Utropspris
   Varor pr. sida   20 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Fire lampetter af glas og patineret metal (4)
Fire to-armede lampetter af glas og patineret metal, dekoreret med blomster og bladværk. H. 47, B. 34 cm. Fremstår med brugsspor, herunder stedvis løshed. (4)

Varunr: 5941527
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
13:17
SEK 682
Robert Dudley Best, Bestlite for Gubi. Væglampe, model BL6
Robert Dudley Best 1892-1984, Bestlite for Gubi. Væglampe, model BL6, af forkromet og sortlakeret metal, justerbar skærm. H. ca. 50 cm. Fremstår med enkelte brugsspor.

Varunr: 6044309
SEK 2 728 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
19:50
SEK 1 637
Greta M. Grossman. Par Cobra væglamper, sort (2)
Greta Magnusson Grossman. Par Cobra væglamper af sortlakeret metal. Ø 29 cm. Fremstillet for Gubi. Fremstår ubrugt, i original, åbnet emballage. Modelfotos. (2)

Varunr: 6045481
SEK 2 455 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
20:41
SEK 2 591
Verner Panton. 'Spionlampe'
Verner Panton. Spionlampe til væg- eller loftophæng. Indre dele af poleret og rødlakeret aluminium, yderskærm af forkromet akryl på begge sider. Formgivet i 1972. Fremstillet hos Verpan. Litteratur: Verner Panton The Collected Works. Gengivet og beskrevet S. 293. Ø 50 cm. Fremstår med lettere ...

Varunr: 6040414
SEK 10 910 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
20:44
SEK 9 001
Industriel sakselampe
Industriel sakselampe med skærm af brun emaljeret metal, porcelænsfatning, saksestel af stål. udtræk, L. ca. 90/130 cm, Ø. 45 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.

Varunr: 5994965
SEK 2 728 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
08:55
SEK 546
Taiba Falkenberg. Ni væglamper (9)
Taiba Falkenberg. Ni væglamper af hvidlakeret metal. Skærm af plast. Ø. 32,5 cm. Fremstår med ridser, mærker, små buler og brugsspor. (9)

Varunr: 6037598
SEK 2 455 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
13:28
SEK 409
Poul Henningsen. Par 'PH-Hat' væglamper (2)
Poul Henningsen. Par 'PH-Hat' væglamper af hvidlakeret metal, indvendig rosa bemalet. Ø. 22 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med mærker, ridser og brugsspor. (2)

Varunr: 6025731
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 24-06-2021
19:01
SEK 1 023
Væglampe af messing
Væglampe med svingbar arm af riflet messing, monteret med hvid skærm. Fremstår med brugsspor, kugleled mangler. L. ca. 60 cm.

Varunr: 6045428
SEK 1 091 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-06-2021
20:23
SEK 477
Fransk væglampe fra midten af 1900 tallet i bronce og messing
Fransk bladformet væglampe fra midten af 1900 tallet i bronce og messing. H. ca. 67 cm, B. ca. 57 cm. Fremstår med patina. Se også matchende bord varenummer 5955308.

Varunr: 5955246
SEK 5 455 DK, Vejle, Dandyvej 24-06-2021
20:33
SEK 409
IT Design. Par væglamper af messing (2)
IT Design. Par væglamper af messing, L ca. 48 cm. (2)

Varunr: 6031211
SEK 2 046 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-06-2021
20:02
SEK 477
Væg- / loftlamper, Louis Poulsen, Skaarup af Lehn Petersen (8)
Lehn Petersen for Louis Poulsen, Skaarup el. type 43640 kvadratiske lampetter el. up / downlight lamper grålakeret metal og opalglas, 24 x 24 cm. Brugsspor bl.a. enkelte afstød bl.a. ved glasplader, ridser m.m. (8)

Varunr: 6030522
SEK 1 364 DK, Odense, Kratholmvej 25-06-2021
21:24
SEK 409
Erik Hansen for Le Klint. Sakselampe af eg, model 332
Erik Hansen for Le Klint. Sakselampe af eg, model 332. H. 41 cm. Fremstår med almindelige brugsspor og uden skærm.

Varunr: 6046319
SEK 1 364 DK, Herlev, Dynamovej 26-06-2021
10:16
SEK 477
Hans Agne Jacobsson. Par væglamper af messing og røgfarvet glas (2)
Hans Agne Jacobsson. Par væglamper af messing og røgfarvet glas. H. 24 cm. Almindelige brugsspor. (2)

Varunr: 6040506
SEK 1 637 DK, Herlev, Dynamovej 26-06-2021
12:54
SEK 409
Væglampe af teak, 1950-60'erne
Væglampe af teak, 1950-60'erne.

Varunr: 6046569
SEK 1 637 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-06-2021
12:59
SEK 409
Roomstore. Væglampe, model Gras In & Out 213
Roomstore. Væglampe model In & Out 213 af mat sortlakeret metal med conic skærm. Ø 32 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med håndteringsspor. Vejledende udsalgspris: 7.950 DKK. Sidste foto er modelfoto-

Varunr: 6026110
SEK 4 091 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-06-2021
14:57
SEK 409

Varunr: 6030523
SEK 1 364 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2021
15:10
SEK 409

Varunr: 6025389
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 26-06-2021
19:17
SEK 477
Jørgen Gammelgaard for Pandul. Fire Mini Vip Væglampe, model V027 (4)
Jørgen Gammelgaard for Pandul. Fire Mini Vip Væglampe, model V027, med skærm af hvidlakeret metal. Design Jørgen Gammelgaard. Fremstillet hos Pandul. Skærm Ø 27 cm. Fremstår med mærker, ridser og brugsspor. (4)

Varunr: 6025260
19:42
SEK 409
Erik Magnussen for Pandul. Fire væg / loftlamper, model Ring VL31 (4)
Erik Magnussen for Pandul. Fire væg / loftlamper, model Ring VL31 af hvidlakeret metal og plast. Ø 28 cm. Fremstår med ridser samt brugsspor. (4)

Varunr: 6025156
19:48
SEK 409
Italiensk væglampe fra 60'erne i messing
Italiensk væglampe fra 60'erne i messing. L. 56 cm, B. 9 cm. Med to lyskilder. Fremstår med patina.

Varunr: 6033978
SEK 5 455 DK, Vejle, Dandyvej 26-06-2021
20:42
SEK 409