Kategorie  Schätzpreis
12345...425» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Goebel, snövit med prins och de sju dvärjarna
FIGURINER, 9 dlr, Goebel, "Snövit med prins och de sju dvärgarna", 1900-tal, numrerade i olika upplagor, höjd ca 7-14 cm
Warennr.: 5525656
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10.12.2019
11:21:00
Sehen Sie mehr
Ulrica Hydman Vallien vaser
ULRICA HYDMAN VALLIEN, vaser, 2 st, glas, Kosta Boda, mindre märkt Artist Collection 48733 resp Arist Collection 48345, signerade, höjd exkl. sockel 18-34 cm
Warennr.: 5525657
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10.12.2019
11:22:00
Sehen Sie mehr
Hans Wegner
HANS J. WEGNER, bord, fanerat i mahogny, troligen utförd av Johannes Hansen, höjd ca 74, 260x110 cm
Warennr.: 5525658
EUR 565 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10.12.2019
11:23:00
Sehen Sie mehr
Bengt Landin färgetsning
BENGT LANDIN (född 1933): "Romerskt fönter", signerad Bengt Landin, 115/250, färgetsning, bildmått ca 40x29 cm
Warennr.: 5525659
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10.12.2019
11:24:00
Sehen Sie mehr
Bockbord 1940/50-tal furu
BOCKBORD, 1940/50-tal, brännbehandlad furu, höjd ca 70, 135x70 cm
Warennr.: 5525660
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10.12.2019
11:25:00
Sehen Sie mehr
Chloé väska
CHLOÉ, väska i skinn med flätade detaljer och beslag och i mässingsfärgad metall, tygfodrad, ett ytterfac samt två innerfack varar ett med dragkedja, märkt "Chloé", bredd ca 36 cm, djup ca 12 cm, höjd ca 26 cm.
Warennr.: 5525661
EUR 377 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 10.12.2019
11:26:00
Sehen Sie mehr
Ett par fåtöljer
FÅTÖLJER, ett par, möjligen Norge, klädsel i rött skinn, omärkta, höjd ca 80 cm, sitthöjd ca 40 cm, bredd 72 cm
Warennr.: 5525662
EUR 282 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 10.12.2019
11:27:00
Sehen Sie mehr
Olga Costa, Tata Chipe - Pre-Columbian Woman
OLGA COSTA. Tyskland/Mexiko 1913-1993. Tata Chipe - Pre-Columbian Woman. Signerad och daterad Olga Costa- 65. Olja på pannå, 60 x 50 cm. . PROVENIENS. Inköpt på Gallery Inez Amor, Mexico City på 1970-talet
Warennr.: 5525663
EUR 5.650 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10.12.2019
11:28:00
Sehen Sie mehr
Sängbord 1 par
NATTDUKSBORD, 1 par, 1900-tal, utdragsskiva, gråmålade, beslag i mässing, höjd med sarg 78, 40x40 cm
Warennr.: 5525664
EUR 282 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10.12.2019
11:29:00
Sehen Sie mehr
Brillantvedhæng - ca. 0.45 ct. Crystal/VS
Et brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med en brillantslebet diamant på ca. 0.45 ct. Farve: Crystal (J), Klarhed: VS. Mål: 7x12 mm. Fremstår med minimale brugsspor.
Warennr.: 5424062
EUR 671 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10.12.2019
11:30:00
EUR 228
Samtida Gruppfotografi
SAMTIDA GRUPPFOTOGRAFI, (2 dlr) porträtterande Prinsessorna Margaretha (f. 1934), Birgitta (f. 1937) samt Désirée (f. 1938), varav på ena även med h.k.m Carl XVI Gustaf (f. 1946), båda signerade av prinessorna, julkort från Haga Slott 1946 samt 1949, mått ca 14,5x10 resp. 15x11,5 cm. . Proveniens: Hovköksmästare Paul Arbin. . Ingår i temaauktionen "Samlarhem"
Warennr.: 5525665
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10.12.2019
11:30:00
Sehen Sie mehr
Silverljusstake
VAS, silver, MGAB, Uppsala 1963, fylld, höjd 18 cm
Warennr.: 5525666
11:31:00
Sehen Sie mehr
To overpolstrede lænestole. (2)
To overpolstrede lænestole betrukket med sandfarvet betræk. To puder samt pølle medfølger. Fremstår med platter/smuds samt defekt understof. (2)
Warennr.: 5526958

