Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...322»   Waren pro Seite   9651 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Tjur i skinn Svensk Tenn
FOTPALL / TJUR, 1900-talets andra hälft, enligt uppgift inköpt på Svensk Tenn, skinn, höjd ca 40, längd 55 cm

Warennr.: 5707642
EUR 477 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 06.07.2020
14:10
Sehen Sie mehr
Haglgevær s/s Liege kal 12/70
Haglgevær s/s Liege kal 12/70. Våbennummer 56042. PL 71,5 cm, TL 114 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Doubletrigger, brugsspor, mærker i løb. Boringer ca 3/4 + 1/1. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Warennr.: 5693286
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06.07.2020
14:11
Rensch Nielsen, massiv ring med punslet overflade, 14 kt. guld. 9,8 gram
Rensch Nielsen, ring udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne med punslet overflade. Ringstr. Ø 20,25 mm. = str. 64. Vægt ca. 9,8 gram.

Warennr.: 5705277

Neuware
EUR 805 DK, Odense, Kratholmvej 06.07.2020
14:11
EUR 87
Portmonnä
PORTMONNÄ, läder, silver med emaljarbete, guillocherad koboltblå emalj samt uppvaktningsscen, ca 14x8 cm

Warennr.: 5707643
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 06.07.2020
14:12
Sehen Sie mehr
Erich Hartmann, Selbst Ostsee
Erich Hartmann (1886-1974), Selbst Ostsee, Kohlestift mit Tempera auf Papier, rückseitig mit Nachlassstempel 'Aus dem Nachlaß Erich Hartmann beglaubigt vom Testamentsvollstrecker Erwin Grützbach', ca. 17,5 x 25 cm, hinter Glas gerahmt, mit Rahmen ca. 23,5 x 32 cm.

Warennr.: 5671915
EUR 180 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06.07.2020
14:13
2 pendler, model Chili i kobber (2)
2 Pendler, model Chili, dråbeformet, kobber lakeret metal & indvendigt kobber lakeret, str. L, Ø 33 cm, H. 48 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.

Warennr.: 5672968

Neuware
EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 06.07.2020
14:13
Cruiser Deluxe vinylspelare
CROSELEY DESIGN TEAM, "Cruiser Deluxe", skivspelare, portabel, plast, trä, detaljer i metall, höjd ca 10, 35x25 cm

Warennr.: 5707644
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 06.07.2020
14:14
Sehen Sie mehr
Pendler / loftlamper, inkl. pærer, model Detroit (3)
Pendler / loftlamper inkl. pærer, model Detroit, lakeret metal, Ø. 15 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (3) Vedr. forsendelse garanteres der ikke for pærens stand.Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i ...

Warennr.: 5672875

Neuware
EUR 174 DK, Odense, Kratholmvej 06.07.2020
14:14
Bente Hansen. Krukke af rakubrændt lertøj cd
Bente Hansen (f. 1943). Krukke af rakubrændt lertøj, sign. monogram B, H. 12 cm, Ø ca. 23 cm.

Warennr.: 5699891
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 06.07.2020
14:15
EUR 228
Minotti Poltrona Coley. Base til lænestol / skammel.
Minotti Poltrona Coley. Base til lænestol / skammel. Fremstår i orginal emballage. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra House CPH Aps under konkurs. Se og byd på alle varerne her.

Warennr.: 5690367

Neuware
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 06.07.2020
14:16
Carl Malmsten Lilla Åland
CARL MALMSTEN, "Lilla Åland", stol, för Stolab, 2020, ursprungligen formgiven 1942, stomme i massiv björk, vitlackerade, samtliga stämpelmärkta undertill, bredd ca 44, rygghöjd 88, djup 57, sitthöjd 44 cm

Warennr.: 5707645
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 06.07.2020
14:16
Sehen Sie mehr
Avenue, damecykel
Avenue Broadway damecykel. turkismetalic. Stelnr. WMB79893G. 7 gear, håndbremser. Dækstr. 28" Fremstår med brugsslitage, smuds og let rust. Cyklen er ulåst, men der medfølger ingen nøgle. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den ...

Warennr.: 5704225
EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 06.07.2020
14:17
EUR 201
Pablo Picasso tallrikar
PABLO PICASSO, efter, tallrikar, 2., porslin, Limoges France, märkta E.C.P.L.P, dekor av blommor respektive profil, inramade, diameter ca 24 cm

Warennr.: 5707646
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 06.07.2020
14:18
Sehen Sie mehr
Pendler, model Lucy Woodlike (2)
Par pendler, model Lucy Woodlike, metal, sortlakeret og lakering i imiteret træ, H. 42 cm. Ø. 18 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses ...

