Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...340»   Waren pro Seite   10185 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Skænk af palisander med reoloverdel, 1960'erne (2)
Skænk af fineret palisander, monteret med runde ben. Løst monteret reoloverdel. 1960'erne. H 180, 100 x 44 cm. (2)

Warennr.: 5715648
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 15.07.2020
19:13
Rodolfo Dordoni for Minotti. Puf model Damier
Rodolfo Dordoni for Minotti. Puf model Damier betrukket med mønstret stof. H. 38 cm. B. 45 cm. D. 45 cm. Udstillingsmodel. Vejl. udsalgspris ca. 27.000 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra House CPH Aps under konkurs. Se og byd ...

Warennr.: 5673313

Neuware
EUR 1.074 DK, Herlev, Dynamovej 15.07.2020
19:13
EUR 456
Antonio Citterio für B&B Italia. Armstuhl Modell Beverly
Antonio Citterio für B&B Italia. Armstuhl Modell Beverly mit Gestell aus lackiertem Aluminium. Armlehnen, Sitz und Lehne in braunem Leder. H. 78 cm. T. 74 cm. Sitzhöhe 39 cm. Ausstellungsmodell. Diese Ware ist Teil der Konkursmasse mit exklusiven Designmöbeln, Beleuchtungs- und ...

Warennr.: 5670691

Neuware
EUR 1.611 DK, Herlev, Dynamovej 15.07.2020
19:14
EUR 591
Ring med diamanter tot ca 1,22 ct
RING, 18k vitguld, med tre briljantslipade diamanter tot ca 1,22 ct, kvalitet ca H-I(W-TCr)/VS-SI-I, upphöjd klofattning, ringstorlek ca 17,5/54

Warennr.: 5715204
EUR 1.813 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 15.07.2020
19:14
Sehen Sie mehr
Radoslav Kozev, Gemälde, 'Der Glaube'
Radoslav Kozev, Gemälde, 'Der Glaube', Öl auf Holzfaserplatte. Abstrakte Darstellung Christis am Kreuz vor grünem Hintergrund, rückseitig bezeichnet, 36,5x36,5cm (40x40cm).

Warennr.: 5712251
EUR 250 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 15.07.2020
19:14
Bing & Grøndahl, dele Empire (10)
Bing & Grøndahl dele Empire bestående af kaffekande med låg nr.301, 1.sort., underdel til Plat de Menage nr.52, 2.sort., lille kantafslag, lille skål med bølget kant nr.42B 2.sort., kantafslag, bouqetière nr.71 2.sort., afslag, flødekande nr.95,lille reve top kant. smørnæb nr.12 afslag på hank, ...

Warennr.: 5710289
EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.07.2020
19:14
EUR 87
To sammenklappelige høje hatte (2)
To sammenklappelige høje hatte. Brugsspor. Indvendigt mål ca 54 og 57. Brugsspor. (2)

Warennr.: 5711787
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.07.2020
19:14
Persisk Nain. 88x117 cm.
Persisk Nain, uld på bomuld. 88x117 cm.

Warennr.: 5618340

Neuware
EUR 349 DK, Roskilde, Store Hedevej 15.07.2020
19:14
Lis Zwick. Komposition (cd)
Lis Zwick (f. 1942). Komposition. Gouache på papir. Sign. og dat. Lis Zwick 1996. 16 x 21 cm (34,5 x 37,5 cm).

Warennr.: 5711757
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 15.07.2020
19:14
EUR 161
Bjørn Wiinblad lysestage i form af rytter
Bjørn Wiinblad 1918-2006, lysestage i form af rytter af bemalet fajance, Sign. L6 BW monogram dat. 75 Danmark. H. 26 cm.

Warennr.: 5710555
19:14
EUR 376
Håndvask af natursten, model Savitri Cream
Håndvask af natursten, model 'Savitri Cream', Udhugget og håndforarbejdet ud af et stykke sten i farven Cream Marble. B. 45 cm D. 40 cm. H. 12 cm. Modelfotos, da håndvasken er naturmateriale må variationer forventes i farve samt åretegninger.

Warennr.: 4881882

Neuware
EUR 456 DK, Odense, Kratholmvej 15.07.2020
19:15
Kai Drews. Parti fra Bornholm. Olie på lærred
Kai Drews. Parti fra Bornholm. Olie på lærred. 70x51 cm. (83x63 cm)

Warennr.: 5712848
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 15.07.2020
19:15
Charles Eames. Cafebord, hvid
Charles Eames. Rundt Lounge / cafebord, stel med firpasfod i forkromet aluminium. Original bordplade i hvid laminat med sort gummikant. Fremstillet hos Vitra, mærket herfra. H. 72,5 cm. Ø. 90 cm.

Warennr.: 5421043
EUR 859 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15.07.2020
19:15
Par havekrukker stenmateriale udsmykket med blomster (2)
Et par havekrukker støbt stenmateriale Bronzeret/patineret udsmykket med blomster H. 51 cm. vægt ca. 34 kg pr. stk. Obs: skal læsses på egen hånd (2)

Warennr.: 5668347

Neuware
EUR 215 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.07.2020
19:15
Brillantring af 14 kt guld, 0.25 ct
Ring af 14 kt guld, prydet med diamant, der er brillant slebet på 0.25 ct, Farver: Wesselton (H), Klarhed: SI. Stemplet 585. Vægt 2,5 gram. Ringstørrelse 53,25 / 17 mm. Fremstår med almindelig brugsspor.

