Kategorie  Schätzpreis
1234» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Päls
PÄLS, mink, Bergqvist, Malmö, stl. ca 40, rygglängd (till kragens söm ca 118 cm)
Warennr.: 5499337
EUR 279 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
17:46:00
Sehen Sie mehr
Burberry trenchcoat
BURBERRY, trenchcoat, dam, yttertyg i beige bomullsblandning, avtagbart innerfoder i ull, bystvidd ca 45 cm farmtill, armländ ca 40 cm, rygglängd ca 110 cm
Warennr.: 5499367
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 15.11.2019
19:05:00
Sehen Sie mehr
Miu Miu ärmlös klänning i svart viskosblandning
MIU MIU, ärmlös klänning i svart viskosblandning, IT storlek 40
Warennr.: 5499368
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
19:06:00
Sehen Sie mehr
Marni figursydd kappa i bläckblå bomullsblandning
MARNI, figursydd kappa i bläckblå bomullsblandning med ståkrage kantad med svart skinn, fickor i sidorna och knäppning med tryckknappar, IT storlek 42
Warennr.: 5499408
19:46:00
Sehen Sie mehr
Chanel figursydd kavaj i beige ullblandning
CHANEL, figursydd kavaj i beige ullblandning bandkantad med svart rips samt med knapp med monogram i gulmetall, fodrad med crêpesatin mönstrad med invävda monogram, SV storlek ca 34
Warennr.: 5499457
EUR 464 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
20:35:00
Sehen Sie mehr
Thierry Mugler kjol i svart ull
THIERRY MUGLER, kjol i svart ull lätt rynkad i linningen, FR storlek 42. . PROVENIENS: LENA GÖTRICH
Warennr.: 5499533
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
21:49:00
Sehen Sie mehr
Folkdräkt Sverigedräkt
FOLKDRÄKT, Sverigedräkt, omfattande klänning, förkläde, blus och skärp, storlek ca 42.
Warennr.: 5499549
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 16.11.2019
10:15:00
Sehen Sie mehr
Samling damehatte, 1900-tallet første halvdel (12)
Samling vintage damehatte i forskellige modeller, materialer, str. og farver. Flere fra Modesalonen Lilli Aabenrå. 1900-tallets første halvdel. Fremstår med brugsspor. (12)
Warennr.: 5490433
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
12:37:29
Canada Goose, dunfrakke str. L
Canada Goose, dunfrakke str. L. Udført i nylon vatteret med dun. Frakken er med stiklommer med knaplukning, hætte med aftagelig pelskanp, samt brystlommer og lynlås og knaplukning. Indvendigt med sort foer. Længde ca. 97 cm, ærmelængde ca. 65 cm, brystbredde ca. 110 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5496300
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 16.11.2019
13:43:40
EUR 148
Nina Ricci, vintagekjole, str. 42
Nina Ricci, vintagekjole, front med pynteknapper, øverst pyntesløjfe, ryg med lynlåslukning, str. 42, L. 106 cm. Brystmål 84 cm. Ærmelængde 60 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5495719
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
14:00:30
Gerad Darel, blazerjakke & Therese Baumaire kjole, str. 38-40 (2)
Gerad Darel, blazerjakke, brun med reverskrave, knaplukning med lille spænde, str. 38-40, L. 66 cm. Brystmål 96 cm. Ærmelængde 57 cm. Therese Baumaire, langærmet kjole i viskose med lille krave, knaplukning, str. 38-40, L. 105 cm. Brystmål 98 cm. Aærmelænde 52 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Warennr.: 5495737
18:36:00
Zobel, Barguzinzobel
Zobelmantel der Superlative aus ganzen Fellen, Neuwertiger Zustand, aus feinem russischem Barguzinzobel gemacht, Saumweite ca. 200 cm, Länge: 135 cm, Größe: 44-46.
Warennr.: 5440313
EUR 20.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 16.11.2019
19:20:00
EUR 10.000
Burberry trenchcoat str. UK 14 - EU 42
Burberry trenchcoat str. UK 14 - EU 42. Udført i klassisk kakifarvet bomuld. Frakken er med stiklommer, knaplukning, samt med tilhørende bælte. Indvendigt med klassisk ternet foer. Længde ca. 120 cm, ærmelængde ca. 60 cm, Brystbredde ca. 110 cm. Fremstår med brugsspor og pletter.
