Kategorie
Zeit
Schätzpreis
Meine Suchagenten   Liste speichern   Suchagenten einrichten
12345...10»   Waren pro Seite   280 Ergebnisse Liste Galerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Hans Degner. Akryl på træ på plade.
Komposition. Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på træ på plade 60 x 75 x 12 cm. Signeret på bagsiden

Warennr.: 6147778
EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20.01.2022
13:23
Holger Cornelius Larsen, kvindeportræt, olie på lærred
Holger Cornelius Larsen 20 årh., kvindeportræt, olie på lærred, signeret. H.107 x 61 cm (112,5 X 66,5 CM)

Warennr.: 6147766
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20.01.2022
14:06
Skulptur af bronze i form af kvinde
Høj skulptur af bronze, iform af kvinde monteret på sokkel af marmor h. 100 cm. Modelfoto

Warennr.: 5964427

Neuware
EUR 1.074 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20.01.2022
14:49
EUR 859
Josef Lorenzl efter. Bronzefigur
Figurgruppe i patineret bronze forestillende nøgen kvinde med to jagthunde, efter Josef Lorenzl. Monteret på sokkel af marmor h. 33 cm.

Warennr.: 6077121

Neuware
EUR 349 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20.01.2022
14:53
EUR 268
Skulptur af patineret bronze
Skulptur af grøn patineret bronze. Oval sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee, H. 36 cm. inkl sokkel. Modelfoto

Warennr.: 6104331

Neuware
EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20.01.2022
15:28
EUR 242
Bronzeskulptur, erotisk ung kvinde
Bronzeskulptur, erotisk ung kvinde i patineret bronze h. 11 cm L. 21 cm

Warennr.: 6111368

Neuware
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20.01.2022
15:53
EUR 215
Skulptur af patineret bronze
Figur af patineret bronze på sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee H. 56 cm incl. sokkel.

Warennr.: 6115241

Neuware
EUR 617 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20.01.2022
16:53
EUR 456
Hans Degner, akryl på lærred, komposition
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 80 x 177 cm. Signeret på bagsiden.

Warennr.: 6143031
17:35

Warennr.: 6147648
17:53
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 150 cm.Fremstår med løs maling som vist på foto. Signeret på bagsiden

Warennr.: 6147668
EUR 483 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20.01.2022
17:57
EUR 228
Figur af patineret bronze.
Figur af patineret bronze på sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Milo, L. 44 cm, H. 26 cm.

Warennr.: 6120063
EUR 644 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20.01.2022
18:25
EUR 376

Warennr.: 6147602
18:31
EUR 255
Hans Degner. Akryl på plade. Komposition.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 94 x 123 cm. Signeret på bagsiden

Warennr.: 6136687
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20.01.2022
18:53
Majbrit Bo. Landskab med huse , Skagen. (3)
Majbrit Bo. Landskab med huse, Skagen. Sign. Majbrit Bo 15 x 15 cm (18 x 18 cm) (3)

Warennr.: 6143639
EUR 134 DK, Nivå, Stejlepladsvej 20.01.2022
18:54
Hans Bonde. 'Så kom storbyen'
Hans Bonde (f. 1948). 'Så kom storbyen'. Akryl på lærred. Sign. og dat. Hans Bonde 21. 60 x 60 cm. U.R

Warennr.: 6126828
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20.01.2022
19:12
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. PB. 90 x 70 cm. Uden ramme.

Warennr.: 6119634
EUR 201 DK, Vejle, Dandyvej 20.01.2022
19:25
EUR 161
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sortmarmoreret marmor. Sign. "Mavchi" i bronzen. Af nyere dato. H. 18 cm.

Warennr.: 6118869

Neuware
EUR 295 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20.01.2022
19:26
EUR 215
Ubekendt kunstner
Ubekendt kunstner 1900-tallet. Olie på plade. Landskabsparti med husmandssted. Sign. SCB 48x63 (65x79,5), NB lille skade på lærred

Warennr.: 6139413
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 20.01.2022
19:36
Antoni Adamski cd. Akryl på lærred. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 140 x 120 cm. Se kunstnerprofil her

Warennr.: 6140868
EUR 456 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20.01.2022
19:38
EUR 349
Ubekendt kunstner. kvinde Olie på lærred
Ubekendt kunstner. Kvinde med instrument. Olie på lærred. Usign. 150 x 100.

Warennr.: 6128294
EUR 201 DK, Nivå, Stejlepladsvej 20.01.2022
19:48
Berit Pedersen, abstrakt komposition
Berit Pedersen f. 1964, abstrakt komposition, akryl på lærred, sign. BP samt sign. på bagsiden Berit Pedersen-2021, 100x140 cm. U.R.

Warennr.: 6097104
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 20.01.2022
19:51
EUR 268
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 150 cm. Signeret på bagsiden.

Warennr.: 6105619
19:54
EUR 242
Bronzeskulptur forestillende ung kvinde
Bronzefigur forestillende ung siddende kvinde monteret på sokkel i marmor. Sign. J.Patoue h. 24 cm.

Warennr.: 6073825

Neuware
20:02
EUR 242
Hanne Mix Mikkelsen. 'Birkestammer'
Hanne Mix Mikkelsen (f. 1962). 'Birkestammer', akryl på lærred, sign. H. Mix Mikkelsen. 60 x 80 cm. Uden ramme.

Warennr.: 6115781
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 20.01.2022
20:16
Lars Fantasiformidler Elgidh. Abstrakt komposition
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition betitlet ' Gud fri mig vel '. akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2022. Uindr. 120 x 120 cm. Læs kunstnerprofil her

Warennr.: 6144962
EUR 322 DK, Nivå, Stejlepladsvej 20.01.2022
20:30
EUR 174
Peder Brøndum Sørensen. 'Huse ved havet', olie på lærred (cd)
Peder Brøndum Sørensen (1931-2003). 'Huse ved havet', olie på lærred. Signeret PBS, på bagside betitlet og dateret 1971. 29 x 100 cm (48 x 118 cm).

Warennr.: 6114665
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 20.01.2022
20:31
Ubekendt kunstner, kopi af Rembrandt
Portræt af ung grinende kvinde, højst sandsynligt, Saskia van Uylenburg. Copie nach no.1556 der königl: Gemälde-Galerie zu Dresden. B.48 x H. 53 cm uden ramme, ca. B. 58 x H. 68 cm med ramme.

Warennr.: 6146482
20:40
Hans Degner, akryl på plade, komposition
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 131 x 80 cm. Signeret på bagsiden

Warennr.: 6114041
20:55
Sofie Pagh Karlsbak. Komposition (cd)
Sofie Pagh Karlsbak (f. 1980). Komposition, akryl på lærred, sign. Sofie Pagh Karlsbak. 80 x 100 cm. Uden ramme.

Warennr.: 6108103
EUR 161 DK, Vejle, Dandyvej 20.01.2022
20:57
Lindy Nielsen. 'Fantasi for sig!'
Lindy Nielsen. 'Fantasi for sig!' Akryl på lærred. Sign. og dat. Lindy Nielsen 2016. 50 x 50 cm. U.R.

Warennr.: 6126843
20:58
12345...10»