Kategorie  Schätzpreis
12345...7» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Servietter linnedamast
SERVIETTER, 12 st, linnedamast, ca 70x70 cm, SERVIETTER, 12 st, linnedamast, ca 55x55 cm, dekor med blomsterslingor
Warennr.: 5531768
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
12:02:00
Sehen Sie mehr
Hay Loop dobbelt seng med 2 Jensen madrasser, samt et May, sengetæppe / bedcover
Hay Loop dobbelt sengeramme, dertil 2 Jensen madrasser, i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 180 cm, 200 cm., H: 30 cm. Samt et Hay May Bed Cover/ sengetæppe af 100% uld. Design by Anne Heinsvig. Mål: 240x225 cm. Fremstår med små brugsspor. Bemærk at ...
Warennr.: 5493278
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
12:27:00
EUR 228
Kandelabrar 1 par empirestil 1800-/1900-tal
KANDELABRAR, 1 par, mässing, empirestil, 1800-/1900-tal, för 2 ljus vardera, dekor av kvinna, höjd ca 39 cm
Warennr.: 5531785
EUR 282 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 16.12.2019
12:36:00
Sehen Sie mehr
Vinställ smide
VINSTÄLL, svärtat smide, för 30 flaskor, dekor av druvklasar och vinblad, låsbar dörr, höjd 98, 44 x 37 cm
Warennr.: 5531794
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 16.12.2019
13:10:00
Sehen Sie mehr
Excel: Fruit on wheels
Excel: Fruit on wheels - klar bund. Fremstillet af stål og glas. H 17,5 cm, Ø 24,5 cm. Fremstår ny og ubrugt i originalemballage.
Warennr.: 5223783

Neuware
EUR 161 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
14:00:12
Ljusstakar 2 st mässing 1700-tal
LJUSSTAKAR, 2 st, mässing, 1700-tal, oktogonal fotplatta, höjd 16,5-18 cm
Warennr.: 5531816
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 16.12.2019
14:10:00
Sehen Sie mehr
Cohr ljusstakar
COHR, "Atla", ljusstakar, 8 st., nysilver, Denmark, på 3 fötter, triangulär for, för julgransljus, längd ca 5,2 cm
Warennr.: 5531823
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
14:24:00
Sehen Sie mehr
Kandelabrar
KANDELABRAR, 1 par, 1900-tal, förgylld metall, för 5 ljus, höjd ca 45 cm
Warennr.: 5531840
15:14:00
Sehen Sie mehr
Georg Jensen. Flora vaser, model stor og medium (2)
Georg Jensen. Flora vaser, model stor og medium, udført i rustfrit stål. H. 50 og 23 cm. I originale æsker. (2)
Warennr.: 5507598

Neuware
EUR 430 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.12.2019
15:29:00
EUR 161
Brevknivar
BREVKNIVAR, 7 st, bla Toledo, bla vit- och gulmetall, längd 12-35 cm
Warennr.: 5531853
EUR 141 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 16.12.2019
15:40:00
Sehen Sie mehr
Georg Jensen. Magnoliakrans 2016 (30)
Georg Jensen. Juleuro, Magnoliakrans 2016, messing belagt med 24 kt. guld. Design af Helena Rohner. Art. nr. 3410216. I originale æsker.(30) Vejl. udsalgspris DKK 11970.
Warennr.: 5440878

Neuware
EUR 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.12.2019
15:46:00
Georg Jensen. Bernadotte bestiksæt og Flora vase (25)
Georg Jensen. Bernadotte bestiksæt i rustfrit stål. 6 knive, 6 gafler, 6 skeer, 6 teskeer. Designet af Sigvard Bernadotte. Georg Jensen. Flora vaser, model stor, udført i rustfrit stål. H. 50 cm. I originale æsker. (25)
Warennr.: 5392862

Neuware
EUR 456 DK, Roskilde, Store Hedevej 16.12.2019
16:14:00
EUR 188
Etui Fabergé
FABERGÉ, etui, 1900-talets början, ek, för bestick, invändigt med blå sammet, höjd 4, 19x17 cm
Warennr.: 5531863
16:16:00
Sehen Sie mehr
2 gedeskind, indfarvede i olivengrøn (2)
2 gedeskind indfarvet i olivengrøn, 90x75 cm. 100x80 cm. (2)
Warennr.: 5520240
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
16:18:00
Kandelabar
KANDELABRAR, 1 par, 1900-tal, förgylld metall, för 5 ljus, höjd ca 46 cm
Warennr.: 5531876
16:42:00
Sehen Sie mehr
Unika vase af glas og teaktræsrod med udskåret ansigt
Unika vase fremstillet af mundblæst smeltet genbrugsglas formet over teaktræsrod, rod dekoreret med udskæring i form af ansigt. H. 47 cm.
Warennr.: 5431554

