My search agents   Save list   Create search agent
12»   Lots per page   31 results List Gallery
Nyala skind - hud bagstykke
Nyala skind - hud bagstykke ca 123 x 60 cm. Brugsspor/ slitage. Proveniens: Privat samling af udstoppede dyr.

Lot no: 6067506
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 18/01/2022
19:44
Jagttrofæ: Skalmonteret kronhjort
Jagttrofæ: Skalmonteret kronhjort H 100 cm, B 75 cm. Brugsspor. Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Lot no: 6146868
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18/01/2022
19:50
EUR 148
Afrikansk jagttrofæ. Rød blisbuk
Afrikansk jagttrofæ. Rød blisbuk. L: 100 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6047393
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 18/01/2022
20:25
EUR 268
Jagttrofæ. Skuldermonteret muflon
Jagttrofæ. Skuldermonteret muflon. H: 60 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6047417
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 18/01/2022
20:25
EUR 215
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret waterbuck
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret waterbuck. H: 140 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6047430
20:25
EUR 268
Afrikansk jagttrofæ. Hartebeest
Afrikansk jagttrofæ. Hartebeest. L: 110 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6047696
20:25
EUR 268
Afrikansk brunt skind
Afrikansk brunt skind 87 x 210 ex hale. Proveniens: Privat samling af udstoppede dyr.

Lot no: 6136694
20:44
Jagttrofæ: Skalmonteret kronhjort monteret på plade. L 120 cm.

Lot no: 6147053
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19/01/2022
11:12
EUR 134

Lot no: 6147054
12:12
EUR 148
Jagttrofæ. Skuldermonteret Waterbuck
Jagttrofæ. Skuldermonteret Waterbuck (Kobus ellipsiprymus). H. 95 cm. D. ca. 41 cm. Monteret på plade for vægophæng.

Lot no: 6144191
EUR 268 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19/01/2022
20:07
EUR 201
Grønlandica. Narwhal tusk (Monodon monoceros), L. 254 cm
Grønlandica. Narwhal tusk (Monodon monoceros), L. 254 cm. Maximum Ø 7 cm. Weight approx. 5.94 kg. Some paint stains. Can be sold within the EU without a CITES certificate. When exporting from Denmark, please contact the Danish Environmental Protection Agency's CITES section.

Lot no: 6117187
EUR 12,081 DK, Roskilde, Store Hedevej 19/01/2022
20:14
EUR 8,054
Kudo gevir
Kudo gevir monteret på træplade L. 110 cm incl. kranie. (ene horn med naturligt afslag)

Lot no: 6102456
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/01/2022
20:15
Tre skalmonterede jagttrofæer (3)
Tre skalmonterede jagttrofæer. L 58-95 cm. (3) Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Lot no: 6147601
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22/01/2022
11:56
EUR 201
Tre skalmonterede jagttrofæer, løse horn. L 44-70 cm. (3) Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Lot no: 6136433
12:53
EUR 201
To skalmonterede jagttrofæer (2)
To skalmonterede jagttrofæer monteret på plade. L ca 70/80 cm. (2) Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Lot no: 6136423
13:21
EUR 201
Jagttrofæ: Skalmonteret kronhjort monteret på plade. L 137 cm, B 103 cm.

Lot no: 6107931
15:15
EUR 134
To skalmonterede jagttrofæer. L ca 62 cm. (2) Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Lot no: 6136425
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22/01/2022
17:06
Jagttrofæ, skuldermonteret kudo
Jagttrofæ, skuldermonteret kudo med guldmedalje.' H. ca. 100 D. 90 cm L. horn: ca. 100 cm. Fremstår med brugsspor, løst siddende horn, lettere røglugt.

Lot no: 6147620
EUR 537 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/01/2022
18:04
EUR 268
To skalmonterede jagttrofæer monteret på plader. L ca 74 cm. (2) Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Lot no: 6136434
18:06
EUR 201
Skind fra en gnu
Skind fra en gnu. 240 x 140 cm. Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Lot no: 6147597
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22/01/2022
18:09
EUR 134
Jagttrofæ, skuldermonteret kronhjort
Jagttrofæ, skuldermonteret kronhjort.' H. ca. 140 D. 80 cm. L. Horn ca. 70 cm. Fremstår med brugsspor, lettere røglugt.

Lot no: 6147617
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/01/2022
18:16
EUR 201
Jagttrofæ, skuldermonteret gnu
Jagttrofæ, skuldermonteret gnu. H. ca. 70, D. ca. 80 cm. Fremstår med brugsspor, lettere røglugt.

Lot no: 6144970
EUR 268 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/01/2022
18:26
EUR 134
Jagttrofæ, skuldermonteret vortesvin
Jagttrofæ, skuldermonteret vortesvin. H. ca. 40 cm. D. ca. 50 cm. Fremstår med brugsspor, revner ved mund.

Lot no: 6147605
EUR 161 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/01/2022
18:37
Jagttrofæ, skuldermonteret gemsbok
Jagttrofæ, skuldermonteret gemsbok 'Oryx gazella'. H. ca. 140 D. 73 cm. L. Horn 84 cm. Fremstår med brugsspor, lettere røglugt.

Lot no: 6147606
18:47
EUR 268
Jagttrofæ, skuldermonteret vandbuk
Jagttrofæ, skuldermonteret vandbuk med guldmedalje. H. ca. 105 D. 70 cm. Fremstår med brugsspor, lettere røglugt, løse horn medfølger.

Lot no: 6147625
18:58
EUR 134
Jagttrofæ: Skuldermonteret Bushbuck (Tragelaphus sylvaticus)
Jagttrofæ: Skuldermonteret Bushbuck. H 73 cm. Brugsspor. Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Lot no: 6147598
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22/01/2022
19:07
EUR 268
Jagttrofæ, skuldermonteret blisbuk
Jagttrofæ, skuldermonteret blisbuk med guldmedalje. H. ca. 76 D. 40 cm. Fremstår med brugsspor, lettere røglugt, løse horn medfølger.

Lot no: 6147631
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/01/2022
19:08
To skalmonterede jagttrofæer monteret på plader. L ca 44/51 cm. (2) Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Lot no: 6136424
EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22/01/2022
20:07
EUR 174
Jagttrofæ. Bjørneskind med udstoppet hoved
Jagttrofæ. Bjørneskind med udstoppet hoved. L: 190 cm. Fremstår med huller hvor skindet er porøst.

Lot no: 6147670
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 23/01/2022
20:04
EUR 161
Afrikansk jagttrofæ. Hovedmonteret Impala
Afrikansk jagttrofæ. Hovedmonteret Impala. H: 90 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6147671
EUR 201 DK, Vejle, Dandyvej 23/01/2022
20:41
12»
My search agents