Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Biblioteksbord barockstil
BIBLIOTEKSBORD, barockstil, 1900-tal, höjd ca 75, 120 x 78 cm
Warennr.: 5498280
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 13.11.2019
10:18:00
Sehen Sie mehr
STAY Loop stand Hall, sortlakeret
Leif Jørgensen for Hay. Loop Stand Hall, tøjstativ af sortlakeret stål. H. 150 B. 130 D. 60 cm. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.
Warennr.: 5486789
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 13.11.2019
10:45:00
Rökbord , art deco
RÖKBORD, olika träslag, med hyllor, längd ca 50, djup 50, höjd 55 cm, art deco 1920-30-tal
Warennr.: 5498364
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 13.11.2019
12:32:00
Sehen Sie mehr
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788, brunt knapsyet læder. (2)
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788. Betrukket med brunt knapsyet læder. Polstret på koldskum. Bestående af en siddehynde samt en ryghynde. (2)
Warennr.: 5425395

Neuware
EUR 430 DK, Vejle, Dandyvej 13.11.2019
14:22:00
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789, gråt læder. (5)
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Betrukket med gråt læder. Polstret på koldskum. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, samt to ryghynder. (5)
Warennr.: 5425410

Neuware
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 13.11.2019
14:24:00
EUR 161
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788, Hvidt 'Ice' knapsyet læder. (2)
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788. Betrukket med hvidt 'Ice' knapsyet læder. Polstret på koldskum. Bestående af en siddehynde samt en ryghynde. (2)
Warennr.: 5425397

Neuware
14:28:00
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788, sort knapsyet uldstof. (2)
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788. Betrukket med sort knapsyet uldstof polstret på koldskum. Bestående af en siddehynde samt en ryghynde. (2)
Warennr.: 5423356
EUR 295 DK, Vejle, Dandyvej 13.11.2019
14:35:00
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788, cognacfarvet knapsyet læder. (2)
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788. Betrukket med cognacfarvet knapsyet læder. Polstret på koldskum. Bestående af en siddehynde samt en ryghynde. (2)
Warennr.: 5425396

Neuware
14:37:00
Warennr.: 5425389

Neuware
14:42:00
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788, grønt knapsyet stof. (2)
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788. Betrukket med grønt knapsyet stof polstret på koldskum. Bestående af en siddehynde samt en ryghynde. (2)
Warennr.: 5423355
14:50:00
Metalmøbel, med pyntestiger (3)
Metalmøbel bestående af underdel fra andet møbel, kan evt. benyttes som skænk(topplade medfølger ikke) H. 62 B. 45 L. 215 cm. To stk. Pynte stiger udført i metal H. 230 cm.
Warennr.: 5381517

