Kategorie
Zeit
Schätzpreis
   Waren pro Seite   11 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Våbenskab af grålakeret metal, Skafor blå
Våbenskab af grå lakeret metal, Skafor blå med indvendig boks. Et sæt nøgler medfølger. Skabet er ikke forsikrings godkendt. H. 145 cm, B. 35 cm, D. 30 cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 5737407
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.08.2020
14:36
EUR 174
Luftgevær Hatsan BT65 SB kal 5,5 (2)
Luftgevær Hatsan BT65 SB kal 5,5. Våbennummer 0511020242. TL 108 cm. Der medfølger pumpe. Jagttegn påkrævet. (2)

Warennr.: 5737410
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15.08.2020
17:07
EUR 322
Pivot mount Rusan Sako: 75/85 300 svingmontage, ubrugt
Pivot mount Rusan Sako: 75/85 300 svingmontage. I tilhørende æske. Fremstår ubrugt.

Warennr.: 5695157
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 15.08.2020
20:18
Konrad Eilers, Der Schiess-Sport, Leipzig, um 1910
Konrad Eilers, Der Schiess-Sport, Leipzig, um 1910. 110 Abbildugen Leichte HxBxT: 19,5 x 13 x 1,5 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Bindung leicht gelöst, Heftung leicht korrodiert. Papier leicht gebräunt. Einband bestoßen, berieben und partiell fleckig. nicht kollationiert

Warennr.: 5725567
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17.08.2020
16:55
Samling jagtknive, lasersigte mm. (6)
Samling bestående af fire jagtknive L: 19-42 cm. To i skeder. Laser Genetics ND3 Subzer til montering på pistol samt skulderhylster til pistol. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 5661210
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 17.08.2020
19:25
Wischo, Army Jager, Replik, Steinschlosspistole / Vorderladerpistole, schussfähig, No. 14181, Nußbaum, Metall, Messing, 20. Jahrhundert, Italien
Wischo, Army Jager, Replik, Steinschlosspistole / Vorderladerpistole, No. 14181, Nußbaum, Metall, Messing, 20. Jahrhundert, Italien. Replik einer Steinschlosspistole aus Nußbaumholz mit einem oktogonalen, glattwandigen Lauf im Kaliber 13mm, sowie mit partiell ziselierten Messingbeschlägen und am ...

Warennr.: 5712085
EUR 225 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 17.08.2020
20:30
X-Sight II HD sigtekikkert til riffel 3x35
X-Sight II HD sigtekikkert til riffel med funktioner som HD video optagelse, WIFI, kompas, Bluetooth, dag og nat funktion, mm. Til alm. batterier og SD kort. Opdateret til zoom 3x35. L: 30 cm. Taske og instruktion medfølger. Fremstår med få brugsspor. Våbennummer: 321221. Tilladelse påkrævet.

Warennr.: 5728821
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 17.08.2020
20:50
EUR 174
Mathias Blaicher in Sulga, Radschlossgewehr / Vorderladerwaffe, Holz, Metall, 17. Jahrhundert
Mathias Blaicher in Sulga, Radschlossgewehr / Vorderladerwaffe, Holz, Metall, 17. Jahrhundert. Vorderladerwaffe aus Holz, mit Läufer und Kammer aus Metall, oberseitig über der Kammer mit 'Mathias Blaicher in Sulga' signiert, beschnitzter Schaft sowie an der Backe mit einer geschnitzten Sonne, ...

Warennr.: 5609851
EUR 3.500 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 17.08.2020
21:10
EUR 1.700
Laksen og Bronte. Tre par jagtbukser - str. 102-104 (3)

Warennr.: 5730523
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 18.08.2020
20:36
Norconia, Deerhunter mm. To geværtasker en taske og en kikkert (4)
Norconia, Deerhunter mm. To geværtasker en taske og en Norconia 9x63 kikkert. Fremstår med brugsspor. (4)

Warennr.: 5730519
20:39
To natkikkerter (2)
Natkikkert i taske L: 17 cm. samt Digital Natkikkert 5 x 40 Viewlux medfulgt af genopladeligt batteri og 220V stik til genopladning. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.

Warennr.: 5734350
EUR 188 DK, Vejle, Dandyvej 19.08.2020
20:24