Lots per page   12 results List Gallery
PremiumOak unassembled Exclusive. Danish-made plank table in solid 'Invisibel' oiled oakwood 270 cm
PremiumOak. Danish-made plank table Exclusive made in solid 'Invisibel' oiled oakwood. Optional matt black varnished metal frame in the shape Trepez, screws included. W. 270 cm., W. 100 cm., thickness of the planks approx. 55 mm. H. 72.5 cm. PremiumOak is Danish produced from Sustainable Danish ...
Lot no: 6295133
Showroom: DK, Næstved

09/02/2023
14:06
EUR 1,591
Iskos-Berlin for Muuto. Model Fiber Side Chair.
Iskos-Berlin for Muuto. Model Fiber Side Chair. Skal af komposit, ben af pulverlakeret stål, farve grey. H. 78, Sh. 44 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.
Lot no: 6197149
Showroom: DK, Herlev

10/02/2023
12:35
EUR 80
EUR 134
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik for NORR11. Par stole 'Langue Stack' (2)
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik for NORR11. Stole model Langue Stack Dining Chair, skal af 'anthracite black' plast, med stel sortlakeret metalrør. H. 79, Sh. 45, B. 50 cm. Udstillingsmodel, fremstår med enkelte mærker. (2)
Lot no: 6288784
Showroom: DK, Herlev

10/02/2023
17:24
EUR 268
Puf medium firkant med Hallingdal uldstof.
Puf, medium firkant betrukket med gråt Hallingdal uldstof. Produceret hos Danish Design Supply i Danmark. H.ca. 39 70x70 cm. Udstillingsmodel med minimale/ingen brugsspor.
Lot no: 6167277
Showroom: DK, Vejle

11/02/2023
06:01
EUR 181
Dennis Marquart for OXDenmarq. Mini O Table. Sofabord/sidebord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Mini O Table. Sofabord/sidebord med stel af messingfarvet stål, plade betrukket med læder. Samlebeslag medfølger. H. 37, Ø. 40 cm. Udstillingsmodel med ridser, mærker og buler på plade.
Lot no: 6228606
Showroom: DK, Herlev

11/02/2023
14:00
EUR 181
EUR 134
EUR 201
Iskos-Berlin,barstol model 'Fiber Bar Stool - Tube Base'.(4)
Iskos-Berlin, for Muuto 4 Barstole, model Fiber Bar Stool. Stel af lakeret metal, sæde af fiberkomposit.og ryg af fiberkomposit. Sh. 75 cm. Udstillingsmodeller med smuds og skrammer. I original brudt emballage. Modelfoto. (4)
Lot no: 6238500
Showroom: DK, Herlev

11/02/2023
14:03
EUR 315
EUR 242
EUR 537
Premium Oak. Unassembled Danish produced plank table of solid 'Natural' oiled 270 cm.
Automatically generated translation (Google Translate):Premium Oak. Danish produced plank table of solid 'Natural' oiled oak. optional matt black lacquered metal frame. in the form of Trepez/Square/cross legs, screws included.L. 270 cm., W. 90 cm., thickness of planks approx. 35 mm. H 72.5 cm. ...
Lot no: 6160999
Showroom: DK, Næstved

11/02/2023
15:51
EUR 1,187
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol med stel af egetræ, sæde og ryg monteret med kernelæder. Formgivet 2013. H. 69, B. 65, Sh. 39 cm. Udstillingsmodel med trykmærker på læder og plet bagpå ryg.
Lot no: 6187673
Showroom: DK, Herlev

11/02/2023
17:22
EUR 483
EUR 644
PremiumOak unassembled Exclusive. Danish-made plank table in solid 'Natural' oiled oakwood 270 cm
PremiumOak. Danish-made plank table Exclusive made in solid 'Natural' oiled oakwood. Optional matt black varnished metal frame in the shape Trepez, screws included. W. 270 cm., W. 100 cm., thickness of the planks approx. 55 mm. H. 72.5 cm. PremiumOak is Danish produced from Sustainable Danish ...
Lot no: 6295128
Showroom: DK, Næstved

12/02/2023
18:27
EUR 1,591
Vitrineskab af sortlakeret jern, industrielt design
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. 3 låger med glas hvor bag hylder. Industrielt design. H. 161 cm. B. 136 cm. D. 40 cm. Modelfoto.
Lot no: 6285891
Showroom: DK, Odense

12/02/2023
19:55
EUR 550
EUR 430
EUR 617
365º North for Wendelbo. Hug chair. Black/brown
365º North for Wendelbo. Hug chair with frame and legs made in powder-varnished steel. Chair and cushion upholstered in black/brown furniture fabric. H. 82. Sh. 41. D. 86 W. 87 cm. Packed in previously unpacked original packaging. Model photo.
Lot no: 6307600
Showroom: DK, Roskilde

13/02/2023
09:26
EUR 409
Kvadratisk sofabord i genbrugstræ
Kvadratisk sofabord på trekantede ben fremstillet i mørkbejdset genbrugstræ. H. 54, 93x93 cm.
Lot no: 6206326
Showroom: DK, Kolding

14/02/2023
16:53
EUR < 125
My search agents