Kategorie  Schätzpreis
12» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Tarik Ediz aftonklänning
TARIK EDIZ, aftonklänning, med släp, strassbeklädda axlar och rygg, Fransk strl 36 (EU ca strl 34-32), längd ca 154 cm. . Ingår i temaauktionen "Kristallklar Jul". . Proveniens: Nobelklänning från 2012, då bäraren hade Prins Carl Philip som bordsherre.
Warennr.: 5531895
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 16.12.2019
17:36:00
Sehen Sie mehr
Brudklänning sent 1800-tal
BRUDKLÄNNING, sent 1800-tal, svart siden, spetsbroderade kanter på kragen samt på ärmar, ryggens längd ca 132 cm, ca strl 38-40
Warennr.: 5531905
18:14:00
Sehen Sie mehr
Frakke af mink
Frakke af brun mink. Front med hægtelukning og to stiklommer. Ryglængde 115cm, brystmål ca. 120 cm, Indv.ærmelængde ca.40 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5532229
EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 16.12.2019
19:20:00
Jakke med med foer af pels, str. 42, mrk. Ivan Grundahl.
Ivan Grundahl. Jakke med med foer af pels, str. 42, mrk. Ivan Grundahl. Indv. ærmelængde 38 cm. Længde 92 cm. Brystmål 134 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Warennr.: 5532227
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 16.12.2019
19:25:00
Versace Cocktailkjole, engelsk str.34 ( svarer til dansk 38)
Versace Cocktailkjole, sort med sølv-effektvævning, Draperet dyb vandfaldsryg. Ankellang model med ærmer.
Warennr.: 5532240
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
19:36:00
Burberry Damenmantel, Größe 40
Burberry Damenmantel, Größe 40 keine Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5503142
EUR 400 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16.12.2019
19:52:00
EUR 110
Kappa 1940-tal
KAPPA, 1940-tal, svart satin, vaddstickad dekor i sk. vermicellimönster, 2 breda skärphällor, virkade tränsar för knapparna, bystvidd (platt) ca 63, längd mitt bak 128 cm
Warennr.: 5532802
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 17.12.2019
12:28:00
Sehen Sie mehr
Aftonklänning Tarik Ediz
Warennr.: 5532835
EUR 377 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 17.12.2019
13:38:00
Sehen Sie mehr
Carl Lagerfeldt, lang figursyet frakke af ternet uld
Carl Lagerfeldt, lang figursyet frakke af ternet uld. Stor revers krave samt knaplukning. To pyntelommer med lynlås i front ved taljen. L. 145 cm. Indvendige ærmemål ca. 50 cm. Brystmål ca. 80 cm.
Warennr.: 5490478
EUR 456 DK, Aarhus, Egå Havvej 17.12.2019
17:10:54
Chanel, hand bag with a gold emblem.
Chanel handbag in black leather with a gold emblem, large compartment as well as a minor compartment with a zipper and side compartments. Displays slight traces of usage-related wear.
Warennr.: 5501068
EUR 1.477 DK, Aarhus, Egå Havvej 17.12.2019
17:16:15
EUR 295
Chanel, shoulder bag, black leather
Chanel shoulder bag in black leather with two straps, with two interior compartments with zippers.
Warennr.: 5501067
17:18:11
Kenzo singoallainspirerad kjol i svart siden
KENZO, singoallainspirerad kjol i svart sidenblandning med band och lagda veck i tre lager, FR storlek 38
Warennr.: 5533898
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 18.12.2019
13:08:00
Sehen Sie mehr
Henrik Vibskov, sort kjole, str. XS
Henrik Vibskov, sort kjole af jersey med korte ærmer, ryg med knapper, str. XS (oversize). Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5533392
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 18.12.2019
15:32:07
Sverige-dräkt Nationaldräkten
SVERIGE-DRÄKT, Den svenska nationaldräkten, uppsydd efter Nordiska museets mönsterblad, bestående av: livkjol av tuskaftat ylletyg 11/1 blått, förkläde tuskaftat yllteyg 11/1 gult, blus av vitt bomullstyg med knypplad spets, silkesbroderier i form av prästkragar på livkjol samt förkläde, spänne av målad mässing, huvudbonad av vit linnebatist monterad på stomme av papp, strl ca 38-40, . . Ingår i temaauktionen "Samlarhem". . HISTORIK: Nationaldräkten skapades år 1903 av Märta Jörgensen, men återupptäcktes under 1970-talet.
Warennr.: 5533983
EUR 377 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 18.12.2019
17:04:00
Sehen Sie mehr
Parajumpers Masterpiece Series jacket black strl M.
