Category  Estimate
Time Showroom
1234» ListGallery Lots per page
Kurt Østervig. Free-standing shelving system, teak, the 1960s
Kurt Østervig. Free standing shelving system, with stringers in solid oak, moveable shelves as well as modules in teak veneer. Produced by KP Møbler. H. 180 W. 210 D. 40 cm. Displays slight usage-related traces of wear, wiring holes in the backing.
Lot no: 5591295
EUR 1,611 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
13:05:00
EUR 1,477
Peter J. Lassen. Six Montana shelves (6)
Peter J. Lassen. Six Montana shelving modules with wall mounting, in light light grey / green varnished MDF, shelves and drawers in front. H. 70 cm. W. 70 cm. D. 38 cm. Signs of wear, including scratches, moisture damage, and peeling. Two doors with internally mounted grips. (6)
Lot no: 5402519
EUR 1,208 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
14:50:00
EUR 201
Reolsystem, Menu, model Stick 6x2, Hvidlaseret ask.
Reolsystem fra Menu designet af Jan & Henry. Stel af hvidlaseret ask, hylder af pulverlakeret stål. H. 208 L. 135 D. 50 cm. Fremstår med brugsspor.
Lot no: 5512315

EUR 403 DK, Helsingør, Støberivej 23/02/2020
14:57:00
Dansk møbelproducent. Fritstående trefløjet reol eg 1960'erne
Dansk møbelproducent. Fritstående reol i teak finér med regulerbare hylder og tre underskabe hver med skuffer og låger. Nøgler medfølger. H. 190 x 250 x 41 cm. Fremstår med skjolder/mærker og finér afslag. Fremstår samlet
Lot no: 5588987
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
15:29:00
EUR 201
Lot no: 5512312

15:49:29
Reolsystem, Menu, model Stick 3x3, Hvidlaseret ask.
Reolsystem fra Menu designet af Jan & Henry. Stel af hvidlaseret ask, hylder af pulverlakeret stål. H. 215 L. 240 D. 87 cm. Fremstår med brugsspor.
Lot no: 5532698

16:07:39
Lot no: 5532697

16:51:00
Peter J. Lassen. Fem Montana bakker. (5)
Peter J. Lassen. Fem løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 111 Candy floss og 103 Frost. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 35,5 x B. 33 cm. Udstillingsmodel....
Lot no: 5589633

EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 23/02/2020
18:00:00
Peter J. Lassen. Montana bakker. (8)
Peter J. Lassen. 8 løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 02 Fjord. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 35,5 x B. 33 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med ...
Lot no: 5589863

EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 23/02/2020
18:05:00
EUR 114
Peter J. Lassen. 8 løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 36 Coal og 142 Amber. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 33 x B. 27,5 cm. Udstillingsmodel. Fremstår ...
Lot no: 5589787

18:10:00
Julien De Smedt, Muuto. Reolsystem, Stacked. (13)
Julien De Smedt, for Muuto Væghængt Reolsystem model Stacked, Bestående af: 1 stk. Stacked Podium - White 20 x 131,5 x 35 cm. 12 stk. Stacked - White w/backbaord - Medium 43,6 x 43,6 x 35 cm. OBS! modelfoto Alle kasser leveres i original emballage.
Lot no: 5428565

EUR 1,315 DK, Helsingør, Støberivej 23/02/2020
18:47:00
EUR 101
Trip Trap. Klædeskab / entresæt, model Columbus
Trip Trap. Klædeskab / entresæt, af teak- og asketræ, front med otte tapsamlet skuffer samt hylder og bøjlestænger. Model Columbus. H. 197 B. 185 D. 37 cm. Fremstår med lettere brugsspor.
Lot no: 5592001
EUR 295 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 23/02/2020
18:50:00
EUR 255
Wallume, wall mounted shelving set
Wallume, wall mounted shelving set, consisting of 6 modules in compact laminate as well as veneer, in individual designs. Dimensions of the largest and smallest module H. 33 / 25cm. W. 33/25 cm D. 27/22cm. Unused in original packaging.
Lot no: 5439839

EUR 1,342 DK, Odense, Kratholmvej 23/02/2020
19:00:00
EUR 376
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1112, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1112, der er åbent med fire rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 01 White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder ridser samt ...
Lot no: 5593253
EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 23/02/2020
19:00:00
EUR 114
Peter J. Lassen. Seks Montana bakker. (6)
Peter J. Lassen. Seks løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 01 White, 113 Peppermint og 107 Air. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 35,5 x B. 33 cm. ...
Lot no: 5589883

