Kategorie  Schätzpreis
12345...9» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Ubekendt kunstner, komposition.
Ubekendt kunstner, komposition. Akryl på lærred. Sign Bh. 119 x 99 (124 x 114 cm)
Warennr.: 5519787
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
12:59:02
Guerino Tomasi. To kompositioner, olie på lærred, cd(2)
Guerino Tomasi (1941-2015). To kompositioner med arkitektoniske motiver, olie på lærred, sign. G. Tomasi, dat. 80. Rammemål 52x44 cm, samt 66x48,5 cm(2)
Warennr.: 5496396
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 16.12.2019
14:10:00
Antoni Adamski . Erotisk komposition. cd
Antoni Adamski . f. 1955. Erotisk komposition. Akryl på lærred. Sign. Adamski. 100 x 100 cm.
Warennr.: 5527968
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
14:24:00
Antoni Adamski . f. 1955. Erotisk komposition. Akryl på lærred. Sign. Adamski. 80 x 60 cm.
Warennr.: 5527981
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 16.12.2019
14:31:00
Rolf Gjedsted cd. Olie på lærred. Komposition
Rolf Gjedsted f. 1947 Olie på lærred. Komposition sign. Rolf Gjedsted H. 100 x 70 cm
Warennr.: 5530975
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
14:36:00
Ubekendt kunstner, komposition
Ubekendt kunstner, komposition, indrammet mixed-media på papir, sign. 100x70 cm. (118x88 cm).
Warennr.: 5522203
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
14:45:00
Sarus Nielsen, motiv med fugl
Sarus Nielsen (1897-1973), motiv med fugl, olie på lærred, sign. Sarus N-1963, 33,5x29,5 cm. (40,5x36,5 cm). Fremstår med flere små afskalninger.
Warennr.: 5531066
15:04:15
Sarus Nielsen, motiv fra Italien med ung pige
Sarus Nielsen (1897-1973), motiv fra Italien med ung pige, olie på lærred, uden sign. 74x64 cm. (84x75 cm).
Warennr.: 5531055
15:10:07
Sarus Nielsen, landskaber (cd) (2)
Sarus Nielsen (1897-1973), landskaber, olie på lærred, ene med sign. 30x38 cm. (36x45 cm). 44x39 cm. (54x48 cm). Ene med krakeleringer. (2)
Warennr.: 5531069
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
15:30:45
Warennr.: 5530938
15:37:00
Peter Holm. Landskab med gård og vej, olie på lærred, cd
Peter Holm (1889 -1966). Landskab med gård og vej, olie på lærred, sign. monogram. 55x69 cm(61,5x75 cm)
Warennr.: 5532297
15:46:00
Ubekendt kunstner, motiv Højbro plads
Ubekendt Kunstner, motiv fra Højbro plads, olie på lærred, sign. C. Rasmussen, 66x93 cm. (107x80 cm).
Warennr.: 5531098
15:47:49
Willy Bille Opstilling med blomster, olie på lærred, cd
Willy Bille (1889-1944). Opstilling med blomster. Olie på lærred. Sign. WB. 68 x 51 (78 x 62) cm.
Warennr.: 5532142
16:03:00
Jacob Meyer. Interiør, olie på lærred, cd
Jacob Meyer (1895-1971). Interiør, olie på lærred. Sign. Jacob Meyer. 66 x 59 (77 x 70) cm.
Warennr.: 5532164
16:14:00
Peter Dohm. Komposition, olie på lærred, cd
Peter Dohm (født 1949). Komposition betitlet: 'Tosse følger tosse', dat. 1974. Blændramme med rester af udstillingsmærkat. 55,5x105 cm(57x106,5 cm). Fremstår med krakeleringer og afskalninger.
Warennr.: 5532337
EUR 161 DK, Kolding, Trianglen 16.12.2019
16:17:00
Ubekendt kunstner, Opstilling med blomster
Ubekendt kunstner, Opstilling med blomster. 39 x 30 cm. ( 49 x 40 cm. ) Fremstår restaureret. Søm gennem ramme.
Warennr.: 5532312
16:57:00
Figur af patineret bronze
Figur af patineret bronze. Rund sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee, Milo H. 57 cm. inkl sokkel. Modelfoto
Warennr.: 5480456

