12345...63»   Lots per page   1889 results List Gallery
Håndknyttet tæppe, 128x201 cm.
Orientalsk håndknyttet tæppe, uld på bomuld. Geometriske figurer og borter i polykrome farver, afsluttet med frynser. 128x201 cm. Fremstår med slid på frynser samt skjold.

Lot no: 6206944
EUR 161 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24/05/2022
08:10
Samling kinesisk porcelæn, 1900-tallet (3)
Samling kinesisk porcelæn, 1900-tallet, bestående af: skål af porcelæn, dekoreret med figurscener, H. 7, Ø 15,5 cm., lågæske, dekoreret i emaljefarver med blomster og figurscene, H. 6, 14 x 10 cm., samt lille rund lågæske, dekoreret i emaljefarver med blomster, ornamentik og figurscene.Skål og én...

Lot no: 6164440
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 24/05/2022
08:12
Dansk møbelproducent. Spisestole (4)
Dansk møbelproducent. Spisestole med stel af egetræ, sæde og ryg betrukket med lyst møbelstof. SH. 45. 1940'erne. Fremstår med brugsspor, lettere leddeløse. (4)

Lot no: 6198425
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24/05/2022
08:17
SEIN. Et par stager model VNKL 1 & 2, messing. (2)

Lot no: 5786651

08:33
Pierre Vandel, Paris. Sofabord
Pierre Vandel, Paris. Sofabord med rektangulær løst liggende glasplade, stel af delvis forgyldt og sortlakeret aluminum. Mrk. Pierre Vandel, Paris. H. 50 L. 128 B. 78 cm. Fremstår med lettere brugsspor og vakkelvorn.

Lot no: 6203706
08:46
Chatol af mahogni, 1900 tallet.
Chatol af fineret mahogni, bejset med nedfældelig klap, hvor bag div. rum og skuffer, nederst 3 skuffer, 1 nøgle medfølger, 1900 tallet. H. 100 cm. B. 90 cm. D. 47 cm. Fremstår med brugsspor, mærker, ridser samt små afslag.

Lot no: 6205259
08:49
Art deco lænestol, 1930'erne
Art deco lænestol originalt betrukket med rødt møbelstof, formbøjdet svungne armlæn og ben af bejdset bøgetræ. 1930'erne. Sh. 42 cm. Fremstår med brugsspor på armlæn, stof med mindre pletter, lettere leddeløs.

Lot no: 6204078
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24/05/2022
08:51
Bang & Olufsen. Beocord 1500 spolebåndoptager
Bang & Olufsen. Beocord 1500 spolebåndoptager med kabinet af fineret palisander. H. 22 B. 45 D. 34 cm. Fremstår med brugsspor, fejl og mangler forkomme. Manglende strømkabel. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten

Lot no: 6208135
08:55
Dreamroom. Fem LED corner gulvlampe, hvid (5)

Lot no: 6165708

EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 24/05/2022
08:59
Urremme af læder. (8)
Otte håndlavede urremme af læder. B. 18-21 mm. Fremstår ubrugte uden spænde.

Lot no: 6189048
09:01

Lot no: 5786644

09:02
Dansk møbelproducent. Overpolstret lænestol, grønligt velourstof
Dansk møbelproducent. Overpolstret lænestol fuldt betrukket med kedersyet grønligt velourstof, massive ben af bejdset egetræ. 1940/50'erne. SH. 40 cm. Fremstår med brugsspor, let slitage på armlæn samt hjørne.

Lot no: 6203719
09:03
Babynor søskende- og tvillingeklapvogn - Freja - Coal, Kun stativ/stel
Babynor søskende- og tvillingeklapvogn - Freja - Coal. Kun stativ/stel.

Lot no: 6122791

09:06
5774 Centurion herrecykel
Centurion herrecykel med 7 gear. Str. 51 cm. Stelnr. WAK70130S. Fremstår låst, med brugsspor, rust på skruer, kæde og bagagebærer. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher

Lot no: 6211181
09:34
Sofabord af eg
Sofabord af eg, afrundede kanter. Produceret hos Laboremus Viborg, H. 54, B. 140, D. 75 cm. Fremstår med brugsspor og malingrester på plade.

