Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 107  >> ListGallery Lots per page
Apples. To skuldertasker udført i sort læder. (2)
Apples. Skuldertaske udført i sort læder med skulder strop og håndtag. Snaplås. Tre rum bl.a. med plads til mobiltelefon, penne, og kreditkort. Udtagelig stofpose med lynlås. Bagside med smalt rum med magnetlås. H. 30 cm. B. 40 cm. Dertil skuldertaske i sort læder. Indvendigt med stort rum samt ...
Lot no: 5162291

EUR 174 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16/06/2019
08:06:00
EUR 174
Metaldetektor med pin-pointer, Semi-professionel
Metal detektor, Semi-professionel med medfølgende pin pointer. LCD skærm med baggrundsbelysning, med adskillige indstillingsmuligheder, bla. justerbar sensitivitet, hurtigt reaktionstid, dybde indikator, batteri indikator, pinpoint funktion, disc/notch/auto-notch funktion, vandtæt søgehoved på ...
Lot no: 5277809

EUR 456 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16/06/2019
08:20:00
EUR 228
Bordlamper, model Indore (2)
Bordlamper, model Indore m/ skærme, metal, H. ca. 94 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Lot no: 5344736

EUR 268 DK, Kolding, Trianglen 16/06/2019
08:41:03
EUR 101
Ria Steen. Komposition med nøgen kvinde, olie på lærred, cd
Ria Steen. Komposition med nøgen kvinde, olie på lærred, sign. Ria Steen. 65x43 cm(74x52 cm). Fremstår med krakeleringer og afskalninger.
Lot no: 5336453
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 16/06/2019
08:41:14
Standerlamper / gulvlamper, model Double Mind, hvid / messing (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, hvid / messing lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Lot no: 5332516

EUR 148 DK, Kolding, Trianglen 16/06/2019
08:42:05
Jes Nordby. Komposition med katte, akryl på plade, cd
Jes Nordby (f. 1955). Komposition med katte. Akryl på plade. Sign. JN, dat. 77, samt sign. på bagsiden Jes Nordby 77. 80,5x105,5 cm(82,5x107). Pladen buler lidt.
Lot no: 5327611
EUR 403 DK, Kolding, Trianglen 16/06/2019
08:43:14
EUR 201
Pendler, model Silent, sort (6)
Pendler, model Silent, sort, keramik, Ø 15 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (6) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Lot no: 5342312

EUR 161 DK, Kolding, Trianglen 16/06/2019
08:43:41
Pendler, model Chili, hvidlakeret, str. L (2)
Pendler, model Chili, dråbeformet, hvidlakeret metal indvendigt sølvlakeret, str. L, Ø 33 cm, H. 48 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Lot no: 5337005

08:44:19
EUR 87
Dansk produceret vendbare hynder til Hans J. Wegners 'Kinastol, model FH4283 i Indian Red læder (2)
Et par vendbare hynder til Hans J. Wegner's Kinesiske stol betrukket med knapsyet, Indian Red læder. Fremstår ubrugte uden brugsspor. NB! Stole medfølger ikke. (2)
Lot no: 5306696

EUR 349 DK, Kolding, Trianglen 16/06/2019
08:52:09
Randers sølv, halskæde af sterling sølv
Randers sølv, halskæde udført i sterling sølv, blanke boomerang-formede led. Længde ca. 45½ cm. Vægt ca. 33 gram. Vejl. pris er 2.975,-.
Lot no: 5363210

EUR 174 DK, Odense, Kratholmvej 16/06/2019
09:10:00
EUR 134
Need taske af sort læder Model ALEXIA – PC Business
Need taske Model ALEXIA – PC Business. af sort læder med gyldent hardware. – 2 store udvendige, rummelige lommer med metal lynlås – Aftagelig og justérbar skulderrem i læder – Læder hank Indrettet med : – 1 stort rum – 1 indvendigt rum til laptop med lukning – 2 multi-funktions lommer til...
Lot no: 5346150

EUR 322 DK, Helsingør, Støberivej 16/06/2019
09:18:26
Pendler, model Chili, messing, str. L (2)
Pendler, model Chili, dråbeformet, messing lakeret metal indvendigt messing lakeret, str. L, Ø 33 cm, H. 48 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Lot no: 5359587

09:19:45
EUR 87
Sandvig Havn Hotel. ligger ved kajen på Sandvig Havn på Nordbornholm.. 2 personer i tidsrummet 1.9.2019 til 31.10.2019. I dobbeltværelse med 2 overnatninger incl. morgenbufet i frivalgt ugedage.
Sandvig Havn Hotel ligger på kajen af Sandvig Havn på Nordbornholm.Minutters gang til strand og klipper.Hammershus - Hammerknuden - Sænehavn (Hammerhavn) er lige om hjørnet!Fri Parkering.Når auktioner er vundet og betalt kan Sandvig Havn Hotel kontaktes for ønskede datoer.info@sandvighavn.dkRent ...
Lot no: 5324100

EUR 215 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16/06/2019
09:29:00
3-personers sofa, lysgrå
Tre personers sofa, polstret i lysgrå 100% polyester, Med knapper i kontrastfarve, samt to tilhørende puder. stående på ben. L: 202. D: 85 cm. H: 89 cm. Siddehøjde: 41 cm.
Lot no: 5207028

