12345...105»   Lots per page   3149 results List Gallery
Kurt Østervig. 'Lady Easy Chair' lounge chair
Kurt Østervig 1912-1986. ‘Easy Chair' lounge chair, model Lady 12, upholstered in dark blue wool, oblique legs in teak. W. 86 cm. D. 80 cm. H. 80 cm. SH. 45 cm. Designed by Kurt Østervig in 1961, who is represented at, among other places, the Museum of Modern Art. The chair has now been ...
Lot no: 5705802
Showroom: DK, Odense

27/11/2022
20:55
EUR 1,476
EUR 1,074
EUR 2,416
Persisk Meshad, 293 x 295 cm
Persisk Keshan. Håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldstrend. Vinrød bundfarve med pink islæt, rigt dekoreret med bort, medaljon og florale mønstre i blålige, beige og grønlige nuancer. Næsten kvadradisk tæppe, 293 x 295 cm.
Lot no: 6292523
Showroom: DK, Kolding

27/11/2022
20:56
EUR 725
EUR 537
EUR 725
Paar Diamantohrringe, 14 kt. Weißgold, 0.30 ct. (2)
Paar Kreolen aus 14 kt. Weißgold mit Brillanten zus. ca. 0.30 ct. Farbe: Top Wesselton-Wesselon (G-H). Reinheit: SI1. H. / Ø ca. 18 mm. Gestempelt FHP/ 585 für Frisenholm & Partners. (2)
Lot no: 6285414
Showroom: DK, Kolding

27/11/2022
20:59
EUR 671
EUR 537
EUR 671
Rikke Hagen & Andreas Lund for WATT A LAMP. Pendel. Model: Adjustable
Rikke Hagen & Andreas Lund for WATT A LAMP. Pendel. Model: Adjustable. Fremstillet af grålakeret metal. Mål: Ø 42 cm. Original emballage. Modelfoto.
Lot no: 6279027
Showroom: DK, Roskilde

27/11/2022
21:00
TV-bord/Entrémøbel, hvidmalet træ
TV-bord/Entrémøbel, korpus i hvidmalet træ samt bejdset topplade i træ. B. 110 cm. D. 60 cm. H. 49 cm.
Lot no: 6175793
Showroom: DK, Odense

27/11/2022
21:05
EUR 174
EUR 94
EUR 268
Gastroback bordgrill - Design BBQ Advanced Control
Gastroback bordgrill - Design BBQ Advanced Control. Med 6 programmer og integreret grilltermometer. I original emballage. Modelfoto.
Lot no: 6299133
Showroom: DK, Roskilde

27/11/2022
21:05
EUR 188
OBH Nordica. Airfryer - Easy Fry XXL
OBH Nordica airfryer - Easy Fry XXL. 5,6 liter / 8 portioner, 8 autoprogrammer og Digital touchskærm og timerfunktion. Model: AG701DS0. Original emballage. Modelfoto.
Lot no: 6298706
Showroom: DK, Roskilde

27/11/2022
21:05
EUR 121
Diamantøreringe, 14 kt hvidguld. Et par, 0.07 ct (2)
Et par ovale diamantøreringe af 14 kt hvidguld prydet med brillanter på tilsammen ca. 0.07 ct. H. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H). Klarhed: SI1. Længde ca.1,2 cm. (2)
Lot no: 5907794
Showroom: DK, Kolding

27/11/2022
21:05
EUR 456
EUR 349
EUR 456
Lumega Homes. Pendel. Model Dagny - Smokey Grey. Ø 20 cm
Lumega Homes. Pendel af glas. Model Dagny - Farve Smokey Grey. Ø 20 cm. E27 fatning, Lyskilde medfølger ikke. Philips HUE kompatibel. Fremstår i original emballage. Modelfoto.
Lot no: 6294896
Showroom: DK, Roskilde

27/11/2022
21:07
Lauge Jensen unique motorcycle model Great Dane, US-Style Green
Automatically generated translation (Google Translate):Lauge Jensen unique motorcycle model Great Dane, US-Style Green Data: Engine: S & S 1800 cc Horse power: 90 hp Gearbox: 6-speed Dry weight: 300 kg Exhibition model from My Garage, Vejle The price includes VAT, excluding Danish ...
Lot no: 6265733
Showroom: DK, Vejle

27/11/2022
21:09
EUR 34,765
Lauge Jensen unique motorcycle model Great Dane, Mink
Automatically generated translation (Google Translate):Lauge Jensen unique motorcycle model Great Dane, Mink Data: Engine: Ultima 1800 cc Horse power: 90 hp Gearbox: 6-speed Dry weight: 300 kg Exhibition model from My Garage, Vejle The price includes VAT, excluding Danish tax. ...
Lot no: 6265734
Showroom: DK, Vejle

