My search agents   Save list   Create search agent
   Lots per page   5 results List Gallery
Standur
Standur, bemalet urkasse, hvid urskive med romertal, H 200 cm. Lodder, optrækkernøgle, pendul Fremstår med brugsspor, Fejl og mangler kan forekomme. H 185 cm.Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 6147403
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
19:54
Bürk Præcisions ur i kasse af egetræ
Bürk Præcisions ur i kasse af egetræ. Urskive af metal, mrk. "Bürk" med pendul ophæng. H. 83 cm. B. 32 cm. D. 17 cm. Nøgle til kabinet medfølger

Lot no: 6118220
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28/01/2022
09:46
H. Rasmussen. Standur af bemalet træ, slut 1700-tallet
H. Rasmussen. Fynsk standur af bemalet træ, slut 1700-tallet. Såkaldt 'en-peger'. 1. døgsnværk. top med udskæringer. Messing urskive med graveringer, timekrans og signeret ring af tin.. Medflg. 2 mindre lodder, optræksnøgle og pendul. H. 208 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 6114797
EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28/01/2022
13:15
Engelsk barok standur, John Hocker, Reading, ca. 1726
John Hocker (Reading, 1682-1729, eller dennes søn af samme navn, ca. 1729-1756). Engelsk barok standur i kasse af rigt udskåret, bejdset eg med profileringer, rundbuer, på små kuglefødder, urskiven flankeret af snoede, gennembrudte søjler, urskive af messing med gennembrudte hjørneornamenter, ...

Lot no: 6151713
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 30/01/2022
20:44
Rolex Oyster Perpetual Damenuhr aus Stahl und 18 kt. Gelbgold
Rolex Oyster Perpetual Damenuhr Ref. 76094. Gehäuse aus Stahl, Kranz aus 18 kt. Weißgold, Zifferblatt mit Saphirglas, Strichindex und drei Zeigern, mechanisches Uhrwerk mit automatischem Aufzug. Jubilee-Armband aus Stahl mit Faltschließe. Ø 26 mm. Schachtel, Etui, Zertifikat von 2000, Handbuch...

Lot no: 6145265
EUR 5,369 DK, Roskilde, Store Hedevej 01/02/2022
20:55
EUR 4,161
My search agents