My search agents   Save list   Create search agent
12345...8»   Lots per page   232 results List Gallery
Dane Line. Vitrine, Rustikt design.
Vitrine udført af bemalet metal og glas, front med låger bagved hylder. Rustikt design. Mål. H. 151 B. 80 D. 40 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto.

Lot no: 6118737

EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 22/01/2022
19:31
EUR 94
Living&more skab - Java
Living&more skab udført af FSC certificeret fyrretræ samt semi-gennemsigtigt rattan. Model Java. Mål. 126,0 x 90,0 x 40,0 cm. Udstillingsmodel nedpakket i original emballage. Modelfoto.

Lot no: 6140389

EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 22/01/2022
19:32
EUR 134
Damesekretær af palisander, 19 årh.
Damesekretær af palisander. Top med galeri breve hylder og to små skuffer, skrå skriveklap bag hvilken sekretær indretning, cabrioleben, H. 120 B. 75 D. 47 cm. 19 årh. Fremstår uden nøgle, med aldersrelateret småskader, løse dele medfølger.

Lot no: 6145777
19:36
Vitrineskab af sortlakeret jern, industrielt design
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. 3 låger med matteret glas hvor bag hylder. Industrielt design. H. 161 cm. B. 136 cm. D. 40 cm. Modelfoto.

Lot no: 6116383

EUR 537 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22/01/2022
19:39
EUR 128
Barokform dragkiste af egetræ, 19/20 årh.
Barokform dragkiste af egetræ, front med 4 skuffer, 1 nøgle medfølger, H. 122 B. 130 D. 60 cm. 19/20 årh. Aldersrelateret brugsspor, senere bagplade.

Lot no: 6145121
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 22/01/2022
19:40
EUR 174
Kommode af teak, 1960'erne
Kommode af fineret teak, 1960'erne. H 114, 75 x 40 cm. Alm. brugsslitage.

Lot no: 6145542
19:48
EUR 188
Poliform, Dresser model Lime
Poliform, dresser model Link with a sliding door, outfitted with 2 internal shelves, fully blank varnished in the colour Prato50. Legs in blank polished steel. Designed by Carlo Colombo. Display model, features minor/minimal usage-related traces of wear. Recommended retail price 28760,-

Lot no: 6008961

EUR 1,611 DK, Odense, Kratholmvej 22/01/2022
19:55
EUR 671
Aage Hundevad. Reol af palisander, 1960'erne
Aage Hundevad. Reol af finéret palisander, front med én låge, bag hvilke hylder, senere monteret på runde tilspidsede ben af massivt bejdset træ. Udført hos Hundevad & Co. H. 150, 70 x 31 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med aldersrelateret.

Lot no: 6146237
19:56
EUR 114
Guido Maria Kretschmer for Dansk møbelproducent, vitrine natur
Guido Maria Kretschmer for Dansk møbelproducent, vitrine i sæbebehandler egetræ samt låger med indsat glas samt hylder af egetræ, model Calluna. H. 180 cm. B. 100 cm. D. 40 cm.

Lot no: 6045903

EUR 671 DK, Odense, Kratholmvej 22/01/2022
EUR 349
Vitrine med underskab i industrielt
Vitrine med underskab i industrielt design, udført i jern med to glaslåger samt to låger i jern, sort antikbemaling, sort indvendig med 3 metalhylder. H. 175 cm. B. 155 cm. D. 45 cm. Modelfoto, små variationer kan forekomme. Med industrielt design/slitage look menes der at, varen er designet ...

Lot no: 5846852

EUR 1,074 DK, Odense, Kratholmvej 22/01/2022
EUR 617
Væg glasvitrine i industrielt design
Væg vitrineskab i industrielt design, udført i jern med to glaslåger, sort antikbemaling, sort indvendig. H. 160 cm. B. 70 cm. D. 25 cm. Modelfoto, små variationer kan forekomme.

Lot no: 6145016

EUR 215 DK, Roskilde, Store Hedevej 22/01/2022
20:07
Living&more. Model Java. Skab
Living&more. Model Java. Skab udført af FSC certificeret fyrretræ samt semi-gennemsigtigt rattan. Mål. 126 x 90 x 40 cm. Udstillingsmodel i original brudt emballage. Modelfoto. Dette er en overskudsvare. Fejl og mangler samt manglende dele kan forekomme.

Lot no: 6139723

EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 22/01/2022
20:11
Poul S. Nielsen. Interiør med pige
Sign. Paolain - pseudonym for Poul S. Nielsen.

Lot no: 6144429
EUR 242 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/01/2022
20:38
Henning Korch. Kommode af palisander, 1960'erne
Henning Korch. Kommode af fineret palisander, 1960'erne. Monteret med 5 skuffer med greb af messing. Alm. brugsspor. H 79, 45 x 31 cm.

Lot no: 6147326
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 22/01/2022
20:47
EUR 322
Kai Kristiansen. FM Wall-mounted shelf system in rosewood
Kai Kristiansen. FM Wall-mounted shelf system in rosewood consisting of shelves, 2 transoms and a cabinet module with a lift-able tabletop as well as a pair of doors enclosing shelves and compartments. H. 50 W. 86 D. 45 cm. Produced by Feldballe Møbelfabrik, 1960s. Transoms H. 200 cm. Shelves W. ...

Lot no: 6009287
EUR 940 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22/01/2022
20:53
EUR 483
Konsol, Amerikansk valnød
Konsol i finéret valnød, monteret med runde ben i massiv valnød. Front med 2 skuffer. H. 75 cm. L. 120 cm. D. 48 cm. Udstillingsmodel, fremstår med mindre/minimale brugsspor.

