Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Tøjstativ af 'vandrør'
Tøjstativ af 'vandrør' monteret på hjul. H. 167 cm. L. 160 cm. D. 45 cm. Brugsspor.
Warennr.: 5285243
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 27.03.2019
10:26:00
Aldo Tura serveringsvagn
ALDO TURA, serveringsvagn, 1950/60-tal, Italien, klädd i lackat getskinn, ställning i gulmetall, klaffar med sarg, uppsvängda handtag, höjd 67, 75x38+20+20 cm, total höjd ca 74 cm
Warennr.: 5281784
EUR 382 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27.03.2019
10:42:00
Sehen Sie mehr
Spejl af teak
Spejl i ramme af teak, antagelig Aksel Kjærsgaard, 79,5x44,5 cm. Brugsspor.
Warennr.: 5283154
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 27.03.2019
10:52:13
Fällbord Birdcage mahogny
FÄLLBORD, mahogny, England, Georg III, modell "Birdcage", tredelad pelarfot, höjd ca 71, diameter 76 cm
Warennr.: 5281789
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27.03.2019
11:08:00
Sehen Sie mehr
Konsolbord nyrokoko
KONSOLBORD, bronserat, 1800-talets slut, nyrokoko, med stenskiva, skuren dekor, höjd ca 77, 69x32 cm
Warennr.: 5281798
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27.03.2019
11:26:00
Sehen Sie mehr
Alvar Aalto
ALVAR AALTO, skärmvägg, modell 100, Artek, Finland, 1900-talets mitt , formgiven 1935-36, fururibbor, höjd 150, längd 200 cm
Warennr.: 5281808
EUR 956 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27.03.2019
12:02:00
Sehen Sie mehr
Serveringsvagn Torck
TORCK SERVERINGSVAGN, 1900-talets första hälft, kromad stomme, bemålat trä, höjd ca 81 x 51, längd 80 cm
Warennr.: 5281830
13:02:00
Sehen Sie mehr
Trädgårdsbord
TRÄDGÅRDSBORD, Cafébord med skiva i kolmårdsmarmor och fot i gjutjärn, höjd ca 72 cm, diam ca 60 cm
Warennr.: 5281834
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27.03.2019
13:10:00
Sehen Sie mehr
Ubekendt møbeldesign. Ventemøbel / bænk, fransk flet
Ubekendt møbeldesign. Bænk / ventemøbel med sæde af fransk flet, stel af mahogni. H. 42 B. 180 D. 45 cm. Alm. brugsslitage.
Warennr.: 5282465
EUR 376 DK, Kolding, Trianglen 27.03.2019
13:46:00
EUR 255
Sminkebord, 'Marie Antoinette' model, 20 årh
Sminkebord, 'Marie Antoinette' model, 20 årh. Gardin-omhængt m. mønstret stof, trefløjet spejlfelt m. 2 klapper. Front med 2 'låger' bag hvilke skuffe og 2 hylder. Bordplade med løs glasplade. Alm. små brugs- og aldersspor. H. 135/77 cm. B. 102. D. 43 cm.
Warennr.: 5257764
13:55:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown' eg 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Warennr.: 5230739

