Kategorie  Schätzpreis 
Zeit Showroom
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
Neuwaren
Liste speichern   Suchagenten einrichten
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Gebot
2 Europæiske brune lammeskind (2)
2 europæiske lammeskind - brune. Tyk og blød kvalitet. Mål ca. mellem 106x76 cm. og 110x80 cm. Bemærk at det er et naturprodukt, så udtryk og nuance kan variere let. men man kan vælge mellem 2 skind i stakken med de brune lammeskind. Stole medfølger ikke.Der er ikke anvendt krom i ...
Warennr.: 5186091


Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
08:52:00
EUR 74
Skulptur brons
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Skulptur, i form av ägg, brons, sockel i svärtat trä, höjd ca 20 cm
Warennr.: 5276443
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
12:06:00
Sehen Sie mehr
Vägglystrar oscarianska
VÄGGLYSTRAR, 1800-talets slut, oscarianska, för 4 ljus vardera, förgylld stomme, behängda med olikslipade prismor, höjd ca 32 cm
Warennr.: 5276457
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 22.03.2019
12:34:00
Sehen Sie mehr
Kittel gryta kastrull 1800-tal koppar
KITTEL, GRYTA med lock, på trefot, KASTRULL med lock, 1800-tal, koppar, grytan monogramsignerad LR, höjd 27-48, diameter 33, 30x22 resp 51x40 cm
Warennr.: 5276497
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
14:14:00
Sehen Sie mehr
Vinkylare vitmetall
CHAMPAGNE / VINKYLARE, för 4 flaskor med behållare för is, samtida, märkt Che´nas, vitmetall, höjd ca 18, 28x28 cm
Warennr.: 5276501
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.03.2019
14:22:00
Sehen Sie mehr
Georg Jensen. Bernadotte bestik og Alredo vase (25)
Georg Jensen. Bernadotte bestiksæt i rustfrit stål. 6 knive, 6 gafler, 6 skeer, 6 teskeer. Designet af Sigvard Bernadotte. Grøn vase af mundblæst glas H. 20 cm. Ø. 20,4 cm. Designet af Alfredo Häberlis. I originale æsker. (25)
Warennr.: 5246587


Neuware
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 22.03.2019
15:42:00
EUR 201
To borde (2)
To borde. Bord af fyrretræ. Udgået fra IKEA, ca. 1970. H. 74 L. 180 B. 100 cm. Kvadratisk bod af formbøjet og finéret bøg. H. 73 B. 80 x 80 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker. Se også varenr. 5240572
Warennr.: 5240587
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 22.03.2019
15:43:00
EUR 40
Georg Jensen. Bernadotte bestik og Alredo vase (25)
Georg Jensen. Bernadotte bestiksæt i rustfrit stål. 6 knive, 6 gafler, 6 skeer, 6 teskeer. Designet af Sigvard Bernadotte. Grøn vase af mundblæst glas H. 20 cm. Ø. 20,4 cm. Designet af Alfredo Häberlis. I originale æsker. (25)
Warennr.: 5241691


Neuware
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 22.03.2019
15:44:00
EUR 201
Arne Jacobsen. Bestik og lysestager (34)
Arne Jacobsen for Georg Jensen, bestik af mat rustfrit stål bestående af 8 skeer, 8 gafler, 8 knive, 8 teskeer. To stk. lysestager med hver 3 'arme'. Udført i aluminium. H. ca. 6,5 cm. B. ca. 19 cm. I originale æsker. (34)
Warennr.: 5180031


Neuware
EUR 349 DK, Roskilde, Store Hedevej 22.03.2019
15:45:00
EUR 215
4 europæiske lammeskind, brune str. Small. (4)
4 europæiske brune lammeskind str. Small, mål ca. 90x50 cm. Der er tale om et naturprodukt, derfor kan nuance, str. og udtryk variere lidt. Bemærk at stole medfølger ikke. Modelfotos. (4)
Warennr.: 5260863


Neuware
EUR 174 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
18:26:00
EUR 81
Georg Jensen. Magnoliakrans 2016 (30)
Georg Jensen. Juleuro, Magnoliakrans 2016, messing belagt med 24 kt. guld. Design af Helena Rohner. Art. nr. 3410216. I originale æsker. (30) Vejl. udsalgspris DKK 11970.
Warennr.: 5241852


Neuware
EUR 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 22.03.2019
19:30:00
EUR 268
Georg Jensen. Julepynt og lysholdere (29)
Georg Jensen. Julepynt og lysholdere bestående af: 2 stk. juleuro 'Snefnug' 2017, zink alloy belagt med 18 kt. guld, art. nr. 10009104. 10 stk. juleuro 'Magnolia krans' 2016, messing belagt med 24 kt. guld, design Helena Rohner, art. nr. 3588216. 4 stk. lysestager i rustfrit blankt stål, model ...
Warennr.: 5223216


Neuware
EUR 483 DK, Roskilde, Store Hedevej 22.03.2019
19:35:00
EUR 242
Ljusstakar sengustaviansk
LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets början, sengustavianska, mässing samt marmor, höjd ca 22,5 cm
Warennr.: 5276640
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
19:42:00
Sehen Sie mehr
Georg Jensen. Boliginventar (3)
Georg Jensen. Vase af blankt rustfrit stål. Str. Medium. H. 23,7 cm. Ø 16,4 cm. Design Ilse Crawford. Glow skål af blankt rustfrit stål H. 4,1 cm. Ø 17 cm. Design Maria Berntsen. Ambience lysestage af blankt rustfrit stål. H 27,7 cm. B. 11,2 cm. D. 11,2 cm. I originale æsker. (3)
Warennr.: 5259936


