12»   Lots per page   47 results ListGallery
Bang & Olufsen. Radio, 'Minette 512'
Bang & Olufsen. Radio, 'Minette 512', kabinet af teak, tegnet i 1957. H. 22,5 cm. L. 41,5 cm. B. 17,5 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5771662
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 21/09/2020
13:43
EUR 174
Pioneer Navigationsanlæg til bil, ubrugt (2)
Pioneer Navigationsanlæg iform af: 1 Avic-F250 GPS Navigation system og æske med brugsvejledning og ledningsnet. I org. emballage.

Lot no: 5773509
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/09/2020
18:23
Pioneer højttalere til bil, ubrugt
Pioneer højttalere til bil bestående af: TS-E170Ci, TS-W310, TS-A6923I, TS-WX110A. I org. emballage (4 æsker)

Lot no: 5773510
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/09/2020
18:25
Sony B&W anlæg (5)
Sony F570ES forstærker, Sony CD afspiller og Sony reciever med og B&W DM 630 højttalere. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (5)

Lot no: 5771600
EUR 376 DK, Aalborg, Nibevej 21/09/2020
19:05
Peter J. Lassen. Et sæt Montana højtalere, model LSP24 (Small). (2)

Lot no: 5774470
EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 21/09/2020
19:07
Telefunken Stereo Magnetophon 204 (2)
Telefunken Stereo Magnetophon 204 spolebåndoptager, kabinet fineret med teak og med løst cover. Manual medfølger. H.22 x 47 x d.36 cm. Alm. brugsspor, små hak/mærker kabinet.

Lot no: 5767677
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/09/2020
19:11
Konica Minolta, kontorprinter/kopimaskine
Konica Minolta, kontorprinter/kopimaskine med sortering. Model Bizhub C554e. Har printet/kopieret ca. 520000 kopier ialt. Der medfølger div. tryksager og kabler. Fremstår med alm. brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5722949
EUR 1,074 DK, Odense, Kratholmvej 21/09/2020
19:13
EUR 87
Micromega, Rogers, Pro-Ject. Div. musikanlæg (4)
Musikanlæg, div. dele, bestående af Pro-Ject RPM4 pladespiller, et par Rogers LS 2a/2 højtalere, Micromega Solo Hs cd-afspiller. Fremstår med brugsspor. Cd-afspilleren med lille revne i cd-holder. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)

Lot no: 5770545
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 21/09/2020
19:29
EUR 268
H.Erneman Heag I 9x12 Kamera mit Detactiv Apianat 6,8 no1 Objektiv
H.Erneman HEAG I, Laufbodenkamera mit Holzkörper für 9 x 12cm Platten. Eine genaue Datierung ist nicht möglich, da verschiedenste Varianten des Model I gefertigt wurden. Diese Heag I hat ein Erneman Detactiv Apianat 6,8 no1 Objektiv. Gebrauchspuren. Der Verschluss und die Blende funktonierten ...

Lot no: 5775431
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21/09/2020
19:36
Artur Braun & Fritz Eichler, Radio Modell Kleinsuper SK 2/2 für BRAUN, Germany
Radio Kleinsuper SK 2/2. Das Modell SK 2/2 ist ein Entwurf von Artur Braun + Fritz Eichler aus dem Jahre 1955. Schwarz lackiertes Gehäuse mit weißer Front.Maße ca. H. 15,5 cm, B. 23 cm, T. 13 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, insgesamt leicht verschmutzt, ein Reglerknopf fehlt / ist defekt, ...

Lot no: 5753857
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21/09/2020
19:46
Garmin DriveSmart 65 GPS
Garmin DriveSmart 65 GPS. Skærm 10 x 17 cm. Virker ved indlevering men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5770136
19:57
Samsung X Cover 3 mobiltelefoner (2)
Samsung X Cover 3 mobiltelefoner, samsung håndværker mobiltelefon, støvtæt og stænktæt. Begge monteret med panzerglas. Opladere og kabler medfølger. Fremstår med alm. brugsspor.Lauritz.com garanter ikke for funktionaliteten samt fejl og mangler. Begge mobiler er dog testet ved indlevering. ...

Lot no: 5776109

EUR 94
Konvolut Polaroid Kameras, Modell 'SX-70' und '2000' (2)
Konvolut Polaroid Kameras, Modell 'SX-70' und '2000'. Konvolut bestehend aus einer Polaroid Land Kamera SX-70 sowie der Polaroid Kamera 2000, jeweils H.3-9,5cm, B.10cm, T.14-17,5cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren. (2)

Lot no: 5761674
EUR 150 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21/09/2020
20:40
Weltempfänger Sony 'ICF-7800'
Radio/Weltempfänger Sony “ICF-7800”, Ausführung ab 1978/Japan, 3-Band Radio (FM/MW/SW), Spitzname "Newscaster", Plastikgehäuse/Thermoplast, in der Mitte klappbar, mit integriertem Lautsprecher und Bedienungselementen, 9 x 12 x 6,5 cm. Gebrauchsspuren

Lot no: 5162284
EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21/09/2020
20:56
Nikon D7100 kamerahus med objektiver og div. (3)
Nikon D7100 kamerahus med ekstra batteri + oplader. Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6 ED VR. Nikkor AF-S DX Micro 85mm f/ 3.5G ED VR Nikon Retvendt søger DR-6 + diverse kabler og kort.Kamera og 85mm objektiv i original kasse. Lauritz indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5766310
EUR 940 DK, Hørsholm, Hammervej 1 21/09/2020
21:41
EUR 376
Sony Bravia. Et par 42 tommer LCD fladskærme. (2)
Sony Bravia. Et par 42 tommer LCD fladskærme model 42W802A. Strømkabel, fjernbetjening samt vægophæng medfølger. Skruer medfølger ikke. Fremstår med brugsspor. (2)

Lot no: 5775875
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
10:59
Cambo. Foto- / studiestativ
Cambo. Foto- / studiestativ af sortlakeret stål, svingarm med variabel højdeindstilling og balanceret kontravægt. H. inkl fod: 365 cm. Fremstår med brugsspor, mærker, rester af gaffatape.