EUR 537 DK, Helsingør, Støberivej 16/06/2019
09:29:58
EUR 268
Bronzeskulptur, poserende nøgen mand
Bronzeskulptur, poserende nøgen mand i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. B. 34 cm. H. 35 cm.
Lot no: 5303154

09:39:00
EUR 161
Finn Skødt. Komposition (cd) .
Finn Sködt. (f. 1944). Komposition, Litografi, 196/250, Sign. og dateret Finn Sködt. Bladmål: 55 x 76 (65 x 85 ) cm.
Lot no: 5351997
EUR 134 DK, Aarhus, Egå Havvej 16/06/2019
09:40:40
Standerlamper / gulvlamper, model Double Mind, sort / messing (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, sort / messing lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Lot no: 5333081

09:42:00
Diamantring af 15 kt. guld med rosenslebne diamanter. 1800-tallet
Diamantring af 15 kt. guld prydet større og mindre med rosenslebne diamanter. Utydelige uidentificerede stempler på yderside af ringskinne, den ene med profil portræt.1800-tallet. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. Vægt ca. 3,7 g. Front B. 2,45 cm. Ringstr. 59,5/19.
Lot no: 5334845
EUR 805 DK, Vejle, Dandyvej 16/06/2019
09:53:00
EUR 403
Havebord, vedligeholdelsesfrit kunstmateriale og aluminium
Havebord, Aluminiumsstel i børstet rustfrit stållook og bordplade af stave i vedligeholdelsesfrit kunstmateriale. L. 150 cm. B. 90 cm. H. 74 cm.
Lot no: 5299410

EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 16/06/2019
10:00:00
Louise Ljubi Lidströmer skulptur
LOUISE LJUBI LIDSTRÖMER (född 1948), skulptur "Pyramid", keramik, signerad L2, höjd ca 15,5 cm
Lot no: 5359139
EUR 214 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16/06/2019
10:00:00
Spegel empire
SPEGEL, empire, mahogny, inläggningar i andra träslag, höjd ca 203 cm, bredd ca 79 cm. . . PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
Lot no: 5359140
10:02:00
Fåtölj med fotpall Danmark
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Danmark, klädd i gult tyg, betsade ben, höjd 106, sitthöjd 41, pallen höjd 41, 57x42 cm
Lot no: 5359141
EUR 322 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16/06/2019
10:04:00
Fuldskæftet Carl Gustaf jagtriffel i kaliber 6,5x55mm
Fuldskæftet Carl Gustaf jagtriffel i kaliber 6,5x55mm. Cylinderlås med sikring på. Kan lades og aflades i sikret stand. Markering af spændt hane. To kikkertbaser monteret. Lettere brugspræget og håndslidt. OAL 103½ cm. 51 cm blankt løb med skarpe riffelgange. 35½ cm oliepoleret kontinental ...
Lot no: 5359638
EUR 1,047 DK, Helsingør, Støberivej 16/06/2019
10:04:00
EUR 188
Oidentifierad konstnär oljemålning
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Månbelyst landskap med båtar, otydlig signering, olja på duk, ca 39 x 29 cm
Lot no: 5359142
EUR 161 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 16/06/2019
10:06:00
Stolar senbarocka
STOLAR, 1 par, senbarocka, betsade, skuren dekor, stoppade sitsar, mönstrad klädsel, sitthöjd ca 48 cm
Lot no: 5359143
10:08:00
Joan Miro färglitografi
JOAN MIRO (1893-1983): Komposition, färglitografi från 1975, Mourlot 1045, bladmått ca 31x48 cm
Lot no: 5359144
EUR 161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16/06/2019
10:10:00
Moderne brillant- og diamantring af 18 kt hvidguld, i alt ca. 1.20 ct
Moderne brillant- og diamantring af 18 kt hvidguld, prydet med 11 prinsesseslebne diamanter og 62 større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.20 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: VS-P1. Vægt ca. 6,5 g. B. 0,6 cm. Ringstr. 55/17,75.
Lot no: 5294891
EUR 1,128 DK, Vejle, Dandyvej 16/06/2019
10:12:00
EUR 564
Mjölby Intarsia lampetter
MJÖLBY INTARSIA, ljuslampetter, 1 par, dekor med figurer i intarsia, 2 armar vardera, 1920-tal, höjd ca 28x26 cm
Lot no: 5359145
EUR 161 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 16/06/2019
10:12:00
Eero Saarinen stolar 4 st Tulip
EERO SAARINEN, "Tulip", stolar, 4 st, för Knoll, formgivna 1956, glasfiberförstärkt vit plast med vitlackerad centralfot i aluminium, lösa sittplymåer, centralfoten märkt undertill Studio Knoll USA, sitthöjd ca 47 cm
Lot no: 5359146
EUR 1,072 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16/06/2019
10:14:00
Ljuskrona rokokostil
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, rokokostil, 5 armad, stomme i mässing, behängd med prismor, elektrifierad, höjd ca 62, diameter ca 41 cm
Lot no: 5359147
10:16:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 107  >>