Warennr.: 5493952
20:55:00
Dampäls Yllet
DAMPÄLS, grått fårskinn, enligt uppgift Yllet, stlrk L enligt märkning, lösa stickade muddar, inköpt ca 1990, längd ca 120 cm
Warennr.: 5499830
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 17.11.2019
10:23:00
Sehen Sie mehr
Oktova festkjoler (5)
Oktova festkjoler i diverse snit og udskæringer, str. 10, 6 og 4. Fremstår ubrugt med skilte i og med tilhørende bøjler. (5)
Warennr.: 5492472

Neuware
EUR 134 DK, Aarhus, Egå Havvej 17.11.2019
13:05:00
Latif Rulamsfrakke med hætte,
Latif Rulamsfrakke med hætte, knaplukning samt lommer. L. 110 cm. str. 40 smal model. Fremstår med brugsspor. Der medfølger bælte.
Warennr.: 5493813
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 17.11.2019
17:50:00
Nina Ricci Zweiteiler, Strick, Taillegröße 3 (2)
Nina Ricci Zweiteiler, Strick, Taillegröße 3 (2) keine Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5496736
EUR 300 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 17.11.2019
19:35:00
Hermes Mantel und Rock (2)
Hermes Mantel und Rock (2) Mantel in Größe 40, Rock in Größe 42, beides mit Karomuster. Mantel mit einigen Verschmutzungen.
Warennr.: 5496743
EUR 450 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 17.11.2019
19:40:00
Hermes Zweiteiler, Seide/ Strick (2)
Hermes Zweiteiler, Seide/ Strick (2) Rock und Oberteil/ Bluse im Pferdemuster keine Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5496739
19:52:00
Chanel
CHANEL, scarf i tunt siden med flerfärgat mönster och kedjor, ca 90 x 90 cm
Warennr.: 5500215
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 17.11.2019
20:02:00
Sehen Sie mehr
Kimono / Gewand, Japan
Kimono / Gewand, Japan. Olivgrüner Kimono mit polychromer Landschaftsmotivik in der unteren Partie, gefüttert mit rotem Stoff, L.130cm, Schulterbreite: 58cm, Armlänge: 30cm, altersgemäße Tragespuren, partiell leichter Stoffabrieb, sowie minimale Verfärbungen.
Warennr.: 5469815
EUR 225 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 17.11.2019
20:07:00
Hermes Oberteil/ Pullover, Strick/ Seide, Größe 42
Hermes Oberteil/ Pullover, Strick/ Seide, Größe 42 Verschmutzungen vorhanden, Riss / genähter Riss in beiden Achseln.
Warennr.: 5499303
EUR 150 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 17.11.2019
20:22:00
Hermés Oberteil / Pullover, Vintage, Größe 42
Hermés Oberteil / Pullover, Vintage, Größe 42 Strick/ Seide. altersgemäßer Zustand, Verunreinigungen vorhanden.
Warennr.: 5496730
20:25:00
EUR 80
Céline rak öppen kappa i svart ull o cashmere
CÉLINE, rak öppen kappa i svart ull- och cashmereblandning med fickor i sidorna, FR storlek 40
Warennr.: 5500239
EUR 464 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 17.11.2019
20:27:00
Sehen Sie mehr
Yves Saint Laurent ärmlös topp i svart viskos
YVES SAINT LAURENT, ärmlös topp i svart viskosblandning med lagda veck och knytband i midjan, storlek M
Warennr.: 5500241
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 17.11.2019
20:29:00
Sehen Sie mehr
Acne trenchcoat i khakifärgad bomullsblandning
ACNE, trenchcoat i khakifärgad bomullsblandning med tryckknappar, SV storlek 38
Warennr.: 5500243
20:34:00
Sehen Sie mehr
Acne Studios byxa i svart sidenblandning
ACNE STUDIOS, byxa i svart sidenblandning med fickor i sidorna och uppvikta benslut, SV storlek 38
Warennr.: 5500247
20:40:00
Sehen Sie mehr
Hermès, scarf, "Grand Apparat"
HERMÈS, "Grand Apparat", scarf, siden, design Jacques Eudel 1962, 90 x 90 cm.
Warennr.: 5500168
EUR 150 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 17.11.2019
21:40:00
Sehen Sie mehr
Saint Laurent Rive Gauche kjol och väska
SAINT LAURENT, Rive Gauche, kjol och aftonväska, siden, kjolens storlek 40, längd 105 cm, midjevidd 74 cm, väska 17 x 17 x 5 cm.
Warennr.: 5500169
EUR 250 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 17.11.2019
21:42:00
Sehen Sie mehr
Damsmoking Margaretha Ley för Escada
DAMSMOKING, Margaretha Ley för Escada, storlek 40, byxornas midjevidd 80 cm, byxbenets innersöm 75 cm, kavajens axelbredd 44 cm, ryggmått 75 cm, ärm 60 cm.
Warennr.: 5500170
21:43:00
Sehen Sie mehr