Lot no: 6202163
10:06
Stort sofabord med top af genbrugs fyrretræ
Stort sofabord med top af genbrugs fyrretræ, stående på dark grey patineret metal stel. L. 130 cm. B. 70 cm. H. 40 cm. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. KFH10121NG

Lot no: 5959076

EUR 174 DK, Herlev, Dynamovej 24/05/2022
10:18
Dansk møbelproducent. To indskudsborde af palisander (2)
Dansk møbelproducent. To indskudsborde af palisander, på tilspidsede ben. H. 50-51 cm. B. 46-55 cm. D. 32,5-36 cm. Fremstår med mindre brugsspor. (2)

Lot no: 6210722
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 24/05/2022
10:25
Verner Panton. Magasinholder af forkromet stål
Verner Panton. Blad / Magasinholder af forkromet stål med seks hylder, afsluttet på trompetfod. Fremstillet hos Fritz Hansen 2003, med mærkat herfra. H. 160 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Lot no: 6208608
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 24/05/2022
10:31
EUR 376

Lot no: 6144677

10:49
Indskudsborde (3)
Indskudsborde med stel af bejdset og lakeret bøg. Bordplader med ilagte glaserede fliser. H 50 cm. B. 51 cm. D. 36 cm. Fremstår med brugsspor. (3)

Lot no: 6208150
11:16
Tobaks/hængeskab af egetræ 1800 tallet
Tobaks/hængeskab af egetræ 1800 tallet. Front med vitrinelåge. Nøgle medfølger. H 81 cm, B 84 cm, D 31 cm. Brugsspor.

Lot no: 6210999
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24/05/2022
11:17
Sengegavl, model Shell, grå
Sengegavl, model Shell. Betrukket med grå velour. Mål. Mål: 140 x 116 cm. Fremstår i original brudt emballage. Modelfoto. Dette er en overskudsvare. Fejl og mangler samt manglende dele kan forekomme.

Lot no: 6204517

11:36
Samling værktøj (2)
Samling værktøj bestående af: Milwaukee metal kap sav CHS355 Eibenstock røreværk Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Sydsjællands-og Lolland Falsters Politi

Lot no: 6211238
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24/05/2022
11:37
5779 Ebsen herrecykel
Ebsen herrecykel med 3 gear. Str. 49 cm. Stelnr. WIC91034N. Fremstår låst, med brugsspor, slidte greb, rust på skruer, kæde, pedalarm og bagagebærer. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher

Lot no: 6211188
11:39
EUR 87
Samling sølvplet (16)
Samling sølvplet bestående af: seks drikkebægre i kasse h. 13 cm, seks drikkebægre i kasse h. 5 cm, Par stager med kanneleret stamme h. 19.5 cm, Lågfad h. 15 cm L. 28.5 x 21 cm. Lille glasopsats med forsølvet fod (løs) Delene fremstår med alm. brugsspor, ridser, trykmærker mm (16)

Lot no: 6211265
11:41
Batavus Genova ego el damecykel
Batavus Genova ego el damecykel med 7 gear. Str. 53 cm. Stelnr. WTVBA5155254. Uden batteri, nøgle og oplader. Nøgle til lås medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten af motor og elektronik. Ikke testet. Fremstår med brugsspor, rust på styr, skruer, baghjulsnav, pedalarm og eger.

Lot no: 6057153
11:44
EUR 128
Makita Rotary Borehammer
Makita Rotary Borehammer HR3200C i kasse Fremstår med brugsspor Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Sydsjællands-og Lolland Falsters Politi

Lot no: 6210980
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24/05/2022
11:47
E-Mac el damecykel
E-Mac el damecykel med 7 gear. Str. 51 cm. Stelnr. WXJ00011L. Med batteri, uden oplader og nøgle. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten af batteri, motor og elektronik. Ikke testet. Fremstår låst, med brugsspor,rust på skruer og pedalarm.

Lot no: 6209437
11:47
EUR 268
Farstrup møbelfabrik. Seks stole af teak (6)
Farstrup møbelfabrik. Seks spisebordsstole i teak, sæde og kopstykke betrykket med uldstof. H: 46/90 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, ridser og skrammer på stel. (6)

Lot no: 6208137
11:48
Ubekendt kunstner. To glasdyr (2)
Ubekendt kunstner. To glasdyr h. 8.5 - 14 cm. (2)

Lot no: 6209262
11:53
12345...63»
My search agents