Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show

Zenith Elite herrearmbåndsur af guld

Lot number: 5250291
This auction closes in:
days
hours
minutes
seconds

Next bid: DKK 15,000
(EUR 2,013)
Estimate: DKK 30,000
(EUR 4,027)
A buyer's premium of 22.5% and a hammer fee will be added to the stated price.
Description:
Zenith Elite herrearmbåndsur med urkasse af 18 kt. guld. Ø. 36 mm. Ref. 30 0040 680 Hvid urskive med logo, stregindeks, sub-dial sekundvisning og datovisning ved position 3# optrækskrone med logo. Mekanisk urværk med automatisk selvoptræk. Cal. 680. Monteret med rem af brunt krokopræget læder med forgyldt spænde med Zenith logo. Uret kommer med boks. Fremstår med mindre brugsspor. Rem med alm. slitage. Boksen fremstår med afslag på kanter og defekte hængsler. Uret gik på vurderingstidspunktet men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Place a bid

Read more about bidding here

The auction is closing:  28/04/2019 20:01:00

Transport prices
 Calculating prices...

See all transport options for this lot

Prior bids

Show    bids
Customer no.DateTime (CET)Bid