12345»   Lots per page   142 results ListGallery
Mads Bruun Collection. To weekendtasker af lys canvas og naturfarvet læder (2)
Mads Bruun Collection. To weekendtasker af lys canvas og kraftig naturfarvet læder. Med kraftig YKK magnesium lynlås og aftagelig justerbar skulderrem, interiør med et stort rum, samt mindre rum med lynlås. H. 34,5 L. 60 B. 25 cm. (2)

Lot no: 5766336
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/09/2020
17:00
Leonard Paris, Kleid, Gr.: 46
Leonard Paris, Kleid, Gr. 46, gefertigt aus Seide, Maße ca.: Länge: 90 cm, Schulterbreite: 43 cm, Ärmelinnenlänge: 52 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Lot no: 5738333
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21/09/2020
18:26
Boss Handtasche und Gürtel (2)
Handtasche und passender Gürtel von Hugo Boss gefertigt aus Leder. Durchbrochen gearbeitete Handtasche mit separaten Innenbeutel. Das Leder ist von der Schauseite naturbelassen mit Fell. Maße ca.: Gürtel 94 x 7,5 cm. Tasche ohne Henkel H. 22 cm, B. 21,5 cm, T. 8 cm. Beide Gegenstände ...

Lot no: 5778269
EUR 150 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21/09/2020
18:55
Vintage LEGO kuffert med indhold
En Lego kuffert med talrige klodser. 1960'erne. Mål kuffert: H. 25, B. 45, D. 20 cm. Nøgle medfølger ikke. Fremstår med alderssvarende brugsspor.

Lot no: 5776056
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 21/09/2020
19:13
Tre ræve-stola/kraver (3)
Tre ræve-stola/kraver af hele skind med hoved, hale og ben. L. 117 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (3)

Lot no: 5767904
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 21/09/2020
19:17
Mulberry Brockwell skuldertaske - crossover
Mulberry Brockwell skuldertaske - crossover af sort læder med hardware af forkormet metal samt justerbar kæderem. H. 20 x 28 x 9 cm Støvpose medfølger.

Lot no: 5754956
EUR 671 DK, Helsingør, Støberivej 21/09/2020
19:34
EUR 148
Renzo Piano for Max Mara Håndtaske
Max Mara Håndtaske af sort skind med, hardware af metal, aftagelig skulderrem. Designet af Renzo Piano Building Workshop. H. 20,5 23 x 11 cm. Støvpose medfølger. Minimale brugsspor.

Lot no: 5754955
EUR 537 DK, Helsingør, Støberivej 21/09/2020
19:43
Gucci, kort jakke af denim ca. str. 36
Gucci, kort jakke af Denim. Front, ærmer og lommer med knaplukning. L. 46 cm, bryst, 90 cm, ærme. 60 cm. Ca. dansk str. 36 (mrk.40) uden brugsspor

Lot no: 5759363
EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/09/2020
19:56
Louis Vuitton, rejsetaske, model Keepall 50
Louis Vuitton, rejsetaske. Model Keepall 50. Udført i monogram kanvas med besætninger af kernelæder samt forgyldt metal hardware, samt med lynlåslukning. Indvendigt med et stort rum. Fremstillet i Frankrig 1983. H. ca. 29 cm, L. ca. 50 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt patina.

Lot no: 5732332
EUR 805 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 21/09/2020
19:57
EUR 295
Leonard Paris, Damenset, Gr.: 48
Leonard Paris, Damenset, Gr.: 48, geferigt aus Seide, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren, reinigungsbedürftig.

Lot no: 5688845
19:58
Stor Gucci pung i lys skind
Stor Gucci pung i lys skind med lynlås. Front med logo. Indvendigt med rum til 12 kort, mønter og sedler. Mål 10 x 19 cm. Lette brugsspor. Org. æske medfølger.

Lot no: 5764946
EUR 510 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/09/2020
Barbour Beaufort, Wachsjacke, Herrenjacke, England
Barbour Beaufort, Wachsjacke, Herrenjacke, England. Wachsjacke aus Baumwolle und Polyester in Oliv mit einem Kragen aus Kord in Dunkelbraun, vorne mit einem goldfarbenen Reißverschluss und Druckknöpfen versehen, mit sechs Außentaschen, innen mit Pflegehinweisen, L.82cm, Armlänge: 64cm, ...

Lot no: 5775774
EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21/09/2020
20:04
Pennor 2 st Ryssland
PENNOR, 2 st, Ryssland, 1960-tal, blyertspenna resp reservoarpenna, originaletui, längd ca 13 cm

Lot no: 5774943
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 21/09/2020
20:05
Chanel, håndtaske med guld emblem.
Chanel håndtaske i sort læder med guld emblem, stort rum samt mindre rum med lynlås. Dustbag medfølger. Fremstår med lettere brugsspor.

Lot no: 5492329
EUR 1,678 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 21/09/2020
20:20
EUR 403
Dampäls
DAMPÄLS, mink, Ivan Petersson, swaggermodell, med fickor, mössa medföljer, strlk ca 38, längd från axel ca 115 cm

Lot no: 5774962
EUR 291 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 21/09/2020
20:24
Céline. Small Bigbag af grå kalveskind
Celine. Small Bigbag. Håndtaske /skuldertaske af grå kalveskind og foring i kalveskind. Silver metal hardware. Kan bruges som Cross-body . Mål 24 x 26 x 22 cm Funktionelt læderbælte til at stramme tasken og den indre krog lukning. Inderlomme med lynlås Justerbar læderrem 51 cm, dråbe håndtag...

