Kay Bojesen. Søpapegøje

Vurdering

Aarhus

6573498

Kay Bojesen (1886-1958). Søpapegøje af bemalet træ. H. 20,5 cm. Formgivet i 1954. Stemplet Kay Bojesen Design Copyright.. Fremstår med brugsspor

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage