Kategorie  Schätzpreis
12345...85» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Harald Sonesson . Original illustration fra 'Rasmus Klump og lille Spøjs'
Harald Sonesson f. 1942. Original illustration fra “Rasmus Klump og Lille Spøjs", 1997. Bly, tusch og vandfarve på papir. Sign. Harald Sonesson. Lysmål 24×23 (37 x35 cm.) Dette værk er en del af temaauktioner over Originalillustrationer af Harald Sonesson til Rasmus Klump tegneserier. Harald ...
Warennr.: 5494093
EUR 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.11.2019
19:15:00
EUR 174
Felix von Altersheim, Elvis Presley The King Part 02.
Felix von Altersheim. Chromax Deluxe 12 - farbiger Pigment Druck glänzend auf Arcylglas XT 6 mm vollflächig weiss. Titel: Elvis Presley The King Part 02. Maße: 130,0 x 130,00 cm. Unikat 1/1. Special Edition zu Weihnachten. Medium/Technik: Chromax Deluxe 12 - farbiger Pigment Druck glänzend ...
Warennr.: 5497618
EUR 1.200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22.11.2019
19:15:00
EUR 425
John Jon-And
JOHN JON-AND (1889-1941): Sydländsk by, signerad, krita, ca 30x47 cm
Warennr.: 5505270
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22.11.2019
19:16:00
Sehen Sie mehr
Felix von Altersheim, Just Face Abstrakt 777
Felix von Altersheim, Deluxe 12 farbiger Pigment Druck Matt auf Butlerfinish - Silbergebürstetes Aluminium, Titel: Just Face Abstrakt 777. Limitierte Auflage 50. Maße: 133 cm x 150 cm. Medium/Technik: Butlerfinish - Silbergebürstetes Aluminium auf 3 mm Alu Dibond, Deluxe 12 farbiger Pigment ...
Warennr.: 5461809
19:20:00
Jürgen Hille, Acryl auf Platte, 'Selk'
Jürgen Hille, Acryl auf Platte, 'Selk', rückseitig signiert, betitelt und datiert: '94', Maße ca.: 45 x 60 cm.
Warennr.: 5479423
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22.11.2019
19:20:00
Bronzeskulptur forestillende 'Europa på tyren'
Bronzefigur forestillende 'Europa på tyren' monteret på sokkel af sortbroget marmor. Sign. på soklen 'Debvt'h. 32 cm L. 44 cm.
Warennr.: 5479350

Neuware
EUR 805 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.11.2019
19:21:00
EUR 268
Frede Fabek cd. Akvarel på papir, ' jul i Helsingør '
Frede Fabek f. 1927. Akvarel 'jul i Helsingør'. Motiv med vartegn fra Helsingør by. Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabek med Jule akvareller fra Danske og Norske byer. Sign FABEK. U.R. lysmål 37,5x25,5 (43,5x31,5 cm.)
Warennr.: 5149985
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.11.2019
19:23:00
Marcus Stolk. Få malet portræt af dig, børn, famile eller andre du holder af. 60x80 cm.
Marcus Stolk f. 1964. Få malet portræt af dig, børn, famile eller andre du holder af. Vinderen af denne auktion får malet et portræt af Marcus Stolk i oliemaling str. 60x80 cm. Portrættet er af én person ( for flere personer eller familieportræt opkræves et tillæg på kr. 1000. ) Alle ...
Warennr.: 5495396

Neuware
EUR 617 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.11.2019
19:23:00
Skulptur i patineret bronze
Skulptur i patineret bronze iform af stående nøgen muskuløs mand, monteret på sokkel af marmor. Sign. Rubin. H. 55 cm (kopi efter Auguste Rodin f. 1840-1917
Warennr.: 5478468

