Kategorie  Schätzpreis
ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Slangekasse af træ / jern, 1900-tallet
Slangekasse af træ / jern med lille låge i siden samt aftagelig topplade, antageligt fra Indien eller Pakistan, 20. Årh., H. 32,5 cm, Ø 76 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. tørrelinier, afstød m.m.
Warennr.: 5487216
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 10.12.2019
14:54:00
Ladesystem riffelpatroner
Ladeudstyr til riffelpatroner fra Hornady bestående af; Hornady scale, Horandy dies 8 mm MAU (8x57 JS), 6,5 x 55 / scan, 30,06 samt Hornady ladetrykke. Fremstår med brugsspor. kommer samlet i kasse.
Warennr.: 5527448
EUR 349 DK, Helsingør, Støberivej 11.12.2019
19:43:00
EUR 295
Bushnell. Kikkertsigte 3-9 x 40 mm., model Trophy
Bushnell. Kikkertsigte, model Trophy, 3-9 x 40 optisk zoom, fremstillet af sortlakeret metal mm., 'Amber Brigth' coatede linser for bedre kontrast, trådkors, vandtæt og dugfri, hurtig indstilling af fokus, 1/4" indstillings system til justering af højde og vind. Brugs- samt indstillingsvejledning...
Warennr.: 5473185
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 13.12.2019
20:00:00
Aimpoint 5000 rødpunkts sigtekikkert
Aimpoint 5000 rødpunktssigte. L: 18 cm. Fremstår med brugsspor og ridser i metallet.
Warennr.: 5529464
EUR < 125 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 14.12.2019
11:52:00
Lille håndsyet jagttaske af kernelæder til 30 haglpatroner
Lille håndsyet jagttaske til 30 haglpatroner, syet i vegetabilsk garvet 2,2 mm tykt kernelæder. Farvet med rødbrun vandbaseret dækfarve. Efterbehandlet med Soft Cream Neutral. Syet med 5/18 voksbehandlet hørtråd. Nikkelfrit lukketøj, nitter og spænder. Mål 15 x 14,5 cm. Fremstår ubrugt.
Warennr.: 5501536
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 14.12.2019
12:43:00
Härkila. Jagtfrakke samt støvler (2)
Härkila. Jagtfrakke str. XS samt Härkila jagtstøvler str. 39. Fremstår med lette brugsspor. (2)
Warennr.: 5527943
EUR 403 DK, Aalborg, Nibevej 14.12.2019
18:25:00
Reducer patroner kal 22/222
Reducer patroner. 1 stk kal 22LR-222R og 1 stk 22MAG-222R. 2 tilladelser påkrævet. Tilladelserne er gebyrfrie og skal pålyde kombinationsvåben/indstiksløb, Walther, kaliber .22LR og .22MAG. For anvendelse i jagtriffel kal 222, da disse har samme kugle diameter.
Warennr.: 5471768
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 14.12.2019
19:08:00
EAW svingmontage 30 mm.
EAW svingmontage 30 mm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5510906
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 14.12.2019
20:07:00
EUR 87
Gevärsfodral jaktväska patronbälte
GEVÄRSFODRAL 2 st., för hagelgevär, JAKTVÄSKA, PATRONBÄLTE, VÄSKA i canvas, VISSELPIPA, kronmärkt, gevärsfodral i läder, fodralens längd ca 83-87 cm, bältets totala längd ca 125 cm
Warennr.: 5530480
EUR 188 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15.12.2019
12:09:00
Sehen Sie mehr
EAW svingmontage 30 mm.
Warennr.: 5510907
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 15.12.2019
20:11:00
EUR 87
Einhack montage med Pecar Berlin sigtekikkert
Einhack montage til 25mm rør med Pecar Berlin sigtekikkert 1,5-24x21
Warennr.: 5529465
EUR 201 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 16.12.2019
11:55:00