Lots per page   19 results List Gallery
Dobbeltseng af velour
Dobbeltseng med sider af træ. Bund af metal. Gavle betrukket med rosafarvet velour. B. ca. 188 cm. L. ca. 190 cm. Fremstår med brugsslitage. Anløb på metalbund.

Lot no: 6131712
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
21:25
Seng. Mexicansk med pragtgavl. (7)
Mexicansk seng med pragtgavl. Fyrretræ. Talrige udskæringer og indfalsede dele. Bemalet. 1900-tallet. H. 224. B. 99 cm. sh 55 cm.L. ca 199 cm fremstår med brugslidtage. (7)

Lot no: 6205947
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
12:58
Daybed / sovesofa af eg,
Daybed / sovesofa af egetræ, hynde og ryg betrukket med uldstof. H. 65 cm. B. 205 cm. D. 90 cm. To ekstra ben medfølger. Fremstår med brugsspor, uden lameller, snavs, ridser, afslag, huller i betræk, malingrester.

Lot no: 6174338
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
16:14
Par sengeborde, cremehvid. (2)
Par sengeborde udført i cremehvid antik bemalet træ. Front med skuffe og rum, greb i drejet træ. H. 56 cm. B. 50 cm. D. 40 cm. Modelfoto. (2)

Lot no: 6176081

EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 21/05/2022
19:15
Montana og Vision. Par sengegavle og elevationssenge (2+2)
Peter J. Lassen. Par Montana sengegavle af MDF, H. 65, L. 130 cm. Samt Vision 2 elevations enkeltsenge H. 33, L. 210, B. 90 m. Dertil to madrasser H. 16. B. 90, L. 210 cm. Fjernbetjening medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Minimale brugsspor (2)

Lot no: 6208551

EUR 161 DK, Nivå, Stejlepladsvej 21/05/2022
19:30

Lot no: 6208512
20:09
Innovation: Daybed i rosa på forgyldte ben
Innovation: Day bed på forgyldte ben i stål, betrukket med rosafarvet møbelstof. H. 34 cm. L 200. cm. B. 80 cm. Fremstår med brugsspor herunder pletter.

Lot no: 6209405
EUR 134 DK, Kolding, Platinvej 22/05/2022
20:36
Poul M. Volther für FDB. Daybed / Liege aus Eiche
Poul M. Volther. Daybed / Liege aus massiver Eiche, lose Matratze neu bezogen mit patiniertem Naturleder. Ausführung: FDB møbler. L. 190, B. 80, H. 48 cm. Neu gepolstert von Retro Smart Møbelpolstring.

Lot no: 6154755
EUR 1,342 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
19:01
EUR 940
Seng med stel af teak
Seng med stel af teak og fjederbund. L. 194 cm., B. 89 cm., H. 65 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Lot no: 6210113
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2022
19:16
Køge Møbelfabrik. Skibsbriks af bøgetræ
Køge Møbelfabrik. Skibsbriks af bøgetræ med 3 skuffer. Løs madras samt 2 ryghynder og nakkepude medfølger. H. 44 L. 204 B. 89 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6207899
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
19:38
Børge Mogensen. Liege/ Daybed, Modell 4311, Eiche
Børge Mogensen (1914-1972). Liege/ Daybed mit Gestell aus massiver Eiche; Lehnenpolster sowie Matratze mit Leinen-Kanevas bezogen. H. 75 L 194 T. 90 cm. Entwurf: 1958. Ausführung: Fredericia Stolefabrik, Modell 4311. Von professionellem Möbelpolsterer in Dänemark in Leinenstoff und mit Keder und ...

Lot no: 6208032
EUR 2,685 DK, Kolding, Platinvej 23/05/2022
20:55
EUR 2,013
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Liege/ Daybed, Modell FD 417, Teak
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Liege/ Daybed aus massivem Teak, Polster mit Leinen-Kanevas neu bezogen. Ausführung: France & Søn, Modell FD 417. Von professionellem Möbelpolsterer in Dänemark in Leinenstoff und mit Keder und Knöpfen aus cognacfarbenem Leder neu bezogen.

Lot no: 6208033
EUR 1,342 DK, Kolding, Platinvej 23/05/2022
21:25
EUR 671
Sengegavl, model Shell, grå
Sengegavl, model Shell. Betrukket med grå velour. Mål. Mål: 140 x 116 cm. Fremstår i original brudt emballage. Modelfoto. Dette er en overskudsvare. Fejl og mangler samt manglende dele kan forekomme.

Lot no: 6204517

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 24/05/2022
11:36
Luka Design, Kingsize Continental 180 Doppelbett mit Kopfteil und Beistelltischen, Modell 'Regina'
Luka Design, Kingsize Continental Doppelbett mit Kopfteil, Modell 'Regina', mit steingrauem Kunstleder bezogen. Auflage: 6 cm dick aus 100% T28 'Memory' Schaumstoff, mit extra druckentlastenden Eigenschaften sowie einer extra Lage aus Faserwatte, Oberfläche des waschbaren Bezugs mit Stopp ...

Lot no: 5960910

EUR 1,611 DK, Odense, Kratholmvej 24/05/2022
19:00
EUR 940
Luka Design, Kingsize Continental 180 Doppelbett mit Kopfteil, Modell Regina
Luka Design, Kingsize Continental Doppelbett mit Kopfteil, Modell Regina, mit steingrauem Kunstleder bezogen. Auflage: 6 cm dick aus 100% T28 'Memory' Schaumstoff, mit extra druckentlastenden Eigenschaften sowie einer extra Lage aus Faserwatte, Oberfläche des waschbaren Bezugs mit ‚Stopp ...

Lot no: 5960753

EUR 1,342 DK, Odense, Kratholmvej 24/05/2022
19:15
EUR 805
Luka Design, Contineltal 180 seng
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng, polstret med sengrå kunstlæder. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop ...

Lot no: 5960871

EUR 1,074 DK, Odense, Kratholmvej 24/05/2022
19:30
EUR 537
Luka Design, Continental 140 seng
Luka Design, Continental dobbeltseng, polstret med sort Inari95 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat sikrer en behagelig topmadras med ”stop allergi” ...

Lot no: 5960905

EUR 940 DK, Odense, Kratholmvej 24/05/2022
20:30
EUR 510
Lind Furniture. Daybed betrukket med mørkebrunt patineret læder
Lind Furniture. Daybed betrukket med mørkebrunt patineret læder, svungne forkromede ben. H. 38 cm. L. 200 cm. B. 78 cm. Fremstillet ved Lind Furniture. Fremstår med lette brugsspor,

Lot no: 6205577
EUR 537 DK, Kolding, Platinvej 25/05/2022
19:44
EUR 403
Italiensk design. Dobbeltseng af fineret palisander med Dux madrasser
Italiensk design. Dobbeltseng med stel af fineret palisander og grålakeret metal, gavl betrukket med sort læder, endegavl på hjul, medfølgende 2 stk. DUX madrasser á 200 x 90 cm. Gavl H. 85 cm. B. 209 cm. Samlet L. ca. 220 cm. Fremstår med brugsspor og enkelte mærker.

Lot no: 6194584
20:48
My search agents