Kategorie
Zeit
Schätzpreis
Showroom
Neuwaren
Liste speichern   Suchagenten einrichten
12345...23»   Waren pro Seite   676 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Gebot
Kinesisk tallerken, 1800-tallet
Kinesisk tallerken, 1800-tallet. Dekoreret med planter og drager. Mærket under bunden. Ø. 23 cm. Kantafslag.

Warennr.: 6106024
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 09.12.2021
12:57
EUR 40
Tekno, Dinky Toys og Corgi Toys. Samling biler (5)
Tekno Scania lastbil. Tekno Falck bil. Dinky Toys Morris 1100 samt Mobilgas bil. Corgi Toys bil. Et løst hjul medfølger. Brugsspor. (5)

Warennr.: 6031322
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 09.12.2021
14:17
EUR 268
Nisse med trillebør, støbt materiale, 1900-tallet
Nisse el. Garten Zwerg med trillebør, støbt materiale, 20. Årh., H. 42, B. 35 cm, D. 22 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. afskalninger, revner m.m.

Warennr.: 6125270
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 09.12.2021
14:33
EUR 134
Samling ældre bøger (6)
Samling ældre bøger, een 1700-tallet 1800-tallet og start 1900-tallet. Stedvise brugs- og alderspræg (6)

Warennr.: 6116839
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 09.12.2021
14:47
EUR 40
Samling Grundtvig førsteudgaver (4)
Samling Grundtvig førsteudgaver bestående af: Fædrelandet ved den bølgende strand og Med sine Symils-Støvler paa 1864 Stand Mint, indbinding 1970'erne. Om Religionsfrihed 1827/1866, Teksten trykt i 1827 med nyt titelblad 1866 da censuren var blevet ophævet. Indbinding m skindryg 1970'erne. ...

Warennr.: 6112739
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 09.12.2021
18:07
EUR 40
Lego- Star Wars. Battle on Takodana mfl. (år 2016) (2)
LEGO – STAR WARS – 75139 – Battle on Takodana (ÅR 2016), 75156 – Krennic's Imperial Shuttle (ÅR 2016). Fremstår ubrugt i original forseglet emballage. Billede 6-7 er modelfoto. (2) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst ...

Warennr.: 6053948
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 09.12.2021
18:30
EUR 121
Steiff. En samling div. bamser og dyr. (42)
Steiff. En samling div. bamser og dyr, bl.a. abe, pindsvin, løve, skildpadde, hund, egern, vildsvin og and. Overvejende med mærker eller knapper fra Steiff. Fremstår med blandede brugsspor. (42)

Warennr.: 6096307
EUR 805 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09.12.2021
18:37
EUR 617
Lego- Star Wars. Tantive IV (år 2019), nr. 75244
Lego- Star Wars. Tantive IV (år 2019), nr. 75244. Fremstår ubrugt i original forseglet emballage. Billede 6 er modelfoto. Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst sjældne og ældre legosæt, som i dag næsten er umulige at ...

Warennr.: 6054185
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 09.12.2021
18:45
EUR 188
Lego- The Lone Ranger. Cavalry mfl. (år 2013) (2)
LEGO – THE LONE RANGER – 79106 – Cavalry (ÅR 2013), 79109 - Colby City (ÅR 2013). Ubrugt i original forseglet emballage. Billed 5-6 er modelfoto. (2) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst sjældne og ældre legosæt, som i dag...

Warennr.: 6053448
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 09.12.2021
19:05
EUR 107
Cypern, 50 pounds GULD 1977 - 'Ærkebiskop Makarios' - KM 47
Cypern, 50 pounds GULD 1977 - 'Ærkebiskop Makarios' - KM 47. Vægt: ca. 15,98 gr. Finhed: .917.

Warennr.: 6121410
EUR 1.074 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
19:07
EUR 805
Lego- Star Wars. Defense of Crait mfl. (år 2018) (2)
LEGO – STAR WARS – 75202 – Defense of Crait (ÅR 2018), 75203 – Hoth Medical Chamber (ÅR 2018). Ubrugt i original forseglet emballage. Billed 6-7 er modelfoto. (2) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst sjældne og ældre ...

