Kategorie  Schätzpreis
12345678...18» ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Hay May, 2 sengetæpper / bedcovers (2)
Hay May Bed Cover. 2 sengetæpper af 100% uld. Design by Anne Heinsvig. Mål: 240x225 cm. Fremstår med små brugsspor samt smudspletter. Bemærk at senge medfølger ikke, her er kun tale om 2 sengetæpper. Modelfotos.
Warennr.: 5497433
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
16:33:00
Ram Karl Johan
RAM, Karl Johan, 1800-talets första hälft, björk, grafiskt blad, ramens mått 30x33 cm
Warennr.: 5499306
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 15.11.2019
16:34:00
Sehen Sie mehr
Tubkikare
TUB-/ STJÄRNKIKARE, samtida, kromat stål, reglerbar tripodbenställning, längd kikare ca 98,5 cm
Warennr.: 5499312
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 15.11.2019
16:44:00
Sehen Sie mehr
Skål Ystad metall
YSTAD METALL, möjligen ANNA PETRUS, skål på fot, Ystad Metall, brons, med sjöjungfru som håller upp skålen, märkt "Ystad Brons Sweden", höjd 26, skålens diameter 29 cm
Warennr.: 5499323
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 15.11.2019
17:18:00
Sehen Sie mehr
Bordsuppsats Jugend
BORDSUPPSATS, vitmetall och glas, 1900-talets början, jugend, dekor i form av sfinxer och palmetter, höjd ca 29, diameter 25 cm
Warennr.: 5499326
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
17:24:00
Sehen Sie mehr
Timbernest Original. 4 pers. vippemøbel (2)
Timbernest Original. 4 pers. vippemøbel af massiv dansk douglas gran. Behandlet med vandbaseret specialbehandling, der skaber en vandafvisende overflade.Højde: 1100 mm Bredde: 1000 mm Længde: 2100 mm Vægt: 100 kg. Designet og produceret i Danmark. Fremstår med brugsspor. (2)
Warennr.: 5471790
EUR 4.832 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
18:18:00
EUR 2.416
Havebænk i patineret jern
Havebænk i patineret jern. Mål ca. h. 87 cm l. 133 cm. Leveres usamlet. Modelfoto
Warennr.: 5389185

Neuware
EUR 349 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.11.2019
18:32:00
EUR 242
2 puder med ræv (2)
2 pyntepuder, forside med sammensyede stykker af pels fra ræv. Bagside med beige stof. Mål ca. 40x40 cm. Bemærk at skamler medfølger ikke. (2)
Warennr.: 5466415

Neuware
EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
18:35:16
2 mørke europæiske multicolour lammeskind. (2)
2 mørke europæiske multicolour lammeskind. Mål ca. 105x64 cm. og 102x73 cm. Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene. Der garves efter EU regler. (2)
Warennr.: 5466442

Neuware
18:36:54
Havebænk i patineret jern
Warennr.: 5405415

Neuware
EUR 376 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.11.2019
18:40:00
EUR 114
Mosaic stenvæg, antracit grå naturskifer, ca.13m²
Antracitgrå mosaic stenvæg af 100% ægte natur-skifer, ca.13m² til opsætning på væg. Kan benyttes både indvendigt og udvendigt. Størrelsen pr. stykke ca. 15 x 60 cm, tykkelsen er variabel 10 - 25 mm. Vægt ca. 400 kg.
Warennr.: 5236828

Neuware
EUR 483 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
19:00:00
Pandelamper samt lommelygter, stort parti (152)
Stort parti LED pandelamper samt LED lommelygter i udstillings/borddisplay. Består af henholdsvis 72 lommelygter og 80 pandelamper. (152)
Warennr.: 5175892

Neuware
19:00:00
Ljusstakar
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, urnformade ljuspipor, lösa ljusmanschetter, höjd ca 26 cm
Warennr.: 5499379
EUR 371 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
19:17:00
Sehen Sie mehr
Varmepumpe luft til luft KANION 6kw. (2)
Varmepumpe luft til luft KANION 6kw. med varme, aircondition, affugtning og blæsefunktion, fjernbetjening og manual medfølger. Fremstår i original emballage. Mål. 91x38x60,5 / 87x27x36 Bemærk!! Varmepumpen leveres med kølemiddel og skal installeres af en autoriseret håndværker. Garantien ...
Warennr.: 5501119

Neuware
EUR 591 DK, Roskilde, Store Hedevej 15.11.2019
19:17:00
EUR 121
Honda Miimo 3000 robotplæneklipper
Honda Miimo 3000 robotplæneklipper. For græsplæner op til 4.000 m2 græsplæne og 800 meter kantlinje. Der medfølger 500 meter kanttråd og pløkker. Honda Miimo 3000 har Bluetooth™ tilslutning. App for indstilling af klippehøjde, start/stop og navigation som en fjernbetjening. ...
Warennr.: 5215589

Neuware
EUR 2.416 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.11.2019
19:17:00
EUR 510
Par hestehoveder i kunstmateriale (2)
Par hestehoveder i kunstmateriale h. 63 cm (ikke vejrbestandige) (2)
Warennr.: 5477414

