My search agents   Save list   Create search agent
1234»   Lots per page   92 results List Gallery
Saga Mink. Superb Quality Farmed Mink. Frakke af mink. str. ca. 42
Saga Mink. Supeb Quality Farmed Mink. Frakke af mørkebrun mink, svinger model med indstikslommer, knap under krave samt hæklelukning. L. 95 cm. Indvendig ærmelængde 46 cm. Brystvidde 122 cm. Str. ca. 42. Fremstår med lette brugsspor, løs knap under krave.

Lot no: 6136110
EUR 886 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
12:10
EUR 671
Levinsky frakke af sort glat rulam str 60
Levinsky frakke af sort glat rulam med krave af fakefur. Front med knaplukning og lommer. L. 93 cm. Brystmål ca.126 cm. ærme ca.70 cm. str 60. Ny og ubrugt.

Lot no: 6121052

EUR 671 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
14:17
EUR 242
Saga Mink. Frakke af mørkebrun mink. Str. ca. 42-44
Saga Mink. Frakke af mørkebrun mink, front med hæklelukning, i siderne indstikslommer. L. 123 cm. Indvendig ærmelængde: ca. 50 cm. Brystvidde: ca. 138 cm. Str. ca. 42-44. Fremstår med alm. brugsspor.

Lot no: 6135910
EUR 268 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26/01/2022
14:25
EUR 201
Sprung Freres. Jakke af poplin og mink str S
Sprung Freres. Jakke af poplin og mink. Krave besat med mink, knaplukning og paspolerede lommer. Knapper betrukket med stof. Aftageligt for af kanin. Længde 90 cm. Ærmelængde 60 cm. Brystvidde 112cm. Str. S. Nyproduceret.

Lot no: 6121032

EUR 1,409 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
15:14
EUR 456
MRS Jakke ræv stk Str L 500782
MRS Jakke ræv med høj krave og lynlåslukning samt indstikslommer. Længde 68cm ærme 69cm bryst 124cm Str L.

Lot no: 6122359

EUR 1,879 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
15:14
EUR 993
Minkpels. Brdr. Alex Petersen, str. 38
Minkpels. Brdr. Alex Petersen, str 38. Kort jakke af mink, front med hægtelukning, standkrave. Længde nakkesøm til nedre kant 57 cm, Ærme skuldersøm til håndled 60 cm. Fremstår med minimale brugsspor, sommeropbevaret korrekt.

Lot no: 6141851
EUR 805 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
17:24
EUR 537
Buntmager Ole B. Christensen. Pelskåbe opsyet af mørkebrune female mink, swinger
Buntmager Ole B. Christensen. Pelskåbe opsyet af mørkebrune female mink, swinger, ærmer med opslag, skrave, skjult hægtelukning, samt indstikslommer, Str. 42, L. ca. 105 cm. Ærmelængde 62 cm. Brystmål 136 cm.

Lot no: 6143136
EUR 671 DK, Aalborg, Nibevej 26/01/2022
18:35
EUR 349
Saga Minkpels af scanglow mink str 44
Saga Minkpels, Male helrykket mink, med høj krave samt knap og hægter med indstikslommer. Længde 90cm Ærme 67cm Bryst 128cm str 44

Lot no: 6150692

EUR 2,819 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
19:08
EUR 859
Mink Pels multi farvet mink ca str M-L
Mink Pels multi farvet klippet mink, front med hægter og indstiks lommer, Mærket Otto D. Madsen. L. 105, ærmer 60 cm, bryst ca 120 cm ca str M-L

Lot no: 6141904
19:10
EUR 403
Map fur. Mink vest i farven palmino, str. 38
Map fur. Mink vest i farven palmino syet i stykker, front med hæklelukning, i siderne indstikslommer. L. 90 cm. Brystvidde: 104 cm. Str. 38. Fremstår med lettere brugsspor, åbne syninger ved begge lommer samt slitage ved ene armhule.