27/11/2022
21:10
EUR 34,765
OBH Nordica ledningsfri støvsuger - X-Force Flex 8.60 Animal
OBH Nordica ledningsfri støvsuger - X-Force Flex 8.60 Animal. Op til 35 min. brugstid - Inkl. mundstykke til dyrehår. I original emballage. Modelfoto.
Lot no: 6299239
Showroom: DK, Roskilde

27/11/2022
21:12
EUR 201
Stjernetegns vedhæng, Vægten med turmalin af 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Stjernetegns vedhæng i form af Vægten udført i 8 kt. guld. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 45 cm. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Lot no: 6288613
Showroom: DK, Odense

27/11/2022
21:21
EUR 85
EUR < 125
Samling Boligartikler. Plait, pude, badekåbe samt stepbræt (4)
Samling Boligartikler. Biederlack, Wohndecke plait 200x150 cm, Gitte Lægård for FDB, pude 50x50 cm. Coop badekåbe, Hvid str. M. samt Inshape stepbræt (4) Alle dele i original emballage.
Lot no: 6299760
Showroom: DK, Roskilde

27/11/2022
21:23
Stjernetegns vedhæng, Tyren med smaragd af 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Stjernetegns vedhæng udført i 8 kt. guld, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 45 cm. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Lot no: 6281127
Showroom: DK, Odense

27/11/2022
21:27
EUR 85
EUR < 125
Welness pakke (7)
OBH Nordica varmepude, Relief XL. 34 x 48 cm. 3 varmetrin. Yogakit. Gråt. Med yogamåtte, -blok, -strop og -håndklæde. Beurer badevægt med kropsanalyse BF180. Stort og læsevenligt LCD-display. Hukommelse for op til 10 brugere. HoMedics nakke- og skulder massageapparat. Beurer EM 80 3-i-1 TENS ...
Lot no: 6302479
Showroom: DK, Roskilde

27/11/2022
21:30
EUR 215
OBH Nordica airfryer - Easy Fry
OBH Nordica airfryer - Easy Fry. Modelfoto. Original emballage. Mærke OBH Nordica Type Airfryer Serie Easy Fry Model AG2018S0 Kapacitet i liter 4,20 Kapacitet i kg 1,20 Effekt i watt 1400 Mål i cm (H x B x D) 341,0 x 341,0 x 411,0 Vægt i kg 4,20
Lot no: 6299248
Showroom: DK, Roskilde

27/11/2022
21:31
EUR 94
Ninja Foodi grill & airfryer - AG301EU
Ninja Foodi grill & airfryer - AG301EU. Grill indendørs med røgfri teknologi - Med 5 tilberedningsfunktioner. 5,7 l gryde, 3,8 liter kurv og grillplade til 4 portioner I original emballage. Modelfoto.
Lot no: 6299103
Showroom: DK, Roskilde

27/11/2022
21:32
EUR 188
365 north for Wendelbo. Skammel/puff. Model Pumpkin large stool
365 north for Wendelbo. Skammel/puff. Model Pumpkin large stool. Stel lavet af sortbejdset træ med højspændstigt skum og polstring i møbelstof. Mål: 62 x 43 cm. Udstillingsmodel.
Lot no: 6234347
Showroom: DK, Roskilde

27/11/2022
21:35
EUR 188
365° North for Wendelbo.Stol. Model: Mono Chair v.2
365° North for Wendelbo.Stol. Model: Mono Chair v.2. Stel af sortlakeret stål. Betrukket med møbelstof. Mål: H. 81, Sh. 45, B. 57. Udstillingsmodel. Fremstår med lettere spor efter håndtering.
Lot no: 6235755
Showroom: DK, Roskilde

27/11/2022
21:35
EUR 161
Won Design for Wendelbo. Sofabord. model: 'Cage',
Won Design for Wendelbo. Sofabord. model: 'Cage', Sort lakeret HDF plade- Stel af sortlakeret stål. H. 50 cm. Ø. 40 cm. Fremstår med lettere ridser på plade. Udstillingsmodel.
Lot no: 6235759
Showroom: DK, Roskilde

27/11/2022
21:35
EUR 161
Steffensen & Wurtz for Wendelbo.Barstol. Model: 'Tip Toe bar Chair',
Steffensen & Wurtz for Wendelbo.Barstol. Model: 'Tip Toe bar Chair', Stel af sortlakeret stål og ryg af finer. Betrukket med møbelstof i velour. Mål: H 102, B 40, SH 80 cm. udstillingsmodel. Fremstår med lettere spor fra håndtering.
Lot no: 6235012
Showroom: DK, Roskilde

27/11/2022
21:37
EUR 161
12345...105»
My search agents