Nanna Ditzel. Sæt på otte caféborde, model 8007 'Tobago' hvid laminat

Lot number: 5417607
This auction closes in:
days
hours
minutes
seconds

Next bid: DKK 400
Estimate: DKK 5,000
EUR 671
A buyer's premium of  22.5% and a hammer fee will be added to the stated price.

Description:
Nanna Ditzel 1923-2005. Sæt på otte caféborde, hver med plade af hvid laminat, stel forkromet stål. Model 8007 "Tobago". Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik med label herfra. H. 74 cm. Ø 75 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, afslag og mærker. (8)

Place a bid

Read more about bidding here

The auction is closing:  16/12/2019 14:51:00

Transport prices
 Calculating prices...

See all transport options for this lot

Prior bids

Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid
1937956 15/12/2019 22:23:41 DKK 350
1187702 14/12/2019 19:50:46 DKK 300