Category  Estimate
Time Showroom
12» ListGallery Lots per page
Bose Tv sound system
Bose solo Tv sound system. H. 7, L. 53, D. 31 cm. Fjernbetjening og kabler medfølger. Virker iflg rekvirenten, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Brugsspor.
Lot no: 5593075
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/02/2020
16:49:00
EUR 94
Spectral, TV søjle samt Fladskærms TV
Spectral, TV søjle/møbel, model QX1000 i aluminiums profil med kabelskjuler monteret på kraftig glasplade afsluttet med hjul, samt Philips 42" Fladskærms tv. Fremstår med alm. brugsspor. Modelfoto. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Lot no: 5590032
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 23/02/2020
18:33:00
Bang & Olufsen, Beosound 8
Bang & Olufsen, BeoSound 8 anlæg til iPod, iPhone og iPad. Fremstår med brugsspor. Fjernbetjening medfølger.
Lot no: 5592833
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
19:30:00
Minox kamera model Leica M3
Minox kamera model Leica M3 i original emballage. Minox modell MX 60209 spionkamera med i original emballage. Fremstår med minimale brugspor Leica M3 dog med ridser under bund. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Lot no: 5583517
EUR 161 DK, Helsingør, Støberivej 23/02/2020
19:40:00
EUR 114
Grundig Stereomeister 300; Grundig Lautsprecher-Bo 8; Schallplattenspieler Philips GA 205 (3)
Grundig Stereomeister 300; Grundig Lautsprecher-Bo 8; Schallplattenspieler Philips GA 205 Maße: H. 19, B. 52, T. 18 cm. Altersgemäßer Zustand, reichlich Gebrauchsspuren vorhanden. (3)
Lot no: 5568797
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/02/2020
19:44:00
Roleiflex 6008 med div. udstyr samt nikon objektiv.
Rolleiflex mellemformat kamerahus model 6008 med skaktsøger og prismesøger. To batterier og lader. 34 mm. mellemring, Sonnar f1:4 150 mm. objektiv, Distagon f1:4 50 mm. objektiv, div. filtre og modlysblænder samt Nikon Nikor AF-S 60 mm. f1:2,8. Fremstår med mindre brugsspor og linseelementer uden...
Lot no: 5586327
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
20:18:00
EUR 322
Marco Zanuso und Richard Sapper, Brionvega, Fernseher, Modell 'Algol 11', Italien, 1963/64
Marco Zanuso und Richard Sapper für Brionvega, Italien, Fernseher, Modell 'Algol 11', Italien, 1963/64. Alter Fernseh-Empfänger und -Monitor mit 11”, einer Black Matrix Cinescope Röhre, H.27cm, B.28cm, T.37cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren.
Lot no: 5558992
EUR 350 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23/02/2020
21:39:00
EUR 65
Q Acoustics. Højttalere til indbygning i lofter og udendørs brug (23)
Q Acoustics. Højttalere til indbygning i lofter, QI 65CP St, QI 65C St og QI 65CW i kasser med en og to, samt tre kasser med QI 65LW udendørs vejrsikre højttalere i form af kunststen. Alle lofthøjtalere er Ø. 165 mm. (23)
Lot no: 5593844
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24/02/2020
15:40:00
EUR 268
Grundig. Vintage spolebåndoptager, model TK 14
Grundig. Vintage spolebåndoptager, model TK 14. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Brugsspor, fejl og mangler kan forekomme.
Lot no: 5586326
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 24/02/2020
16:52:00
Compu-game. Yatzy spillemaskine
Compu-Game. Yatzy spillemaskine med touch-skærm (General Touch). 40 x 78 cm. Vægbeslag, strømkabel og nøgle medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fejl og defekter kan forekomme.
Lot no: 5592695
EUR 322 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 24/02/2020
18:25:00
EUR 101
B&O Beogram 1000, Beomaster 1000, Beovox 1702 (4)
B&O stereoanlæg fra 1960'erne bestående af: Beogram 1000 egetræskabinet, Beomaster 1000 palisander kabinet, 2 stk Beovox 1702 palisanderkabinet. Fremstår med aldersvarende brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.(4)
Lot no: 5593124
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 24/02/2020
19:45:00
Griven 'GoboLED 80 D'. Projektor
Griven 'GoboLED 80 D'. Projektor. Til indendørs og udendørs projektering af grafisk mønster. Kasse af grålakeret aluminium, justerbar monteringsbøjle. H. 22,5, B. 15, L. 42,5 cm. Kabellængde ca. 140 cm. Fremstår med brugsspor. Virkede ved vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for ...
Lot no: 5559085
EUR 349 DK, Vejle, Dandyvej 24/02/2020
19:55:00
EUR 148
Zeiss Icon Contaflex
Fotocamera von Zeiss Icon, Modell: Contaflex. Prontor Reflex Pantar 1:2,8 f=45 mm, 3450715. Die Kamera wurde nicht auf ihre Funktionen geprüft.
Lot no: 5504748
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24/02/2020
20:00:00
Huawei mobiltelefon, model P30
Huawei P30 mobiltelefon, 128 gb, 6,1” Full-HD OLED-skærm, 6gb ram, Leica 40/20/8 MP Triple kamera, Dualsim. Fremstår i ubrudt original emballage. Imei har aldrig været blacklistet. 3 første foto er modelfoto.