Warennr.: 6058125
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 09.12.2021
19:20
EUR 107
6 stk. mindedukater af guld (6)
6 stk. mindedukater af guld bestående af bla. : Konstantin-Annemarie 1964-1973, Dronning Ingrids 65 års dag, Kong Olav V 70 år, Kung Gustaf VI Adolf 90 år, Kong Frederik IX mindedukat, H.C. Andersen mindedukak. Alle dukater er af 21,6 karat guld (900/1000) og er Ø 20 mm. (6)

Warennr.: 6127515
EUR 1.289 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09.12.2021
19:22
EUR 1.020
Lego- Star Wars. First Order Heavy Assault Walker (år 2017), nr. 75189
Lego- Star Wars. First Order Heavy Assault Walker (år 2017), nr. 75189. Ubrugt i original forseglet emballage. Billed 6 er modelfoto. Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst sjældne og ældre legosæt, som i dag næsten er ...

Warennr.: 6058089
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 09.12.2021
19:25
EUR 121
Liechtenstein, Franz Josef II, 50 franken GULD 1956 - KM Y16
Liechtenstein, Franz Josef II, 50 franken GULD 1956 - KM Y16. Vægt: ca. 11,3 gr. Finhed: .900.

Warennr.: 6121468
EUR 805 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
19:25
EUR 617
Lego - Speed Champions, Audi Theme (år 2016-2018-2019) (6)
LEGO – SPEED CHAMPIONS – AUDI + THEME – 75872 – Audi R18 E-Tron Quattro (ÅR 2016), 75873 – Audi R8 LMS (ÅR 2016), 75891 – Chevrolet Camaro ZL1 Race Car (ÅR 2019), 75892 – McLaren Senna (ÅR 2019), 75893 – 2018 Dodge Challenger SRT & 1970 Dodge Charger RT (ÅR 2019), 75894 – 1967 Mini Cooper S Rally...

Warennr.: 6053717
EUR 322 DK, Odense, Kratholmvej 09.12.2021
19:30
EUR 174
Buddha af forgyldt og bemalet bronze, Thailand, 1700-1800-tallet
Figur i form af siddende Buddha af forgyldt og bemalet bronze, Thailand, 1700-1800-tallet. Udfyldt. H. 17 cm. Fremstår med patina, afslag på fod.

Warennr.: 6123237
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
19:35
EUR 430
SOMMERFUGLE. Flot samling (1948-2002) frimærker i 7 tykke bind med masser af flotte komplette og bedre sæt og miniark.
SOMMERFUGLE. Flot samling (1948-2002) frimærker i 7 tykke bind med masser af flotte komplette og bedre sæt og miniark. Imponerende samling med 1000vis af forskellige mærker. Livsværk. Også lidt biller motiv sæt imellem. Se lille fotoudsnit.

Warennr.: 6123710
EUR 940 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
19:36
EUR 537
Lego-Technic. Mercedes-Benz (år 2015), nr. 42043
Lego-Technic. Mercedes-Benz (år 2015), nr. 42043. Ubrugt i original forseglet emballage. Billed 5 er modelfoto. Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst sjældne og ældre legosæt, som i dag næsten er umulige at anskaffe, også ...

Warennr.: 6058232
EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 09.12.2021
19:40
EUR 322
Island, 500 kronur GULD 1961 - 'Jon Sigurdsson 150 år'
Island, 500 kronur GULD 1961 - 'Jon Sigurdsson 150 år'. Vægt: ca. 8,96 gr. Finhed: .900.

Warennr.: 6121506
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
19:43
EUR 430
'Mickey Mouse with drum', amerikansk cookie jar af keramik
'Mickey Mouse with drum', amerikansk cookie jar af keramik, mærket 'Walt Disney Production', H. 29 cm. Fremstår med alm. brugsspor, tapemærker.

