Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Persische Miniaturmalerei
Persische Miniaturmalerei auf Papier. Mosaikrahmen, unter Glas gerahmt. Maße: ca. 32 x 25,5 cm. / 11 x 15 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren, Rahmen muss neu verleimt werden / teils beschädigt.
Warennr.: 5261200
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22.03.2019
11:50:00
EUR 45
Ubekendt kunstner. Olie på lærred
Ubekendt kunstner. Kystparti fra Bornholm med udsigt til Hammershus. Sign. G. Haller. Olie på lærred. 68 x 96 (79 x 108) cm.
Warennr.: 5277404
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 22.03.2019
14:47:00
Tänzerin. Bronze mit grüner Patina auf M;armorsockel.
Tänzerin. Bronze mit grüner Patina auf Marmorsockel. Maße ca. H. 57 x D. 18 cm.
Warennr.: 5257288
EUR 550 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22.03.2019
15:48:00
EUR 275
Johannes Boesen samt ubekendt kunstner. To malerier, olie på lærred (2)
Johannes Boesen (1847-1916). Kystparti fra Bramsnæsvig, i forgrunden store sten. Olie på lærred. Sign. monogram. 24 x 37 cm. (34 x 46 cm.). Samt ubekendt kunstner, opstilling med blomster og frugter, olie på lærred, sign. 60x50 cm. (68,5x58,5 cm). Fremstår med enkelte trykmærker og flere små ...
Warennr.: 5257670
EUR 134 DK, Kolding, Trianglen 22.03.2019
16:25:00
Birgit Korsholm. 'Blomster og asparges' akryl på lærred
Birgit Korsholm. 'Blomster og asparges', akryl på lærred, signeret og dateret. 120 x 50 cm UR.
Warennr.: 5213659
EUR 268 DK, Herning, Engdahlsvej 22.03.2019
17:32:00
EUR 134
Konvolut Radierungen (15)
Konvolut verschiedener Radierungen; teils koloriert. Hinter Glas gerahmt. Rahmenmaße ca.: H. 30 - 61 cm, B. 23 - 58 cm. Bildmaße ca.: H. 17,5 - 34 cm, B. 11,5 - 39 cm. Die Bilder befinden sich in einem altersgemäßen Zustand mit teils starken Verschmutzungen und Bestoßungen. (15)
Warennr.: 5247901
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22.03.2019
18:32:00
Antoni Adamski cd. Komposition med model.
Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84X64) Se kunstnerprofil her
Warennr.: 5245921
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.03.2019
19:45:00
EUR 201
Paar große Mohrenfiguren Bronze (2).
Paar große Mohrenfiguren Bronze. Maße ca. H. 205 cm. Maße ca. 85 x 55 cm. D. 46 cm (2).
Warennr.: 5257291
EUR 8.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22.03.2019
19:49:00
EUR 3.950
Harlekin. Bronzefigur mit roter Patina.
Bronzefigur 'Tanzender weiblicher Harlekin/Pierrot', auf Marmorsockel montiert, Nach Demetre Chiparus, Sign. Gilbert. Maße ca: H. 72 cm, D. 21 cm.
Warennr.: 5193512
EUR 500 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22.03.2019
19:52:00
EUR 250
Abstrakt figur af patineret bronze
Abstrakt figur af patineret bronze. Rund sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee, Milo H. 57 cm. inkl sokkel. Modelfoto
Warennr.: 5255203

Neuware
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.03.2019
19:52:00
Bronzefigur af ung kvinde
Bronzefigur forestillende ung siddende kvinde monteret på rund sokkel i marmor. Sign. Claude h. 27 cm. Modelfoto.
Warennr.: 5206743

Neuware
20:02:00
Abstrakt bronze figur af kvinde
Abstrakt bronze figur af kvinde. Monteret på firkantet sokkel af sort marmor h. 28 cm. Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée' på foden. Modelfoto.
Warennr.: 5273989

Neuware
EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.03.2019
20:09:00
Bronzefigur af ung kvinde
Liggende kvinde i erotisk positur, udført i patineret bronze. L. 28 cm. Modelfoto
Warennr.: 5255193