Neuware
EUR 188 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
18:28:00
Bordgarniture i form af to svaner (2)
Bordgarniture i form af to svaner af gyldenmalet metal, hult indre med mulighed for placering af potteplante eller lign. H. 19,5 cm. Fremstår med brugsspor, afskalninger (2)
Warennr.: 5516846
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
18:54:00
Warennr.: 5403340

Neuware
18:55:00
Warennr.: 5388442

Neuware
19:17:00
Skulpturer 1800-talets andra hälft
SKULPTURER, 1 par, 1800-talets andra hälft, bemålad och patinerad metall, föreställande man på båt och kvinna med barn, höjd ca 45-50 cm. PROVENIENS: Stopalo
Warennr.: 5531943
19:22:00
Sehen Sie mehr
Warennr.: 5478428

Neuware
19:26:00
Paar Vogelkäfige (2)
Ein paar Ziervogelkäfige. Vogelkäfige aus goldfarbenem Draht mit gelbem, transparentem Kunststoffboden, klappbarer Tür, herausziehbarer Bodenschale und gelber Kunststoffkuppel. Abmessungen ca.: Kleiner Käfig: Höhe 70 cm, Durchmesser: 46 cm. Großer Käfig.: Höhe 80 cm, Durchmesser: 40 ...
Warennr.: 5489157
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16.12.2019
19:30:00
Hay May, 2 sengetæpper / bedcovers (2)
Hay May Bed Cover. 2 sengetæpper af 100% uld. Design by Anne Heinsvig. Mål: 240x225 cm. Fremstår med små brugsspor samt smudspletter. Bemærk at senge medfølger ikke, her er kun tale om 2 sengetæpper. Modelfotos.
Warennr.: 5517434
19:30:00
Brevpress porfyr
BREVPRESS, porfyr, höjd ca 3, 22x13 cm
Warennr.: 5531959
19:38:00
Sehen Sie mehr
Bulldog
LEKSAKSHUND, fransk bulldog, sannolikt Contesso, omkring år 1900, bemålad papier mache med ögon av glas, hjulförsedd, fungerande skällfunktion, längd ca 46 cm, höjd ca 28 cm
Warennr.: 5531964
EUR 282 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 16.12.2019
19:43:00
Sehen Sie mehr
Humidor für Zigarren mit Hafenszene
Humidor für die Aufbewahrung von Zigarren o.ä. Verschließbarer Humidor als Kasten aus beschichteten Holzwerkstoff, außen in Eichenoptik, innen heles Holz. Mit Anzeigen für Temperatur und Luftfeuchte. Frontal eine Klapptür mit bedruckter Glasscheibe, Motiv Hafenszene. Inkl. zweier Kästchen aus ...
Warennr.: 5470792
19:46:00
2 indfarvede azurblå lammeskind
2 indfarvede aquamarin blågrønne langhårede islandske lammeskind. Mål ca. 93x61 cm. og 95x57 cm. Bemærk: Stol og skammel medfølger ikke.Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene. Der garves efter EU regler. Modelfotos. (2)
Warennr.: 5466431

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
19:49:00
2 indfarvede røde lammeskind (2)
2 indfarvede langhårede røde islandske lammeskind. Mål: 87x61 cm. og 88x56 cm. Modelfotos. Bemærk stol medfølger ikke. Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene. Der garves efter EU regler. (2)
Warennr.: 5464457

Neuware
19:50:00
Materia møbler, tidsskriftholder
Materia møbler, tidsskriftholder af træ og metal med plads til 14 blade/magasiner. Desig Sandin & Bülow. H.123,5 x 50 x 8 cm. Fremstår med kraftige brugsspor og mærker.
Warennr.: 5518260
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
19:52:00
Rødemaljeret servantesæt. 1900-tallet
Rødemaljeret servantesæt, på stand af hvidlakeret metal. H. 80 cm. 1900-tallet. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, steder med afskalninger og rust.
Warennr.: 5529930
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 16.12.2019
19:57:00
12345...7»