Neuware
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10.12.2019
11:32:00
Sven Jonson färglitografi
SVEN JONSON (1902-1981): Tempelruinen, signerad Sven Jonson, färglitografi, bildmått ca 36x54 cm
Warennr.: 5525667
11:32:00
Sehen Sie mehr
Tapio Wirkkala dessertskålar
TAPIO WIRKKALA, dessertskålar, 11 st, modell 2092, Iittala, 1900-talets mitt, flera färger, höjd 7 cm, diameter 10 cm.
Warennr.: 5525668
EUR 300 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 10.12.2019
11:33:00
Sehen Sie mehr
Salutkanon til dekorativt brug
Salutkanon til dekorativt brug. Løb udført i kraftig messing. Kopi efter 1700-tals Frederik V kanon. Lavet af bemalet træ. L. 67 cm. B. 30 cm. H. 33 cm. Ej skudbar. Kan erhverves uden tilladelse.
Warennr.: 5516470
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2019
11:33:50
EUR 242
Helene Billgren litografi
HELENE BILLGREN (född 1952): Figurkomposition, signerad Helene Billgren, 55/100, litografi, 37x30 cm
Warennr.: 5525669
11:34:00
Sehen Sie mehr
Brillantarmbånd - ca. 9.59 ct. TW/SI
Brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med 84 brillantslebne diamanter på i alt ca. 9.59 ct. Farve: Top Wesselton (F-G), Klarhed: SI. Monteret med skjult kasselås med dobbelte sikkerhedshasper. L. 18,0 cm. B. 9 mm. Vægt: 14,8 g. Med importstempler fra Paris. Æske medfølger.
Warennr.: 5490570

Neuware
EUR 11.812 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10.12.2019
11:35:00
EUR 5.906
Akvarell 1800-tal Kina
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, akvarell på papper, religiös scen, lös text på rispapper, ca 45x126 cm, stämpel i nedre höger hörn
Warennr.: 5525670
11:35:00
Sehen Sie mehr
Aksel Lundgreen
AKSEL LUNDGREEN (1908-?): Torgscen, signerad, olja på duk, ca 72x98 cm
Warennr.: 5525671
11:36:00
Sehen Sie mehr
Sofabord med top af genbrugstræ
Sofabord med top af genbrugstræ, stående på guldfarvet metal stel. Bordpladen er voksbehandlet. Vægt 26 kg. L. 140 cm. B. 80 cm. H. 42 cm. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets ...
Warennr.: 5520684

Neuware
EUR 148 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2019
11:37:00
Petite Friture. Gartenstuhl 'Week-end' (2).
Studio Brichet-Ziegler für Petite Friture. Garten stuhl 'Week-end'. Pulverbeschichtetes Aluminium in Gelb. Maße ca. H. 77 cm. Sitzhöhe ca. 45 cm. 50 x 52 cm. Ausstellungsstück (2).
Warennr.: 5482766

Neuware
EUR 450 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10.12.2019
11:38:34
EUR 50
Dråbeformede guldørelokker med røgkvarts (2)
Et par dråbeformede ørelokker af 14 kt. rosaguld, hver prydet med en større dråbeslebet røgkvarts. Mål: 14x35 mm. Samlet vægt: 5,8 g. (2)
Warennr.: 5480557
EUR 456 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10.12.2019
11:40:00
EUR 128
Ring mit Diamanten und Saphir
Ring gefertigt aus 750er Gelbgold, besetzt mit einem blauen Saphir in der Mitte von ca 0.50ct und 3 Diamanten von total ca. 0.03ct. Saphir Maße ca. 6 x 4 mm. Ringgröße ca. 54. Gewicht ca. 4,3 Gramm.
Warennr.: 5442502
EUR 600 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10.12.2019
11:40:00
EUR 45
Brillant-solitarering af 18 kt. hvidguld. Birmingham 2003
Brillant-solitarering af 18 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.15 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI Stemplet med engelske Birmingham gold Hallmarks 2003. Vægt ca. 2,7 g. B. 0,37 cm. Lille ringstr. 51,5/16,5.
Warennr.: 5521986
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 10.12.2019
11:40:00
EUR 94
Serax. Terrazzo Sofatisch.
Sofatisch/ Beistelltisch, Hersteller: Serax. Untergestell aus Pulverbeschichtettem Metall, Platte aus Terrazzo. Maße ca: H. 45 cm, B. 100 cm, T. 50 cm. Ausstellungsstück.
Warennr.: 5482751
EUR 400 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10.12.2019
11:40:25
EUR 45
Horsens Sølvvarefabrik / W. & S. Sørensen. 'Rita', knive med skafter af sølv (12)
Horsens Sølvvarefabrik / W. & S. Sørensen. 'Rita', knive med skafter af sølv, bestående af: 6 middagsknive, heraf en med groft skær (L. 21,5 cm) samt 6 frokostknive (20,5 cm). Samlet vægt ca. 750 g. Fremstår med brugsspor, fire med gravering. (12)
Warennr.: 5501491
EUR 161 DK, Vejle, Dandyvej 10.12.2019
11:42:00
Lose Diamant im Brillantschliff von 0,30 ct
Lose Diamant im Brillantschliff von 0,30 ct und Farbe (H) Wesselton Begleitet von einem IGI-Zertifikat
Warennr.: 5347285

Neuware
EUR 700 BE, Antwerpen 10.12.2019
11:44:00
EUR 50
Centurion, damecykel, 7163
Centurion damecykel med 7 gear og stel str. 46. Stel nr. WAK45874B. Fremstår med brugsspor, rust og snavs på kæde. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Warennr.: 5527648
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 10.12.2019
11:44:00
En uindfattet brillant - 0.20 ct. TW/SI
En uindfattet brillantslebet diamant på 0.20 ct. Farve: Top Wesselton (F), Klarhed: SI2. Diameter: 3,55 mm.
Warennr.: 5455209
EUR 268 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10.12.2019
11:45:00
EUR 174
12345...425»