123»   Lots per page   89 results ListGallery
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1112 D 30 cm. (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana moduler model 1112 i farven gul, udført af sprøjtestøbt genbrugs- plast og med klart glas bagbeklædning,. Udført til Montanas udstillings pavillon i forbindelse med år 2002 udstillingen på Potsdamer Platz, Berlin "introducing recycling". Reolerne er ikke ...

Lot no: 5797774
EUR 322 DK, Aalborg, Nibevej 23/10/2020
18:23
EUR 430
Fire montana moduler af mahogni (4)
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler af finéret mahogni. Et modul H. 69,5 cm, B. 69,5 cm, D. 30 cm. Tre moduler H . 47 x 69,5 x 30 Fremstår med brugsspor. Vægtophæng medfølger (4)

Lot no: 5805604
EUR 403 DK, Helsingør, Støberivej 23/10/2020
18:46
EUR 188
Gunni Omann reol i palisander, model nr. 12
Gunni Omann reol i fineret palisander, model nr. 12. H. 195, B. 138, D. 30 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, nogle ridser og skrammer.

Lot no: 5814015
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/10/2020
19:11
EUR 148
Verner Panton. Wire Cube i farven 'Monarch'
Verner Panton (1926-1998). Wire Cube, i farven 'Monarch '. Verner Panton Wire er udført i 5 mm tråd, kan bruges enkeltvis eller sammen, som rumdeler, små borde, reoler eller magasinholdere. H. 34,8cm. x B. 70,1 cm. x D. 34,8 cm. Ophæng og clips til topplader medfølger ikke. Udstillingsmodel. ...

Lot no: 5782765
EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 23/10/2020
19:44
Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Tre skabe af mahogni (3)
Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Tre skabe af maghoni, et par med fronter med to låger bag hvilke hylder og udtræksbakker,et skab med front med låger og tre hylderum. H. 101, B. 101, D. 36 cm. Fremstillet hos Botium. Nøgle medfølger ikke. Fremstår falmet, med kraftige brugsspor og uorginale ...

Lot no: 5805879
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23/10/2020
20:14
Peter J. Lassen, Montana Modul model 1112, New White
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1112, der er åbent med fire rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ligger i org. emballage. Denne vare er del af indsamlingen som cykelholdet Team håb på Fyn samler...

Lot no: 5814074

EUR 215 DK, Odense, Kratholmvej 24/10/2020
11:28
EUR 148
Henning Jensen & Torben Valeur. Fire bogreoler/ arkivskabe (4)
Henning Jensen & Torben Valeur. Fire bogreoler/ arkivskabe af fineret mahogni, skab med to låger, bag hvilke hylder, overdele med hylder, to sokler medfølger. Fremstillet hos Munch møbler. H. 170 , L. 80 D. 30-40 cm. Nøgle medfølger ikke. Fremstår med kraftige brugsspor, kraftigt falmet, med ...

Lot no: 5792490
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24/10/2020
16:40
At-Bo reoler af fyrretræ (9)
At-Bo reoler af fyrretræ 6 stk. H. 70 B. 70 D. 33 cm, samt tre stk. H. 70 B. 70 D. 34,5 cm, alle med brugsspor, nogle mærker og ridser. (9)

Lot no: 5811925
EUR 483 DK, Roskilde, Store Hedevej 24/10/2020
18:41
EUR 201
Mathieu Matégot for Gubi. Tre Dédal hylder, gul og grøn. (3)
Mathieu Matégot for Gubi. Tre Dédal Bogreoler. Farve: Gul og Grøn. Mål: H 49 x B 90 x D 19 cm. Lakeret metal. Udstillingsmodeller. (3)

Lot no: 5813921

EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 24/10/2020
19:00
Reol palisnder
Reol i fineret palisander. Dansk produceret. Falsede hyldefronte . H. 139, B. 129, D. 30 cm. fremstår med brugsspor, herunder finerafslag.

Lot no: 5811905
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 24/10/2020
19:00
Industrie Regal
Industrie Regal mit Metallrahmen und fünf Holzablageflächen (Multiplex). Maße ca. H. 173 cm, B. 240 cm, T. 44 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.

Lot no: 5783285
EUR 350 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24/10/2020
19:22
EUR 225
7 reoler af teak med glashylder (7)
7 reoler af fineret teak glashylder. H 72-74, 110 x 31 cm. Fremstår med brugsslitage; nogle ridser, skrammer samt afslag. (7)

Lot no: 5813876
EUR 322 DK, Roskilde, Store Hedevej 24/10/2020
19:41
Dele til Reolsystem, Menu, model Stick
Dele til Reolsystem fra Menu designet af Jan & Henry. Stel af bruneret ask, hylder af pulverlakeret stål. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 5780155

EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 24/10/2020
19:46
Peter J. Lassen. To Montana moduler model 1112, D. 30 cm. (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana moduler, model 1112 i farven grøn, udført af sprøjtestøbt genbrugs- plast. Udført til Montanas udstillings pavillon i forbindelse med år 2002 udstillingen på Potsdamer Platz, Berlin "introducing recycling". Reolerne er ikke i produktion, men blev udført i...

