper samt div. reservedele, model 'BO'
Jørgen Bo & Jan Gehl for Fog & Mørup. Fire væglamper af messing med skærme af opalglas, H. 28 cm. Ene med defekte/ revnet glasskærm, afslaget holdt sammen med tape. Endvidere medfølger tre holdere. Fremstår med markante brugsspor, herunder bl.a. messing med anløb, ridser, skrammer samt pletter af...
Varunr: 5467466
SEK 1 432 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-10-2019
20:56:00
SEK 1 575
Paar Kerzenleuchter / Wandleuchter der 1980/90er Jahre
Paar Kerzenleuchter / Wandleuchter der 1980/90er Jahre. Konstruktion aus handpatiniertem Metall und türkisfarbenem Glaskörper.Maße ca. H. 60 cm, B. 35 cm, T. 22 cm, Glas: Ø 14 cm. Leichte Gebrauchsspuren, einige Rückstände von Kerzenwachs, Metall mit kleinen Kratzern.
Varunr: 5424408
SEK 3 201 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-10-2019
21:09:00
SEK 480
Hans Kögl, Lampe / Deckenleuchte / Wandleuchte, Metall, 1970er Jahre
Hans Kögl, Lampe / Deckenleuchte / Wandleuchte, Metall, 1970er Jahre. Konstruktion aus floral gestaltetem goldfarben gefasstem Metall, eine Brennstelle, H.76cm, B.80cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell Farbabrieb, sowie leichte Korrosion.
Varunr: 5451759
SEK 3 734 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-10-2019
21:52:00
SEK 427
Vägg-/bordslampor 1 par 1950-tal
VÄGG-/BORDSLAMPOR, 1 par, 1950-tal, mässing och vitlackerad plåt, perforerad skärm, vridbar, längd ca 34 cm
Varunr: 5472342
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 22-10-2019
10:26:00
Se mer
Paar Wandleuchten von Preico Leuchten Leinau, 1970er Jahre (2)
Paar Wandleuchten, 1970er Jahre (2). Metall und Glas. Altersgemäße Gebrauchsspuren. Maße ca.: H. 16 cm, B. 18 cm. (2)
Varunr: 5296273
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-10-2019
10:38:01
SEK 427
Claesson Koivisto Rune, zwei Wandleuchten Lean für Muuto (2)
Claesson Koivisto Rune, zwei Wandleuchten Lean für Muuto. Aluminium und Stahl, grau pulverbeschichtet. H. ca. 31 cm, Dm. 16,4 cm, L. 17 cm. Ausstellungsstücke (2)
Varunr: 5375438
SEK 2 134 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-10-2019
10:45:50
SEK 854
Vägglampor mässing
VÄGGLAMPOR 1 par, mässing, cylindrisk, väggfäste med betsat trä, höjd 23 cm
Varunr: 5472369
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 22-10-2019
11:28:00
Se mer
Vägglampor samt golvlampa Ewå
EWÅ, Värnamo, vägglampor, 1 par, samt 1 golvlampa, mässing, ledade armar, längd/djup upptill ca 40 cm, golvlampans höjd ca
Varunr: 5472394
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 22-10-2019
12:26:00
Se mer
Konstantin Slawinsky for Julian Appelius, Fire Left or Right, natlamper med hylde, hvidlakeret metal (4)
Konstantin Slawinsky for Julian Appelius, Left or Right, Fire væg / natbords lamper med hylde, udført i hvidlakeret metal. Mål ca. 32x19x16 cm. Modelfotos. Fremstår med varierende brugsspor. (4)
Varunr: 5405355
SEK 1 719 DK, Odense, Kratholmvej 22-10-2019
13:10:00
SEK 430
Vägglampor AJH 1900-tal
AJH, vägglampor, 1 par, 1950/60-tal, mässing, rödlackerade skärmar, längd ca 35 cm
Varunr: 5472418
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 22-10-2019
13:22:00
Se mer
Claesson Koivisto Rune, zwei Wandleuchten Lean für Muuto. Aluminium und Stahl, weiß pulverbeschichtet. H. ca. 31 cm, Dm. 16,4 cm, L. 17 cm. Ausstellungsstücke (2)
Varunr: 5375462
13:45:00
SEK 480
Konstantin Slawinsky for Julian Appelius, to Left or Right, natlamper med hylde, hvidlakeret metal (2)
Konstantin Slawinsky for Julian Appelius, Left or Right, to væg / natbords lamper med hylde, udført i hvidlakeret metal. Mål ca. 32x19x16 cm. Modelfotos. Fremstår med varierende brugsspor. (2)
Varunr: 5415315
SEK 1 146 DK, Odense, Kratholmvej 22-10-2019
14:39:00
SEK 430
Varunr: 5472186
SEK 1 146 DK, Kolding, Trianglen 22-10-2019
15:26:00
SEK 430
Varunr: 5471962

SEK 4 297 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2019
15:29:00
SEK 4 010
Vägglampor 1 par
VÄGGLAMPOR, 1 par, samtida, mässing, längd 74, mått från vägg ca 30 cm
Varunr: 5472483
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-10-2019
15:48:00
Se mer
Kartell vägglampor
FERRUCCIO LAVIANI, "E´", vägglampor, 1-par, Kartell, Italien, skärm i polycarbonat, längd ca 26 cm
Varunr: 5472487
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 22-10-2019
16:04:00
Se mer
Frama. To væglamper (2+2)
Frama. To væglamper af bronze. Ø 25 / H 7.2 cm To 'smoke' pære medfølger. Vejledende udsalgspris samlet 2.400 DKK. (2+2) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelaget består af ...
Varunr: 5432417

SEK 1 719 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2019
17:57:19
SEK 1 217
Carl Fagerlund vägglampor
CARL FAGERLUND, vägglampor, 1 par, Orrefors, 1970-tal, höjd ca 25,5 cm
Varunr: 5472537
18:00:00
Se mer
Hans Agne Jacobsen. Gino Uplight væglamper (5)
Hans Agne Jacobsen. Gino Uplight væglamper af hvidlakeret metal og messing. B. 52 cm. Fremstår med brugsspor og småskrammer. (5)
Varunr: 5465644
SEK 1 146 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-10-2019
18:15:00
SEK 501
Russisk industriel sakselampe
Russisk industriel sakselampe med skærm af emaljeret metal, porcelænsfatning, saksestel af stål. L. 95 cm, skærm Ø 47 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og emaljeafslag. Renoveret og med senere monteret stel.
Varunr: 5431187
SEK 2 864 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2019
18:23:55
SEK 931
 1 2 3  >>