Kategorie
Zeit
Schätzpreis
   Waren pro Seite   8 Ergebnisse ListeGalerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Grundig højtalere Audiorama 8000 A( 2)
Pat Grundig højtalere model Audiorama 8000 A. Kugleformet kabinet af lakeret og forkromet metal. Stander at forkromet stål med 3-pas fod. 50 watt. H. 90 cm. Kommer med ekstra beslag til loftophæng. Fremstår med brugsspor og anløbet krom på stand. Lauritz indestår ikke for funktionaliteten.

Warennr.: 5728935
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 08.08.2020
18:00
EUR 215
Samling Scandyna Minipod højttalere (13)
Samling Scandyna Minipod højtalere i forskellige farver. H. 16-35 cm. Fremstår med ridser og mærker, samt hulleri basenheder. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten (13)

Warennr.: 5733534
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 08.08.2020
19:50
EUR 174
Bowers & Wilkins / B&W, højttalere, model 802 (2)
Bowers & Wilkins / B&W højttalere kabinet af sortlaseret asketræ. Serie 80, model 802. H. 103 B. 31 D. 36 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten, fejl og defekter kan forekomme. (2)

Warennr.: 5733831
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 08.08.2020
20:46
EUR 376
Peavey VK 100 rørforstærker og Solton højtaler (2)
Peavey VK 100 rørforstærker og Solton højtaler med 15'' bas H 83 cm, D 38 cm, B 64 cm. Brugsspor. Virker ifølge rekvirent. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Warennr.: 5709040
EUR 349 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09.08.2020
18:10
EUR 114
Peter J. Lassen. Et sæt Montana højtalere, model LSP46 (Medium). (2)
Peter J. Lassen (1930 -2019). Et sæt Montana højtalere, model LSP46 (Medium), der er specialbygget til Montana moduler. Udviklet i samarbejde med Carsten Tinggaard. Tekniske informationer: Frekvensområde: 45 - 35.000 Hz (+/- 10dB) Følsomhed: 88.5 dB (2.83V/1m) Nominel modstand: 4 ...

Warennr.: 5719266
EUR 483 DK, Aalborg, Nibevej 09.08.2020
19:37
Peter J. Lassen. Et sæt Montana højtalere, model LSP68 (Large). (2)
Peter J. Lassen (1930 -2019). Et sæt Montana højtalere, model LSP68 (Large), der er specialbygget til Montana moduler. Udviklet i samarbejde med Carsten Tinggaard. Tekniske informationer: Frekvensområde (+/-10dB): 28 - 30.000 Hz. Følsomhed (2,83V/1 m): 91,2 dB. Nominel modstand: 4 ...

Warennr.: 5711508
EUR 591 DK, Aalborg, Nibevej 09.08.2020
19:40
Peter J. Lassen. Et sæt Montana højtalere, model LSP24 (Small). (2)

Warennr.: 5719302
EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 09.08.2020
19:50
AR-LST Acoustic Research, højtalere. (2)
AR-LST Acoustic Research, højtalere. Mål: B. 69 cm. D. 25 cm. H. 52 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Warennr.: 5715807
EUR 1.611 DK, Herlev, Dynamovej 10.08.2020
19:43
EUR 268