Nintendos juletræ 2019: Super Mario Brothers – Luigi style! - til fordel for Ungdommens Røde Kors

Varenummer: 5504550
Hammerslagspris: DKK 3.400
Vurdering: DKK 5.400

Luigi/Nintendo træ
Nintendos juletræ 2019: Super Mario Brothers – Luigi style!
I år har Marios bror, Luigi, pyntet juletræ: Et vaskeægte søskendetræ, der også kan deles mellem venner, med dobbelt-op på Nintendo Switch Lite-konsollen, det nye medlem i Nintendo Switch-familien, Luigi’s seneste spil, opbevaringstasker og eksklusivt merchandise.

Nintendo
1 stk. Nintendo Switch Lite Turquoise á 1.989 kr.
1 stk. Nintendo Switch Lite Yellow á 1.989 kr.
2 stk. Nintendo Switch Lite-opbevaringstasker i alt 536 kr.
2 stk. spil Luigi's Mansion 3 i alt 998 kr.
2 stk. Steelbook Luigi’s Mansion 3 i alt 150 kr.
2 stk. Nintendo-paraplyer i alt 150 kr.
4 stk. eksklusive Nintendo-julekugler i alt 100 kr.

House Doctor
1 stk Juletræsfod Stål á 950 kr.

Total værdi: 6.762 DKK

BEMÆRK: Juletræspynten skal afhentes hos Lauritz.com Herlev efter endt auktion (kan kun hentes på hverdage iml. kl. 11 - 16). Alternativt kan pynten sendes mod betaling. Juletræet medfølger ikke, da det er pynten på træet, man byder på! Juletræsfoden er brugt til fotografering og kan derfor have brugsspor.

Om Ungdommens Røde Kors’ juletræsauktion
Ungdommens Røde Kors har inviteret 12 kendte danskere eller repræsentanter fra kendte brands til at pynte juletræer efter deres egne kreative ideer. Træerne har de pyntet med produkter fra egne brands eller fra deres nøje udvalgte samarbejdspartnere. Ved at byde på et eller flere af de 11 fantastiske træer får du ikke blot et hav af skønne designs og oplevelser, men du hjælper ligeledes udsatte børn og unge i en juletid, der kan være svær, når det ikke er muligt at holde jul i et varmt og trygt hjem. Det indsamlede beløb fra auktionen går nemlig ubeskåret til at give børn og unge, der må fejre jul på kvindekrisecentre, døgninstitutioner, hospitaler eller lignende, nogle dejlige og hyggelige juleoplevelser. Læs mere om Ungdommens Røde Kors her

Auktionen afsluttes:  03-12-2019 13:00:00