Lot no: 6136104
EUR 268 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
19:10
EUR 174
Saga Fox, pelsfrakke af sølvræv, ca. str. 40-42
Saga Fox, lang pelsfrakke af sølvræv, ca. str. 40-42. Opsyet i brede baner, model med sjalskrave indstikslommer og sjalskrave. L. 120 cm. brystmål ca. 104 cm. Indvendigt ærmemål ca. 40 cm. Minimale/lette brugsspor.

Lot no: 6150140
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
19:26
EUR 148
Levinsky. Jakke af female mink. Mahogany.
Levinsky. Jakke af female mink. Mahogany. Model Ilse. Hætte og hægtelukning samt talje med snørre, stiklommer. Længde 72 cm. Ærmelængde 62 cm, Brystvidde 90 cm. str.38. Ny og ubrugt.

Lot no: 6121041

EUR 2,215 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
19:50
EUR 1,315
Rosenberg & Lindhardt sort - black mink pels str 40 no 501194
Rosenberg & Lindhardt sort - black mink galoneret med ruskind, front med Lommer og trykknapper. Længde 80 ærme ca 60 cm, bryst 118 cm str 40. Ny og ubrugt

Lot no: 6120812

EUR 2,282 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
19:51
EUR 940
Kottas & Mantsios Rexrabbit Frakke str 38
Kottas & Mantsios frakke/ jakke med hætte af Rexrabbit - Rex kanin. Front med hægter, udvendig lommersamt snortræk forneden.Længde 93cm Ærme 58cm Bryst 98cm. Str 38. Ny og ubrugt.

Lot no: 6122424

EUR 1,678 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
19:53
EUR 644
Alexandra. Lang minkfrakke, mahognifarvet, str. 40
Alexandra. Lang frakke af mahognifarvet mink, front med hæklelukning, knap under krave samt indstikslommer i siderne. L. 118 cm. Brystvidde: 102 cm. Indvendig ærmelængde: 37 cm. Str. 40. Fremstår med minimale brugsspor.

Lot no: 6139658
EUR 752 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
20:09
EUR 591
CKN pelsjakke af mink, str 42
CKN pelsjakke af mink med hætte og hægtelåse, samt lommer med snørre. Længde 67cm Ærme 64cm Bryst 110cm, str 42.

Lot no: 6114893
20:10
EUR 537
Minkpels. Mellemlang kåbe, Saga Royal
Minkpels. Mellemlang kåbe, Saga Royal, mahogni, konfektionsstørrelse 38. Mindre sjalskrave, hægtelukning og stiklommer. L. nakkesøm til nedre kant 90 cm. Ærmer skuldersøm til håndled 57 cm. Mærket med monogram i for. Fremstår med lette brugsspor, sommeropbevaret korrekt.

Lot no: 6141853
EUR 1,342 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
20:14
EUR 805
Andria frakke Merino glat rulam m sølvræv str 40
Andria frakke af Merino glat rulam med detaljer af sølvræv. Front med knaplukning og lommer. Længde 92cm Ærme 73cm Bryst 106cm, str 40. Ny og ubrugt.

Lot no: 6122445

EUR 1,946 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
20:17
EUR 1,047
Pelsjakke af strikket mink, str. 38
Pelsjakke af strikket mink, str. 38, model med hætte, skjult hægtelukning, snørre ved hætte som kan blive til en krave, snørre ved talje med mink pompommer. samt 2 lommer med pynteknap. L. 83 cm. Indvendigt ærmemål 45 cm. Brystmål 98 cm.

Lot no: 6148443
EUR 349 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
20:26
EUR 242
Kort pelsjakke af klippet Mink med hætte str. 38
Kort pelsjakke af klippet Mink med hætte og indstiks lommer. Længde 53cm Ærme 60cm Bryst 102 cm. str. 38

Lot no: 6122549

EUR 1,544 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
21:11
EUR 832
Olsson Pels af scanbrown female mink str 38
Olsson Pels af scanbrown female mink, front med hægter og bæltelukning, udvendig lommer. Længde 95cm Ærme 61cm Bryst 106cm str 38

Lot no: 6122559

EUR 2,483 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
21:17
EUR 1,342
CPL. Vest af indfarvet ræv. str 40
CPL. Vest af sort indfarvet ræv. Med V udskæring, Enkel magnetlukning samt stiklommer. Længde 68 cm. Brystvidde 104 cm. Str. 40. Nyproduceret.

