Jouxli. Tre halskæder trukket med sten og perler i brændte nuancer af indfarvet kokos, træ, akryl mm. samt et par øreklips af forgyldt metal (5)
Jouxli m.fl. Tre halskæder trukket med sten og perler i brændte nuancer i form af skivede kokosskaller, faconslebet akryl og træ mm., bl.a. isat detaljer af forgyldt metal. Én kæde med hægtelås af bronzepatineret sterlingsølv. Alle kæder mærket Jouxli, Denmark. L. 55/ 65/ 75 cm. Kæderne medfølges af et par øreklips af matforgyldt metal. L. 4,4 cm. Brugsspor. (5)
Se hele udvalget på Smykker med attitude her