Neuware
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 13.11.2019
15:07:00
Nattduksbord 1 par
NATTDUKSBORD, 1 par, 1900-talets första del, skåpdel samt låda, höjd ca 78, 40x37 cm
Warennr.: 5498447
EUR 186 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13.11.2019
15:14:00
Sehen Sie mehr
Sekretär
SEKRETÄR, 1900-talets slut, sannolikt England, betsat trä, utfällbar överdel, detaljer i mässing, nyckel finns, höjd ca 86 samt 60x39 cm
Warennr.: 5498454
EUR 139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 13.11.2019
15:24:00
Sehen Sie mehr
Salongsbord
BORD, 1800-talets slut, nyrokoko, svartmålad, svängda ben, höjd ca 77, 116x75 cm
Warennr.: 5498482
16:24:00
Sehen Sie mehr
Hay,Sara Bench / bænk
Hay. Model Sara. en bænk af sammenlimet krydsfiner med sort laminat, monteret på sort pulverlakeret metalstel. H. 40,5, L. 200, B. 45 cm. Små brugsspor.
Warennr.: 5492527
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 13.11.2019
16:28:00
EUR 87
Skrivepult og stol (2)
Skrivepult af mahogni H 112 cm, B 53 cm, D 42 cm med tilhørende stol H 80 cm, sæde beklædt med grønt skai. Fremstår med brugsspor. (2)
Warennr.: 5489358
EUR 161 DK, Helsingør, Støberivej 13.11.2019
16:33:00
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN, 1950/60-tal, valnöt, formpressade brickor, höjd ca 63 samt 53x42
Warennr.: 5498523
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 13.11.2019
17:40:00
Sehen Sie mehr
Konsolbord og to stole (3)
Konsolbord og to stole af hvidlakeret træ. Bord med to skuffer i sag. H. 83 cm. B. 160 cm. D. 46 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 5496605
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 13.11.2019
18:05:00
Skamler af Kampu wood (2)
Skamler af massiv Kampu Wood. H. 52cm. Fremstår med brugsspor / naturlige revner.
Warennr.: 5496183
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 13.11.2019
18:32:00
Dansk møbelproducent. Væghængt hattehylde af massivt teaktræ med bøjler (7)
Dansk møbelproducent. Væghængt hattehylde af massivt teaktræ og rør af metal. 1960'erne. L. 86 cm. B 50 cm. samt seks bøjler af massivt teak. Fremstår med brugsspor og små afslag ved bøjler (7).
Warennr.: 5495939
18:45:00
Sängbord
SÄNGBORD, 1900-talets första hälft, bemålad, skiva i sten, invändigt med hylla, höjd ca 75, 41x41 cm
Warennr.: 5498561
EUR 325 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13.11.2019
19:00:00
Sehen Sie mehr
Charles Eames. Four chairs, Model EA 107, multicolour and round table (5)
Charles Eames. Four chairs, Model EA 107, multicolour hopsak, and round table with top in grey laminate and black border strip. Chromed steel frame. Ø 100 cm. H. 72 cm. Produced by Vitra. Normal signs of wear. (5)
Warennr.: 5208968
EUR 2.282 DK, Roskilde, Store Hedevej 13.11.2019
19:10:00
Spøttrup møbelfabrik, skammel, teaktræ
Spøttrup møbelfabrik. Skammel af massivt teaktræ, sæde betrukket med sort skai. 1960'erne. H. 38 cm L. 53 cm B. 38 cm. Fremstår med lettere brugsspor.
Warennr.: 5464399
EUR 201 DK, Aarhus, Egå Havvej 13.11.2019
19:12:00
Kiste af kamfertræ
Kiste af kamfertræ med beslag af messing. H. 46 cm. B. 95 cm. D. 45 cm. Fremstår med mærker, ridser samt tørrevner.
Warennr.: 5494039
EUR < 125 DK, Hørsholm, Hammervej 1 13.11.2019
19:35:00
Trip Trap. Minibar af teak Trip Trap.
Trip Trap. Minibar af teak, front med to låger bag hvilke tre skuffer og køleskab. H. 80 cm. B. 89 cm. D. 51 cm. Udgået fra Trip Trap. Fremstillet til Admiral Hotel, København. Fremstår med mærker samt brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Warennr.: 5487183
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 13.11.2019
19:36:00
Trip Trap. Et par sengeborde af teaktræ (2)
Trip Trap. Et par sengeborde af teaktræ. Front med buet top samt hylde. H. 54 cm. B. 58 cm. D. 38 cm. Fremstillet til Admiral Hotel, København. Fremstår med mærker samt brugsspor. (2)
Warennr.: 5487312
19:42:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Patina' behandlet og olieret egetræ, L. 90 cm
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Patina' behandlet og olieret egetræ. H. 45 cm., L. 90 cm., D. 45 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. PremiumOak er dansk produceret af bæredygtigt PEFC-certificeret egetræ fra danske skove. Modelfoto.
Warennr.: 5396003

Neuware
EUR 228 DK, Roskilde, Store Hedevej 13.11.2019
20:00:00
TV-bord/skænk i håndlavet industrielt design, udformet som minicontainer.
TV-bord/skænk i håndlavet industrielt design, udformet som minicontainer, udført i bemalet jern. To låger i siden, hvor bag hylder, samt åbent rum i midten. Lågerne er aflukkelige med 'container-lukning'. B. 120 cm. D. 50 cm. H. 60 cm. Med industrielt design/slitagelook menes der at, varen er ...
Warennr.: 5211827

Neuware
EUR 698 DK, Odense, Kratholmvej 13.11.2019
20:00:00
EUR 349
Knax, Stumtjener af bøgetræ
Knax, Stumtjener af bøgetræ, trekantet søjle med 12 knager H. 171 cm Ø 37,0 cm. Lette brugsspor.
Warennr.: 5489267
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 13.11.2019
20:37:00
Ragnvald Torkelson. Stumtjener
Stumtjener med stel af 24 karat forgyldt metal, mærket A.B. Ragnvald Torkelson Skåne. H. ca. 180 cm. Fremstår med lettere / få brugsspor.
Warennr.: 5495819
EUR < 125 DK, Aarhus, Egå Havvej 13.11.2019
20:56:00
 1 2 3 4 5 6 7  >>