Samling vintagesmykker af sølv, bl.a. Carl Brumberg Hansen (13)

Lot number: 3169989
The auction is closed.
Hammer price: DKK 1,150
EUR 154
Estimate: DKK < 1,000
EUR < 125
A buyer's premium and a buyer's fee will be added to the stated price.

Description

Samling vintagesmykker af sølv, bestående af et par leddelte armlænker med stiliseret bladværk, bl.a. udført hos C. Brumberg Hansen, L. 18 cm., syv brocher med bl.a. stiliseret bladværk, heraf én fra John Lauritzen, et par vedhæng med blomst- og bladværk, umiddelbart ustemplet hårspænde, L. ca. 8 cm. samt ring udført hos B. Hornung Guldbrandsen, str. 56. Samlet vægt ekskl. hårspænde: 94 gr. Fremstår med brugsspor.
The auction is closing:  22/10/2013 20:38:22

Transport prices
Won this auction? - See transport options when you pay for your lot

Prior bids
Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid