Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345»   Waren pro Seite   136 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Vintage Omega De Ville Quartz damearmbåndsur i 18 kt. guld
Omega de Ville dame guldur udført i 18 kt guld. Quartzværk. Sort urskive med streginddeling. Safirglas. Urkasse: 28x22 mm . Omega rem i læder og spænde i forgyldt stål. Vægt: 22,4 gram. Uret fungerer, men skal have nyt batteri. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Warennr.: 5737040
EUR 483 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.08.2020
16:54
EUR 376
Baume & Mercier
BAUME & MERCIER, aarmbandsur, doublé

Warennr.: 5738052
EUR 241 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 15.08.2020
18:48
Sehen Sie mehr
Vintage Chopard Diamant damearmbåndsur af 18 karat hvidguld
Vintage Chopard damearmbåndsur i urkasse af 18 karat hvidguld med lys urskive med logo, timemarkeringer samt to visere. Urets lynette er besat med enkelstlebne diamanter, samlet ca 0.10 ct., Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H), klarhed. VS og uret har mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø: 16 mm...

Warennr.: 5735078
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 15.08.2020
19:05
EUR 725
Bulova Chronograph, damearmbåndsur, rustfrit stål m/ diamanter i org. æske
Bulova Chronograph, dameur / dress watch af rustfrit stål m/ diamanter i org. æske - 96W204. Perlemors urskive m/ logo, stregindeks / arabertal & romertal, lynet & urskive m/ diamanter, quartz urværk m/ batteri (nyt batteri må påregnes), rund ur kasse Ø 32 mm inkl. krone, org. rem af rustfrit ...

Warennr.: 5738542

Neuware
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 15.08.2020
19:17
EUR 228
Longines. Art deco damearmbåndsur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1930
Vintage damearmbåndsur fra Longines, cal. 8.47, i aflang urkasse af 18 kt. guld, lys skive med stregindeks, plexiglas, monteret med senere rem med forgyldt spænde mekanisk urværk med manuelt optræk. Mål: 17 x 25 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive. Uret gik på vurderingstidspunktet. ...

Warennr.: 5686910
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 15.08.2020
19:45
EUR 322
Breitling Callistino damearmbåndsur, stål og 18 kt guld
Damearmbåndsur fra Breitling, model Lady Callistino, ref. D52045. Serienummer 1.1707. Urkasse af stål med detaljer af 18 kt guld. Urskive med arabertal, tre visere samt dato. Safirglas. Monteret med original lænke. Quartz urværk. Ø. ca. 28 mm.Fremstår med brugsspor. Uret gik på ...

Warennr.: 5733711
EUR 1.611 DK, Roskilde, Store Hedevej 15.08.2020
20:07
EUR 1.128
Movado 'Triple Date Moonphase'. Dameur i forgyldt stål med hvid skive, 1990'erne
Damearmbåndsur fra Movado, model Triple Date Moonphase, ref.nr.: 87-27-822, i urkasse af forgyldt stål med stålbagkasse, hvid emaljeskive med romertal, separat sekundviser, ugedag-, dag-, dato- og månefase, riflet optrækskrone, mineralglas, monteret med senere rem med forgyldt spænde, quartz ...

Warennr.: 5738306

Neuware
EUR 644 DK, Vejle, Dandyvej 15.08.2020
20:08
EUR 510
Dior 'Christal Chronograph'. Große Damenuhr aus Stahl mit Diamanten, 2000er Jahre
Große Damenuhr von Dior, Modell 'Christal Chronograph', Gehäuse aus Stahl, helles Zifferblatt mit arabischen Zahlen und Strichindex, verstellbare Lünette mit Brillanten und pinkfarbenen Kristallen, Saphirglas, originales Stahlarmband mit pinkfarbenen Kristallen im Pyramidenschliff und doppelter ...

Warennr.: 5694266
EUR 1.879 DK, Vejle, Dandyvej 15.08.2020
20:13
EUR 1.477
Pemar. Dameur med murstenslænke, 14 kt. guld
Pemar. Dameur med urkasse af 14 kt. guld, sølvfarvet skive med forgyldt stregindeks, Ø: 22 mm. Monteret med murstenslænke, 14 kt. guld. Længde: 17 cm. Samlet vægt: 20,7 gr. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet men Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.

Warennr.: 5713860
EUR 510 DK, Vejle, Dandyvej 15.08.2020
20:17
EUR 403
Rado 'Coupole'. Dameur i forgyldt stål med perlemorsskive med brillanter - boks + cert. 2019
Damearmbåndsur fra Longines, model Coupole, ref.nr.: 01.963.3857.2.092, i urkasse af forgyldt stål, lys perlemorsskive med brillantslebne diamanter på i alt 0.038 ct. Farve: Top Wesselton (F-G), Klarhed:VS-SI, safirglas, monteret med forgyldt lænke af stål, quartz urværk. Ø. 26,9 mm. Indvendig L....

Warennr.: 5730247
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 15.08.2020
20:29
EUR 430
Longines 'Elegant'. Damenuhr aus 18 kt. Roségold und Stahl mit Perlmutt-Zifferblatt und Brillanten, 2010er Jahre
Damenuhr von Longines, Modell 'Elegant', Ref. Nr. L4.309.5.88.7, Gehäuse aus 18 kt. Roségold und Stahl, hell rosafarbenes Perlmutt-Zifferblatt mit brillantbesetztem Punktindex, Lünette mit Brillanten, zus. ca. 0.38 ct. Farbe: Top Wesselton (F-G), Reinheit: VVS-SI, Datumsangabe bei '3' Uhr, ...

Warennr.: 5730246
EUR 2.148 DK, Vejle, Dandyvej 15.08.2020
20:30
EUR 1.074
Raymond Weil 'Parsifal'. Damenuhr aus 18 kt. Gelbgold und Stahl mit weißem Zifferblatt, ca. 2017/18
Damenuhr von Raymond Weil, Modell 'Parsifal', Ref. Nr. 9460, Gehäuse aus 18 kt. Gelbgold und Stahl, weißes Zifferblatt mit römischen Zahlen, Datumsangabe bei '3' Uhr, zentrierter Sekundenzeiger, Saphirglas, Armband aus 18 kt. Gelbgold und Stahl, Quarz-Uhrwerk. Ø 29 mm. Innen L. ca. 17,5-18 cm. ...

Warennr.: 5730238
EUR 1.208 DK, Vejle, Dandyvej 15.08.2020
20:31
EUR 805
Seiko 'Sportura Chronograph'. Stort dameur i forgyldt stål med perlemorsskive, ca. 2019
Damearmbåndsur fra Seiko, model Sportura Chronograph, ref.nr.: 7T92-0NH0, i urkasse af delvist roséforgyldt stål, lys perlemorsskiver med stregindeks, keramisk lynette, datoangivelse ved 3" position, stopursfunktion, chronograffunktion, safirglas, monteret med original rem, quartz urværk. Ø. 38 ...

Warennr.: 5730253
20:31
EUR 148
Omega Seamaster 120 damearmbåndsur
Omega Seamaster 120 damearmbåndsur i urkasse af blank- og matpoleret stål, sølvfarvet two tone wave urskive med timemarkeringer, separat sekundviser og datorude, Omega krone. Monteret med Omega lænke af leddelt stål. Quartz værk. Ø 28,5 mm. Omega yder- og inderboks og brochure medfølger. Fremstår...

Warennr.: 5716477
EUR 671 DK, Helsingør, Støberivej 15.08.2020
20:40
EUR 537
Rolex Oyster Perpetual Damenuhr aus 18 kt. Gelbgold und Stahl
Rolex Oyster Perpetual Damenuhr aus 18 kt. Gelbgold und Stahl, Ref. 67193, Serien-Nr. E9965XX, Saphirglas, mechanisches Uhrwerk mit automatischem Aufzug, güldenes Zifferblatt bezeichnet 'Rolex Oyster Perpetual' mit Stundenindizes, Stunden-, Minuten- und Sekundenzeiger, Uhrkranz aus 18 kt. ...

Warennr.: 5728772
EUR 3.490 DK, Herlev, Dynamovej 15.08.2020
20:51
EUR 2.685
Klocka / hänge
FICKUR / HÄNGE, 14K guld, 28 mm, Qualité Mole, manuell, plastglas, kedja 150 cm, vikt totalt 42 g

Warennr.: 5738952
EUR 1.200 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 16.08.2020
10:50
Sehen Sie mehr
Breitling Colt Oceane Armbandsur 2000-tal
BREITLING COLT OCEANE, armbandsur, 2000-tal, quartzverk, stål, safirglas, datum, krona märkt B, halvstel länk med viklås i original ref nr. S1699/825A, ref nr. A57350, serie nr. 66312, diam ca 34 mm

Warennr.: 5738954
EUR 965 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 16.08.2020
11:02
Sehen Sie mehr
Edition Nordic Poul Havgaard Timeless Lady
POUL HAVGAARD, Timeless Lady, armbandsur, för Lapponia, Finland, sterlingsilver, quartzverk, safirglas, satinerad yta, präglad läderrem med sölja i sterlingsilver, original, diam ca 35.5 x 18.5 mm, smyckespåse Lapponia medföljer

Warennr.: 5738986
EUR 193 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 16.08.2020
12:14
Sehen Sie mehr
Must de Cartier Tank armbandsur
CARTIER, Must de Cartier Tank, 23 x 23 (30) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderrem och spänne ursprungliga, boettnr 112858 590005

Warennr.: 5739002
EUR 400 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 16.08.2020
12:46
Sehen Sie mehr
Edition Nordic Ole Lynggaard Armbandsur 18K
OLE LYNGGAARD, armbandsur, 18K, rödguld, quartzverk, safirglas, briljantslipad diamant ca 0.15 ct TW. VS, präglad läderrem med vikås delvis i guld original, modell nr. A 1550-401, serie nr. 1006, diam ca 31 mm, extra präglad läderrem i original, smyckespåse samt box Lynggaard medföljer

