E. W. Bach. Høj skænk af teak

Lot number: 5501017
The auction is closed
Hammer price: DKK 1,200
EUR 161
Estimate: DKK 2,000
EUR 268
A buyer's premium of  22.5% and a hammer fee will be added to the stated price.

Description:
E. W. Bach. Høj skænk af finéret teaktræ, front med fire skydelåger, bag hvilke hylder, og barindretning med spejlfelt, herunder fire skuffer stel med tilspidsede ben. 1960'erne. H. 112 cm, L. 196 cm, D. 44 cm. Fremstår med almindelig brugsspor, ridser, mærker, mangler hylder i midtersektion.

The auction is closing:  18/11/2019 21:00:00
Showroom:  DK, Herning, Engdahlsvej

Transport prices
Won this auction? - See transport options when you pay for your lot

Prior bids

Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid