12345...8»   Lots per page   237 results List Gallery
Naturally Fancy Pink Diamantarmband aus 14 kt. Roségold, ca. 2.42 ct.
Naturally Fancy Pink Diamant-Blumenarmband aus 14 kt. Roségold mit zahlreichen Naturally Light Pink Brillanten zus. ca. 2.42 ct. Reinheit: überwiegend VS-SI, einzelne P. L. 18 cm, B. 4 mm. Mit integriertem Verschluss. Gewicht 9,6 g. Etui inkl. Ohne Gebrauchsspuren.

Lot no: 6174957
EUR 4,027 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:47
EUR 3,221
Izabel Camille. To armlænker af sølv og forgyldt sølv (2)
Izabel Camille. To armlænker af sølv og forgyldt sølv med perler. Længde 19 cm. Vejl. udsalgspris samlet 1.750 DKK. (2) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6190823

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:46
Armlænke af 14 kt. guld, ca. 13,4 g.
Armlænke af 14 kt. guld, model bismarck. Længde ca. 19 cm. B. 0,6 cm. Vægt 13,4 g. Armlænke er defekt ved lås.

Lot no: 6179683
EUR 617 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:49
EUR 456
Et par vielsesringe af 14 kt. guld (2)
Et par vielsesringe af 14 kt. guld med indgravering. Ringstr. 57,5 og 62, Ø 18,3 og 19,7 mm. Samlet vægt 4,8 g. (2)

Lot no: 6197923
EUR 188 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:52
EUR 148
Massiv anker armbånd af 14 kt guld med karabinlås. L. 17 cm B. 8,1 mm. Vægt 4,2 gram. Stemplet 585 samt PHR. Ligger i sort velor pose. Ny og ubrugt.

Lot no: 6183444
EUR 376 DK, Aalborg, Nibevej 20/05/2022
18:32
EUR 295
Troldekugle armbånd med 18 charms + nøgle strap, samt Lup
Troldekugle / Trollbeads armbånd udført i sterling sølv med 18 charms, længde 20 cm. Samt nøglestrap med en charm, og træholder/etui med lup.

Lot no: 6158192
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
18:56
EUR 242
Hugo Grün. Armlænke af 14 kt. guld
Hugo Grün. Armlænke af 14 kt. guld. Har sikkerhedskæde. Længde 18,5 cm. Bredde 0,3 cm. Vægt ca. 5,2 g.

Lot no: 6192845
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
19:35
EUR 242
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt hvidguld prydet med Blue London topas og brillant samt to armbånd i silke og læder (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt hvidguld prydet med cabochonslebet Blue London topas og en brillantsleben diamant på 0.01 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. H. 2,3 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i hhv. læder og silke, str. L (L. inkl. knude 41 og 40 cm). Art. ...

Lot no: 6188888

EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 20/05/2022
19:47
EUR 537
GIFA. Vintage armring af 14 kt. guld prydet med bladmønster
GIFA. Vintage armring af 14 kt. guld, prydet med stiliseret bladmønster, monteret med kasselås med sikkerhedshasp. B. ca. 6 mm. Indvendige mål: ca. 55 x 60 mm. Vægt: ca. 10,1 gr. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6190302
19:50
EUR 456
Hans Hansen sølvbroche, broche af rav, sølvkæde og læderrem (4)
Hans Hansen. Broche i moderne design i sterlingsølv designet af Bent Gabrielsen. Dessin nr. 114, mål 7.6 x 2.1 cm. vægt 14 gr. Minimale brugsspor. Broche/vedhæng af cognac-cherry og mælkefarvet rav iform af en stor blomst Ø7 cm.Der medfølger en sort flettet læderrem l. 44 cm B: 0.3 cm. ...

Lot no: 6114404
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
20:09
EUR 174
Tennisbracelet 14kt with brilliant cut diamonds 1.60ct
Tennisbracelet in 14kt white gold set with 14kt with brilliant cut diamonds 1.60ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS-SILength: 18cm Weight : 7.2gr

Lot no: 6152510

EUR 3,500 BE, Antwerpen 20/05/2022
20:11
EUR 1,600
Dansk sølvsmed. Moderne armring af 14 kt. guld
Dansk sølvsmed. Moderne armring af 14 kt. guld, B. ca. 7,8 mm. Indvendige mål: ca. 17,9 gr. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6190442
EUR 1,074 DK, Vejle, Dandyvej 20/05/2022
20:14
EUR 779
Italienisches Armband aus 18 kt. Gelbgold, ca. 26,1 g
Italienisches Armband aus 18 kt. Gelbgold, nicht massiv, im durchbrochenem Stil. L. 18,5 cm, B. 2,5 cm. Gewicht ca. 26,1 g. Sicherheitskette fehlt.

Lot no: 6199469
EUR 1,477 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
20:21
EUR 1,101
Bræmer Jensen. Kräftiges Armband aus 14 kt. Gelbgold, ca. 77,9 g
Bræmer Jensen. Kräftiges Armband aus 14 kt. Gelbgold. L. 20,5 cm, B. 1,1 cm. Gewicht ca. 77,9 g. Eine Sicherheitsschließe fehlt.

Lot no: 6200761
EUR 3,624 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
20:22
EUR 2,819
Breites Armband aus 18 kt. Gelbgold, ca. 28,5 g
Breites Armband aus 18 kt. Gelbgold im durchbrochenem Stil mit kleinen Blumen, mit Sicherheitsverschluss. L. 21,0 cm, B. 2,1 cm. Mit doppelter Sicherheitsschließe. Gewicht ca. 28,5 g.

