Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
  ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Stallampa
VÄGGLAMPA, sk knutlampa, 1900-talets första hälft, vitmålad plåtskärm, kupa i klarglas, längd ca 58 cm
Warennr.: 5277921
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23.03.2019
11:40:00
Sehen Sie mehr
Stor udendørs standerlampe i sort
Stor udendørs standerlampe i sort. Stor model. I pulverlakeret aluminium. H. 225 cm. 67 x 55 x 30 cm. Ubrugt. Første foto er modelfoto.
Warennr.: 5278725
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
13:54:00
Vintage Maritim pendel i messing og kobber
Vintage Maritim pendel i messing og kobber. H. ca. 38 Ø ca. 26cm. Fremstår ny og ubrugt.
Warennr.: 5269797
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
15:42:00
EUR 268
Et par udendørs væglamper af messing (2)
Et par udendørs væglamper af messing, med skærme af glas. H. ca. 25 cm. Fremstår nye og ubrugte. (2)
Warennr.: 5263713
EUR 483 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
17:08:09
EUR 242
Warennr.: 5218998
19:18:00
EUR 242
THORN. Par udendørslamper, Contrast R1 (2)
THORN. Contrast R1, Udendørslamper, 150W G12.Ø 33 cm. Minimale/ingen brugsspor. (2)
Warennr.: 5245732
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 24.03.2019
19:30:00
EUR 201
Parklamper, trearmet i aluminium (2)
Parklamper, trearmet, Fremstillet i pulverlakeret aluminium i grøn med patineretlook med glas i lamper. H. 215 cm. Fremstår i original emballage. (2)
Warennr.: 5277693

Neuware
EUR 376 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24.03.2019
19:43:00
Louis Poulsen. Stor ' Nyhavn ' parklygte
Louis Poulsen ' Nyhavn ' parklygte af pulverlakeret aluminium. Ø 80 H. 54 cm. Fremstår med få brugsspor. Obs! det er kun selve lampetoppen, standerrør samt fatning medfølger ikke.
Warennr.: 5280805
EUR 537 DK, Helsingør, Støberivej 24.03.2019
19:49:00
EUR 215
Tivoli. Facadelampe, 'Restaurant Paraplyen'
Facadelampe af metal, i form af paraply. H. 75 cm. Fremstår med spor efter vejrlig. Proveniens: Restaurant Paraplyen i Tivoli.
Warennr.: 5274926
EUR 403 DK, Hørsholm, Hammervej 1 25.03.2019
16:18:48
EUR 201
Parklamper, trearmet, Fremstillet i sort pulverlakeret aluminium med glas i lamper. H. 215 cm. Modelfoto. Fremstår i original emballage. (2)
Warennr.: 5277684

Neuware
EUR 376 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25.03.2019
19:40:00
Warennr.: 5277687

Neuware
21:27:00
Lyktor
LYKTOR, 4 st, owatrolbehandlad ek och koppar, design Magnus Ek, höjd 50 cm. . PROVENIENS: Oaxen Krog
Warennr.: 5279781
EUR 382 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26.03.2019
11:07:00
Sehen Sie mehr
Lyktor Oaxen Krog
Warennr.: 5279860
13:27:00
Sehen Sie mehr
Warennr.: 5277680

Neuware
EUR 376 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26.03.2019
19:46:00