Category  Estimate
Time Showroom
12345...11» ListGallery Lots per page
Niels Davernum, komposition
Niels Davernum (f. 1958). Komposition, akryl på lærred, sign. Davernum 20. H. 100 x 100 cm. Uden ramme.
Lot no: 5592865
EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
13:15:21
EUR 114
Figur af patineret bronze.
Figur af patineret bronze på sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Milo H. 51 cm incl. sokkel.
Lot no: 5480464

EUR 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
14:05:00
Alf Pedersen. Komposition m/ John Lennon
Alf Pedersen f. 1973. Komposition m/ John Lennon. Mixed Meida på plade, sign. Alf P. Front med lakering, 74 x 69 cm, (73x89).
Lot no: 5549646
EUR 403 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
14:20:00
EUR 228
Niels Davernum, komposition
Niels Davernum (f. 1958). Komposition, akryl på lærred, sign. Davernum 20. H. 90 x 120 cm. Uden ramme.
Lot no: 5592866
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
14:21:00
EUR 148
Danske kunstnere. Fire malerier, olie på lærred(4)
Danske kunstnere. Fire malerier, landskaber, samt motiv med gård. Olie på lærred, samt olie på lærred/plade. Rammemål 35x50,5 cm-39x51 cm. Ét maleri med mindre revne(4)
Lot no: 5593116
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 23/02/2020
15:21:36
Niels Davernum, komposition
Niels Davernum (f. 1958). Komposition, akryl på lærred, sign. Davernum 20. H. 100 x 188 cm. Uden ramme.
Lot no: 5592867
15:23:00
EUR 161
Mogens Vantore. Gadeparti, Paris.
Mogens Vantore (1895-1977). Gadeparti fra Paris. Olie på lærred. Sign. Vantore, Paris. 57 x 66 cm. (69x77).
Lot no: 5589028
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
15:30:00
O. Lund. Olie på lærred
O. Lund, 1900-tallet. Skovparti. Sign. O. Lund. Olie på lærred. 44 x 64 (58 x 78) cm.
Lot no: 5544408
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 23/02/2020
15:38:00
Vagn Frederiksen. Komposition, Cd
Vagn Frederiksen Vang (f. 1945). Komposition. Olie på lærred. Sign. Vang. 100 x 80 cm. uindrammet.
Lot no: 5584784
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 23/02/2020
15:47:29
Ubekendt kunstner. Hesteportræt.
Ubekendt kunstner. Heste portræt. sign. C. Fischer. 23,5 x 34 cm. ( 32,5 x 43,5)
Lot no: 5463425
EUR 201 DK, Helsingør, Støberivej 23/02/2020
15:47:55
Ubekendt kunstner, portræt af Elvis, olie på lærred
Ubekendt kunstner, portræt af Elvis, olie på lærred, signeret. H.90 x 80 cm (94 x 84 cm)
Lot no: 5586409
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
16:02:00
H.C. Kliim. Kanalparti med Marmorbroen, København
H.C. Kliim 19./20. Årh. Kanalparti ved Slotsholmen med Marmorbroen, København, olie på lærred. Sign. samt dat. 1917. 64 x 72 (76 x 84) cm. Fremstår med krakeleringer.
Lot no: 5551381
16:03:34
Niels Davernum, komposition
Lot no: 5592864
16:11:00
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.
Lot no: 5588992
16:32:00
Art Expo. Komposition
Ubekendt kunstner (Kina, 20./21. årh), i samarbejde med Art Expo. Kompositioner. Olie på lærred. Sign. 100 x 70 cm (104 x 74 cm).
Lot no: 5592529
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/02/2020
16:34:00
Skelet i bronze
Siddende skelet af nyere dato kopi af Rodins "grubleren". Udført i patineret bronze og monteret på sokkel i sort marmor. Signeret Milo. Højde 25 cm. Modelfoto
Lot no: 5480467

EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
16:59:00
Niels Davernum, komposition
Lot no: 5592863
17:32:00
Figurgruppe efter Leonardo de Vinci
Figurgruppe efter Leonardo da Vincis tegning af den vitruvianske mand. Af kunstmateriale h. 28 cm
Lot no: 5492126

18:11:00
Lot no: 5588549
18:15:00
Antoni Adamski cd. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 180 x 120 cm. Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/
Lot no: 5592622
18:29:00
Mike. Komposition
Mike (Kina, 20./21. årh), i samarbejde med Art Expo. Komposition. Olie på lærred. Usign. 70 x 70 cm (74 x 74 cm).
Lot no: 5592527
18:53:00
Mogens Vantore, cd. Tulipaner i vase, 69 x 58 cm.
Mogens Vantore (1895-1977). Tulipaner i vase ved vindue. Olie på lærred. Sign. Vantore. 69 x 58 cm. (79x70).
Lot no: 5589029
EUR 134 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
18:55:00
Poul E, Mammen 20. årh.
Poul E, Mammen 20. årh. Motiv fra nyboder kvarterert. Oliemaleri på lærred opklæbet på masonit. Sign. på versa Poul E. Mammen dateret 1987. 58 x 65 ( 60 x 67 ) cm.
Lot no: 5584954
19:06:00
Hans Degner. Akryl på lærred. Abstrakt komposition
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 150 x 100 cm. Signeret bagpå
Lot no: 5588546
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
19:08:00
Elefant af kunstmateriale, Håndmalet
Elefant af kunstmateriale. H. 60 cm, L. 80 cm. Håndmalet med dekoreret med blomster, lakeret med autolak for maksimal holdbarhed.
Lot no: 5572104

19:10:00
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 150 x 100 cm. Signeret på bagsiden
Lot no: 5581665
19:12:00
Lot no: 5578612
19:13:00
EUR 114
Unbekannter Künstler, Gemälde, Portät eines Mannes
Unbekannter Künstler, Gemälde, Portät eines Mannes, Öl auf Leinwand. Brustporträt eines Mannes in schwarzer Robe mit weißem Kragen, dunkle Farbgebung, rückseitig in Blei bezeichnet, 36,5x54cm (59x76,5cm).
Lot no: 5521925
EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23/02/2020
19:15:00
Lot no: 5578640
19:17:00
Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model
Antoni Adamski cd. Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 100 x 80 cm (103 x 83) Se kunstnerprofil her
Lot no: 5575561
EUR 430 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
19:19:00
12345...11»