12345...79»   Lots per page   2359 results ListGallery
WRIGHTS FÅGLAR
WRIGHTS FÅGLAR, 3 vol, av Magnus, Wilhelm och Ferdinand von Wright, svenska fåglar, efter naturen och på sten ritade af M, W och F von Wright, Text Einar Lönnberg. I-III. Andra upplagan. Stockholm, Förlaget Svenska Fåglar, 1929.

Lot no: 5853722
EUR 336 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 27/11/2020
15:12
Erik Clausen, figurkompositioner (6)
Erik Clausen f. 1942, figurkompositioner, grafiske tryk, uden sign. 28x21,5 cm. 1 stk. 28x20 cm. U.R. (6)

Lot no: 5852636
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 27/11/2020
15:12
David Geckeler, 'The Nerd Bar Stool', Par bar stole 'rød og grøn'. (2)
David Geckeler, for Muuto, Model ' The Nerd Bar Stool' barstol i formspændt egetræ. Stående på træ ben. Lakeret i rød og grøn Mål: H. 89 B. 40 D. 46 SH 75 cm. Fremstår med ridser , udstillingsmodel. (2)

Lot no: 5768618

EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 27/11/2020
15:12
EUR 537
Par brillant ørestikker, ca. 0.10 ct. 14 kt. guld
Brillant ørestikker, udført i 14 kt. guld, prydet med en brillant på ca. tilsammen 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI.

Lot no: 5824712

EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 27/11/2020
15:13
Tjep akku bindemaskine ULTRA GRIP 40 samt kasse med bindetråd (2)
Tjep akku bindemaskine ULTRA GRIP 40 m/akku og lader samt kasse med bindetråd. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Lot no: 5852775
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 27/11/2020
15:13
EUR 161
Enlightened Enamel Collection. Ring af forgyldt sølv, emalje med cognac rav str. 59
Enlightened Enamel Collection. Ring af forgyldt sølv, emalje med cognac rav str. 59 12,2 g. Vejl. udsalgspris 2.995 DKK/399 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af...

Lot no: 5790703

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 27/11/2020
15:13
Iskos-Berlin for Muuto. Hvilestol, model 'Fiber Lounge Chair'
Iskos-Berlin for Muuto. Hvilestol, model 'Fiber Lounge chair' Stel af lakeret stål, sædeskål af komposit. Betrukket med møbelstof i farven Kvadrat vidar 152. H. 74,4 B. 60 D. 69 Sh. 38 cm. Udstillingsmodel.

Lot no: 5772609

15:14
House of Amber. To ringe af oxideret sølv med granater. str. 50. (2)
House of Amber. To ringe af oxideret sølv med zikoner. str. 50. (2). Samlet vægt ca. 15,7 g. Vejl. samlet udsalgspris 1.990 DKK/265 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret ...

Lot no: 5811858

15:15
MAC Thunderbolt Display
MAC THUNDERBOLT DISPLAY, 27 inch led backlit widescreen, solution 2560-1440 pixels, i originalkartong

Lot no: 5853723
EUR 288 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 27/11/2020
15:15
House of Amber. Enlightened Enamel Collection. Ring af forgyldt sølv med cognac rav str. 55
House of Amber. Enlightened Enamel Collection. Ring af forgyldt sølv med Cognac rav og emalje. Str. 55. 14,6 gr. Vejl. udsalgspris 2.995 DKK/399 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her. ...

Lot no: 5790622

15:16
House of Amber. Ring af mælkerav og sterlingsølv, str. 57
House of Amber. Ring af behandlet mælkerav, og sterlingsølv samt topas. str. 57. 2,9 gr. Vejl. udsalgspris 1.495 DKK/199 euro. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ...

Lot no: 5786361

15:17
N. E. From, smykker med hæmatit og onyx, sterling sølv
N. E. From, smykker udført i sterling sølv, prydet med hæmatit eller onyx, bestående af par øreclips med ovale onyx indsatse og perlebort. Samt broche med hæmatit og perlebort. Samt 3 ringe med hæmatit indsatse. Ringstr. Ø 17½ mm. og 16 mm. og 17,50 mm.

Lot no: 5836694

EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 27/11/2020
15:17
Billnäs villasäng nr 990
FÄLTSÄNG / VILLASÄNG, Billnäs Bruk model 990, 1900-talets förstahälft, lakerad björk och botten av ravenduk, längd 201 cm, bredd 74 cm, höjd 59 cm, hopfällbar

Lot no: 5853724
EUR 200 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 27/11/2020
15:18
House of Amber. Seks ringe af oxideret sterlingsølv med zikoner. str. 50 (6)
House of Amber. Seks ringe af oxideret sterlingsølv med zikoner. str. 50 (6). Samlet vægt ca. 33,4 g. Vejl. samlet udsalgspris 4.830 DKK/655 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Lot no: 5831367

EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 27/11/2020
15:18
House of Amber. Enlightened Enamel Collection. Ring af forgyldt sølv med cognac rav 9,5 gr.
House of Amber. Enlightened Enamel Collection. Ring af forgyldt sølv med cognac rav, sort emalje. Str. 54. 9,5 gr. Vejl. udsalgspris 2.895 DKK/386 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her...