Senaste butikspris 83.000,-

Warennr.: 5739036
EUR 2.413 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 16.08.2020
14:10
Sehen Sie mehr
Edition Nordic Georg Jensen Armbandsur 18K
GEORG JENSEN, armbandsur, 18K, formgiven av Thorup & Bonderup, design 1346, rödguld, quartzverk, safirglas, halvstel originallänk med viklås, justerbar längd, diam ca 25 mm, längd ca 17-18 cm, vikt ca 49.4 g

Warennr.: 5739074
EUR 1.931 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 16.08.2020
15:32
Sehen Sie mehr
Must de Cartier armbandsur
CARTIER, Must de Cartier, armbandsur, 30 mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderrem och spänne ej urpsrungliga, boettnr 17 010283

Warennr.: 5739154
EUR 300 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 16.08.2020
18:26
Sehen Sie mehr
Edition Nordic Ole Lynggaard Armbandsur
OLE LYNGGAARD, armbandsur, quartzverk, safirglas, satinerat och polerat stål, briljantslipad diamant ca 0.15 ct TW. VS, präglad läder rem med viklås original, modell nr. A 1550-9001, serie nr. 1149, diam ca 31 mm, smyckepåse samt box Lynggaard medföljer

Senaste butikspris ca 44.000,-.

Warennr.: 5739166
EUR 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 16.08.2020
18:50
Sehen Sie mehr
Rado. Jubilé.DiaStar, Damearmbåndur
Rado, Jubile DiaStar, ref.nr R13776702, High Tech Ceramic damearmbånd ur, kvarts urværk, safirglas, gylden urskive med fire diamanter integreret originalt High Tech Ceramic lænke med foldelås. Nyt batteri isat af autoriseret urmager. Efter udløb af fortrydelsesret kan udstedes garantibevis ved ...

Warennr.: 5653251

Neuware
EUR 1.289 DK, Aalborg, Nibevej 16.08.2020
19:53
EUR 886
Baume & Mercier 'Catwalk'. Dameur i stål med lyseblå skive, 2000'erne
Damearmbåndsur fra Baume & Mercier, model Catwalk, ref.nr.: MV045197, i urkasse af stål, lyseblå skive med romertal og punktindeks, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke med dobbelt foldespænde, quartz urværk. Mål: 24 x 26 mm. Indvendig L. ca. 16 cm. Fremstår med lettere ...

Warennr.: 5686529
EUR 483 DK, Vejle, Dandyvej 16.08.2020
20:05
EUR 349
Tag Heuer Professional 200 Meters
TAG HEUER, Professional 200 Meters, armbandsur, bicolor, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, kaliber 2.94, referensnr WK1320, boettnr BE5889, boettens diameter 28 mm, länkens innermått ca 16 cm

Warennr.: 5739202
EUR 290 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 16.08.2020
20:06
Sehen Sie mehr
Carl F. Bucherer, Modell: Archimedes
Damenarmbanduhr aus der Maufaktur von Carl F. Bucherer, Modell: Archimedes. Das Gehäuse und Armband sind gefertigt aus 18kt. Gold (punziert). Automatikwerk mit Glasboden, konvexes Glas, silberfarbiges Zifferblatt mit goldfarbigen Zeigern und Indices. Datum auf 3 Uhr, Faltschließe. ...

Warennr.: 5710254
EUR 6.400 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16.08.2020
20:10
EUR 3.500
Baume & Mercier 'Hampton'. Damenuhr aus Stahl und Goldkappen mit Perlmutt-Zifferblatt und Brillanten, 2010er Jahre
Damenuhr von Baume & Mercier, Modell 'Hampton', Ref. Nr. 65641, Gehäuse aus Stahl, helles Perlmutt-Zifferblatt mit römischen Zahlen, Datumsangabe bei '6' Uhr, Gehäuse mit Brillanten, Aufzugskrone mit Brillant, Saphirglas, originales Stahlarmband mit Gliedern mit Goldkappe, Quarz-Uhrwerk. Maße: ...

Warennr.: 5739921
EUR 2.013 DK, Vejle, Dandyvej 16.08.2020
20:10
EUR 1.544
Rado. Dameur, model Sintra Automatic
Rado, damearmbåndsur, model Sintra, ref.nr. R13877182. High Tech Ceramic, automatisk urværk, safirglas, dato med position *6, sort urskive med stregindex, integreret originalt High Tech Ceramic lænke med foldelås. Urkasse 26 x 23 mm. Efter udløb af fortrydelsesret kan udstedes garantibevis ved ...

Warennr.: 5614860

Neuware
EUR 1.181 DK, Aalborg, Nibevej 16.08.2020
20:13
EUR 779
Longines 'Automatic'. Vintage dameur i delvist forgyldt stål, 1970'erne
Vintage damearmbåndsur fra Longines, cal. L562.1, i urkasse af stål med forgyldt lynette, sort skive med forgyldte stregindeks, ugedag- og datoangivelse ved 3" position, plexiglas, monteret med senere rem med forgyldt spænde, automatisk urværk. Ø. 24,5 mm. Fremstår med brugsspor, mindre ridser på...

Warennr.: 5738883
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 16.08.2020
20:18
EUR 322