Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListGallery Lots per page
Preben Rasmussen cd. Tre motiver fra Paris (3)
Preben Rasmussen, f. 1919. Tre motiver fra Paris. Sign. PR. Olie på masonit. 30 x 40 (35 x 45) cm. Løst monterede i rammer. (3)
Lot no: 5306508
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 24/04/2019
14:37:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 18cm. B. 33 cm.
Lot no: 4632926

EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 24/04/2019
19:00:00
Bronzeskulptur, hund med bytte
Bronzeskulptur, hund med bytte i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Banje" Af nyere dato. H. 28 cm. B. 48 cm.
Lot no: 5122940

19:00:00
EUR 148
Bronzeskulptur, poserende mand
Bronzeskulptur, poserende nøgen mand i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. B. 34 cm. H. 35 cm.
Lot no: 4620904

EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 24/04/2019
19:05:00
EUR 161
Bronzeskulptur, poserende kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, abstrakt stil i delvist grønpatineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. H. 43 cm. B. 12 cm.
Lot no: 4634284

EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 24/04/2019
19:05:00
Bronzeskulptur, poserende mand i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "A Carrier" i bronzen. Af nyere dato. H. 69 cm. B. 24 cm.
Lot no: 5124816

EUR 752 DK, Odense, Kratholmvej 24/04/2019
19:10:00
EUR 376
Paul Eggers. To sydlandske motiver (cd)(2)
Paul Eggers (1900-tallet). To sydlandske motiver. Olie på lærred. Sign. og dat. '28 og 1931. 66 x 49 cm (72 x 55 cm). 67 x 47 cm (72 x 53 cm). (2)
Lot no: 5295771
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 24/04/2019
19:12:00
Per Hansen. To malerier (cd)(2)
Per Hansen, 20. årh. To malerier. 'Ung mand på vej ud af billedet - leende'. Sign. og dat. på bagsiden Per Hansen '85. 84 x 58 cm (86 x 60 cm). 'Peinture Classique - Femme avec chapeau et fleurs'. Sign. og dat. på bagsiden Per Hansen '85. 84 x 58 cm (86 x 60 cm).(2)
Lot no: 5274602
19:26:00
Bronzeskulptur, poserende kvinde, abstrakt stil i delvist grønpatineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 43 cm. B. 12 cm.
Lot no: 4633619

20:00:00
M kandell. Par blomsteropstillinger (2)
M. Kandell. To motiver med blomster i krukker, olie på lærred. Sign. og dat. M. Kandell 1926. 30 x 40 (40 x 50) cm. (2)
Lot no: 5297169
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 24/04/2019
20:00:00
EUR 148
Henrik Krogsholm. Komposition
Henrik Krogsholm f. 1960. Abstrakt komposition, akryl på lærred. Signeret Henrik Krogsholm. 120 x 100 cm. UR.
Lot no: 5301559
EUR 268 DK, Herning, Engdahlsvej 24/04/2019
20:09:00
Bronzeskulptur, abstrakt figur af nøgen kvinde
Bronzeskulptur, abstrakt figur af nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. B. 10 cm. H. 34 cm.
Lot no: 4620851

EUR 322 DK, Odense, Kratholmvej 24/04/2019
20:10:00
Bronzeskulptur, poserende kvinde, art-deco stil i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 36 cm. B. 23 cm.
Lot no: 4633581

20:10:00
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. 100 x 100 cm. Uden ramme.
Lot no: 5177298
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 24/04/2019
20:14:00
Birgit Korsholm. 'Blomster og asparges' akryl på lærred
Birgit Korsholm. 'Blomster og asparges', akryl på lærred, signeret og dateret. 120 x 50 cm UR.
Lot no: 5305291
EUR 215 DK, Herning, Engdahlsvej 24/04/2019
20:16:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde i blank patineret bronze. Sign. "Preiss" B. 18 cm. H. 23 cm.
Lot no: 4620918

20:20:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Rubin" B. 27 cm. H. 15 cm.
Lot no: 4630059

EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 24/04/2019
20:20:00
Bronzeskulptur, kvinde i engleskikkelse
Bronzeskulptur, kvinde i engleskikkelse i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "A. Weinmann" i bronzen. H. 68 cm. B. 46 cm.
Lot no: 5302629

EUR 913 DK, Odense, Kratholmvej 24/04/2019
20:25:00
EUR 483
Valborg Thinghuus. Akryl på lærred
Valborg Thinghuus. Akryl på lærred. Abstrakt komposition. Signeret V.T. 65 cm x 65 cm. (67,5 cm x 67,5 cm)
Lot no: 5242299
EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 24/04/2019
20:27:00
Bronzeskulptur, abstrakt nøgen kvinde
Bronzeskulptur, abstrakt nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. B. 37 cm. H. 56 cm.
Lot no: 4620190

20:30:00
EUR 201
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i blank patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 19 cm. B. 13 cm.
Lot no: 4634297

20:30:00
Lis Boel Rasmussen. Abstrak komposition. Akryl på lærred
Lis Boel Rasmussen. (f. 1948). Abstrakt komposition. Akryl på lærred. Signeret på forside og bagside. 50 x 50 cm, (53 x 53 cm)
Lot no: 5290079
EUR 134 DK, Herning, Engdahlsvej 24/04/2019
20:30:00
Birgit Korsholm. 'Veninder' akryl på lærred
Birgit Korsholm. 'Veninder', akryl på lærred, signeret. 80 x 100 cm UR.
Lot no: 5305298
EUR 188 DK, Herning, Engdahlsvej 24/04/2019
20:33:00
Poul Spanggaard. Komposition. Akryl på lærred
Poul Spanggaard. Komposition, akryl på lærred, sign. Poul Spanggaard 2016, 50 x 60 cm. UR
Lot no: 5257623
20:38:00
Benny Doré. To kompositioner (cd) (2)
Benny Doré (f. 1948). To kompositioner, olie på lærred, sign. på bagsiden Doré-78. 50 x 40 cm. Uden rammer. (2)
Lot no: 5310576
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 24/04/2019
20:39:00
Bronzeskulptur, danserinde
Bronzeskulptur, danserinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "D. H. Chiparus" i bronzen. B. 21 cm. H. 44 cm.
Lot no: 4875990

20:40:00
EUR 201
Valborg Thinghuus. Akryl på lærred. Abstrakt komposition. Signeret V.T. 65 cm x 45 cm. UR
Lot no: 5242290
20:52:00
Werner Vogel (1889-1957), Öl auf Leinwand, 'Landschaft mit Staffage'
Werner Vogel (1889-1957), Öl auf Leinwand, 'Landschaft mit Staffage', unten rechts signiert: 'W.Vogel', gerahmt. Bildmaße ca.: 40 x 46 cm, Rahmenmaße ca.: 52 x 60 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Lot no: 5305158
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25/04/2019
17:44:00
EUR 45
Antoni Adamski cd. Komposition med model
Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84X64) Se kunstnerprofil her
Lot no: 5279368
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25/04/2019
18:42:00
EUR 201
Jens Sørensen. Motiv fra Bakken (cd)
Jens Sørensen (1887-1953). Motiv fra Bakken. Olie på plade. Sign. Jens Sørensen. 47 x 55 cm (63 x 71 cm).
Lot no: 5307059
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 25/04/2019
19:23:00
 1 2 3 4 5 6 7  >>