12345...47»   Lots per page   1409 results List Gallery
Figur af patineret bronze iform af dansende par.
Figur af patineret bronze iform af dansende par. Rund sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee H. 50 cm inkl sokkel. Modelfoto
Lot no: 6076709
Showroom: DK, Næstved

09/12/2022
18:06
EUR 550
C.Potter efter. Ugle i patineret bronze
C.Potter efter. Ugle i patineret bronze monteret på rund sort sokkel h. 31 cm.
Lot no: 6136764
Showroom: DK, Næstved

09/12/2022
18:06
EUR 255
Bronze figure after Antoine-Louis Barye. Lying male lion
Automatically generated translation (Google Translate):Bronze figure after Antoine-Louis Barye, depicting a reclining lion after Antoine-Louis Barye, Mounted on a marble plinth. H. 36 cm L. 58 cm. Note HeavyOriginal Description:Bronzefigur efter Antoine-Louis Barye. Liggende hanløveBronzefigur ...
Lot no: 6073695
Showroom: DK, Næstved

09/12/2022
18:14
EUR 1,262
Milo, efter. Skulptur af patineret bronze 'Fodboldspiller'
Milo, efter. Skulptur af patineret bronze monteret på sokkel i marmor. 'Fodboldspilleren' Sign. Milo h. 23 cm..Modelfoto
Lot no: 6140280
Showroom: DK, Næstved

09/12/2022
18:45
EUR 214
Bronzeskulptur, kronhjort
Bronzeskulptur, kronhjort, udført i patineret bronze, forberedt til vægophæng. H. 75 cm. Modelfoto
Lot no: 6310567
Showroom: DK, Odense

09/12/2022
19:00
EUR 510
EUR 966
Bronzeskulptur, poserende par
Bronzeskulptur, poserende par, abstrakt stil i delvist grønpatineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. H. 42 cm. Af nyere dato.
Lot no: 5790742
Showroom: DK, Odense

09/12/2022
19:00
EUR 215
Bronzeskulptur forestillende Justitia
Figur i patineret bronze monteret på rund marmorfod forestillende Justitia retfærdighedens gudinde i romersk mytologi. Sign. Mayer h. 22.5 cm. Modelfoto
Lot no: 6299674
Showroom: DK, Næstved

09/12/2022
19:03
EUR 172
Peder Meinart. Komposition (cd)
Peder Meinart. (f. 1951). Komposition, mixed media. Sign. "Peder Meinart". Mål 60 x 90 cm (70,5 x 101) (cd)
Lot no: 6301605
Showroom: DK, Aalborg

09/12/2022
19:04
EUR < 125
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde i blank patineret bronze. Sign. "Preiss" B. 18 cm. H. 23 cm.
Lot no: 6300358
Showroom: DK, Odense

09/12/2022
19:05
EUR 161
EUR 268
Bronzeskulptur, liggende Tiger
Bronzeskulptur, liggende leopard i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 17 cm. B. 22 cm. L. 33 cm.
Lot no: 5482753
Showroom: DK, Odense

09/12/2022
19:05
EUR 121
EUR 215
12345...47»
My search agents