Kategorie  Schätzpreis
12345678...17» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Hans Degner. Akryl på lærred. Abstrakt komposition
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 100 cm (104x104) Signeret bagpå
Warennr.: 5450392
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.11.2019
17:31:00
EUR 114
Bronzeskulptur forestillende Justitia
Figur i patineret bronze monteret på rund marmorfod forestillende Justitia retfærdighedens gudinde i romersk mytologi. Sign. Mayer h. 23.5 cm. Modelfoto
Warennr.: 5495791

Neuware
EUR 174 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.11.2019
18:23:00
EUR 87
Bronzeskulptur, poserende kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, art-deco stil i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 36 cm. B. 23 cm.
Warennr.: 5348511

Neuware
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
19:00:00
Bronzeskulptur, hund med bytte
Bronzeskulptur, hund med bytte i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Banje" Af nyere dato. H. 28 cm. B. 48 cm.
Warennr.: 4641976

Neuware
EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
19:05:00
Bronzeskulptur, poserende mand
Bronzeskulptur, poserende mand i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "A Carrier" i bronzen. Af nyere dato. H. 69 cm. B. 24 cm.
Warennr.: 5124816

Neuware
EUR 752 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
19:10:00
Figur af bronze forestillende ung kvinde
Figur af liggende ung afklædt kvinde udført i patineret bronze monteret på sokkel af broget marmor h. 27 cm. Modelfoto
Warennr.: 5398315

Neuware
EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.11.2019
19:14:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "D. H. Chiparus" Af nyere dato. H. 41 cm. B. 25 cm.
Warennr.: 4630452

Neuware
19:15:00
Bronzeskulptur, danserinde
Bronzeskulptur, danserinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "D. H. Chiparus" i bronzen. B. 21 cm. H. 44 cm.
Warennr.: 4875990

Neuware
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
19:20:00
EUR 201
Christian Møllgaard pseudonym for Svend Drews (1919-2003), CD. 'Kyseborgstræde ved Nicolai Kirke i Svendborg'
Christian Møllgaard pseudonym for Svend Drews (1919-2003), CD. 'Kyseborgstræde ved Nicolai Kirke i Svendborg'. Olie på lærred. Sign. Chr. Møllgaard. 31,5 x 45 cm. (46 x 59 cm.)
Warennr.: 5437045
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 15.11.2019
19:23:10
Bronzeskulptur, dansende kvinde
Bronzeskulptur, dansende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "D. H. Chiparus" Af nyere dato. H. 30 cm. B. 34 cm.
Warennr.: 4630963

Neuware
19:25:00
Bronzefigur af ung kvinde i Yoga stilling
Figur af patineret bronze i form af ung kvinde siddende i Yoga stilling h. 18 cm.
Warennr.: 5353213

Neuware
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.11.2019
19:30:00
Bronzeskulptur, Mona Lisa
Bronzeskulptur, forestillende Mona Lisa efter Da Vinci i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Valli" i bronzen. Af nyere dato. B. 21 cm. H. 34 cm.
Warennr.: 4620233

Neuware
EUR 456 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
19:30:00
EUR 228
Bronzeskulptur, poserende nøgen mand
Bronzeskulptur, poserende nøgen mand i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Michel Angelo" H. 61 cm. B. 28 cm.
Warennr.: 5308218

Neuware
EUR 805 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
19:35:00
EUR 430
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende halvnøgen kvinde i blank patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 56 cm. B. 17 cm.
Warennr.: 4632857

Neuware
19:40:00
Poul Spanggaard. Parti fra Ertebølle, Himmerland
Poul Spanggaard (f. 1950). Parti fra Ertebølle, Himmerland, akryl på lærred, sign. og dat. Poul Spanggaard 2019. 50 x 150 cm, UR.
Warennr.: 5448156
EUR 201 DK, Herning, Engdahlsvej 15.11.2019
19:44:00
M. Gerking nach einem Entwurf von Norman Orr, Öl auf Leinwand, 'Golfspieler' (2)
M. Gerking nach einem Entwurf von Norman Orr, Öl auf Leinwand, unten rechts signiert, gerahmt, Maße ca.: 30 x 40 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren. (2)
Warennr.: 5404436
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 15.11.2019
19:44:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 18cm. B. 33 cm.
Warennr.: 4632925

Neuware
19:45:00
Karen Fryd. Komposition
Karen Fryd. Komposition, akryl på lærred, sign. på bagside, 50 x 60 cm (53 x 63 cm).
Warennr.: 5423052
EUR 134 DK, Herning, Engdahlsvej 15.11.2019
19:45:00
Antoni Adamski cd. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 160 x 120 cm. Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/
Warennr.: 5322731
EUR 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.11.2019
19:48:00
Bronzeskulptur, poserende mand og kvinde
Bronzeskulptur, poserende mand og kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Piche" i bronzen H. 30 cm. B. 34 cm.
Warennr.: 5334068

Neuware
19:50:00
EUR 201
Figur af patineret bronze
Figur af patineret bronze iform af dansende par. Rund sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee H. 48 cm inkl sokkel. Modelfoto
Warennr.: 5480445

Neuware
EUR 430 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.11.2019
19:50:00
Bronzeskulptur, papagøje par
Bronzeskulptur, papagøje par i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. H. 35 cm. B. 23 cm.
Warennr.: 5398073

Neuware
EUR 510 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
19:55:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 33 cm. B. 21 cm.
Warennr.: 5051932

Neuware
20:00:00
Karen Fryd. To kompositioner (2)
Karen Fryd. To kompositioner, akryl på lærred, sign. på bagside, 50 x 40 cm. (2)
Warennr.: 5423069
EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 15.11.2019
20:03:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Rubin" B. 27 cm. H. 15 cm.
Warennr.: 5358128

Neuware
EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
20:05:00
Stor bronzefigur af ung kvinde
Stor figur i patineret bronze iform af stående ung kvinde monteret på rund sokkel af sortbroget marmor h. 77 cm. Kopi efter Pitta Luga. Af nyere dato. Modelfoto
Warennr.: 5371987

Neuware
EUR 725 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.11.2019
20:09:00
EUR 268
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde i blank patineret bronze. Sign. "Preiss" B. 18 cm. H. 23 cm.
Warennr.: 5323313

Neuware
EUR 322 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
20:10:00
Bronzeskulptur, Papagøje
Bronzeskulptur, papagøje i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" H. 44 cm. B. 23 cm.
Warennr.: 4630346

Neuware
20:15:00
Unbekannter Künstler, Acryl auf Platte, 'Landschaft mit der Kirche'
Unbekannter Künstler, Acryl auf Platte, 'Landschaft mit der Kirche', unten links unleserlich signiert, gerahmt, Bildmaße ca.: 44 x 55 cm, Rahmenmaße ca.: 55 x 63 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Warennr.: 5448824
20:15:00
Bronzeskulptur, poserende egyptisk kvinde
Bronzeskulptur, poserende egyptisk kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 36 cm. B. 16 cm.
Warennr.: 5398159

Neuware
20:20:00