Kategorie
Zeit
Schätzpreis
12345...12»   Waren pro Seite   348 Ergebnisse Liste Galerie
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Jon Gislason. 'På Stranden' (cd)
Jon Gislason (geb. 1955). 'På Stranden', Öl und Acryl auf Leinwand, signiert J.G. sowie verso signiert und datiert 2018-21. 125 x 181 cm. Ohne Rahmen.

Warennr.: 6221300
EUR 1.074 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28.06.2022
08:02
EUR 805
Hanne Hermann. Kompositioner (2)
Hanne Hermann f. 1960. Kompositioner, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 147 og 1148. H: 50 B: 60 cm. (2)

Warennr.: 6142089
EUR 644 DK, Herlev, Dynamovej 28.06.2022
08:08
EUR 430
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 100 x 120 cm.

Warennr.: 6174611
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 28.06.2022
08:17
EUR 295
Hanne Hermann. Kompositioner (3)
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 1145, to unummererede. H: 50 B: 60 cm. (3)

Warennr.: 6142090
EUR 966 DK, Herlev, Dynamovej 28.06.2022
08:33
EUR 644
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 150 x 120 cm

Warennr.: 6175227
EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 28.06.2022
08:43
EUR 403
Bjarne Oppfeldt. Komposition
Bjarne Oppfeldt (født 1948). Komposition. Olie på karton. Sign.: B. Oppfeldt. 99 x 69 (103 x 73) cm.

Warennr.: 6221094
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 28.06.2022
09:16
Tommy B. Pehrson. 'Forløsning'
Tommy B. Pehrson (født 1974). 'Forløsning'. Akryl på lærred. Sign. på bagsiden: 'TBP. Tommy Brian Pehrson'. 60 x 80 (65 x 84) cm.

Warennr.: 6222389
09:43
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 109. H: 100 B: 100 cm.

Warennr.: 6135683
10:11
EUR 295
Finn Wennerwald. Bybarti med boder (cd)
Finn Wennerwald (1896-1969). Byparti med boder, olie på lærred, sign. F. Wennerwald. 40 x 49 cm (47 x 56 cm).

Warennr.: 6219974
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 28.06.2022
10:31
Carsten Ström. Komposition med kvinde. (cd)
Carsten Ström (1913-1995). Komposition med kvinde. Sign. Carsten Ström. Olie på plade. 15 x 14 cm. (35 x 35).

Warennr.: 6217485
10:41
Ubekendt kunstner. Parti fra en park med hestevogne og ryttere, 1957
Ubekendt kunstner, 1900-tallet. Parti fra en park med hestevogne og ryttere, olie på lærred, sign. Bubi 57. 65 x 96 cm (88 x 120 cm).

Warennr.: 6193723
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 28.06.2022
11:31
EUR 134
Ole Otto Ernst. Komposition
Ole Otto Ernst. f. 1949. Komposition. Olie på lærred. Sign. O.O. Ernst. 60 x 70 cm. Denne vare er en del af en temaauktion over kunstneren Ole Otto Ernst. Se og byd på alle varerne her

Warennr.: 6210578
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 28.06.2022
11:33
EUR 403
Anker Landberg, olie, parti med fiskere
Anker Landberg (1916-1973), parti med fiskere, olie på lærred, sign. Anker Landberg, 45,5x64,5 cm. (66x85 cm).

Warennr.: 6225556
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 28.06.2022
12:18
Everlyn Thorbjørn. Parti fra Grøndland. (cd)
Everlyn Thorbjørn (1911-1990). Parti fra Grønland. Olie på lærred. Sign.: E. Thorbjörn'. 49 x 67 (56 x 74) cm.

Warennr.: 6228603
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28.06.2022
12:20
Hanne Hermann Komposition.

Warennr.: 6170092
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 28.06.2022
12:43
EUR 242
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Lille revne midt på lærred. En del af værket.vSigneret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 180. H: 100 B: 100 cm.

Warennr.: 6224934
13:13
EUR 295
Poul Hansen, parti med gård
Poul Hansen (1918-1987), parti med gård, olie på lærred, sign. Poul Hansen-67, 43x73 cm. (56x86 cm).

Warennr.: 6225550
13:18
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 55 x 65 cm.

Warennr.: 6170109
13:18
EUR 242
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli. 150 x 100 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Warennr.: 6186992
EUR 1.074 DK, Vejle, Dandyvej 28.06.2022
13:42
EUR 644
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli. 120 x 50 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Warennr.: 6144686
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 28.06.2022
13:48
EUR 483
Aage Rasmussen. Parti fra Københavns havn. (cd)
Aage Rasmussen (født 1892). Parti fra Københavns havn. Olie på lærred. Sign. og utydelig dateret ÅS-193?. 100 x 150 cm. (109 x 159). Fremstår med reparation/lap på bagsiden.

Warennr.: 6202016
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 28.06.2022
14:19
Axel P. Jensen. Landskab med huse (cd)
Axel P. Jensen (1885-1975). Landskab med huse, olie på lærred, sign. Axel P.J. 30 x 49 cm (41 x 60 cm).

Warennr.: 6191518
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 28.06.2022
14:29
Sigurd Swane. Landschaft bei Midoes, Portugal (cd)
Sigurd Swane (1879-1973). Landschaft bei Midões, Portugal, Öl auf Leinwand, signiert S.Sw, verso ortsbezeichnet und datiert 1952. 66 x 73 (84 x 91) cm.

Warennr.: 6193730
EUR 1.342 DK, Vejle, Dandyvej 28.06.2022
14:31
EUR 1.074
Tina Horn, 'En opstrammer', akvarel (cd)
Tina Horn f.1962. 'En opstrammer', akvarel, signeret og dateret 1995. H.25,5 x 25,5 cm (50 x 50 cm)

Warennr.: 6228320
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28.06.2022
14:38
Fie Norsker. Komposition. cd
Fie Norsker geb. 1974. Komposition. Öl auf Leinwand, verso signiert Fie Norsker 2001. 190 x 140 cm.

Warennr.: 6200327
EUR 1.611 DK, Herlev, Dynamovej 28.06.2022
14:38
EUR 940
Victor Haagen-Müller. Strandparti, 1945 (cd)
Victor Haagen-Müller (1894-1959). Strandparti, olie på lærred, sign. Victor Haagen-Müller 45. 81 x 121 cm (98 x 138 cm).

Warennr.: 6193720
14:51
EUR 134
Hanne Hermann. Komposition.
Hanne Hermann (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 200 x 200 cm.

Warennr.: 6174162
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 28.06.2022
14:53
EUR 725
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. H: 50 B: 50 cm.

Warennr.: 6142040
14:58
EUR 242
Olaf Rude. 'Vemodig Dag', Landschaft auf Bornholm mit Felsen und Haus (cd)
Olaf Rude (1886-1957). 'Vemodig Dag', Landschaft auf Bornholm mit Felsen und Haus, Öl auf Leinwand, signiert Olaf Rude 32. 81 x 117 (97 x 132) cm. Stellenweise Craquelé. Ausgestellt Grønningen sowie auf Rudes Retrospektive Ausstellung 1945, Nr. 121. Literatur: Poul Uttenreitter: 'Maleren Olaf ...

Warennr.: 6206351
EUR 4.027 DK, Vejle, Dandyvej 28.06.2022
15:01
EUR 2.685
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 100 x 100 cm.

Warennr.: 6170067
15:13
EUR 295
12345...12»