12345...54»   Lots per page   1606 results ListGallery
House of Amber. Halskæde med cherryrav, ca. 3,9 g
House of Amber. Halskæde af forgyldt sterlingsølv og vedhæng prydet med cabochonsleben cherryrav. Kæde L. ca. 41-47 cm. Vægt ca. 3,9 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 1.550 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs ...

Lot no: 5934359

EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 28/09/2021
08:06
Persisk Nomade Kelim 280 x 170 cm.
Persisk Nomade Kelim. Uld og bomuld på bomuld. Brugsspor. 280 x 170 cm.

Lot no: 6067751
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 28/09/2021
08:11
EUR 114
Hitachi oscilloskop
Hitachi oscilloskop model V-302F. Lauritz indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6081765
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 28/09/2021
08:12
Tre radiatorer (3)
Tre radiatorer bestående af dobbeltradiator H. 40 cm. B. 200 cm. D. 10 cm. Dobbeltradiator H. 50 cm. B. 60 cm. D. 10 cm. Enkeltradiator H. 60 cm. B. 40 cm. D. 7 cm. Fremstår ubrugte.

Lot no: 6081717
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 28/09/2021
08:13
EUR 134
Stor samling kloakrør og afløbsrør
Stor samling kloakrør og afløbsrør samt div, fittings og samlebånd.

Lot no: 6081305
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 28/09/2021
08:14
EUR 201
Armstol af mahogni betrukket med Mulberry hør
Armstol af mahogni H. 99,B. 64, Sh. 49 cm. Senere ombetrukket med sømbeslået stribet hørstof fra Mulberry Home. Fremstår med brugsspor, stedvis slitage på sæde.

Lot no: 6081898
08:15
Havebord, model Camilla, hvid / teak nonwood
Havebord med stel af hvidlakeret aluminium og teak nonwood. H. 75, B. 150, D. 90 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto. Dette er en overskudsvare. Fejl og mangler samt manglende dele kan forekomme.

Lot no: 6075339

08:16
Louis Vuitton, Schultertasche Modell 'Louise MM'
Louis Vuitton, Schultertasche Modell 'Louise MM' aus schwarzem 'Vernis' Leder mit Logo und Kette aus vergoldetem Metall. Innen ein Fach sowie zwei Seitenfächer, davon eins mit Reißverschluss. H. 14, B. 21, T. 5 cm. Kopie von Quittung. Mit Gebrauchsspuren.

Lot no: 6081012
EUR 1,342 DK, Herlev, Dynamovej 28/09/2021
08:17
EUR 1,074
Skuldermonteret jagttroffæ. Blisbuk
Jagttrofæ. Skuldermonteret Blisbuk (Damaliscus pygargus phillipsi). H. 82 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Lot no: 6067309
08:18
EUR 134
Par lænestole af mahogni i Biedermeyer stil, betrukket med Mulberry møbelstof(2)
Par lænestole af mahogni i Biedermeyer stil, senere professionelt ombetrukket med møbelstof fra Mulberry Home.H. 79,B. 83, Sh 43 cm. Fremstår med brugsspor. Udgået fra Mulberry Homes showroom på Furiendal gods. (2)

Lot no: 6081905
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 28/09/2021
08:19
EUR 268
Ridgid 114 gevindskære
Ridgid 114 elektrisk gevindskære til 3/8", 1/2" 3/4" og 1 1/4". Lauritz indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6080827
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 28/09/2021
08:20
Ridgid 114 gevindskærer
Ridgid 114 elektrisk gevindskærer til 3/8", 1/2" 3/4", 1" og 1 1/4". Lauritz indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6080890
08:21
EUR 134
RIDGID 535 Elektrisk rør Gevindmaskine. (2)
RIDGID 535 Elektrisk rør Gevindmaskine med fremføringsstativ, fodpedal, samt div. løsdele.Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Lot no: 6080357
08:22
EUR 671
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Stretch. Spisebordsstol brun
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Stretch. Spisebordsstol brun med stel af stål, sæde og ryg af læder. H. 85 B. 48 Sh. 50 cm. Udstillingsmodel, ridser, mærker samt let ledløs.

Lot no: 6078163

08:23
EUR 134
Omega Constellation Damenuhr
Omega Constellation Damenuhr mit Gehäuse aus Stahl und Gold, Ø 23 mm, weißes Zifferblatt mit Logo, Strichindex und zwei Zeigern, Quarz-Uhrwerk, Cal. 1465. Armband ca. 17 cm. Zwei Schachteln inkl. Die Uhr funktionierte zum Schätzzeitpunkt, Lauritz übernimmt keine Gewähr für die Funktion. Mit ...