Neuware
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.11.2019
19:18:00
Unika vask af flodsten med tilbehør (4)
Unika håndvask af flodsten, med glatpoleret inderside samt hul til afløb. Ca. mål. 54 x 34 x 15,5 cm. Color: Riverstone. Fremstår i emballage. Tilhørende tandbørsteholder, fad til sæbe samt sæbedispenser uden pumpe medfølger, modelfoto af disse. (4)
Warennr.: 5492534

Neuware
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 15.11.2019
19:27:00
Urna
URNA, 1800-talets slut, , Frankrike, porslin montage med förgylld brons med dekor av bekransade kvinnohuvuden, sockel i marmor, höjd ca 31,5 cm
Warennr.: 5499389
EUR 464 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
19:27:00
Sehen Sie mehr
Timbernest. Dobbelt loungestol med vip
Timbernest Original. Dobbelt Loungestol med vip af massiv dansk douglas gran. Behandlet med vandbaseret specialbehandling, der skaber en vandafvisende overflade.H: 65,5cm B: 100cm, Sh. 30cm. Designet og produceret i Danmark. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5471806
EUR 537 DK, Aalborg, Nibevej 15.11.2019
19:28:00
EUR 242
Väggrelief
VÄGGRELIEF, samtida, i form av ansike, förgyllt gips, ca 33 cm
Warennr.: 5499402
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
19:40:00
Sehen Sie mehr
Hvid markise 4 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Hvid markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 4 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i hvid farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ...
Warennr.: 5335492

Neuware
EUR 752 DK, Roskilde, Store Hedevej 15.11.2019
19:40:00
EUR 174
Schatull med 3 flaskor
SCHATULL, omkring 1800-talets andra hälft, 3 flaskor med etsad dekor, höjd på schatull ca 27, 25x13 cm
Warennr.: 5499404
19:42:00
Sehen Sie mehr
2 lyse europæiske multicolour lammeskind (2)
2 lyse europæiske multicolour lammeskind. Mål ca. 105x69 cm. og 100x66 cm. Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene. Der garves efter EU regler. (2)
Warennr.: 5466444

Neuware
19:51:00
Konvolut Türklinken Türdrücker der 1930er Jahre u.a. Wehag, Deutschland (6)
Konvolut Türklinken / Türdrücker der 1930er Jahre. Deutsches Design u.a. von Wehag -Wilhelm Engstfeld AG, Heiligenhaus - mit Marke bezeichnet. Konstruktion aus Stahl und Messingguss, zwei Drückergarnituren mit galvanischer Nickeloberfläche. Altersgemäße Gebrauchsspuren, Oberflächen mit ...
Warennr.: 5426309
EUR 250 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 15.11.2019
19:54:00
EUR 55
Elektrisk julemand 190 cm. Med bevægelse og musik.
Julemandsfigur med stofpåklædning til udstillingsbrug. Synger Jingle Bells, bukker og danser. Med bevægelsessensor, så den aktiveres ved aktivitet foran Julemanden. Volumeknap. Strømforsyning til 220 volt. Højde 190 cm. Bredde ca. 60 cm. Modelfoto. Fremstår i orginal emballage mål 64x42x55 cm
Warennr.: 5170811

Neuware
EUR 349 DK, Odense, Kratholmvej 15.11.2019
20:00:00
EUR 228
Sort markise 5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Sort markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 5 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i sort farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ...
Warennr.: 5421606

Neuware
EUR 886 DK, Roskilde, Store Hedevej 15.11.2019
20:00:00
EUR 510
Massivt mosaik parket af ubehandlet egetræ. Square. ca. 20 kvm (5)
Massivt mosaik parket af ubehandlet egetræ, 8 mm tyk, plader 640 x 320 mm. 5 pakker á 4,096 kvm = i alt 20,48kvm. (5)
Warennr.: 5458474

Neuware
EUR 376 DK, Herning, Engdahlsvej 15.11.2019
20:01:00
Anna Efverlund ljusstakar skål och vas
ANNA EFVERLUND, "Konfetti", ljusstakar, 1-par, för IKEA, 1980-tal, polykromt bemålad metall, höjd ca 26 cm
Warennr.: 5499424
20:02:00
Sehen Sie mehr
Massivt mosaik parket af ubehandlet egetræ. Engelsk mønster. ca. 40 kvm (12)
Massivt mosaik parket af ubehandlet egetræ, 8 mm tyk, plader 640 x 320 mm. 12 pakker á 3,575kvm = i alt 42,9kvm. (12)
Warennr.: 5357883

Neuware
EUR 805 DK, Herning, Engdahlsvej 15.11.2019
20:04:00
Uppsatsskål 1800-tal Frankrike
UPPSATSSKÅL, 1800-talets andra hälft, signerad Daubrée, förgylld och patinerad brons, signerad Daubrée, dekor av putti, skål i klarglas, fot med delvis genombruten dekor av voluter, diameter ca 29, höjd ca 41 cm
Warennr.: 5499427
EUR 743 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.11.2019
20:05:00
Sehen Sie mehr