Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 394  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Christina Watches, armlænke af sterling sølv, med 3 charms af forgyldt sterling sølv
Christina Watches armlænke af sterling sølv. Længde ca. 15 cm. prydet med 3 charms af forgyldt sterling sølv. Ligger i gaveæske fra Christina. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5285132

Neuware
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 27.03.2019
08:34:08
Lund of Copenhagen, smykkesæt med margueritter, halskæde / sautoire, samt par ørestikker
Lund of Copenhagen, smykkesæt udført i forgyldt sterling sølv med hvid emalje, prydet med margueritter, bestående af halskæde/ sautoire. Længde ca. 100 cm. samt par ørestikker. Vejl. priser er 1.450,- og 425,-. Ligger i én gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Warennr.: 5285135

Neuware
EUR 134 DK, Kolding, Trianglen 27.03.2019
08:35:34
Piet Hein og Bruno Mathsson. Ellipse spisebord med plade af hvid laminat,
Piet Hein (1905-1996) & Bruno Mathsson (1907-1988). Ellipse spisebord med plade af hvid laminat med senere hvid lakering, med spændben af stål. Fremstillet hos Fritz Hansen 1978. Fremstår med brugsspor. Mærker under nyere lakering.
Warennr.: 5285137
EUR 483 DK, Kolding, Trianglen 27.03.2019
08:36:12
EUR 242
Samling Bijouteri smykker: Armbånd & charms, læder & metal (ca. 520)
Samling Bijouteri smykker, læder & metal. Bestående af: 100 armbånd af metal, 100 læder armbånd, 100 læderarmbånd med charms, 100 charms, 100 charms, samt 20 armbånd. NB: Kasse medfølger ikke. (ca. 520)
Warennr.: 5240037
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 27.03.2019
08:49:00
Bjørn Wiinblad. Tidligt unika fad i glaseret keramik (cd)
Bjørn Wiinblad. Tidligt unika fad i glaseret keramik, gullig-cremefarvet fane, spiralmønster i bunden. Ø 43 cm. Signeret under bunden ' Bjørn Wiinblad Danmark'. Fremstår med aldersrelateret patina, spredte glasurafslag på kant.
Warennr.: 5282177
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 27.03.2019
09:23:25
EUR 268
50 armlænker med perler af lavasten
50 armlænker med sorte lava perler, med pynteperler og montering af stål. hovedparten eller alle er ca. 18 cm. Fremstår ubrugte.
Warennr.: 5239195
09:36:00
Et par væghængte vitriner, sortmalet (2)
Et par væghængte vitriner, sortmalet. Front med glaslåge bag hvilke hylde. Indvendig hvidmalet. H. 60 cm. B. 50 cm. D. 22 cm. (2) dibs004bw
Warennr.: 5252903

Neuware
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
09:38:00
Vintage Moschino Jeans, Kjole med pizza, vin og il tricolore print
Vintage Moschino Jeans, Kjole med pizza, vin og il tricolore print. Udført i viskose/hør blanding. Kjolen er formsyet med lynlås i siden samt slidser i hver side. Str. 44. Længde ca. 69 cm, brystbredde ca. 91 cm.
Warennr.: 5186584
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
09:39:00
En samling div. bijouteri i form af armbånd, halskæder og charms. (430)
En samling div. bijouteri i form af 100 læder armbånd med charms, 30 halskæder af læder med hjerteformede vedhæng, 100 armbånd af læder med charms af glas og metal samt 200 charms. (430)
Warennr.: 5261514
09:43:00
Park/have/bed belysning, fem LED-lamper
Warennr.: 4804097

Neuware
EUR 215 DK, Kolding, Trianglen 27.03.2019
10:00:00
Moccaservis Blå Blomst Royal Copenhagen
ROYAL COPENHAGEN, "Blå Blomst", moccaservis, 38 dlr, bestående av: 12 moccakoppar med 12 tillhörande underfat, 12 assietter, sockerskål med lock, gräddkanna
Warennr.: 5281763
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 27.03.2019
10:00:00
Sehen Sie mehr
Parklamper, trearmet i aluminium (2)
Parklamper, trearmet, Fremstillet i pulverlakeret aluminium i grøn med patineretlook med glas i lamper. H. 215 cm. Fremstår i original emballage. (2)
Warennr.: 4915736