Lot no: 6082961
EUR 1,074 DK, Herlev, Dynamovej 28/09/2021
08:24
EUR 805
Gunnar Myrstrand. Lænestol.
Gunnar Myrstrand. Lænestol af palisander, betrukket med sort læder. H. 72,5, SH. 39, B. 66,5 cm. Fremstillet hos Källemo. Fremstår med aldersrelateret brugsspor,mærker og slidtage. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. ...

Lot no: 6078767
08:25
EUR 805
House of Amber. To halskæder af oxideret sterlingsølv med zikoner.7,8 g. (2)
House of Amber. To halskæder af oxideret sterlingsølv med zikoner. L. 45 cm. Samlet vægt ca.7,8 g. (2) Vejl. udsalgspris samlet 1.770 DKK/236 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Lot no: 5863032

08:26
Ubekendt kunstner: Julius Exner, kopi efter: 'Den Forstyrrede Middagshvile'
Ubekendt kunstner: Julius Exner, kopi efter: 'Den Forstyrrede Middagshvile'. Olie på lærred. 39 x 49 (53 x 63) cm.

Lot no: 6082943
08:26
Emil Thorup for Handvärk, konsolbord, marmor og stål.
Emil Thorup for Handvärk, konsolbord, marmorfliser og lakeret stål stel. H. 75, B.185, D.50 cm. Udstillingsmodel fremstår uden brugsspor.

Lot no: 6077098

EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 28/09/2021
08:27
EUR 725
Broche af 14 kt. guld
Broche af 14 kt. guld udført i gennembrudt stil. B. 4,2 cm. Vægt 9,4 g

Lot no: 6078010
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 28/09/2021
08:28
EUR 295
Ekspansionsbeholder Aquapresso AD 80.10
Ekspansionsbeholder Aquapresso AD 80.10. Diameter 636 mm.Højde 347 mm. Vægt tom 16,9 kg. Fremstår i original emballage.

Lot no: 6080411
08:29
Dyrlund. Elmwood dresser.
Dyrlund. Dresser made in solid and veneered elmwood, tambour doors, pull-out drawers and trays, round tapered legs. H. 95, W. 195, D. 48 cm, features regular usage-related traces of wear and marks.

Lot no: 6083293
EUR 1,879 DK, Herlev, Dynamovej 28/09/2021
08:30
EUR 1,074
Lænestol model Vera
Lænestol model Vera, med knapsyet hynde. Betrukket med Olena Light Grey. H. 78, B. 100, Sh. 45 cm. Ben af eg.Udstillingsmodel.

Lot no: 6029521

08:31
EUR 174
Breites Armband aus 14 kt. Gelbgold, 47,6 g
Breites Armband aus 14 kt. Gelbgold, L. 19,0 cm, B. 1,7 cm, mit Kastenverschluss und doppelter Sicherheitsschließe. Gewicht 47,6 g.

Lot no: 6080963
08:32
EUR 1,289
Stort vintage korsvedhæng med syntetisk safir af 18 kt guld.
Stort vintage korsvedhæng med syntestisk lilla safir af 18 kt guld. L. 6,5 cm. Vægt 11,0 g

Lot no: 6081080
EUR 564 DK, Herlev, Dynamovej 28/09/2021
08:33
EUR 403
Emil Thorup for Handvärk, dining table model 185, marble and steel.
Emil Thorup for Handvärk, dining table model 185, marble tiles and a black-varnished steel frame. H. 75, W. 185, D. 96 cm. Display model, with minor biases on the tile edges, no usage-related traces of wear.

Lot no: 6077083

EUR 1,477 DK, Herlev, Dynamovej 28/09/2021
08:34
EUR 1,074
Poul Kjærholm. Three chairs model PK8. Black leather. (3)
Poul Kjærholm. Three chairs model PK8 with frames made from anodized aluminium. Black PC/ABS plastic shells, front upholstered with black leather seats. Produced by Fritz Hansen. Features minimal usage-related traces of wear, one chair defective with a loose seat and defective screw holes, two ...

Lot no: 6083278
EUR 1,611 DK, Herlev, Dynamovej 28/09/2021
08:35
EUR 805
Sofa/sidebord af teak
Sofa/sidebord af fineret teak, ben af massiv. H. 37,5 cm. B. 61,5 cm. D. 39,5 cm. Fremstår med brugsspor. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, bedes man rette henvendelse til myndighederne i ...

Lot no: 6079826
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 28/09/2021
08:36
EUR 114
Fire stole af teak (4)
Fire stole af massivt og fineret teak, sæder nypolstret med sort skai. H. 84, Sh. 45 cm. Fremstår med almindelig brugsspor og mærker. (4)

Lot no: 6079420
08:37
EUR 215
365º North for Wendelbo. Hug chair. Black/brown
365º North for Wendelbo. Hug chair with frame and legs made in powder-varnished steel. Chair and cushion upholstered in black/brown furniture fabric. H. 82. Sh. 41. D. 86 W. 87 cm. Display model in original packaging.

Lot no: 6059594

08:38
EUR 698
12345...54»