Lot no: 5586499
EUR 591 DK, Odense, Kratholmvej 24/02/2020
20:00:00
EUR 215
1 stk.Quad Z4 gulvhøjtaler, piano hvid.(1)
1 stk. Quad Z4 gulvhøjtaler, piano hvid. I original uåbnet kasse. Vægt 23,5 kg. H. 117,5 B. 26,7 D. 34,0 cm.(1)
Lot no: 5588338
EUR 1,611 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24/02/2020
20:12:00
EUR 295
Pioneer VSX 924 souroundforstærker samt Swans Diva souround højtalersæt (5).
Pioneer VSX 924 souroundforstærker samt Swans Diva souround højtalersæt bestående af : 2 stk. 4.2F fronthøjtalere 1 stk. 4.2C centerhøjtaler samt 1 stk. Sub60 subwoofer, piano sort. Medfølgende fjernbetjening, manualer og ledninger. Fremstår med brugsspor, revne i laminat på en højtaler.(5)
Lot no: 5568623
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 24/02/2020
20:13:00
EUR 242
Paar Lautsprecher Revox BR 530 (2)
Paar Lautsprecher Revox BR 530. H. ca. 62 cm. Lauritz.com übernimmt keine Gewähr für die Funktion. Alters- und Gebrauchsspuren. (2)
Lot no: 5559202
EUR 250 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24/02/2020
20:43:00
EUR 45
Nikon F analogt spejlrefleks kamerahus
Nikon F analogt spejlrefleks kamerahus. Serienr. 6918521 med Nikon Nikkor-S 50 mm. 1:1,4 objektiv. Lukkerfunktion virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Lot no: 5434944
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 24/02/2020
21:57:19
Franke & Heidecke. Rolleiflex Kamera
Franke & Heidecke. Rolleiflex Kamera Synchro-Compur Serien-Nr. S 2301955. Carl Zeiss Sonar 135 mm 1:4 objektiv. Altersbedingte Gebrauchsspuren. Lauritz.com übernimmt keine Gewähr für die Funktion.
Lot no: 5485467
EUR 1,544 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 24/02/2020
22:05:15
EUR 215
Pentax 67 kamera samt objektiver (4)
Pentax 67 kamerahus med Pentax 165 mm f. 1:4, 200mm f. 1:4 og 165 mm f. 1:2.8 objektiver. Hertil to etuier med lense-hoods. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)
Lot no: 5424382
EUR 1,342 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 24/02/2020
22:07:10
EUR 456
Nikon S3 Kamera mit 50 mm Objektiv
Nikon S3 Sucherkamera Serien-Nr. 6309855 mit Nikkor-H 50 mm. 1:2 No. 758459 Objektiv. Mit Gebrauchsspuren und Kratzern. Verschluss funktionierte bei Test, Lauritz.com übernimmt keine Gewähr für die Funktion.
Lot no: 5434971
EUR 2,215 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 24/02/2020
22:07:50
Leica 1 Kamera mit Leitz Elmar 50 mm Objektiv
Leica 1 Kamera (schwarz) Serien-Nr. 37566 mit Leitz Elmar 50 mm. 1:3,5 Objektiv. Gebrauchsspuren. Verschluss funktionierte bei Test, Lauritz.com übernimmt keine Gewähr für die Funktion.
Lot no: 5398653
EUR 1,181 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 24/02/2020
22:08:38
EUR 698
Nikon ED AF Nikkor 300mm.
Nikon ED AF Nikkor 300mm. 1:2,8 teleobjektiv med telhørende Nikon HE-6 modlysblænde og transportkuffert. Fremstår med brugsspor. Ingen ridser på linseelementer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Lot no: 5434935
22:08:42
Nikon S3 Kamera mit 35 mm objektiv
Nikon S3 Sucherkamera Serien-Nr. 6306572 mit W-Nikkor C 35 mm 1:2,5. No. 263592 Objektiv. Mit Gebrauchsspuren und Kratzern. Der Verschluss funktionierte bei Test, Lauritz.com übernimmt keine Gewähr für die Funktion.
Lot no: 5429414
EUR 2,013 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 24/02/2020
22:08:52
Nikon F2T mit 50 mm Objektiv
Nikon F2T Titan Kameragehäuse (Serien-Nr. 795094) mit Nikkor 50 mm f. 1:1,4 Objektiv (3969277). Lauritz.com übernimmt keine Gewähr für die Funktion.
Lot no: 5426862
EUR 3,490 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 24/02/2020
22:10:23
EUR 1,745
Nikon F90X analogt spejlrefleks kamerahus med objektiv
Nikon F90X analogt spejlrefleks kamerahus med Tokina 70-200 mm. 1:4,5 mm. zoomobjektiv og Nikon SB-26 flash medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Lot no: 5442847
EUR 295 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 24/02/2020
22:12:14
Lot no: 5592661
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 25/02/2020
14:33:00
Stor samling kameraudstyr
Stor samling kameraudstyr bestående af ældre analog kameraer, objektiver, tasker samt videokameraer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor.
Lot no: 5592119
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 25/02/2020
18:29:00
EUR 87
Bang & Olufsen. Et par Beolab 8000 højtalere/blyanten (2)
Bang & Olufsen. Et par Beolab 8000 højtalere/ 'Blyanten' med kabinetter af poleret aluminium med sort frontstof, H. 133 cm. Fremstår med brugsspor, lettere rynket frontstof samt indgraveringer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten, fejl og defekter kan forekomme. (2)
Lot no: 5586597
EUR 268 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 25/02/2020
19:37:00
EUR 215
Samling ældre mobiltelefoner
Stor samling ældre mobiltelefoner, opladere og tilbehør. Fremstår med brugsspor. Ej testet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Lot no: 5589800
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 25/02/2020
20:40:00
12»