Lot no: 6095601

EUR 483 DK, Odense, Kratholmvej 22/01/2022
21:00
EUR 268
To-delt vitrineskab / vinreol i hvidlakeret træ. (2)
To-delt vitrineskab i hvidlakeret træ. Overdel med rum til vin samt ophæng til vinglas. Underdel med tre låger hvorbag hylder samt fem skuffer. H. 177 cm. B. 148 cm. D. 48 cm. Udstillingsmodel. (2)

Lot no: 5900226

EUR 403 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22/01/2022
21:00
EUR 268
Peter J. Lassen. Modul, grålakeret MDF
Peter J. Lassen. Modul af blålakeret 12 mm MDF, front af åbne rum. Fremstillet hos Montana. H. 105 L. 121 D. 39 cm. Fremstår med brugsspor, ridser.

Lot no: 6146481
EUR 201 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/01/2022
21:00
Ubekendt møbeldesign. Skænk, L. 240 cm
Ubekendt møbeldesign. Skænk fineret med mørkt behandlet træ, front med tre skydelåger, bag hvilke hylder samt tre skuffer, medeben af hvidlakeret metal. Af nyere dato. H. 69 L. 240 B. 45,5 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Lot no: 6090506
EUR 671 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/01/2022
21:10
EUR 349
Peter J. Lassen. Tre moduler, lakeret MDF (3)
Peter J. Lassen. Tre moduler af 12 mm lakeret MDF, front med to skuffer samt låge monteret på sokkel. Fremstillet hos Montana. H. 87 L. 42 D. 48 cm. Fremstår med brugsspor, ridser. (3)

Lot no: 6146454
EUR 268 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/01/2022
21:25
EUR 215
Skænk, valnød
Skænk i finéret valnød og ben i gummitræ. Front med 2 skydelåger, 3 skuffer og 2 hylder. H. 75 cm. L. 160 cm. D. 45 cm. Modelfoto. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage. Emballage mål: 168x53x60 cm.

Lot no: 5794842

EUR 644 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22/01/2022
21:28
EUR 430
Hans J. Wegner. Skab af egetræ, Ry møbler
Hans J. Wegner. Skab af egetræ, front med to låger. Fremstillet hos Ry Møbler. H. 110 cm. B. 100 cm, D. 33 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6128010
EUR 644 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/01/2022
08:40
EUR 510
Væghængt vitrineskab. Delvist massivt rød eg.
Væghængt vitrineskab, udført i delvist massivt rød eg. Profileret top. Greb af patineret messing. To låger hvor bag glashylder. Ophængsliste medfølger. H. 60 cm. B. 100 cm. D. 28 cm.

Lot no: 5527471

EUR 215 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/01/2022
08:54
Thomas Bentzen for Muuto, Enfold Sideboard low
Thomas Bentzen, for Muuto. model 'Enfold Sideboard Low' Grå skænk af metal sider og ryg, samt låger. To hylder bag to låger. Top og bund af lakeret egetræ. H. 62 L. 124,5 D. 45 cm. Udstillingsmodel, fremstår med nkanthak på topplade samt mindre ridser.

Lot no: 6105858

EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 23/01/2022
09:55
EUR 537
Living&more. Skab model Java
Living&more skab udført af FSC certificeret fyrretræ samt semi-gennemsigtigt rattan. Model Java. Mål. 126 x 90 x 40 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Lot no: 6138327

EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 23/01/2022
10:24
EUR 101
Dammand & Rasmussen. Reolsystem/skænk af teak. (2)
Reolsystem/skænk fineret med teaktræ, front med skydelåger og hylder. Fremstillet hos Dammand & Rasmussen, mærkat herfra. 1960'erne. H. 69/109 B. 100 D. 28/44 cm. Fremstår med få brugsspor alderen taget i betragtning. (2)

Lot no: 6132977
EUR 537 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/01/2022
10:29
EUR 403
Erling Torvits for Klim møbelfabrik. Chatol, teak
Erling Torvits. Chatol af fineret teaktræ, front med underdel med tre skuffer, overdel med nedfældelig klap bag hvilken tre mindre skuffer, par skydelåger bag hvilke hylder samt åbne rum, i toppen to skuffer med skjult åbne mekanisme, monteret på originale runde tilspidsede ben, nøgle medfølger. ...

Lot no: 6143414
EUR 537 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23/01/2022
10:53
EUR 322
Aage Hundevad. Overdel/reol
Aage hundevad. Overdel/reol af fineret teak, med justerbar hylder. Fremstillet hos Hundevad & Co. 1960'erne. H. 130 D. 31 cm. B 108 cm. Fremstår med kraftige brugsspor samt finer afslag,

Lot no: 6146223
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/01/2022
11:09
Dobbeltlåget vitrineskab, delvis sortbemalet egetræ
Dobbeltlåget vitrineskab af delvis sortbemalet egetræ, front med to glaslåger bag hvilke hylder. H. 195 B. 120 D. 41 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med almindelige brugsspor.

Lot no: 6145659
EUR 671 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23/01/2022
11:17
EUR 483
Peter J. Lassen. Tre Montana moduler (3)
Peter J. Lassen. Tre Montana moduler i røde nuancer, med skuffer, hylder, låger, hvor bag hylder. H. 70 cm. B. 70 cm. D. 38 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, ridser og små afslag. (3)

Lot no: 6126338
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 23/01/2022
11:47
EUR 698
12345...8»
My search agents