Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
  ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Carl Peter Hilleström teckning
CARL PETER HILLESTRÖM(1760-1812): Landskapsvy med träd och samtalande jägare, signerad Hilleström Junior, dedikation i bläck "Dedicerat till Julklapp åt Grefwe Gustaf Ehrenswär 1797, svartkrita på papper, ca bildmått ca 18-25 cm
Warennr.: 5412854
EUR 380 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.08.2019
19:03:00
Sehen Sie mehr
Baume & Mercier 'Shogun'. Midsize dameur i stål med guldlunette, 1990'erne
Midsize damearmbåndsur fra Baume & Mercier, model "Shogun", ref.nr.: 5136.018.3, i urkasse af stål med lynette af guld, lys skive med romertal og stregindeks, datoangivelse ved 6" position, safirglas, monteret med original lænke af stål med foldelukke, quartz urværk. Ø. 33,8 mm. Indvendig L. ca. ...
Warennr.: 5414999
EUR 430 DK, Vejle, Dandyvej 25.08.2019
20:23:00
Knud Søgaard, olie på plade, vej med stynede træer (cd)
Knud Søgaard, 20 årh: Vej med stynede træer. Landskab. Olie på plade. Sign. KS. 56 x 80 cm. (64 x 88 cm.)
Warennr.: 5412504
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 26.08.2019
13:55:00
Linda Bjørnskov, Figurkomposition.Cd
Linda Bjørnskov (født 1973) Figurkomposition. Akryl på lærred. Lærred med sammensynninger. Sign. på bagsiden Linda Bjørnskov. 202 x 160 cm UR.
Warennr.: 5414212
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 26.08.2019
19:38:00
Baume & Mercier 'Hampton'. Herreur i stål med hvid skive med dato, 2000'erne
Herrearmbåndsur fra Baume & Mercier, model Hampton, ref.nr.: MV045063, i rektangulær urkasse af stål, hvid skive med arabertal og punktindeks, separat sekundviser, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af stål med dobbelt foldelukke, quartz urværk. Mål: 24,5 x 40,4 (inkl. ...
Warennr.: 5415793
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 26.08.2019
20:05:00
Baume & Mercier 'Hampton XL Chronograph'. Automatisk herreur i stål, 2000'erne
Herrearmbåndsur fra Baume & Mercier, model Hampton XL Chronograph, ref.nr.: 65530, i urkasse af stål, sort skive med stregindeks, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, safirglas, monteret med uoriginal krokopræget læderrem uden spænde, automatisk urværk. Mål: 34 x 44,5 mm. ...
Warennr.: 5387702
EUR 1.262 DK, Vejle, Dandyvej 26.08.2019
20:06:00
En samling tegneseriealbums (ca. 400 stk.)
En samling tegneseriealbums, herunder bl.a. Linda & Valentin, Black & Mortimer, Blåfrakkerne, Underground, Lucky Luke, Vakse Viggo og Benny Bomstærk. Fremstår med alm. alders- og brugsspor. (ca. 400 stk.)
Warennr.: 5408248
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 26.08.2019
20:15:00
EUR 403
Linda Ljunggren krukor
LINDA LJUNGGREN, krukor, 3 st, samtida, stengods i mörk lera, delvis glaserat i brunt och grått samt dekorerade med abstrakt former, monogramsignerade ''LL'' undertill, höjd ca 15.5, 18.5 och 19 cm
Warennr.: 5415716
EUR 142 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26.08.2019
21:48:00
Sehen Sie mehr