Parajumpers Masterpiece Jacket Black strl M slim fit Denali är Parajumpers dunjacka som är kort i modellen och har en naturpäls som är avtagbar. Obetydligt slitage.
Warennr.: 5525569
EUR 565 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 18.12.2019
18:21:38
EUR 33
J.Lindeberg, kappa ull/polyester strl 38.
J.Lindeberg,mörkblå kappa ull/polyester strl 38.modell "Gigi Twill Melton" Nyskick, ettiketter kvar.
Warennr.: 5525580
EUR 245 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 18.12.2019
18:22:43
EUR 28
Deadwood Classic Biker läderjacka strl 36.
Deadwood Classic Biker brun läderjacka strl 36, längd 58, ärm 55 cm, bruksslitage.
Warennr.: 5529929
EUR 141 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 18.12.2019
18:23:04
EUR 28
Emilio mockajacka strl S.
Emilio brun mockajacka strl S längd 82 ärm 62 cm, kemtvättad, bruksslitage, litet hål på höger ficka.
Warennr.: 5529971
EUR < 125 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 18.12.2019
18:23:48
EUR 28
Tiger of Sweden, Bane Con, klänning, Strl: 38.
Tiger of Sweden,, Bane Con,benvit klänning, Strl: 38 längd 86 ärm 44 cm, dragkedja rygg bruksslitage.
Warennr.: 5529984
18:24:46
EUR 28
J Lindeberg Minnie Fluid stickad klänning strl XS.
J Lindeberg Minnie Fluid svart stickad festklänning strl XS viskos/polyester längd 90 cm,Smärre bruksslitage.
Warennr.: 5530008
18:25:26
EUR 28
Rodebjer långklänning med knytsjal strl L
Rodebjer svart långklänning med knytsjal och knappar strl L viskos/acetate längd 134 cm, bruksslitage.
Warennr.: 5530040
18:26:12
EUR 28
Monsoon Kappa ull/kashmir Storlek 38
Monsoon England kappa ull/kashmir/polyamide Storlek 38 längd 135 ärm 59 cm Krage akrylpäls, smärre bruksslitage innerfoder fläckigt.
Warennr.: 5530063
18:26:42
EUR 38
Misiamar. Jakke af læder, str. M
Misiamar. Jakke af læder med skrå indstikslommer, str. M. L. 90 cm. Ærmelængde 66 cm. Brystmål 122 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5532343
18:48:00
Emilio Pucci Blazer, Größe 42
Emilio Pucci Blazer, Größe 42 Altersgemäße Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5534947
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 18.12.2019
19:30:00
Nina Ricci Zweiteiler, Strick, Taillegröße 3 (2)
Nina Ricci Zweiteiler, Strick, Taillegröße 3 (2) keine Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5496736
EUR 300 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 18.12.2019
20:25:00
Chanel, shoulder bag black leather.
Chanel, shoulder bag in black leather with two detachable straps. Two open compartments at the front and the back as well as interior compartments with zippers. Displays slight traces of usage-related wear.
Warennr.: 5501066
EUR 1.477 DK, Aarhus, Egå Havvej 18.12.2019
20:40:00
Emporio Armani. Vintermodel udført i sort silke nylon. Str. 38-40
Emporio Armani. Vintermodel udført i sort silke nylon. Italiensk str. 46. Ca. str. 38-40. Front og stiklommer med lynlåse og elastisk logobælte. Indvendigt sort foer. Længde midtbag 88 cm. Ærmelængde fra skulder 62 cm. Længde under ærme 46 cm. Brystvidde ca. 98 cm. Kvittering, bøjle og ...
Warennr.: 5523921
EUR 161 DK, Vejle, Dandyvej 19.12.2019
20:10:00
Kleid und Blazer der Marke Leonard, Größe 48 (2)
Kleid und Blazer der Marke Leonard, Größe 48 Geringe Gebrauchsspuren. (2)
Warennr.: 5534310
EUR 300 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 19.12.2019
20:35:00
EUR 160
Kleid der Marke Leonard, Größe 44
Kleid der Marke Leonard, Größe 44 Geringe Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5534309
20:40:00
EUR 45
UGG läderboots fodrade med fårpäls strl 38.
UGG bruna läderboots fodrade med fårpäls strl 38, inköpta i Austrlalien tillverkade i Kina höjd skaft 28 cm, bruksslitage.
Warennr.: 5530134
EUR 141 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 19.12.2019
21:13:00
EUR 28
12»