Lot no: 6120898

EUR 537 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
21:18
EUR 242
Levinskyjakke af mink female mahogny str 40
Kort mahogny jakke af mink, front med lynlåslukning samt på lommer, kantet med skind og høj krave. Længde 61cm Ærme 66cm Bryst 100cm str 40

Lot no: 6122471

EUR 1,477 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
21:23
EUR 832
Levinsky. Jacke aus Nerz. Modell Panama. Gr. 38
Levinsky. Jacke aus Female Nerz. Pearl. Modell Panama. Mit Reißverschluss und Reißverschlusstaschen. Länge 60 cm. Ärmellänge 62 cm. Brustweite 100 cm. Gr. 38.

Lot no: 6090954

EUR 2,148 DK, Herlev, Dynamovej 27/01/2022
10:49
EUR 966
Minkkåbe i farven Glow, str. 42-44.
Lang minkpels i farven 'Glow' i blød og glansfuld kvalitet, str. ca. 42-44. Pelsen fremstår med to lommer og indvendig skjult lomme, hægtelukning (3 stk) og har brystvidde på ca. 113 cm. Længde ca.115 cm, ærmelængde ca. 58 cm og bundvidde ca. 163 cm. Let brugspræg på bundkant.

Lot no: 6122291
EUR 805 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27/01/2022
11:33
EUR 564
Copenhagen Fur. Nerz in Supreme Quality, Gr. 38/40
Copenhagen Fur. Burgundy Nerz. Pelz aus Supreme Quality Fellen by Olsson, Gr. 38/40. Mit großem Kragen, Schlitzen an den Seiten, zwei Taschen, Knopf am Kragen sowie Hakenverschluss, 4 Stück. Länge ca. 104 cm, Ärmellänge ca. 61 cm plus Umschlag ca. 6 cm. Brustweite ca. 102 cm. Leichte und ...

Lot no: 6114863
EUR 1,342 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27/01/2022
13:08
EUR 940
Saga Superb Quality Ranched Pelz. Gr. 40-42
Langer Nerzpelz Farbe 'Glow' in weicher und glanzvoller Qualität, Gr. ca. 42-44. Mit 2 Taschen, einer versteckten Innentasche, 3 Haken und großem Knopf. Länge ca. 102 cm, Brustumfang ca. 112 cm, Ärmellänge ca. 61 cm. Mit leichteren Gebrauchsspuren.

Lot no: 6125358
EUR 752 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27/01/2022
14:38
EUR 537
Pelsfrakke af mink samt pandebånd, str. 38 (2)
Damefrakke af mink, kina krave, indstikslommer, skjult hægtelukning, øverst knap, str. 38, L. 98 cm. Ærmelængde 62 cm. Brystmål 120 cm. Der medfølger lille pandebånd. Minimale brugsspor. (2)

Lot no: 6116659
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 27/01/2022
14:49
EUR 134
Birger Christensen, Bee Cee. Pelsfrakke af mink, str. 40
Birger Christensen, Bee Cee. Pelsfrakke af mink, lille krave, skrå indstikslommer, skjult hægtelukning, str. 40. L. 110 cm. Ærmelængde 58 cm. Brystmål 116 cm. Minimale brugsspor.

Lot no: 6118461
EUR 805 DK, Odense, Kratholmvej 27/01/2022
14:50
EUR 403
Saga Superb 1. Class Ranched Nerzswinger, Gr. ca. 42
Saga Superb Quality 1. Class Ranched Nerz, mahagonifarbene Felle von SkinnWille, Sweden. Swagger/ Swinger Modell mit großer Weite, Gr. ca. 42. Großer Knopf am Kragen, Hakenverschluss, 3 Stück, zwei schräge Taschen, innen eine verdeckte Tasche. Glanzvolle und leichte Pelzqualität, große Saumweite ...

Lot no: 6149227
EUR 1,208 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27/01/2022
16:02
EUR 671
My search agents