Neuware
EUR 725 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.11.2019
19:23:00
Lowel Nesbitt
LOWEL NESBITT (USA, 1933-1993): Blommor, signerad och daterad 1978, olja på pannå, ca 150x100 cm
Warennr.: 5505272
EUR 2.321 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22.11.2019
19:24:00
Sehen Sie mehr
Bronzefigur af balletpige
Patineret massiv bronzefigur af balletpige på rund sokkel af marmor. Kopi efter Milo. H. 29 cm. Af nyere dato.
Warennr.: 5399184

Neuware
EUR 255 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.11.2019
19:25:00
Felix von Altersheim, Goofy - too complicated
Felix von Altersheim, Titel: Goofy - too complicated. Direktdruck auf Arcylglas XT 5 mm vollflächig weiß, Chromax Deluxe - 12 farbiger Pigment Druck, glänzend. Signiert, datiert, nummeriert. Limitiert auf 50 Exemplare, Jahr 2019. Maße: 110 x 160 cm. Medium/Technik: Direktdruck auf ...
Warennr.: 5493303
19:25:00
EUR 55
Gravyr efter Francois Martinet
FRANCOIS MARTINET, efter, gravyr, bildmått 22x28,5 cm
Warennr.: 5505033
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 22.11.2019
19:26:00
Sehen Sie mehr
Frede Fabek . Akvarel / mixed media. Motiv med garder i julestemning
Frede Fabek f. 1927. Akvarel / mixed media. Motiv med garder i julestemning. Denne akvarel er en del af Temaauktion over værker af Frede Fabec med Jule motiver. Indrammet. lysmål 29x20 (42x32cm.)
Warennr.: 5493910
EUR 174 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.11.2019
19:27:00
Skål af bronze med indsats af porcelæn
Skål af bronze i jugend-stil med indsats af porcelæn indvendigt dekoreret med blomster og sommerfugle h. 16 cm L. 49 cm
Warennr.: 5372927

Neuware
EUR 376 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.11.2019
19:29:00
Felix von Altersheim, Supermann Vintage Abstrakt Vintage Splash.
Felix von Altersheim. Chromax Deluxe 12 - farbiger Pigment Druck glänzend auf Arcylglas XT 6 mm vollflächig weiss. Titel: Supermann Vintage Abstrakt Vintage Splash. Maße: 130,0 x 130,00 cm. Unikat 1/1. Special Edition zu Weihnachten. Medium/Technik: Chromax Deluxe 12 - farbiger Pigment Druck...
Warennr.: 5497613
19:30:00
EUR 45
Juho Rissanen etsning
JUHO RISSANEN (1873-1950) Gumma, signerad samt daterad 1905, etsning, 18x15,5 cm
Warennr.: 5505035
EUR 200 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 22.11.2019
19:30:00
Sehen Sie mehr
Andrew Black oljemålning
ANDREW BLACK (1850-1916): Fiskare vid strand, signerad Andrew Black RSW, olja duk, bildmått ca 40x62 cm
Warennr.: 5505273
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22.11.2019
19:32:00
Sehen Sie mehr
Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model.
Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84X64) Se kunstnerprofil her
Warennr.: 5495286
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.11.2019
19:33:00
EUR 87
Harald Alfred S. Essendrop. Kystparti med fjord.
Harald Alfred S. Essendrop 1901-1978. cd. Kystparti med fjord og bylandskab i baggrund Olie på plade. Sign. H. Essendrop samt dateret 37. 75 x 98 (88 x 110) cm.
Warennr.: 5503312
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 22.11.2019
19:35:00
Felix von Altersheim, Cara Delevingne Dadaismus Nonsens Part 2
Felix von Altersheim. Chromax Deluxe 12 - farbiger Pigment Druck glänzend auf Arcylglas XT 6 mm vollflächig weiss. Titel:Cara Delevingne Dadaismus Nonsens Part 2.Jahr 2019 Maße: 130,0 x 130,00 cm. Unikat 1/1. Special Edition zu Weihnachten. Medium/Technik: Chromax Deluxe 12 - farbiger ...
Warennr.: 5497598
19:35:00
Hans Erik Eriksson
HANS ERIK ERIKSSON (1921-1997): "Norr Mälarstrand", signerad Hans Erik Eriksson, olja på duk, ca 50x70 cm
Warennr.: 5505274
19:36:00
Sehen Sie mehr
Berthold Rodd, Portrait eines jungen Mädchens, 2008
Berthold Rodd, Portrait eines jungen Mädchens, 2008 Collage, Mischtechnik, signiert und datiert. Der freischaffende Düsseldorfer Künstler beschäftigt sich in seiner Malerei mit der Darstellung von Menschen bzw. deren Portraits. Maße: ca. H. 100 cm x B. 70 cm. keine Gebrauchsspuren
Warennr.: 5485827
EUR 300 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22.11.2019
19:40:00
Street Art Aleyna - Graffiti by Photo Konsum, Fotografie, 12 farbiger Fine Art Druck, Hochauflösende Fotografien auf Aluminiumverbundplatten, Titel: Street Art Girl
Street Art Aleyna - Graffiti by Photo Konsum, Fotografie, 12 farbiger Fine Art Druck, Hochauflösende Fotografien auf Aluminiumverbundplatten. Quelle, Street Art Aleyna. Titel: Street Art Girl. Open Editon. Jahr 2018. Maße: 150 x 100 cm. Medium/Technik: Aluminiumverbundplatten auf 3 mm ...
Warennr.: 5339970

