Category  Estimate
Time Showroom
12345...94» ListGallery Lots per page
Sofabord af egetræ
Sofabord af egetræ, H. 73,5 cm. 121x 122 cm. Fremstår med fugt ringe og brugsspor på plade.
Lot no: 5576483
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
12:30:00
Örhängen 18K
ÖRHÄNGEN, 18K, rödguld, klassisk knutmodell, på stift, vikt ca 3.7 g
Lot no: 5592191
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 23/02/2020
12:30:00
Halssmykke med hvid Akoya Saltvands Kulturperle
Halskæde med integreret vedhæng, ca. 1950erne, udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en hvid Akoya Saltvands Kulturperle, perlediam. Ø ca. 7,3 mm. samt 5 brillanter, på tilsammen ca. 0.45 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Længde på kæden er ca. 40½ cm. Mål på vedhæng er ca. 4 cm. Vægt ca. 8,5 ...
Lot no: 5541053
EUR 805 DK, Odense, Kratholmvej 23/02/2020
12:32:00
EUR 148
Edition Amour Ring ca 1.20 ct 18K
RING CA 1.20 ct, 18K, vitguld, briljant och baguetteslipade diamanter, genombrutet gallerverk, stl ca 17.5 jmfr 55, vikt ca 9.0 g, värderingsintyg daterat 2011 medföljer
Lot no: 5592192
EUR 760 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 23/02/2020
12:32:00
Diamondnecklace/bracelet with brilliant cut diamonds 1.00c
Diamondnecklace/bracelet in 14kt yellow gold set with 10 brilliant cut diamonds 1.00ct Can be worn as a necklace or a bracelet Colour: (I) Top Crystal Clarity: VS Length-adjustable: 41-42-45 cm
Lot no: 5568866

EUR 1,600 BE, Antwerpen 23/02/2020
12:32:30
EUR 150
Danmask Västafrika
DANMASK, Västafrika, träarbete med skuren dekor, metallställning, höjd utan ställning 21 cm. . PROVENIENS: Peter Willborg
Lot no: 5592193
EUR 570 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
12:34:00
Welling/Ludvik. Fire Pato stole med stel i lakeret eg. (4)
Welling/Ludvik. Fire Pato stole med stel i lakeret eg, skal fuld polstret med beige uld. H. 80. Sædehøjde: 47 cm. Udstillingsmodeller. (4)
Lot no: 5463607

EUR 671 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
12:35:00
EUR 101
Fasem karmstolar
G. VEGNI & G. GUALTIEROTTI, ''P40'' karmstolar, 1 par, Fasem, Italien, stommar i svartlackerade stålrör, sitsar och karmar i svar skinn, sitthöjd 43 cm
Lot no: 5592194
EUR 190 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
12:36:00
Bord 1900-talets andra hälft
BORD, 1900-talets andra hälft, pelarfot i vitmetall, rödlackerad bordsskiva, höjd ca 74, diameter 60 cm
Lot no: 5592195
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
12:38:00
Tahiti pearl necklace in 18k gold
Tahiti pearl necklace in 18k yellow goldColour: GreenShape: KeshiSize: 4x6mmGood luster and clean surfaceLength: 80cm
Lot no: 5582468

EUR 700 BE, Antwerpen 23/02/2020
12:39:00
EUR 110
GUB Glashütte herrearmbåndsur.
GUB Glashutte herrearmbåndsur med urkasse i stål, sort/hvid urskive, mekanisk urværk med manuelt optræk, monteret med nyt glas og urrem. Bagkasse stemplet 14104. Uret går, Lauritz.com garanterer dog ikke for funktionaliteten. Mål for urkasse Ø. 33mm uden krone. Brugsspor.
Lot no: 5566797
EUR 376 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
12:40:00
EUR 148
Pär Norling Ring sterlingsilver
PÄR NORLING, ring, sterlingsilver, formgiven för Exign, slät bred modell, bredd ca 13.5 mm, stl ca 16.5 jmfr 52, vikt ca 14.2 g
Lot no: 5592196
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 23/02/2020
12:40:00
Spegel 1800-talets mitt
SPEGEL, 1800-talets mitt, mahogny, höjd 74 cm, bredd 120 cm.
Lot no: 5592197
EUR 200 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 23/02/2020
12:42:00
Spegel nyrokoko
SPEGEL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, dekor i pastellage, genombrutet krön upptill, ca 151 x 62 cm
Lot no: 5592198
EUR 238 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
12:44:00
Taklampa 1960-tal teak och mässing
TAKLAMPA, 1960-tal, stomme i mässing, detaljer i teak, kupor i rökfärgat pressglas, höjd ca 59 cm
Lot no: 5592199
EUR 190 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23/02/2020
12:46:00
Håndlavet armring. Ametyst og Rosenkvarts, guldbelagt og rhodineret sterling sølv.
Håndfremstillet unika armring af rosaguld- og sort rhodineret sterlingsølv fattet med større ametyst og rosen kvarts i alt ca. 20.00 ct. samt mindre ametyster og peridoter. Måler ca. 64 x 16 x 12 mm. Let variabel størrelse. Vægt ca. 24,2 gram
Lot no: 5418589

EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
12:48:00
EUR 174
Tre-pers. sofa af mahogni og nøddetræ
Tre-pers. sofa af mahogni og nøddetræ, H. 89 cm. Sh. 49 cm. B. 260 cm. Fremstår med svungen armlæn og ben. Almindelige brugsspor, ridser og mærker samt tørrerevner på ramme, samt slitage på stof og finer afslag.
Lot no: 5585714
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
12:48:00
Lænestol i lyseblå velour
Lænestol i lyseblå velour, en pude medfølger. Stående på ben af stål. Stol mål ca: H. 98 D. 102 B. 95 cm. Udstillingsmodel.
Lot no: 5449017

EUR 268 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
12:48:00
Sidebord/sofabord af genbrugselmetræ
Sidebord/sofabord af genbrugselmetræ, med patineret kraftig metal stel. Bordet kommer samlet. H. 47 x 50 cm. Vægt 19 kg. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. ...
Lot no: 5579023

12:50:00
Sofabord i massiv genbrugs cedertræ
Sofabord i massiv genbrugs cedertræ med metal nitter. Stående på savbukke stel. Bordpladen er voksbehandlet. L. 110 cm. B. 70 cm. H. 40 cm. Modelfoto. DIA287NN
Lot no: 5519150

EUR 148 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
12:51:00
To diamantringe, 14 kt guld, 4 gram (2)
To diamantringe udført i guld og hvidguld hver med brillant på 0.03 ct. ringstr. hhv: 18,25 mm/57 og 18,5 mm/ 58,5. Stemplet TSD/ 585. Vægt ca. 4 gram. Kan benyttes enkeltvis eller sammen. Leveres i smykkeæske.
Lot no: 5568436
EUR 349 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
12:52:57
Kim Naver for Georg Jensen. Moderne ring i sterlingsølv, dessin nr. 309
Kim Naver for Georg Jensen. Moderne ring i sterlingsølv, dessin nr. 309. Ringstr. 49. Modelfoto.
Lot no: 5595706
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 23/02/2020
12:53:00
James Rizzi . Seks Pop Art-figurer af porcelæn fra serien Artis Orbis (6)
James Rizzi (1950-2011, USA). Seks Pop Art-figurer af porcelæn fra serien Artis Orbis fremstillet hos Goebel, Tyskland. H. op til 16 cm. I original emballage og medfølges af certifikater. Modelfotos. (6)
Lot no: 5557763
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
12:55:00
Dragkiste af mørkbejdset egetræ, 1800-tallet
Dragkiste af mørkbejdset egetræ, 1800-tallet, profileret top, front med 5 skuffer, prydet med ornamentik i form af spiral snoede søjler og tandsnit, greb og nøglebeslag af messing, nederst løvefødder, Der medfølger ikke nøgle. H. 117 cm. L. 123 cm. B. 56 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, ...
Lot no: 5591592
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 23/02/2020
12:56:00
Håndlavet, guldbelagt armbånd med store akvamarin og beryl perler.
Håndlavet armbånd af guld- og hvidguldbelagt sterlingsølv prydet med store polerede perler af morganit/ beryl og akvamarin. Variabel længde, ca. 20 - 24 cm. Vægt 60 g.
Lot no: 5487329

EUR 188 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
12:56:16
Cartier& Versace
CARTIER och VERSACE, fat, 2 st., porslin, polykrom dekor med guld, Cartierfatet 20x16, Versace diameter 15 cm
Lot no: 5592200
EUR 285 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
13:00:00
Kunstmuseets Aarsskrift, diverse årgange(7)
Kunstmuseets Aarsskrift, fem bind: Årg. 1914, 1915, 1916, 1917 og 1918. København Gyldendalske Boghandel. Nordisk forlag H.H. Thieles Bogtrykkeri. Dertil Kunstmuseets Aarsskrift, to bind: årg. 1921-1923, samt 1932. København Gyldendalske Boghandel. Nordisk forlag H.H. Thieles Bogtrykkeri. Lette ...
Lot no: 5569852
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 23/02/2020
13:00:53
To knagerækker af fyr (2)
To knagerækker af fyrretræ. H. 180 cm. B. 57 cm. Fremstår med mærker, ridser samt brugsspor. (2)
Lot no: 5592668
13:01:00
Byrå 1800-tal
BYRÅ, 1800-tal, 4-lådig, bemålad, originallås, beslag i jugend, höjd ca 104, 50x108 cm
Lot no: 5592201
13:02:00
Everton, damecykel, 8188
Everton damecykel med 7 defekte gear og stel str. 50. Stel nr. WBK011672U. Fremstår låst og med brugsspor, knækket eg i baghjul, samt defekt sadel. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher
Lot no: 5578975
13:03:00
12345...94»