19:00:00
Wallume, wall mounted shelving set, consisting of wall mounted slats, modules in compact laminate as well as veneers. 3 shelves in varying sizes. Display models, features minimal/no usage-related traces of wear, handling marks may occur. Please note, Only the five Wallume units are up for ...
Lot no: 5439860

19:05:00
EUR 430
Peter J. Lassen. Fem løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 01 White og 48 Burma. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 35,5 x B. 33 cm. Udstillingsmodel. ...
Lot no: 5589766

19:05:00
Peter J. Lassen. Fem løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 105 Lounge og 116 Cabernet. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 35,5 x B. 33cm. Udstillingsmodel. ...
Lot no: 5589681

19:10:00
Peter J. Lassen. Fem løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 01 White og 10 China red. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 35,5 x B. 33 cm. Udstillingsmodel. ...
Lot no: 5589729

19:15:00
Poul Cadovius. Reolsystem, 1950'erne (2)
Poul Cadovius. Reolsystem af sortlakeret metal med samlingsbeslag af aluminium, hylder af glas. Fremstillet i et meget lille antal. 1950'erne. H. 106 L. 70 D. 31 cm. Fremstår med slitage, hylder med dårlig pasform. (2)
Lot no: 5584935
EUR 201 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 23/02/2020
19:19:00
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1112, D. 30 cm. (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana moduler, model 1112, der er åbene med fire rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 01 White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor herunder enkelte ...
Lot no: 5593254
EUR 322 DK, Aalborg, Nibevej 23/02/2020
19:21:00
EUR 322
Peter J. Lassen. Montana Free reolsystem, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana Free fritstående reolsystem med tre hylder, der adskilles af metalstager. Produceret i 16 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 98,6 cm. x B. 203,4 cm. x D. 38 cm. Der medfølger to stofplader i farven 123 Grey og 612 Nude ...
Lot no: 5591373
EUR 403 DK, Aalborg, Nibevej 23/02/2020
19:35:00
EUR 161
Montana . Design Jacob Wagner. Free reolsystem, D. 38 cm
Montana. Design Jacob Wagner. Free fritstående reolsystem med fire hylder, der adskilles af metalstager. Produceret i 16 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 110,5 cm. x B. 73,5 cm. x D. 38 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med enkelte ridser samt enkelt afskalninger ...
Lot no: 5590041
EUR 268 DK, Aalborg, Nibevej 23/02/2020
19:40:00
EUR 94
Reolsystem af eg.
Reolsystem af fineret eg bestående af to moduler med flytbare hylder. H. 202 cm. B. 60 cm. D. 28 cm. Fremstår med brugsspor, udskæring ved fod og en uoriginal hylde af kirsebær.
Lot no: 5587246
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
19:42:00
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1231, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul,model 1231, der er åbent med to rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 01 Whire. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder ridser samt trykmærke.
Lot no: 5589152
19:50:00
Peter J. Lassen. Fire reolmoduler (4)
Peter J. Lassen. Fire Montana reolmoduler af grålakeret MDF, front med to rum. H. 69,5 cm. B. 47 cm. D. 30 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker (4)
Lot no: 5559702
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
19:51:00
Dansk møbelproducent. Modul med to åben rum og låger, D. 29 cm
Dansk møbelproducent. Modul der er med to åbne rum samt to låger. Produceret i hvidlakeret MDF samt sølvfarvet hylder. H. 80 cm. x B. 80 cm. x D. 29 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser forekommer.
Lot no: 5589015
19:55:00
To Kubik moduler, D. 32 cm. (2)
To Kubik moduler, der hhv. er med fire åbne rum samt to heldækkende låger. Produceret i hvidlakeret MDF. H. 70 cm. x B. 70 cm. x D. 32 cm. To ukurrente sokler medfølger. Fremstår med brugsspor herunder ridser forekommer. (2)
Lot no: 5589023
20:00:00
Kidi. Tre Square moduler, D. 32 cm. (3)
Kid. Tre Square moduler bestående af et med to heldækkende låger, et med fire åbne rum samt et med to åbne rum og seks skuffer. Modulerne er produceret i hvidlakeret MDF. H. 71 cm. x B. 71 cm. x D. 32 cm. En ophængsliste og to sokler medfølger. Fremstår med brugsspor. (3)
Lot no: 5588898
20:05:00
MDF Italia reol.
MDF Italia reol af hvidlakeret MDF. 218 X 82 D. 25 cm. Fremstår med brugsspor, revner fra trykskade.
Lot no: 5592961
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
20:07:00