Lot no: 6201216
EUR 1,745 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
20:25
EUR 1,208
Samling armbånd af diverse sten og læder (10)
Samling armbånd med perler af diverse sten og metaller samt læder. (10)

Lot no: 6197241

EUR 201 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20/05/2022
20:30
EUR 134
Sølvsmedien, Kolding. Bred armring af sterlingsølv, 1990'erne
Sølvsmedien, Kolding. Bred armring af sterlingsølv, udført 1990'erne. B. 17 mm. Indvendige mål: ca. 50 x 64 mm. Vægt: ca. 49,3 gr. Fremstår med brugsspor

Lot no: 6193828
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 20/05/2022
20:38
EUR 94
Verner Jensen. Murstensarmlænke i 14 kt. guld
Verner Jensen. Murstensarmlænke i 14 kt. guld. L. 20,5 cm, B. 8,5 mm. Vægt 20,6 g. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6199773
20:42
EUR 564
Inger Johanne Andersen, København. Moderne armring af sterlingsølv med detalje i guld, ca. 1980-90'erne
Inger Johanne Andersen, København. Moderne armring af sterlingsølv med detalje i guld, udført ca. 1980-90'erne. Max B. ca. 3,9 cm. Indvendige mål: ca. 50 x 67 mm. Vægt: ca. 42,4 gr. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6196914
EUR 188 DK, Vejle, Dandyvej 20/05/2022
20:45
EUR 134
Pandora. Armring med to charms af 14 kt. guld (3)
Pandora. Armring af 14 kt. guld, prydet med to charms hvoraf en med gennembrudt ornamentik og en hjerteformet, lukke i form af kuglelås med PANDORA logo inskription. Stemplet Ale G585. Indvendigt mål: Ø 6 cm. Vægt: ca. 14,6 gr. Fremstår med lettere brugsspor.

Lot no: 6193847
EUR 940 DK, Vejle, Dandyvej 20/05/2022
20:50
EUR 725
Vintage armbånd af guld med Libra mønter
Vintage armbånd af 14 kt guld prydet med tre peruvianske Libra mønter af 8 kt guld, monteret med kasselås og sikkerhedskæde. L. 17 cm. 25,6 g. Ustemplet og guldtestet.

Lot no: 6176957
EUR 1,154 DK, Nivå, Stejlepladsvej 20/05/2022
21:41
EUR 913
Armring af 14 kt. guld, ca. 11,1 g.
Armring af 14 kt. guld, ca. 11,1 g. udført i massiv guld. Indvendig diam. 6,4 cm. Vægt 11,1 g.

Lot no: 6190047
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
12:41
EUR 403
Armring af 8 kt. guld, ca. 13,4 g.
Armring af 14 kt. guld udført i massiv guld. Indvendig diam. 6,3 cm. Vægt 13,4 g.

Lot no: 6190049
EUR 617 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
12:43
EUR 483
Toftegaard Jensen. Diamantarmband aus 14 kt. Weißgold
Toftegaard Jensen. Diamantarmband aus 14 kt. Weißgold mit Brillanten zus. ca. 0.90 ct. Farbe: Wesselton-Top Crystal (H-I). Reinheit: VS. L. 18,5 cm, Ø 0,5 cm. Gewicht 14,0 g.

Lot no: 6198460
EUR 1,879 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
12:44
EUR 1,477
Tennisbracelet 14kt with brilliant cut diamonds 4.85ct
Tennisbracelet in 14kt white gold set with 56 brilliant cut diamonds total 4.85ct Colour: (H) Wesselton Clarity: VVS-VS Lengh: 18cm Weight: 12.5gr

Lot no: 6164369

EUR 6,800 BE, Antwerpen 21/05/2022
12:45
EUR 3,800
Seks børne armlænker af sterlingsølv med vedhæng (6)
Seks børne armlænker af sterlingsølv med vedhæng. Længde ca. 16 cm. Vejl. udsalgspris ca. 1.700 DKK. (6) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6196707

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
13:02
Ziegelarmband aus 14 kt. Gelbgold, ca. 50,8 g
Ziegelarmband aus 14 kt. Gelbgold mit doppelter Sicherheitsschließe. L. 18,9 cm B. 2,1 cm. Gewicht ca. 50,8 g.

Lot no: 6186565
EUR 2,148 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
14:08
EUR 1,678
Armlænke af 14 kt. guld, 20,8 g.
Armlænke af 14 kt. guld. L. 17,5 cm. B. 1,0 cm. Har sikkerhedshaspe. Stemplet 585. Vægt 20,8 g.

Lot no: 6155727
EUR 832 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
14:15
EUR 644
Mads Ziegler. Noble Tears, armlænke med rå diamanter
Mads Ziegler. Noble Tears, armlænke udført i 14 kt. guld, prydet med rå sorte diamanter, samlet ca. 1.50 ct. Længde justerbar på 15,5, 16,5 og 18 cm.

Lot no: 6152944
14:48
EUR 483
Charms armlænke af 14 kt. guld, ca. 7,8 g.
Charms armlænke af 14 kt. guld. Har dobbelt sikker Længde 20 cm. Bredde 0,5 cm. Vægt 7,8 g.

Lot no: 6201937
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
14:57
EUR 295
12345...8»
My search agents