12345...40»   Lots per page   1185 results List Gallery
Bo Sigvardson. Komposition, akryl på plade (cd)
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på plade, usigneret. 59x53 cm (cd)

Lot no: 6208848
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
16:25
Poul Anker Bech, DSB plakat offsettryk (cd)
Poul Anker Bech (1942-2009). DSB plakat, offsettryk fra Permild & Rosengreen, signeret i trykket. H.100 x 60 cm (103 x 63 cm)

Lot no: 6192648
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
16:27
EUR 268
Ubekendt kunstner. Kystparti med sejlbåd i oprørt hav, 1800-tallet
Ubekendt kunstner. Kystparti med sejlbåd i oprørt hav. Olie på lærred. Usign. 1800-tallet. 68 x 104 (78 x 114) cm. Fremstår med stødmærke og partier med afskalninger.

Lot no: 6195643
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:34
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 160 x 125 cm. ( 169 x 133 cm.)

Lot no: 6194526
EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:40
EUR 403
Skulptur af grønpatineret bronze i form af kvinde
Skulptur af grønpatineret bronze, iform af liggende kvinde monteret på sokkel h. 25 cm l. 26 cm. Modelfoto

Lot no: 6115278
EUR 510 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
16:43
EUR 376
Frands Frandsen. Gadeparti. cd
Frands Frandsen (1885-1979). Gadeparti. Olie på masonit. Sign.: 'Fr. Fr.'. 23,5 x 33 (30,5 x 40) cm.

Lot no: 6194343
16:45
Lauritz Andersen Ring. Oil on plate. Stream with ships on the horizon
L. A. Ring 1854-1933. Stream estuary with ships on the horizon. Oil on plate. Indistinct signature. L.A. Ring. H. 19.7x25.8 cm (33,5x40)

Lot no: 6186037
EUR 4,027 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
16:45
EUR 2,685
Hanne Hermann. Par kompositioner (2)
Hanne Hermann f. 1960. Par kompositioner, akryl på lærred. Signeret på bagsiden: H. Hermann. H: 50 B: 60 cm. (2)

Lot no: 6127106
EUR 725 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:50
EUR 456
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 115 x 130 cm.

Lot no: 6174395
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:58
EUR 295
Preben Hornung cd. Tegning på papir. Model

Lot no: 6202846
EUR 644 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
17:03
EUR 510
Søren Stage for Copenhagen Classic Group. Fotografisk sort/hvid komposition fra serien 'The Danish Beauty
Søren Stage for Copenhagen Classic Group. Fotografisk sort/hvid komposition fra serien 'The Danish Beauty', foto, num. 01/100 samt sign Certifikat med Hahnemühle FineArt hologram medfølger. mål: 60x90 cm.

Lot no: 6157410
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:14
EUR 161
Peter Nyborg. 'Paradise Lost'
Peter Nyborg, født 1937. 'Paradise Lost' . Olie på lærred. Sign. og dat. på bagsiden. 136 x 47 cm.

Lot no: 6205666
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:14
EUR 201
Knud Kristensen. 'Landskab, Thy' (cd)
Knud Kristensen (1915-1991). 'Landskab, Thy', olie på lærred, signeret og dateret 1960. H.65 x 80 cm (100 x 85 cm)

Lot no: 6202960
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
17:21
EUR 148
Bo Sigvardson. 6 kompositioner, akryl på plade (cd) (6)
Bo Sigvardson (1952-2019). 6 kompositioner, akryl på plade, signeret. 20x15 cm. (6)

Lot no: 6207872
17:28
Blund Sørensen. Komposition. cd
Blund Sørensen, 20. årh..Komposition. Akryl på lærred. Sign. 104 x 99 cm. ( 108 x 103 cm.)

Lot no: 6197162
17:30
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 231. H: 100 B: 100 cm.

Lot no: 6135669
17:38
EUR 295
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 213. H: 100 B: 100 cm.

Lot no: 6135676
17:39
EUR 295
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på plade, usigneret. 122x244x11 cm. (cd)

Lot no: 6202511
EUR 671 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
17:39
EUR 268
Daphne Golman. Komposition cd
Daphne Golman (f. 1975-). Komposition. Sign. DMA. Samt på bagsiden 'Daphne M Golman 1999'. Akryl på lærred. 78,5 x 97 cm. (85 x 105) cm. cd

Lot no: 6203541
17:43
Fritz Kraul. Vinterlandskab med to personer
Fritz Kraul (1862-1935). Vinterlandskab med to personer. Akvarel og bly på papir. Sign. og dateret: 'FKraul 1895'. 18 x 34 (24 x 40) cm.

Lot no: 6203048
17:48
Søren Stage for Copenhagen Classic Group. Fotografisk sort/hvid komposition fra serien 'The Danish Beauty', foto, num. 05/100 samt sign Certifikat med Hahnemühle FineArt hologram medfølger. mål: 60x90 cm.

Lot no: 6157412
17:55
EUR 161
Tage Klee 'Storm på Gl. Skagen'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Storm på Gl. Skagen', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade med ophæng. Signeret. H.67 x 100 cm.

Lot no: 6201822

17:57
EUR 376
Anita Houvenagel. Fire kompositioner (4)
Anita Houvenagel (f. 1945). Fire kompositioner, litografi 47/148, 186/188, 129/142, 59/176, alle sign. Anita Houvenagel 83. 38x48 cm (60,5x68,5 cm) Et med def. glas/ramme (4)

Lot no: 6191963
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
18:11
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 150 x 120 cm

Lot no: 6175227
18:12
EUR 403
Erik Hansen cd. Gårdexteriør, olie på lærred.
Erik Hansen f. 1944, cd. Gårdexteriør, olie på lærred. Sign EH i monogram. 120x120 (125x125) cm.

Lot no: 6200050
EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
18:15
EUR 161
Tage Klee, 'Forfaldent hus på Lolland', digitalprint på lærred
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Forfaldent hus på Lolland', digitalprint på lærred med en silkemat overflade der ikke giver reflekser eller genspejling af omgivelserne. Ingen ramme men monteret med ophæng. Signeret. H. 75 x 100 x 4 cm.

Lot no: 6193289

18:16
EUR 215
Kurt Trampedach To Figurkompositioner. Litografier (2)
Kurt Trampedach (1943-2013): To Figurkompositioner. Litografier indrammet. Signeret i bly 'Trampedach 81' Begge nr. 1/30 . Bladmål 83 x 61 cm. (97 x 73 cm.) (2)

Lot no: 6205317
EUR 1,342 DK, Aalborg, Nibevej 20/05/2022
18:20
EUR 805
Kristoffer Martensen Portræt af skater bly på papir
Kristoffer Martensen (f. 1989). Portræt af skater bly på papir, usign. 30 x 40 cm (37 x 47 cm). (cd). Proveniens: Købt på Gallery Hjorth

Lot no: 6200992
EUR 671 DK, Aalborg, Nibevej 20/05/2022
18:24
EUR 403
Ubekendt kunstner. Komposition
Ubekendt kunstner. Komposition, akryl på papir. Signeret Vivi og dateret 93. Lysmål 62x86 cm (78x102 cm)

Lot no: 6193109
18:31
Carl Bartsch. Strandparti Olie på lærred
Carl Bartsch 1829-1908. 'Strandparti' Olie på lærred. Sign. monogram C. B. 62 x 50 cm (76 x 65 cm). Fremstår med krakelering sat retoushering.

Lot no: 6205543
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 20/05/2022
18:32
12345...40»
My search agents