Kategorie
Zeit
Schätzpreis
Meine Suchagenten   Liste speichern   Suchagenten einrichten
12345...7»   Waren pro Seite   205 Ergebnisse Liste Galerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Tage Klee 'Lige før solopgang på Sønderstrand i Skagen'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Lige før solopgang på Sønderstrand i Skagen', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. H.67 x 100 cm.

Warennr.: 6050946

Neuware
EUR 671 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21.01.2022
14:16
EUR 349
Tage Klee, 'Efterår på Sumpafallan i Halland i Sverige'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Efterår på Sumpafall', digital galleritryk monteret på alu-Dibond sandwichplade. Signeret. Uden ramme, men monteret med alu. ophæng på bagsiden. H.90 x 60 cm.

Warennr.: 6117118

Neuware
EUR 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21.01.2022
14:58
EUR 322
Anne Vilsbøl, to litografier, kompositioner, cd (2)
Kompostion af Anne Vilsbøl f. 1951, litografi, sign. og nummeret, begge. 151/250, Anne Vilbøl 2008. 38 x 28 cm (2)

Warennr.: 6098700
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21.01.2022
15:02
Ib Spang Olsen. Louisiana plakat 'Børnehuset', litografi
Ib Spang Olsen (1921-2012). Louisiana plakat 'Børnehuset', litografi. 83 x 61 cm. (86 x 64) cm.

Warennr.: 6147551
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 21.01.2022
15:15
Tage Klee 'Høfte ved Gammel Skagen'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Høfte ved Gammel Skagen', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. Uden ramme, men monteret med alu. ophæng på bagsiden. H. 67x100 cm.

Warennr.: 6006506

Neuware
18:05
EUR 349
Tage Klee, 'Aftenlys over Råbjerg Mile i Skagen'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Aftenlys over Råbjerg Mile i Skagen', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. Monteret med håndlavet ramme af nøddetræ med ophæng. H.67 x 100 cm ex. indramning,

Warennr.: 6137522

Neuware
18:25
EUR 456
Nikolaj Astrup. Vædderen, der kom ind i paradis
Nikolai Astrup (1880-1928). Vædderen, der kom ind i paradis. Litografi, efter træsnit, 12/250. Sign. og dat. i trykket N. Astrup 1905. 30 x 34,5 cm (33 x 37,5 cm).

Warennr.: 6136117
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 21.01.2022
18:48
Cobra plakat 'Tegn og tegninger' Gallerie Green Sorgenfri 1966, litografisk trykt
Cobra plakat 'Tegn og tegninger' Gallerie Green Sorgenfri 1966, litografisk trykt. H.53,5 x 51 cm. Aldersrelateret stand, monteringstape i hjørnerne.

Warennr.: 6141651
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21.01.2022
19:45
Cathrine Raben Davidsen. Komposition. (cd)
Cathrine Raben Davidsen f. 1972. Komposition. Litografi nr. 5/24. Sign. og dat. CRD 13. 50 x 66 cm. Uindrammet

Warennr.: 6143679
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 21.01.2022
19:48
EUR 148
Johannes Handschin: 'Krisit' Litografisk reklameplakat i farver. Indrammet
Johannes Handschin (1899-1948): 'Krisit' Litografisk reklameplakat i farver. Trykt hos A. Trüb & Cie., AARAU, D. III. 34. rrx.is. Bladstørrelse 127 x 90 cm. Ny Indrammet 146 x 108 cm.

Warennr.: 5751161
21:05
EUR 376
Engelbert Lap. Landskabsparti (cd)
Engelbert Lap (1886-1970). Skovparti. Træsnit i farver, på Japan papir. Sign. i bly 'Engelbert Lap'. 25,5 x 20 (35 x 29) cm. (cd)

Warennr.: 6146953
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 22.01.2022
08:53
Siri Gindesgaard, figurkompositioner (3)
Siri Gindesgaard f. 1974, figurkompositioner, grafiske tryk, alle sign. og nummeret i bly, 65 x 56 & 76 x 56 cm. U.R. (3)

Warennr.: 6147989
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 22.01.2022
12:05
Ole Fick, kompositioner (4)
Ole Fick f. 1948, kompositioner, grafiske tryk, alle sign. og nummeret i bly, 37 x 56 cm & 56 x 37 cm. U.R. (4)

Warennr.: 6147996
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 22.01.2022
12:10
EUR 101
Steffan Herrik, figurkompositioner (4) (cd)
Steffan Herrik f. 1950, figurkompositioner, grafiske tryk, sign. og nummeret i bly nr. 28/99, 5/99, 17/99, 6/99, Steffan Herrik, 28 x 24,5 cm. U.R. (4)

Warennr.: 6148007
12:15
Henrik Pryds Beck, 'Andy Warhol' og 'Man Ray', litografier (2)
Henrik Pryds Beck født 1946. To litografier 'Andy Warhol' og 'Man Ray', signerede J. C. Svare, Henrik Pryds Beck og Peter Poulsen. Ark h.96 x 67 cm.