Warennr.: 6122846
EUR 376 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
19:45
EUR 268
Elektrisk julemand 190 cm. Med bevægelse og musik.
Julemandsfigur med stofpåklædning til udstillingsbrug. Synger Jingle Bells, bukker og danser. Med lydsensor, så den aktiveres ved lyd. Volumeknap. Strømforsyning til 220 volt. Højde 190 cm. Bredde ca. 60 cm. Modelfoto. Fremstår i orginal emballage mål 64x42x55 cm

Warennr.: 6120327

Neuware
EUR 242 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09.12.2021
19:45
EUR 174
Vishnu figur af patineret bronze, Indien 1800-tallet
Vishnu figur af patineret bronze med fire hoveder og otte arme, Indien 1800-tallet. H. 12 cm. Udfyldt. Fremstår med patina.

Warennr.: 6085356
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
19:47
EUR 268
American Bisque 'Cheerleaders', amerikansk vintage-cookie jar af fajance, 1950'erne-1960'erne
'Cheerleaders' fra American Bisque, pigerne med refleksansigter, amerikansk vintage-cookie jar af fajance, 1950'erne-1960'erne. H. 28 cm. Fremstår med brugsspor, revne på kant.

Warennr.: 6122844
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
19:52
EUR 201
Par japanske bordlamper af porcelæn, omkring 1900 (2)
Par japanske bordlamper af porcelæn, omkring 1900. H 25/50 cm. (2)

Warennr.: 6120937
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 09.12.2021
19:55
EUR 134
'Humpty Dumpty' og 'Kids watching TV', to amerikanske vintage-cookie jars af fajance (2)
'Humpty Dumpty' fra Brush, H. 28 cm, og 'Kids watching TV' med refleksbillede fra American Bisque, H. 25 cm, to amerikanske vintage-cookie jars af fajance. Fremstår med alm. brugsspor, 'Humpty Dumpty' med lille slidmærke på glasur. (2)

Warennr.: 6122910
EUR 188 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
19:59
EUR 121
Lego-The lego Movie. Ninjago mfl. (år 2017) (2)
LEGO – THE LEGO MOVIE – NINJAGO – 70606 – Spinjitzu Training (ÅR 2017), 70618 – Destiny's Bounty (ÅR 2017). Fremstår ubrugt i original forseglet emballage. Billede 6-7 er modelfoto. (2) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst ...

Warennr.: 6112902
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 09.12.2021
20:00
EUR 174
Tascam SX-1. Digital studie mixer
Tascam SX-1. Professionel digital studie mixer. 40 input, 32 x 8 digital mixerpult. 48kHz, 24-bit, 16-track hard disk recorder. B. 96 cm, D. 75 cm. H. 25 cm. Fremstår med brugsspor, uden ledninger.

Warennr.: 6122087
EUR 940 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
20:03
EUR 752
Italiensk figur af sølv i form af engelsk 'life guard' korporal, 20. årh.
Italiensk figur fremstillende engelsk 'life guard' korporal i anno 1830, udført i sølv med emalje. H. 14,5 cm. Vægt 296 g. Fremstår med spredte emaljeafslag.

Warennr.: 6108491
EUR 376 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
20:03
EUR 295
Mazzettil d'Altavilla. Skakspil med brikker i venetiansk mundblæst glas (33)
Mazzettil d'Altavilla. Skakspil med brikker i venetiansk mundblæst glas, skakbræt af glas. De "hvide brikker" er fyldt med grappa fra GRIGNOLINO, de "sorte brikker" er fyldt med GRASPANERA. 50x50 cm. Fremstår med få brugsspor, skakbræt dog med ridse. (33)

Warennr.: 6047938
EUR 805 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
20:04
EUR 644
Italiensk figur af sølv i form af engelsk granaderofficer, 20. årh.
Italiensk figur fremstillende engelsk granaderofficer i anno 1821, udført i sølv med emalje. H. 15 cm. Vægt 286 g. Fremstår med spredte små emaljeafslag.

Warennr.: 6108532
EUR 349 DK, Vejle, Dandyvej 09.12.2021
20:05
EUR 268
12345...23»
Meine Suchagenten