Lot no: 5790177
EUR 322 DK, Aalborg, Nibevej 24/10/2020
EUR 644
Fire reolmoduler af teak (4)
Fire reolmoduler af fineret teaktræ. 75 x 75 x 24 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, enkelte huller i bagpladen. (4)

Lot no: 5801383
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 24/10/2020
20:34
Modul Regalsystem, 1970er Jahre (7)
Regalsystem, 1970er Jahre. Regalsystem aus 7 einzelnen Holzelementen, schwarz lackiert. Maße je. ca. H. 31 cm, B. 61 cm, T. 31 cm. Gebrauchsspuren, Kratzer. (7)

Lot no: 5814572
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24/10/2020
20:46
Regal / Anrichte im Memphis-Stil, Holz, Glas, Metall, 1980er Jahre
Regal / Anrichte im Memphis-Stil, Holz, Glas, Metall, 1980er Jahre. Regal mit einem Untergestell aus lackiertem Holz in Taubenblau mit schwarzen Kunststofffüßen, seitlich mit zwei Wänden aus Glas mit gewellten Kanten mit acht Ablageflächen aus Holz, die mit einem Metallstrang in Pfeilform ...

Lot no: 5756211
EUR 450 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24/10/2020
21:13
EUR 45
NEULAND INDUSTRIEDESIGN
NEULAND INDUSTRIEDESIGN, "Random", bokhylla, för MDF Italia, vitlackerad, höjd 217, 82x25 cm

Lot no: 5813437
EUR 670 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 24/10/2020
21:20
Hans Kugelo, hyllsystem
HYLLSYSTEM, 2 dlr, Hans Kugelo, Regal / Regalsystem, Modell 'M125'(2), vitlacketad mdf, olackerade kanter, utgörs av en stor hylla med fyra öppna fack och förvaringsutrymme, samt en liten hylla med två öppna fack och förvaringsutrymme, mått stor hylla 78x200cm, liten hylla 77x56cm

Lot no: 5813474
EUR 239 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 24/10/2020
21:57
Excel. Væghylde model Garment Shelf
Excel. Væghylde model Garment Shelf af sort pulverlakeret metal. Vægbeslag medfølger. B. 74 cm. D. 29 cm. Modelfotos. Original emballage.

Lot no: 5780580
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 25/10/2020
15:06
Peter Lassen for Montana. Syv reolmoduler. (7)
Peter Lassen for Montana. Syv hvide/blå reolmoduler i lakeret MDF. H. 35,5, B. 69,5, D. 38 cm. Fremstår med brugsspor, samlingshuller, mærker og ridser. (7)

Lot no: 5816284
EUR 201 DK, Helsingør, Støberivej 25/10/2020
17:16
EUR 121
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1221, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1221. Modulet er med to låger samt seks skuffer, alle med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 138 Juniper. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger ikke. ...

Lot no: 5816296
EUR 430 DK, Aalborg, Nibevej 25/10/2020
18:24
EUR 188
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1221. Modulet er med to låger samt fem skuffer, alle med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 138 Juniper. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger ikke. ...

Lot no: 5816316
18:26
EUR 174
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1221. Modulet er med to låger samt fire skuffer, alle med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 138 Juniper. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger ikke. ...

Lot no: 5816319
18:27
EUR 188
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1112, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1112. Modulet er i farven blå, udført af sprøjtestøbt genbrugs- plast og med klar glas bagbeklædning. Udført til Montanas udstillings pavillon i forbindelse med år 2002 udstillingen på Potsdamer Platz, Berlin "introducing recycling". Reolerne er...

Lot no: 5816192
EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 25/10/2020
18:28
EUR 255
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1112. Modulet er i farven blå, udført af sprøjtestøbt genbrugs- plast og med frostet glas bagbeklædning. Udført til Montanas udstillings pavillon i forbindelse med år 2002 udstillingen på Potsdamer Platz, Berlin "introducing recycling". Reolerne...

Lot no: 5816208
18:29
EUR 295
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1112, der er åbent med fire rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 159 Camomile. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger ikke. Fremstår med lette brugsspor herunder enkelte ridser forekommer.

Lot no: 5816288
18:30
EUR 161
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana model 1118, der er med to heldækkende låger, bag hvilke hylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 161 Mist. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Ophængslister medfølger. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder få ...

Lot no: 5816277
EUR 295 DK, Aalborg, Nibevej 25/10/2020
18:33

Lot no: 5816257
18:34

Lot no: 5816258
18:34
123»