Lot no: 5775557
EUR 483 DK, Vejle, Dandyvej 22/09/2020
12:25
PLT, headset model Backbeat pro 2
PLT, headset model Backbeat pro 2. Oplader kabel medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Lot no: 5777038
12:56
Sony. Tre 42 tommer LCD fladskærme. (3)
Sony Bravia.Tre 42 tommer LCD fladskærme model 42W802A. Strømkabel samt to fjernbetjeninger medfølger. Fremstår med brugsspor. (3)

Lot no: 5775899
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
13:51
Bang & Olufsen. Et par Beoplay S3, sort (2)
Bang & Olufsen. Et par BeoPlay S3 i kabinet af sort plast med sort frontstof. Ø 14. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2

Lot no: 5760807
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
15:01
EUR 128
RTV OB05 Telefon mit Handkurbel, um 1930
RTV OB05 Telefon mit Handkurbel, um 1930. Rechteckiger, schwarz lackierter Metallkorpus zwischen gekehlten Hozplatten. Beidseiiger bedruckter kaiserlicher Reichsadler. Kurbelantrieb. HxBxT: 30 x 31 x 14 cm. Altersspuren, Fehlstellen, Flugrost und Bereibungen. Lauritz.com garantiert nicht die ...

Lot no: 5754410
EUR 200 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22/09/2020
17:21
EUR 45
B&O anlæg (3)
Bang & Olufsen. Et par BeoLab 6000 højtalere samt BeoCenter 2300 anlæg med CD og radio, fjernbetjening, vægophæng og ledninger medfølger. H. på højtalere: 110 cm. Fremstår med brugsspor herunder en manglende glaslåge. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3)

Lot no: 5775996
EUR 201 DK, Aalborg, Nibevej 22/09/2020
18:30
EUR 128
Kodak, Agfa m.m. Samling ældre kameraer + tilbehør
Kodak, Agfa m.m. Samling cameras + tilbehør, bestående af Agfa Isomat Rapid, Agfa Clack, Kodak Brownie 8, ADOX, Voigtländer foldeud kamera, Baldessa LF, Agfa Billy-Clack, Kodak Retina IIF, Zeiss Ikon Contina, Agfa Silette, Braun Paxette Electromatic, Kodak Retina Automatic III, Nikon EL-NIKKOR ...

Lot no: 5770350
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 22/09/2020
19:34
Agfa, Zeiss, Holga m.m. Samling kameraer + tilbehør
Agfa, Zeiss, Holga m.m. Samling cameras + tilbehør, bestående af Agfa Mini, Kodak Instamatic 400, Zeiss Ikon Ikomatic F, Agfa Agfamatic 100 sensor, Agfa Optima Sensor Electronic, Agfa Autostar X-126, Holga 35DL Twin Lens, Yashica L AF DX m/ manual, Konica Big Mini, Pentax Zoom 105 Super, Pentax ...

Lot no: 5770345
19:40
Nikon m.m. Samling kameraer + tilbehør
Nikon m.m. Samling cameras + tilbehør, bestående af Nikon F4 2137547 m/ objektiv Nikon AF NIKKOR 35-70 mm 1:2.8 m/ Hama filter & Kaiser skulderrem, batterigreb Nikon MB-23, Nikon F-301 2144244 m/ objektiv Nikon Zoom-NIKKOR 35-70 mm 1:3.3-4.5 2113979 & Nikon skulderrem m.m. Brugspræg. Lauritz.com ...

Lot no: 5770362
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 22/09/2020
19:45
Polaroid m.m. Samling kameraer + tilbehør
Polaroid m.m. Samling cameras + tilbehør, bestående af Polaroid 600 SE m/ objektiv Polaroid mellemstykke m/ MAMIYA 1:4.7 f=127 mm no. 42169 m/ manual, diverse filtre, Polaroid i-Zone Instant Pocket Camera, Polaroid ImagePro, Polaroid 600 Land Camera - Lightmixer 630 m.m. Brugspræg. Lauritz.com ...

Lot no: 5770364
19:50
Bower & Wilkens, gulvhøjtalere, DM 640N (1sæt)
Bower & Wilkens, et sæt gulvhøjtalere, model DM 640N. Med sunde ophæng, H. 97 cm. 23,5x40,5 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, flere kantafslag samt frontstof med hul, plet m.m. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (1 sæt)

Lot no: 5775771
EUR 456 DK, Odense, Kratholmvej 22/09/2020
19:59
Radiorör /elektronrör ca 80 st
RADIORÖR / ELEKTRONRÖR, ca 80 st, 1940-/80-tal, bl a Haltron, Luxor och Valvo, i originalkartonger

Lot no: 5776459
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 22/09/2020
20:02
Kasse med 27 forskellige radiorør (27)
Kasse med 27 forskellige radiorør. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (27)

Lot no: 5775920
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 22/09/2020
20:10
To radiorør CV 315 4 304CB (2)
To radiorør CV 315 4 304CB Ubrugte i original emballage (2)

Lot no: 5775924
20:15
12»