Neuware
EUR 188 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.03.2019
20:10:00
Figur af patineret bronze
Figur af patineret bronze iform af dansende par. Rund sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee H. 48 cm inkl sokkel. Modelfoto
Warennr.: 5255199

Neuware
EUR 430 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.03.2019
20:12:00
EUR 215
Ukendt kunstner. Mixed media. Komposition. På plade
Ukendt kunstner. Mixed media. Kompositon. På plade. Sign. (N). 56 x 56 cm (58 x 58)
Warennr.: 5274750
EUR 134 DK, Herning, Engdahlsvej 22.03.2019
20:14:00
Poul Spanggaard. Kompositioner. Akryl på lærred (2)
Poul Spanggaard. Kompositioner. Akryl på lærred, sign. Poul Spanggaard, 50 x 50 cm. UR (2)
Warennr.: 5257035
EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 22.03.2019
20:52:00
Wendy van Steene. Sign, Akryl på lærred,
Wendy Van Steene. Akryl på lærred. 120 x 40 cm. (125 x 44 cm)
Warennr.: 5249460
20:53:00
Bronzeskulptur, poserende nøgen mand
Bronzeskulptur, poserende nøgen mand i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. B. 34 cm. H. 35 cm.
Warennr.: 5168047

Neuware
EUR 403 DK, Kolding, Trianglen 23.03.2019
09:43:59
EUR 161
Bronzeskulptur, poserende halvnøgen kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, abstrakt stil i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 30 cm. B. 18 cm.
Warennr.: 5143721

Neuware
EUR 268 DK, Kolding, Trianglen 23.03.2019
09:49:28
Bronzeskulptur, poserende mand og kvinde
Bronzeskulptur, poserende mand og kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Piche" H. 30 cm. B. 34 cm.
Warennr.: 5143696

Neuware
09:50:37
EUR 161
Marie Telling. Komposition, akryl på lærred
Marie Telling. Komposition, akryl på lærred, sign. bagpå MT 99. 45x65,5 cm. U.R. Fremstår med enkelte afskalninger.
Warennr.: 5250637
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 23.03.2019
10:45:00
Birgit Korsholm. 'Forlist boreplatform' akryl på lærred
Birgit Korsholm. 'Forlist boreplatform', akryl på lærred, signeret og dateret. 80 x 120 cm UR.
Warennr.: 5213654
EUR 403 DK, Herning, Engdahlsvej 23.03.2019
11:07:00
EUR 201
Ubekendt kunstner, Madonna med barn
Ubekendt kunstner, Madonna med barn. Olie på lærred. Ulæselig signatur. Formentlig fra 1900tallet. 70 x 56,5 (89 x 74,5) cm.
Warennr.: 5271313
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 23.03.2019
11:45:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 19 cm. B. 13 cm.
Warennr.: 5268357

Neuware
12:46:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende halvnøgen kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende halvnøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 56 cm. B. 17 cm.
Warennr.: 5258211

Neuware
EUR 456 DK, Kolding, Trianglen 23.03.2019
12:53:50
EUR 215
Ubekendt maler 1900-taller. Landsbygade med høns, i baggrunden kirke.
Ubekendt maler 1900-taller. Landsbygade med høns, i baggrunden kirke, olie på lærred, utydelig sign. 65 x 88 cm. ( 77 x 99 cm.)
Warennr.: 5251848
13:14:43
Antoni Adamski cd. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 120 x 100 cm. Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/
Warennr.: 5279296
EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23.03.2019
13:34:00
Emil Dyrberg Petersen, kompositioner, olie på lærred (2)(cd)
Emil Dyrberg-Petersen 1908-1973. To kompositioner med bygninger, olie på lærred, signerede. H.27,5 x 39 cm (34 x 46 cm) og 47 x 56 cm (53 x 63 cm)
Warennr.: 5245692
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23.03.2019
13:45:04
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 33 cm. B. 21 cm.
Warennr.: 5267285

Neuware
EUR 376 DK, Kolding, Trianglen 23.03.2019
14:44:00
Rikke Rose, akryl. Komposition
Rikke Rose. Akryl på lærred. Abstrakt komposition, Sign. Rikke Rose på bagsiden. 97 x 130 (102,5 x 135,5) cm.
Warennr.: 5235158
14:57:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>