GIFA. Halskæde i 'Geneve/sildebens mønster' af 14 kt. guld.
GIFA. Halskæde i 'Geneve/sildebens' mønster af 14 kt guld med kasselås og en sikkerhedshasp. Stemplet: 585 samt mester. L. 44,5 cm. B. 7 til 10 mm. Vægt: ca. 32 gram. Fremstår med lette brugsspor.