Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...9»   Waren pro Seite   257 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Bronzeskulptur forstillende hunløve
Figur i patineret bronze forstillende hunløve, monteret på stand i sortbroget marmor h. 20 cm L. 65 cm.

Warennr.: 5479430

Neuware
EUR 725 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07.08.2020
17:42
Niels Davernum. Akryl på lærred. To kompositioner (2) (2)
Niels Davernum f. 1958. To " Kompositioner" akryl på lærred". Sign. Davernum & ND. Mål: 30x30 (34x34) (2)

Warennr.: 5719744
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07.08.2020
18:22
Antoni Adamski cd. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 160 x 120 cm. Se kunstnerprofil her

Warennr.: 5723881
EUR 510 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07.08.2020
19:21
Bronzeskulptur forestillende Justitia
Figur i patineret bronze monteret på rund marmorfod forestillende Justitia retfærdighedens gudinde i romersk mytologi. Sign. Mayer. Af nyere dato h. 40 cm. Modelfoto

Warennr.: 5641620

Neuware
EUR 376 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07.08.2020
19:37
Ubekendt kunstner, kobberrelief
Ubekendt kunstner, kobberrelief. Monteret på spånplade. H. 50 cm. B. 63 cm. Fremstår med brugsspor og buk på det ene hjørne.

Warennr.: 5730545
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 07.08.2020
19:39
Carsten Sardorf Dahl. 'Tre Brødre'
Carsten Sardorf Dahl, f. 1967. 'Tre Brødre', pastel på papir, sign. samt dateret 2018. 29,5 x 42 (39 x 51) cm.

Warennr.: 5732131
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 07.08.2020
19:47
EUR 174
Bronzefigur af ung kvinde
Liggende kvinde i erotisk positur, udført i patineret bronze. H. 32 cm. Monteret på sokkel af sort marmor Modelfoto

Warennr.: 5585121

Neuware
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07.08.2020
EUR 87
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 180 x 120 cm. Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/

Warennr.: 5732136
EUR 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07.08.2020
20:11
EUR 215
Skulptur i patineret bronze
Skulptur i patineret bronze iform af stående nøgen muskuløs mand, monteret på sokkel af marmor. Sign. Rodin. H. 55 cm (kopi efter Auguste Rodin f. 1840-1917

Warennr.: 5478468

Neuware
20:18
EUR 174
Saline Døg. Figurkomposition
Saline Døg (2000-tallet). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. monogram. 90 x 30 cm (94 x 34 cm)

Warennr.: 5717435
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 07.08.2020
20:27
Bronze skulptur af rovdyr
Skulptur af patineret bronze i form af rovdyr på sokkel af marmor. Sign. Decour h. 35 cm l. 24 cm. Af nyere dato.

Warennr.: 5674065

Neuware
EUR 295 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08.08.2020
14:30
Edvard McCartan, kopi efter. Skulptur iform af jagtgudinden Diana
Edward McCartan (1879-1947), kopi efter. Skulptur i form af jagtgudinden Diana, bronzepatineret metal, på sokkel af marmor 2000-tallet. H. 31.5. B. ca. 20 cm. Modelfoto

Warennr.: 5598729

Neuware
EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08.08.2020
15:40
Ubekendt kunstner, komposition
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, sign. Pedro, 80x80 cm. (84x84 cm).

Warennr.: 5725259
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 08.08.2020
15:57
Bronzeskulptur forestillende nøgen kvinde med hunde
Skulptur i patineret bronze på sokkel af marmor forestillende nøgen kvinde med hunde h. 23 cm. Sign. på basen (kopi efter Lorentz)

Warennr.: 5730161

Neuware
EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08.08.2020
16:05
Lars Fantasiformidler Elgidh. Abstrakt dobbeltkomposition, diptykon
Lars Fantasiformidler Elgidh, født 1973. Abstrakt dobbeltkomposition, diptykon, betitlet "Sommerens kaotiske strandtur", akryl og spray på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2020. Mål pr. indrammet lærred 102 x 102 cm. Lærrederne sammensat med hængsler. Samlet mål 102 x 204 cm. Læs ...

Warennr.: 5695591
EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 08.08.2020
16:35
Vibeke Moldberg. Olie på lærred
Vibeke Moldberg f. 1957. Komposition, "Marilyn Monroe, showgirl". Sign. V. Moldberg. Olie på lærred. UR. 80 x 60 cm.

Warennr.: 5716342
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 08.08.2020
16:36
Palle Hatting. Komposition. Olie på lærred.
Palle Hatting. Komposition. Sign. Hatting. Olie på lærred. 50 x 60 cm. (54 x 64 cm).

Warennr.: 5727219
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 08.08.2020
16:37
Ubekendt kunstner. Akryl på lærred (2)
Ubekendt kunstner. To erotiske figurkompositioner. Ubekendt signatur. Akryl på lærred. UR. 120 x 35 cm. samt 60 x 60 cm. (2)

Warennr.: 5718438
16:37
Ubekendt kunstner. Skovparti
Ubekendt kunstner. Skovparti. Sign. PA. Olie på lærred. 70 x 60 (85 x 75) cm.

Warennr.: 5716355
16:39
Lars Ahlstrand & Gert Mathiesen. Abstrakt komposition (cd)
Lars Ahlstrand (f. 1958) & Gert Mathiesen (1950-2013). Abstrakt komposition, mixed-media på papir. Sign. samt dat. Uindr. 56 x 38,5 cm.

Warennr.: 5705343
16:42

Warennr.: 5705341
17:42
Bronzeskulptur iform af hest
Abstrakt figur af patineret bronze i form af hest. Sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee18.5 cm inkl sokkel L. 23.5 cm.

Warennr.: 5704013

Neuware
18:00
Hans Degner. Abstrakt komposition, akryl på lærred.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 150 x 100 cm. Signeret på bagsiden

Warennr.: 5670252
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08.08.2020
18:26
Bronzefigur af ung kvinde
Figur af patineret bronze i form ung kvinde monteret på mørk marmorstand h. 20 cm. Sign. J. Patoue. Modelfoto

Warennr.: 5380894

Neuware
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08.08.2020
18:31
EUR 101
Skildpadde af kunstmateriale, 110 cm.
Skildpadde af kunstmateriale. H. 45 B. 110 cm. Håndmalet med kunstneriske abstrakte mønstre, lakeret for maksimal holdbarhed.

Warennr.: 5644400

Neuware
18:34
Karim Loberg, 'Jioni', akryl på lærred (cd)
Karim Loberg f.1990. Komposition betitlet 'Jioni', akryl på lærred, signeret. H.80 x 60 cm. UR.

Warennr.: 5713816
EUR 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08.08.2020
18:35
Henrik Krogsholm. Abstrakt komposition
Henrik Krogsholm (f. 1960). Abstrakt komposition, akryl på lærred. Sign. Uindr. 60 x140 cm.

Warennr.: 5714752
EUR 188 DK, Helsingør, Støberivej 08.08.2020
18:43
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H.100 x 80 cm. (104x84) Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/

Warennr.: 5713461
19:15
E. Penning-Duprin, Öl auf Leinwand, 'Landschaft mit Staffage'
E. Penning-Duprin (XIX), Öl auf Leinwand, 'Landschaft mit Staffage', unten links signiert, gerahmt, Bildmaße ca.: 38 x 56 cm, Rahmenmaße ca.: 50 x 64 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Warennr.: 5677970
EUR 300 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 08.08.2020
19:19
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på rund sokkel af sort marmor h. 23 cm.

Warennr.: 5647844

Neuware
19:31
12345...9»