Neuware
EUR 537 DK, Herning, Engdahlsvej 27.03.2019
16:09:00
EUR 268
Hatthylla
HATTHYLLOR, 2 st, stål och aluminium, 1900-talets mitt, funktonalism, längd ca 100 samt 52 cm
Warennr.: 5281905
16:18:00
Sehen Sie mehr
Sygehusseng / hospitalsseng. Multifunktionel
Sygehusseng / hospitalsseng. Multifunktionel. Lyst grålakeret stel. Gavle med grønt laminat. Elstyring. Mrk. K.R. Hospitalsudstyr A/S. Max. last 150 kg. Mål ca. L. 215 x B. 95 cm. Madrasmål ca. 78 x 195 cm. Brugs- og aldersspor, herunder stedvise små rustpletter.
Warennr.: 5262590
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 27.03.2019
16:32:00
Trip Trap. Bænk af teaktræ
Trip Trap. Bænk af teaktræ. H. 50, B. 85, D. 47,5 cm. Fremstillet til Admiral Hotel, København. Fremstår med brugsspor, mærker og ridser.
Warennr.: 5268772
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 27.03.2019
16:39:00
Blombord
BLOMBORD, 1900-talets första hälft, bemålad i vitt och grönt, hyllplan med spjälor, höjd ca 90, 140x45 cm
Warennr.: 5281951
18:18:00
Sehen Sie mehr
Trip Trap. Lampe/sidebord af teaktræ samt armstol (2)
Trip Trap. Lampe/sidebord af teaktræ. H. 50,5 cm. Ø. 63 cm. Armstol af teaktræ, sæde polsteret med lyst møbelstof. H. 70,5 cm. B. 64 cm. SH. 42 cm. Fremstillet til Admiral Hotel, København. Fremstår med mærker, ridser samt brugsspor. (2)
Warennr.: 5282237
19:00:00
Fällbord Anders Jacob Rosendahl
FÄLLBORD, Mälardalen, signerat ROSENDAHL ARBOGA (Anders Jacob R., mästare i Arboga 1762-1836), fanerat med alrot, höjd ca 75, 89x89 cm
Warennr.: 5281983
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27.03.2019
19:18:00
Sehen Sie mehr
Piet Hein. Fire spændeben til sofabord. (4)
Piet Hein. Fire spændeben til sofabord. H. 45 cm. Bredde på 'rundjern' to på 8 mm. To på 10 mm. Beslag medfølger ikke. Brugsspor. (4)
Warennr.: 5149669
19:56:00
Skrivbord
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal,betasat lövträ, handtag i smide, nyckel finns, höjd ca 77 samt 120 x63 cm,
Warennr.: 5282021
EUR 191 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27.03.2019
19:56:00
Sehen Sie mehr
Sidse Werner, stumtjener, hvidlakeret
Sidse Werner. Stumtjener af hvidlakeret metal. Formgivet i 1972. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 192 cm. Fremstår med lette brugsspor.
Warennr.: 5285449
EUR 268 DK, Aalborg, Nibevej 27.03.2019
19:59:00
Lille kommode samt sidebord af teak (2)
Lille kommode af teak og fineret teak, front med to skuffer, tilspidsede ben. H. 60,5, L. 64, D. 29 cm. Sidebord af teak, dråbeformet plade, hvorunder hylde, tilspidsede ben. H. 52, L. 50, B. 35,5 cm. Fremstår med brugsspor, mærker, bordet med let rustne skruer/beslag, kommoden med lille revne på...
Warennr.: 5281512
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 27.03.2019
20:22:00
EUR 87
Par bænke af palisander og sort formica, 1960'erne (2)
Par bænke af palisander og sort formica, 1960'erne. H. 80, sædehøjde ca. 46 cm. 68 x 48 cm. Lettere brugsspor. (2)
Warennr.: 5275878
EUR 617 DK, Roskilde, Store Hedevej 27.03.2019
20:30:00
EUR 295
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Natural oil' 150cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 150 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Warennr.: 5282300

Neuware
EUR 403 DK, Herning, Engdahlsvej 27.03.2019
20:36:00
EUR 201
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft, stomme i ek, 2 hyllplan, på hjultrissor i plast, höjd ca 57 cm, yttermått ca 74x38 cm
Warennr.: 5282064
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27.03.2019
20:39:00
Sehen Sie mehr
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Natural oil' 180cm
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 180 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Warennr.: 5231130

Neuware
EUR 430 DK, Herning, Engdahlsvej 27.03.2019
20:51:00
EUR 215
Superellips bord
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, "Superellips", matbord, Fritz Hansen, Danmark, masurbjörk, etikettmärkt, spännben av förkromad metall, skiva i vit laminat, märkt med etiketter, höjd 70 180x75 cm
Warennr.: 5282087
21:02:00
Sehen Sie mehr
De Sede. Loungesitzgruppe / Elementsofa Modell DS 15 (5)
De Sede. Loungesitzgruppe / Elementsofa Modell DS 15 bestehend aus fünf Elementen. Schwere Holzrahmenkonstruktion mit Bezug aus originalem patiniertem schwarzem Leder mit sichtbarer Sattelmachernaht. Jeweils H. 68/37, B. 65, T. 78 cm. Mit Gebrauchsspuren, Patina und leichten Fehlstellen. (5)
Warennr.: 5212199
EUR 3.758 DK, Vejle, Dandyvej 27.03.2019
21:09:00
EUR 1.879
Garderobe, Bambusholz, Art Déco, 1920er Jahre
Garderobe, Bambusholz, 1920er Jahre, Art déco, Konstruktion aus Bambusholz mit sieben Hacken und einem Spiegel in der Mitte, unteres Teil als Schirmständer mit eisernem Boden, H.186cm, B.66cm, T.23cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell Risse und Kratzer sowie starke Oxidationspuren...
Warennr.: 5247418
EUR 275 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27.03.2019
21:50:00
Soffbord Bengt Lindekrantz
SOFFBORD, valnöt, 1900-talets mitt, Bengt Lindekrantz, höjd ca 62, 113x59 cm
Warennr.: 5282138
21:53:00
Sehen Sie mehr
Salktbänk
SLAKTBÄNK, 18/1900-tal, furu, höjd ca 52, 170x47 cm
Warennr.: 5282140
21:55:00
Sehen Sie mehr
 1 2 3 4 5 6  >>