Warennr.: 6140638
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.01.2022
14:57
Arvid Green for BT-Centralen, serigrafisk plaklat 'Fransk litografier og plakater'
Arvid Green (1910-1975). for BT-Centralen, serigrafisk plakat 'Fransk litografier og plakater' nr.25/85, signeret i bly. H.71 x 50 cm. Trykt hos Ponsaing Serigrafi (1950-65) Nålehuller i hjørnerne.

Warennr.: 6134371
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.01.2022
15:06
Arvid Green (1910-1975), for BT-Centralen, serigrafisk plakat 'Fransk litografier og plakater' nr.77/85, signeret i bly. H.71 x 50 cm. Trykt hos Ponsaing Serigrafi (1950-65) Trykt hos Ponsaing Serigrafi (1950-65) Nederste venstre hjørne 2 knappenålshuller.

Warennr.: 6134359
15:09
Tage Klee 'Storm på Gl. Skagen'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Storm på Gl. Skagen', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. Monteret med håndlavet ramme af røget egetræ monteret med ophæng. H.67 x 100 cm ex. indramning,

Warennr.: 6119565

Neuware
EUR 671 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.01.2022
15:18
EUR 456
Tage Klee, 'Et træ i tåge på Møns Klint'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Et træ i tåge på Møns Klint', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. Uden ramme, men monteret med alu. ophæng på bagsiden. H.90 x 60 cm.

Warennr.: 6117921

Neuware
EUR 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.01.2022
15:33
EUR 322
Tage Klee, 'Huller i tungsandet på Råbjerg Mile i Skagen'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Huller i tungsandet på Råbjerg Mile i Skagen', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. Uden ramme, men monteret med alu. ophæng på bagsiden. H. 67 x 100 cm.

Warennr.: 6075994

Neuware
15:35
EUR 295
Tage Klee 'Fodspor på Råbjerg Mile i Skagen'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Fodspor på Råbjerg Mile i Skagen', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. Monteret med håndlavet ramme af nøddetræ monteret med ophæng. H.67 x 100 cm ex. indramning,

Warennr.: 6050963

Neuware
15:42
EUR 456
Jan Sivertsen, komposition, olie og akryl på papir (cd)
Jan Sivertsen f.1951. Komposition, olie og akryl på papir, signeret og dateret 1986. H.94 x 73 cm (95 x 74 cm)

Warennr.: 6130891
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.01.2022
15:44
EUR 134
Tage Klee 'Solnedgangslys over Råbjerg Mile i Skagen'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Solnedgangslys over Råbjerg Mile i Skagen', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. H.67 x 100 cm.

Warennr.: 6050942

Neuware
15:56
EUR 349
Tage Klee, 'Måneskin på Møns klint'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. Måneskin på Møns Klint, digitalprint på alu med en Dibond bagplade. Ingen ramme men monteret med ophæng. Signeret. H. 90 x 60 cm.

Warennr.: 6110707

Neuware
16:01
EUR 295
Helge Ernst, komposition, litografi (cd)
Helge Ernst (1916-1991). Komposition, litografi nr.65/90, arkstørrelse 44 x 63 cm. (60 x 78cm). Fremstår med manglende glas. (cd)

Warennr.: 6148367
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 22.01.2022
19:00
To linioleumstryk, Prøvetryk samt nr 5/50. (2)
Ubekendt kunstner, 1900-tallet. To linoleumstryk. Det ene er et prøvetryk, 3 skæring, signeret og dat 1979, det andet af samme kunstner nr 2/50, betegnet 'Der kommer en hilsen' samt signeret og dat. 1978 bladmål: 62 x 44,5 cm. (2)

Warennr.: 6137654
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22.01.2022
19:01
Per Arnoldi, komposition med stole (cd)
Per Arnoldi (f. 1941), komposition m/ stole, indrammet serigafi, sign. og nummeret i bly, nr. 147 / 150, Arnoldi, 68 x 98 cm. (69,5 x 99,5 cm)

Warennr.: 6147921
19:22
William Scharff, komposition, cd
William Scharff 1886-1959, komposition, tryk, sign. William Scharff 1918, 71x55 cm. ( 67x52 cm.) NB rettet i teksten.

Warennr.: 6147870
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 22.01.2022
19:29
Poul Janus Ipsen (cd). Komposition, litografi.
Poul Janus Ipsen (f. 1936). 'The Pigeon Life' I. Sign. Poul Janus Ipsen 1986.Litografi 68/120. 87 x 60 cm. U.R.

Warennr.: 6124082
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22.01.2022
19:40
Tal R ( Tal Rosenzweig). Komposition. cd
Tal R ( Tal Rosenzweig). f. 1967. Komposition, litografi nr. 48/70, sign. Tal R, 54 x 76 cm. ( 68 x 89 cm.). Udført hos Hostrup-Pedersen og Johansens Litografiske Værksted 2001.

Warennr.: 6144855
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 22.01.2022
19:40
EUR 403
12345...7»