Neuware
EUR 500 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22.11.2019
19:40:00
Felix von Altersheim, Linda Evangelista Plakativ Collage
Felix von Altersheim. Chromax Deluxe 12 - farbiger Pigment Druck glänzend auf Arcylglas XT 6 mm vollflächig weiss. Titel: Linda Evangelista Plakativ Collage. Jahr 2019 Maße: 130,0 x 130,00 cm. Unikat 1/1. Special Edition zu Weihnachten. Medium/Technik: Chromax Deluxe 12 - farbiger Pigment ...
Warennr.: 5497594
19:45:00
Große Bronzeskulptur, erotisch posierende Frau
Große Bronzeskulptur sitzenden weiblichen Akt darstellend, aus patinierter Bronze, H. 70 cm. Bitte beachten: schwer - der Käufer ist selber für den Abtransport verantwortlich.
Warennr.: 5403552

Neuware
EUR 1.611 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.11.2019
19:50:00
EUR 1.289
Mads Madsen. Komposition (cd)
Mads Madsen (1953-1992). Komposition, akryl på akrylplade, sign. og dat. på bagsiden Mads '86. 89 x 59 cm (92 x 62 cm). (cd)
Warennr.: 5476699
EUR 403 DK, Herning, Engdahlsvej 22.11.2019
19:53:00
EUR 215
Per Dahl, abstrakt komposition. (cd)
Per Dahl (1930), abstrakt komposition, akryl på lærred. Sign. Per Dahl. 80 x 60 (83 x 63) cm.
Warennr.: 5499023
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 22.11.2019
19:54:00
EUR 403
William Skotte Olsen. Motiv med Ansigt samt udstillingsplakat (2) (cd)
William Skotte Olsen 1945-2005. Komposition med ansigt, olie på pap. Signeret VSO. 20,5 x 16 (28 x 22) cm. Desuden medfølger udstillingsplakat 'W.S.O.', offsettryk på papir. 69,5 x 50 cm. Plakat med håndteringsmærker. (2)
Warennr.: 5494043
EUR 161 DK, Helsingør, Støberivej 22.11.2019
19:57:00
EUR 148
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde udført i patineret bronze monteret på stand af sortmarmoreret marmor. Sign. "Mavchi" i bronzen. Af nyere dato. H. 15 cm.
Warennr.: 5375904

Neuware
20:00:00
EUR 101
12345...85»