Lot no: 5789194

15:19
Fritz Hansen. Spisebord / shakerbord, egetræ
Fritz Hansen. Spisebord / shakerbord med shaker formet stel af massivt egetræ, rektangulær plade indlagt med grønt linoleum. Fremstillet og designet af Fritz Hansen. Monteret med label under pladen fra Fritz Hansen i 1978. H. 69. B. 90. L. 180 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Lot no: 5828396
EUR 859 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 27/11/2020
15:20
EUR 456
Excel. Væghylde model Garment Shelf
Excel. Væghylde model Garment Shelf af sort pulverlakeret metal. Vægbeslag medfølger. B. 74 cm. D. 29 cm. Modelfotos. Original emballage.

Lot no: 5846020
15:20
LUC (Louis-Ulysse Chopard)
LUC (Louis-Ulysse Chopard), fickur, silver, innerboett i metall, boettnr 3414, diameter 50 mm, total vikt 80 g

Lot no: 5853725
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 27/11/2020
15:21
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 10,9 g.
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 10,9 g. Indvendig dia. 5,5 cm. Vejl. udsalgspris 3.195 DKK./ 426 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 effekter,...

Lot no: 5806515

EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 27/11/2020
15:21
Balance By Bukkehave. Halskæde af sterlingsølv med mælkerav. ca. 7,5 g.
Balance By Bukkehave. Halskæde af sterlingsølv med mælkerav. L. 23 cm. Vægt ca. 7,5 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 2.095 DKK/279 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret ...

Lot no: 5846088

15:22
Mustang, el damecykel, sort, med 7 gear.
Mustang, el damecykel, sort, med 7 gear. Størrelse 52 cm. Stelnummer WDB61662R. Udstillingsmodel med let brugspræg. Sælges uden batteri. Fejl og mangler kan forekomme. Oplader og nøgle til lås mangler . Nøgle til batteri, let bøjet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5842630

EUR 456 DK, Herlev, Dynamovej 27/11/2020
15:23
Mika Tolvanen for Muuo, tre stole model 'Viso Chair'. (3)
Mika Tolvanen for Muuto, tre stole model 'Viso Chair' på træben. Sæde med skål af formspændt finer. Eg. H. 78 B. 46 D. 53 SH. 45,6 cm. Udstillingsmodeller i original indpakning. Mærker efter håndtering kan forekomme. (3)

Lot no: 5848648

EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 27/11/2020
15:23
Flos taklampa
FLOS, plafond / spegel, Italien, IP 44 klassad, plast samt spegel, höjd 11, diameter 70 cm, i originalkartong

Lot no: 5853726
EUR 288 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 27/11/2020
15:24
Mogens Hansen. Dronningestolen MH80
Mogens Hansen. Dronningestolen. Lænestol, model MH80, overpolstret med lys møbelstof, overtrukket med uoriginalt mønstret stof, løs hynde i sædet, ben af massivt bøgetræ. H. 82, Sh.38, B. 59 cm. Fremstår med almindelige brugsspor

Lot no: 5846032
15:24
Persisk nomade kelim, 100 x 163 cm.
Persisk nomade kelim, uld på bomuld. 100 x 163 cm.

Lot no: 5687024

EUR 174 DK, Herlev, Dynamovej 27/11/2020
15:25
Persisk Mir løber, 110 x 310 cm.
Persisk Mir løber, uld på bomuld. Nyvasket. 110 x 310 cm.

Lot no: 5627377
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 27/11/2020
15:26
Sidenmålning Kina
SIDENMÅLNING, Kina, omkring 1900, motiv av rovfågel på blommande körsbärsträd, kalligrafi samt ett sigill, bladmått ca 113x44 cm

Lot no: 5853727
15:27
Mustang, el damecykel, sort, med 7 gear. Størrelse 52 cm. Stelnummer WDB61662R. Udstillingsmodel med let brugspræg. Oplader medfølger ikke. Nøgle til batteri. Kode til lås medfølger ikke. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5842624

EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 27/11/2020
15:27
House of Amber. Ravklump af dominikansk rav
House of Amber. Ravklump af dominikansk rav 5,9 g. H. 1,5 cm. B. 2,5 cm. D. 3 cm Vejl. udsalgspris 2.995 DKK/400 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. ...

Lot no: 5740623
15:28
Mika Tolvanen for Muuto. Fire stole, model Visu chair
Mika Tolvanen for Muuto. Fire spisestole, model 'Visu Chair', skal af formbøjet finer overpolstret med grå stof, monteret med med ben af forkromet stål. H. 77 B. 48 Sh. ca. 44 cm. Fremstår i original emballage (4)

Lot no: 5847710

15:28
12345...79»