Neuware
EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
17:30:00
Bronze skulptur af kvinde
Skulptur af patineret bronze forestillende kvinde i Art-deco stil. Monteret på rund sokkel af marmor. Sign. på basen H. 45 cm.
Warennr.: 5408957

Neuware
EUR 295 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
18:10:00
Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model.
Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84X64) Se kunstnerprofil her
Warennr.: 5531551
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
18:12:00
EUR 87
Figur af patineret bronze.
Figur af patineret bronce. Rund sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Juno H. 47 cm. inkl sokkel. Modelfoto.
Warennr.: 5359770

Neuware
EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
18:18:00
Unbekannter Künstler, Gemälde, Niederländische Straßenszene
Unbekannter Künstler, Gemälde, Niederländische Straßenszene, Öl auf Leinwand. Darstellung einer Dorfszene in den Niederlanden mit Staffage, unten links signiert, 62x50cm (74x62cm).
Warennr.: 5489899
EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 16.12.2019
19:31:00
Antoni Adamski cd. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 170 x 110 cm. Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/
Warennr.: 5524949
EUR 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
19:36:00
Ubekendt kunstner. Landskab med træer, olie på lærred
Ubekendt kunstner. Landskab med træer, olie på lærred, sign. Nissen, dat. 53. 50,5x70 cm(59x79 cm)
Warennr.: 5442088
19:37:00
Christian Møllgaard pseudonym for Svend Drews (1919-2003), CD. 'Kyseborgstræde ved Nicolai Kirke i Svendborg'
Christian Møllgaard pseudonym for Svend Drews (1919-2003), CD. 'Kyseborgstræde ved Nicolai Kirke i Svendborg'. Olie på lærred. Sign. Chr. Møllgaard. 31,5 x 45 cm. (46 x 59 cm.)
Warennr.: 5437045
19:39:00
Berit Pedersen. Abstrakt komposition, 'Stille i verden'
Berit Pedersen (f. 1964). Abstrakt komposition, 'Stille i verden', akryl på lærred, sign. BP. 90 x 140 cm. Uden ramme.
Warennr.: 5496752
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 16.12.2019
19:48:00
Henrik Krogsholm. Abstrakt komposition
Henrik Krogsholm f. 1960. Abstrakt komposition, akryl på lærred, sign. på front og bagside, 100x100 cm. UR
Warennr.: 5511132
EUR 215 DK, Herning, Engdahlsvej 16.12.2019
19:49:00
Tut Victoria Hansen cd. To malerier (2)
Tut Victoria Hansen, 20. årh. To figurkompositioner. Sign. Tut Victoria H. H. samt dateret 2002. Olie på lærred. UR. 50 x 50 cm. (2)
Warennr.: 5522838
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 16.12.2019
19:50:00
Per Dahl. Komposition med person og strand (cd)
Per Dahl f. 1931. Komposition med person og strand. Sign. Per Dahl. Olie på lærred. 44 x 57 cm. (52,5 x 65,5) cm. Lærred fremstår beskidt. (cd)
Warennr.: 5493508
EUR 134 DK, Herning, Engdahlsvej 16.12.2019
19:50:00
Kranie udført af forsølvet bronze
Kranie udført af forsølvet bronze h. 17 cm.
Warennr.: 5478927

Neuware
EUR 215 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.12.2019
19:50:00
Vandspil i form af kvindeskulptur i sort marmor
Vandspil i form af kvindeskulptur på sokkel, begge udhugget i råt og poleret sort marmor. Forberedt til vand, pumpe til vandcirkulation medfølger. H. ca. 160 cm. Vægt ca. 300 kg. Modelfoto.
Warennr.: 5348212

Neuware
EUR 1.074 DK, Odense, Kratholmvej 16.12.2019
20:00:00
12345...9»