Neuware
EUR 322 DK, Roskilde, Store Hedevej 22.03.2019
19:47:00
EUR 101
Georg Jensen. Magnoliakrans 2016 (30)
Georg Jensen. Juleuro, Magnoliakrans 2016, messing belagt med 24 kt. guld. Design af Helena Rohner. Art. nr. 3410216. I originale æsker.(30) Vejl. udsalgspris DKK 11970.
Warennr.: 5248766


Neuware
EUR 671 DK, Roskilde, Store Hedevej 22.03.2019
19:47:00
EUR 322
Georg Jensen. Magnoliakrans 2016 (30)
Georg Jensen. Juleuro, Magnoliakrans 2016, messing belagt med 24 kt. guld. Design af Helena Rohner. Art. nr. 3410216. I originale æsker.(30) Vejl. udsalgspris DKK 11970.
Warennr.: 5271516


Neuware
EUR 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 22.03.2019
19:51:00
EUR 268
Skulptur
SKULPTUR, 1900/2000-tal, bemålat blandmaterial, höjd ca 109 cm
Warennr.: 5276645
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.03.2019
19:52:00
Sehen Sie mehr
Konvolut Teakschalen (10)
Konvolut Teakschalen, verschiedene Brauntöne. Maße ca.: 12-34 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren und kleinen Bestoßungen.
Warennr.: 5269010
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22.03.2019
20:00:00
EUR 45
2 europæiske hvide lammeskind (2)
2 europæiske hvide lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål kan variere lidt, da det er et naturprodukt, mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken. Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene, da alle produkter ...
Warennr.: 5247166


Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 22.03.2019
20:04:42
EUR 40
2 indfarvede islandske aquamarinfarvede lammeskind (2)
2 indfarvede aquamarin grønne langhårede islandske lammeskind. Mål: 99x57 cm. og 83x56 cm. Modelfotos Bemærk at stole medfølger ikke. (2)
Warennr.: 5236910


Neuware
EUR 148 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
20:16:50
EUR 47
Bordslampor 1800-tal
BORDSLAMPOR, 1 par, 1800-talets slut, förgylld och patinerad brons, dekor av parställda vestaler på fyrkantig sockel, höjd inklusive skärm ca 66 cm
Warennr.: 5277878
EUR 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23.03.2019
10:02:00
Sehen Sie mehr
Ljusstakar 1800-tal
LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, förgylld och patinerad brons, benavslut med tassfötter på trepassfot, lösa ljusmanschetter, höjd ca 32,5 cm
Warennr.: 5277896
EUR 382 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23.03.2019
10:38:00
Sehen Sie mehr
Bordlampa
BORDSLAMPA, 1900-tal, ben i brons, föreställande korgosse uppbärandes ett ljus, fot i svart sten, höjd inklusive medföljande skärm ca 78 cm
Warennr.: 5277910
EUR 478 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23.03.2019
11:18:00
Sehen Sie mehr
2 indfarvede blå islandske lammeskind (2)
2 indfarvede langhårede koboltblå islandske lammeskind. Mål: 77x63 cm. og 85x64 cm. Bemærk stole medfølger ikke. Modelfotos. (2)
Warennr.: 5236906


Neuware
EUR 148 DK, Kolding, Trianglen 23.03.2019
12:01:00
EUR 40
2 europæiske lammeskind, nuance: brun (2)
2 europæiske lammeskind - indfarvet i en brun nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stole medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. - 100x70 cm. ( Kan variere let, da det er et naturprodukt.)Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene, da alle produkter anvendt i garvningen er...
Warennr.: 5276230


Neuware
EUR 148 DK, Kolding, Trianglen 23.03.2019
12:14:00
EUR 67
Georg Jensen,Season gynge lysestage og tilbehør (3)
Georg Jensen,Season gynge lysestage og tilbehør i farverne guld og rustfrit stål. Flere dele fremstår ubrugte i original indpakning. indpakning med brugsspor(3)
Warennr.: 5278702
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
12:45:00
EUR 47
Shaker coctailglas nysilver
SHAKER MED COCKTAILGLAS, 9 delar, nysilver, 1900-talets första hälft, GAB , art deco, shakerns höjd ca 25 cm
Warennr.: 5277957
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23.03.2019
13:16:00
Sehen Sie mehr
Excel, twisted fruit bowl (2)
2 stk. Excel "twisted minds makes twisted designs, and buy them" spiral bowl, extruded fruit bowl. H. 10 cm, B. 29 cm. Poleret stål. (2)
Warennr.: 5279206


Neuware
EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 23.03.2019
13:50:59
EUR 40
Spegel nyrokoko
SPEGEL, bronserad, 1800-talets slut, nyrokoko, dekor i pastellage, fasettslipat glas, ca 128x52 cm
Warennr.: 5277980
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23.03.2019
14:14:00
Sehen Sie mehr
2 lilla islandske lammeskind (2)
2 indfarvede langhårede lilla islandske lammeskind. Mål: 90x63 cm. Bemærk stole medfølger ikke. Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene, da alle produkter anvendt i garvningen er EU godkendte, efter lovgivningen om beskyttelse og bevaring af naturen. (2)
Warennr.: 5276385


Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 23.03.2019
14:18:00
EUR 40
 1 2 3 4 5 6 7  >>
Meine Suchagenten