Neuware
EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 27.03.2019
10:00:00
EUR 114
Schatull Japan
SCHATULL, lackarbete, Japan, omkring år 1900, med askar i etage samt två flaskor i tenn, dekor av krysantemum i guld, med hänkel, höjd ca 31, 30x19 cm
Warennr.: 5281764
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27.03.2019
10:02:00
Sehen Sie mehr
Slottsvakter design Kay Bojesen
KAY BOJESEN, figurer, 3 st, trumslagare och vaktsoldater, bemålat trä, kallstämplade Kay Bojesen copywright Denmark, höjd ca 22-22,5 cm
Warennr.: 5281765
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 27.03.2019
10:04:00
Sehen Sie mehr
Diane von Furstenberg sandaletter i ormskinn
DIANE VON FURSTENBERG, sandaletter i naturmelerat ormskinn och svart slätt skinn, US storlek 9, klackhöjd 7 cm, tillhörande dustbag i original
Warennr.: 5281766
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27.03.2019
10:06:00
Sehen Sie mehr
Fåtölj med fotpall
FÅTÖLJ med FOTPALL, Jio möbler, 1900-talets mitt, ben i lövträ, hjulförsedd fotpall, stoppad textil klädsel, sitthöjd ca 43, total höjd 97 cm
Warennr.: 5281767
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27.03.2019
10:08:00
Sehen Sie mehr
Sextant i schatull
SEXTANT, 1800-tal, sannolikt England, mässing, i träschatull, längd ca 25 cm
Warennr.: 5281768
10:10:00
Sehen Sie mehr
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Grå/brunt læder. (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med grå/brunt læder. Tykkelse ca. 3 cm. (6)
Warennr.: 5285211

Neuware
EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
10:10:43
Salongsgrup gustaviansk stil
MATGRUPP / SALONGSGRUPP, 10 dlr, nygotisk/blandstil, slutet av 1900-talet, fanerad med mahogny, bestånde av: 1 vitrinskåp, tvådelat, överdel med dörrar i vitrin och spröjs, invändigt med hyllor i glas/trä samt speglar och belysning, underdel med skåpdörrar, och lådor, beslag i pattinerad metall, ...
Warennr.: 5281769
EUR 382 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27.03.2019
10:12:00
Sehen Sie mehr
Armand Rossander oljemålning
ARMAND ROSSANDER (1914-1976), landskap med bebyggelse, signerad A Rossander, olja på duk, 27x52 cm
Warennr.: 5281770
EUR 239 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27.03.2019
10:14:00
Sehen Sie mehr
Ljuskrona mässing
LJUSKRONA, omkring 1900-talets mitt, mässing, 16 ljuspunkter, höjd ca 125, längd 100 cm
Warennr.: 5281771
10:16:00
Sehen Sie mehr
Konvolut diverser Schallplatten (39)
Konvolut diverser Schallplatten, u.a. befinden sich in dem Konvolut Folgende Interpreten: Lili Marlen, David Ruffin, Julia Migenes, Cat Stevens, Eurythmics, The Proclaimers etc. Die Schallplatten befinden sich in einem altersgemäßen Zustand. (39)
Warennr.: 5185810
EUR 150 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27.03.2019
10:17:45
Brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.20 ct
Brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld, prydet med talrige brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.20 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: SI-P. Vægt i alt ca. 5,5 g. Vedhæng H. 2,5 cm. Kæde L. 45 cm.
Warennr.: 5258439
EUR 859 DK, Vejle, Dandyvej 27.03.2019
10:18:00
EUR 430
Ljusstakar
LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets slut, empirstil, Frankrike, brons, delvis med patinering, lösa ljusmanschetter, höjd ca 30 cm
Warennr.: 5281772
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27.03.2019
10:18:00
Sehen Sie mehr
Ytterfoder porslin
YTTERFODER, 1 par, porslin, i form av glassköljare, blå/vitt mönster i 1700-tals stil, längd 27 cm, höjd 13 cm
Warennr.: 5281773
10:20:00
Sehen Sie mehr
Nikon F2A kamerahus
Nikon F2A analogt spejlrefleks kamerahus. Serienr. F2 7250858. Fremstår med mindre brugsspor. Virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5279200
10:21:00
EUR 114
Ljuskrona rokokostil
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, rokokostil, 5-armad, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 70, diameter 46 cm
Warennr.: 5281774
10:22:00
Sehen Sie mehr
Arbetarnas bildningsförbund o Bokcafeét
ARBETARNAS BILDNINGSFÖRBUND och BOKCAFÈT, posters, 2 st, "Röd vår", "Träffa gänget på söndagarna också...) Bladmått ca 100x70, resp. 70x50 cm. Oramade blad.
Warennr.: 5281775
10:24:00
Sehen Sie mehr
Tøjstativ af 'vandrør'
Tøjstativ af 'vandrør' monteret på hjul. H. 167 cm. L. 160 cm. D. 45 cm. Brugsspor.
Warennr.: 5285243
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
10:26:00
Hevre Leger ärmlös jerseyklänning i brunt
HEVRE LEGER, ärmlös jerseyklänning i brun bandageteknik, storlek XS
Warennr.: 5281776
10:26:00
Sehen Sie mehr
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 394  >>