Warennr.: 5708432

Neuware
14:18
House. Tre puder, velour (3)
House. Tre puder, velour, 40 x 60 cm. og 40 x 40 cm. Udstillingsmodeller. Vejl. udsalgspris samlet 3.797 DKK. (3) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra House CPH Aps under konkurs. Se og byd på alle varerne her.

Warennr.: 5684400

Neuware
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 06.07.2020
14:18
Poul Henningsen, PH5 pendel, hvid
Poul Henningsen (1894-1967) for Louis Poulsen, PH5 pendel af lakeret aluminium, Ø 50 cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 5705808
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 06.07.2020
14:19
EUR 174
Lisa Hilland Myltha pall
LISA HILLAND: pall "Myltha", rödlaserad furu, sitthöjd ca 46 cm.
Pallen är utsedd till "Årets möbel 2019" av Form Magazine.

Warennr.: 5707647
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 06.07.2020
14:20
Sehen Sie mehr
To pendler, model Olive, nikkel finish (2)
2 Pendler, model Olive, hammerslået metal med nikkel finish, Ø 21 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom.

Warennr.: 5642000

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 06.07.2020
14:20
Amethyst ca. 54.05 ct
Loser Amethyst ca. 54.05 ct, facettiert, Maße: ca. 26 mm x 20 mm.

Warennr.: 5639683
EUR 325 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06.07.2020
14:20
Patineret bronzeskulptur
Delvis patineret bronzeskulptur monteret med sokkel af sortbroget marmor h. 41 cm. Modelfoto

Warennr.: 5462960

Neuware
EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06.07.2020
14:20
Kaminur af forgyldt zink med glaskuppel ca.1880
Kaminur af forgyldt zink med glaskuppel ca.1880. Optræksnøgle og pendul medfølger. H 36/45 cm. Brugsspor.

Warennr.: 5706441
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06.07.2020
14:20
EUR 101
Langbord af hårdt træ
Langbord af hårdt træ. H. 74,5 cm. L. 220 cm. D. 75 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med mærker og brugsspor samt træet har givet sig og løftet sig nogle steder. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra House CPH Aps under konkurs. Se og...

Warennr.: 5702376
14:20
EUR 101
Afghansk Kelim Tæppe 316 x 222 cm.
Afghansk Kelim Tæppe. Uld på bomuld. 316 x 222 cm.

Warennr.: 5509170

Neuware
EUR 483 DK, Herlev, Dynamovej 06.07.2020
14:21
EUR 349
Glas Strikt design Bengt Orup
BENGT ORUP, 10+4 st, "Strikt", Johansfors, selterglas samt coupeglas, målad dekor av ränder i olika färger, höjd ca 9,5 samt 10 cm

Warennr.: 5707648
EUR 286 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 06.07.2020
14:22
Sehen Sie mehr
Fire hvidmalede franske stole. (4)
Fire hvidmalede franske stole af bemalet egetræ, sæder betrukket med gråt møbelstof. H.98, Sh. 46 cm. Fremstår med brugsspor, maling slidt og afskallet. (4)

Warennr.: 5674006
14:23
Skagerak Catania parasoll
SKAGERAK, "Catania", parasoll, stomme i meranti, vit textil, höjd ca 250, diameter ca 270 cm

Warennr.: 5707649
14:24
Sehen Sie mehr
Tre uindfattede brillanter ca. 0.33 ct. (3)
Tre uindfattede brillanter, ialt ca. 0.33 ct. Farve: Wesselton -Crystal (H-I). Klarhed: VS. (3)

Warennr.: 5679766

Neuware
EUR 295 DK, Herlev, Dynamovej 06.07.2020
14:24
EUR 215
Albert Bertelsen & Helge Ernst, figurkomposition / opstilling (2)
Albert Bertelsen (1921-2019) & Helge Ernst (1916-1991), figurkomposition / opstilling, indrammede litografier, begge sign. og nummeret i bly nr. 9/120, Albert Bertelsen-83, Helge Ernst-82, 27x35 cm. (28,5x35,5 cm). 37,5x29,5 cm. (40x30 cm). (2)

Warennr.: 5704436
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 06.07.2020
14:25
Tre pendler, model Silent, hvid (3)
Tre pendler, model Silent, hvid, keramik, Ø 15 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (3) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.(3)

Warennr.: 5679368

Neuware
14:26
Pyntebeholder af messing til bar.
Pyntebeholder af messing til bar monteret på rustfri stålplade med afløbshuller. 95 X 29 H.50cm. Fremstår med brugsspor. Beholderen har ingen funktion, slanger og trykmåler er pynt.

Warennr.: 5702805
14:26
12345...322»