Warennr.: 5715708
EUR 483 DK, Aalborg, Nibevej 15.07.2020
19:15
EUR 101
Citizen. Eco-Drive Sport. Chronograph. Herrearmbåndsur
Citizen. Eco-Drive Sport. Chronograph. Herrearmbåndsur af børstet stål, ref. BZ1020-14L, quartz værk, der får energi fra alle former for lys. Citizen, Eco-Drive, blå urskive med stregindeks, time-, minut- og sekundviser. Nedtællingstimer, bluetooth, alarm, evighedskalender. Dato ved position #4, ...

Warennr.: 5621210

Neuware
EUR 617 DK, Aalborg, Nibevej 15.07.2020
19:16
EUR 403
GamFratesi, konsolbord
GAMFRATESI, "TS Console", konsolbord, formgiven 2014 för Gubi, stomme av svartlackerat stål, två hyllplan av Verde Guatemala marmor, höjd ca 72, 120x30 cm

Warennr.: 5715205
EUR 286 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 15.07.2020
19:16
Sehen Sie mehr
Sølvsmed Kurt Nielsen, Halskæde med Moon vedhæng med onyx
Sølvsmed Kurt Nielsen, halskæde med stort "Moon" vedhæng prydet med sort onyxperle, diam. Ø 20 mm. udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 75 cm. men er justerbar på 65 og 55 cm. Vejl. pris er 1.690,-. Udstillingsmodel.

Warennr.: 5704181

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 15.07.2020
19:16
Skænk af palisander, 1960'erne
Skænk af palisander, 1960'erne. H 59, 110 x 48 cm. Monteret med nye ben.

Warennr.: 5711904
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 15.07.2020
19:16
EUR 87
Harald BOSCH 'Winterlandschaft mit Kahn'
Harald BOSCH (1945) 'Winterlandschaft mit Kahn', Öl auf Platte. Unten rechts signiert und Ortsbezeichnet "Df." Rahmenmaß 50 cm x 55 cm, Bildmaß 28,5 cm x 34 cm.

Warennr.: 5712244
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 15.07.2020
19:17
Lyngby Glasværk. Besætning 'Tosca' glas (64)
Lyngby Glasværk. Besætning 'Tosca' glas, bestående af: 9 vinglas á 12 cm, 12 vinglas á 11 cm, 12 vand-/ølglas á 11 cm, 12 cocktailglas á 10,5 cm, 10 snapseglas á 9,5 cm, 9 snapseglas á 8,5 cm. (64)

Warennr.: 5710509
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 15.07.2020
19:17
Danmark: 12 skillingsmønter (12)
Danmark: 1 skilling 1808, 1809 1-H7, 1 skilling 1812 2.1-H15A, 2 skilling 1809, 1810 3-H9, 2 skilling 1810, 1811 4-H9, 3 skilling 1812 5-H14, 2 skilling 1815 9-H23, 3 skilling 1815 10-H22, 4 skilling 1815 11-H21, 6 skilling 1813 ?-H20. (12)

Warennr.: 5708700
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.07.2020
19:17
David Monies, skovmotiv med gående par, olie på lærred
David Monies (1812-1894). Skovmotiv med gående personer, olie på lærred, signeret og dateret 1889. H.63 x 77 cm (80 x 98 cm) Aldersrelateret stand, lærredet dubleret og med mindre reparationer.

Warennr.: 5714432
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.07.2020
19:17
EUR 148
Salto og Sigsgaard. GUEST stol produceret af Montana
Kasper Salto og Thomas Sigsgaard. GUEST stol produceret af Montana. GUEST er en fantastisk stol, som består af et sæde, der er polstret med 2,8 cm skum, derefter betrukket med 3D tekstilet Runner fra Gabriel farve Chikara/Citrongul. Stellet kan pakkes væk i sædets bund når stolen ikke er i brug. ...

Warennr.: 5701616
19:17
Laguiole gafler med skafte af træ (12)
Laguiole galfer af stål med skafte af træ. (12)

Warennr.: 5714448
19:17
GUBI barstole model 2D (3)
Gubi. 2D barstol. Sortlakeret stel. Sæde af sort laceret træ. H. 78 cm. SH. 76 cm. Fremstår med brugsspor herunder skrammer. (3)

Warennr.: 5700355
EUR 805 DK, Aalborg, Nibevej 15.07.2020
19:18
Spegel
SPEGEL, empir, 1800-talets första hälft, dekor i pastellage med bl a stiliserade ymnighetshorn och vinrankor, förgylld och bemålad, höjd ca 127, största bredd 52 cm

Warennr.: 5715206
EUR 239 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 15.07.2020
19:18
Sehen Sie mehr
Trine Skovgaard. 'Stjerner på himlen' (cd)
Trine Skovgaard (f. 1969). 'Stjerner på himlen'. Olie på plade. Sign. Trine Skovgaard, dat. på bagsiden 1997. 69 x 69 cm (70 x 70 cm).

Warennr.: 5713195
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 15.07.2020
19:18
Et par store bordlampe i empirestil af nyere dato (2)
Et par store bordlampe i empirestil i form af prydet vaser, dekoreret i sort og guld, med Løvehoveder maskaroner, skærme mefølger, af nyere dato, H. 91 Ø 64 cm. Lette brugsspor (2)

Warennr.: 5712190
19:18
EUR 255
Persisk Tabriz Tabatabai tæppe, 340x250 cm
Persisk Tabriz Tabatabai tæppe, uld på bomuld. Nyvasket. 340x250 cm

Warennr.: 5680651
EUR 940 DK, Roskilde, Store Hedevej 15.07.2020
19:18
EUR 228
12345...340»