Kategorie
Zeit
Schätzpreis
   Waren pro Seite   15 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
25 stk skalmonterede jagttrofæer (25)
25 stk skalmonterede jagttrofæer monteret på plade, brugsspor. (25)

Warennr.: 6117926
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09.12.2021
16:03
EUR 134

Warennr.: 6117925
16:05
EUR 134
Skalmonteret jagttrofæ
Skalmonteret jagttrofæ monteret på plade. Brugsspor. H 80 cm.

Warennr.: 6117315
16:16
EUR 134
Sigtekikkert 6-25x56 langdistance med lys
Sigtekikkert 6-25x56 med lys, langdistance fokus, 30 mm rør diameter, højde og side justering med lås, total længde 40 cm.

Warennr.: 6110906

Neuware
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 11.12.2021
19:03
EUR 188
Nyala skind - hud bagstykke
Nyala skind - hud bagstykke ca 140 x 150 cm. Brugsspor Proveniens: Privat samling af udstoppede dyr.

Warennr.: 6077204
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 11.12.2021
20:26
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret waterbuck
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret waterbuck. H: 140 cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 6047430
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 12.12.2021
10:53
EUR 268
Jagttrofæ. Skuldermonteret muflon
Jagttrofæ. Skuldermonteret muflon. H: 60 cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 6047417
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 12.12.2021
10:53
EUR 201
Afrikansk jagttrofæ. Rød blisbuk
Afrikansk jagttrofæ. Rød blisbuk. L: 100 cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 6047393
10:53
EUR 268
Afrikansk jagttrofæ. Hartebeest
Afrikansk jagttrofæ. Hartebeest. L: 110 cm. Fremstår med brugsspor.

Warennr.: 6047696
10:53
EUR 268
Nyala skind - hud bagstykke
Nyala skind - hud bagstykke ca 123 x 60 cm. Brugsspor/ slitage. Proveniens: Privat samling af udstoppede dyr.

Warennr.: 6067506
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 12.12.2021
16:58
Samling skalmonteret hjortevildt (70)
Samling på 70 stk. skalmonteret hjortevildt. Alle opsat på plade af eg. (70)

Warennr.: 6117409
EUR 349 DK, Roskilde, Store Hedevej 12.12.2021
19:46
EUR 268
Afrikansk skind - hud
Afrikansk skind - hud . Med slitage. ca 120 x140 cm ; Med slitage.

Warennr.: 6067630
20:10
Grönlandica. Narwalzahn (Monodon monoceros), L. 254 cm
Grönlandica. Narwalzahn (Monodon monoceros), L. 254 cm, max. Ø 7 cm. Gewicht ca. 5,94 kg. Mit einigen Farbflecken. Innerhalb der EU ohne CITES-Zertifikat verkaufbar. Bei Export aus Dänemark die CITES-Sektion des Dänischen Amtes für Umweltschutz (Miljøstyrelsen) kontaktieren.

Warennr.: 6117187
EUR 12.081 DK, Roskilde, Store Hedevej 13.12.2021
19:15
EUR 8.054
Afrikansk brunt skind
Afrikansk brunt skind 87 x 210 ex hale. Proveniens: Privat samling af udstoppede dyr.

Warennr.: 6067502
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 13.12.2021
20:24
Impala opsats
Impala opsats, monteret på plade af træ. H. ca. 70 cm. B. 46 cm d. ca. 31 cm.

Warennr.: 6130930
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 13.12.2021
20:49