Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
  ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Knivslibersæt mm
Knivslibersæt Blade Master for a Processional Edge, Browning vinkellampe, kikkert Sterling 8x40 Field med taske og Winchester høreværn. Fremstår med minimale brugsspor.
Warennr.: 5496936
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 14.11.2019
17:09:00
Krutpungar, krutflaskor, kruttång
KRUTPUNGAR och KRUTFLASKOR, KRUTTÅNG, 13 delar, längd 14- 33,5 cm.
Warennr.: 5499416
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 15.11.2019
19:54:00
Sehen Sie mehr
Bushnell. Kikkertsigte 3-9 x 40 mm., model Trophy
Bushnell. Kikkertsigte, model Trophy, 3-9 x 40 optisk zoom, fremstillet af sortlakeret metal mm., 'Amber Brigth' coatede linser for bedre kontrast, trådkors, vandtæt og dugfri, hurtig indstilling af fokus, 1/4" indstillings system til justering af højde og vind. Brugs- samt indstillingsvejledning...
Warennr.: 5473181
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 15.11.2019
20:00:00
Hornady XTP og CCI Gamepoint. Lot .17 HMR patroner(14)
Lot riffelpatroner kaliber .17HMR. Heraf 7 æsker Hornady XTP 20 grains og 7 æsker CCI Gamepoint 20 grains. I alt 700 patroner. (14)
Warennr.: 5496466

Neuware
EUR 228 DK, Herning, Engdahlsvej 15.11.2019
20:16:00
EUR 228
Slangekasse af træ / jern, 1900-tallet
Slangekasse af træ / jern med lille låge i siden samt aftagelig topplade, antageligt fra Indien eller Pakistan, 20. Årh., H. 32,5 cm, Ø 76 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. tørrelinier, afstød m.m.
Warennr.: 5487216
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 16.11.2019
15:21:00
Par Fürst Pless jagthorn (2)
Par Fürst Pless jagthorn af messing. B 36 cm. Minimale brugsspor. Modelfoto. (2)
Warennr.: 5480803
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.11.2019
17:06:00
EUR 94
Reducer patroner kal 22/222
Reducer patroner. 1 stk kal 22LR-222R og 1 stk 22MAG-222R. 2 tilladelser påkrævet. Tilladelserne er gebyrfrie og skal pålyde kombinationsvåben/indstiksløb, Walther, kaliber .22LR og .22MAG. For anvendelse i jagtriffel kal 222, da disse har samme kugle diameter.
Warennr.: 5471768
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16.11.2019
18:37:00
Helm und Schwert, Eisen / Stahl, Portugal, 19. Jahrhundert (2)
Helm und Schwert, Eisen / Stahl, Portugal 19. Jahrhundert. Helm der spanischen kaiserlichen Ehrengarde mit Drachenaufsatz und Schriftband, Drache weist vergoldete Rückstände auf, H.32cm, B.30cm, T.17,5cm, Schwert mit Ledergriff und Initialien der Krone sowie 'F.P' am oberen Absatz, L.101cm, ...
Warennr.: 5487288
EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 17.11.2019
11:06:00
EUR 45
Jaktkniv Rodgers Sheffield
JAKTKNIV, engelsk, 1800-tal, bladet märkt, Rodgers Sheffield, grepp i ben och horn, slida i präglat skinn med beslag i vitmetall, längd ca 29,5 cm
Warennr.: 5499981
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 17.11.2019
15:00:00
Sehen Sie mehr
Pilkoger Kina 1800-tal
KOGER, sekelskiftet 1800/1900, Kina, läder, klätt i brun sammet, applikationer i svart läder med dekor av kulört textil och mässing, ca 62x34 cm
Warennr.: 5500013
EUR 929 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 17.11.2019
15:32:00
Sehen Sie mehr
Par Fürst Pless jagthorn (2)
Warennr.: 5480798
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17.11.2019
19:15:00
Lodbössa
LODBÖSSA, slagsnapplås förändrat från flintås, stock i björk, oktagonal pipa, pipa signerad EJBS, total längd ca 117 cm
Warennr.: 5500197
EUR 232 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 17.11.2019
19:42:00
Sehen Sie mehr
Lodbössa
LODBÖSSA med slagsnapplås, kolv i björk, märkt SB, total längd ca 119 cm
Warennr.: 5500198
EUR 279 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 17.11.2019
19:43:00
Sehen Sie mehr