Lot no: 5775303
EUR 1,342 DK, Aalborg, Nibevej 21/09/2020
20:25
EUR 591
Gucci. Hand-/Schultertasche 'Dionysus GG Supreme', Limited Edition
Gucci. Hand-/Schultertasche 'Dionysus GG Supreme', Limited Edition, GG Monogramm-Canvas, mit Tigerkopf und Blumen bestickt. Front mit oxidiertem 'Tiger Head' Push-Verschluss. Innen zweiteiliges Fach und Mittelfach mit Reißverschluss, Futter aus hellblauem Wildleder, vorne Fach mit Klappe und ...

Lot no: 5756373
EUR 1,477 DK, Vejle, Dandyvej 21/09/2020
20:49
EUR 591
Stiefelette Emilio Pucci, Gr.:37
Stiefelette Emilio Pucci, Gr.:37, Zustand mit geringfügigen Gebrauchsspuren.

Lot no: 5757804
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21/09/2020
20:56
Leonard Paris, Mantel, Gr. 46

Lot no: 5600624
21:01
Louis Vuitton. Skuldertaske. Rødt Epi læder. Model 'Saint Jacques'
Louis Vuitton. Skuldertaske. Rødt Epi læder. Model Saint Jacques Small. Produktionskode VI1925. H. 24, B. 37, D. 10 cm. Indvendig et stort rum med lynlåslukning samt siderum med lynlåslukning. Foer af rødt Alcantara. Fremstår med minimale brugsspor.

Lot no: 5765948
EUR 483 DK, Hørsholm, Hammervej 1 21/09/2020
21:15
EUR 201
Louis Vuitton. Rejsetaske. Model 'Kendall'. Sort Taiga læder
Louis Vuitton. Rejsetaske. Model Kendall 55. Sort Taiga læder. Produktionskode SP0050. L. 55, H. 38, D. 22 cm. Indvendig et stort rum med dobbelt låsbar lynlås samt to mindre sidelommer. Foer af sort ruskind. Med Name Tag, uden strop. Fremstår med minimale brugsspor.

Lot no: 5765959
EUR 940 DK, Hørsholm, Hammervej 1 21/09/2020
21:30
EUR 698
Louis Vuitton. Weekend-rejsetaske. Model 'Keepall Bandouliére 55'
Louis Vuitton. Monogram canvas. Weekend / rejsetaske, model Keepall bandouliére 55. Produktionskode TH1915. H. 31, L. 55, D. 24 cm. Besætninger og aftagelig, justerbar skulderrem af kernelæder. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. Name Tag, lås samt enkelt nøgle. Foret med brunt ...

Lot no: 5765962
EUR 805 DK, Hørsholm, Hammervej 1 21/09/2020
21:45
EUR 617
Klänning i omlottmodell Thalia
THALIA, klänning i blommigt ylletyg, omlottmodell med knappar, fodrad, stl enl etikett L (ca stl 42)

Lot no: 5776221
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22/09/2020
10:22
Mulberry taske, model Roxanne.
Mulberry taske Roxanne Mulberry taske, model Roxanne af kernelæder. Indvendigt stort rum m/ lynlåslomme. Front med to forlommer og bæltespænder. H. 22. B. 34 cm. D. 15 cm. Brugsspor.

Lot no: 5776647
EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22/09/2020
13:38
EUR 87
Par Kjoler i Romersk stil (5)
Par Kjoler/ Kostumer samt tre sjal Romersk stil. Ca. str. S. Fremstår med brugsspor. (5)

Lot no: 5744394
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
14:18
Empirekjole hvid
Empire kjole/ Kostume af hvid polyester med påsyede borter. Ca. str. S. Fremstår med brugsspor og smuds.

Lot no: 5744446
14:42
Bowlerhatte & Borsalinohatte (4)
Bowlerhatte & Borsalinohatte. 20 årh. Stedvise brugsspor og alderspatina (4)

Lot no: 5772150
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 22/09/2020
15:18
Kärner. Lys uldfrakke med aftagelig pelskant
Kärner. Lys uldfrakke med hætte af australsk uld, aftagelig pelskant, knappelukning, skrå indstikslommer, ærmer med opsmøg, str. 36, L. 101 cm. Ærmelængde 64 cm. Brystmål 110. Fremstår med brugsspor, enkelte løse knapper, hundehår samt lettere smudset

Lot no: 5742306
15:40
Louis Vuitton. Rygsæk model Soho Damier Ebene.
Louis Vuitton. Rygsæk model Soho udført Damier Ebene canvas, besætning af kernelæder, hardware af forgyldt metal. Indvendigt med et stort rum samt stiklomme. H. 32 cm. B. 27 cm. D. 9 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor samt patineret læder.

Lot no: 5761635
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
15:43
EUR 148
Samling div. tasker (6)
Samling div. tasker bl.a af slangeskind og skind mærket bla Bruno Magli, Bon Gout . Forskellige størrelser og materialer. Brugsspor. (6)

Lot no: 5777535
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 22/09/2020
15:57