12345...332»   Lots per page   9935 results List Gallery
Svend Boe Haugaard. Komposition cd
Svend Boe Haugaard (f. 1944). Komposition, olie på plade, sign. Svend Boe 11. 119x120 cm (126x127 cm)

Lot no: 6222623
EUR 161 DK, Nivå, Stejlepladsvej 01/07/2022
06:17
Etnies og Vans. Fire sweatshirts str. L. (4)
Etnies og Vans. Fire sweatshirts str. L. Vejl. udsalgspris samlet 2.246 DKK. (4) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive varer fra BNA Boardshop Aps under konkurs. Varelageret består af ca. 5000 effekter, der sælges på auktioner hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle ...

Lot no: 6217860

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 01/07/2022
08:00
EUR 94
Cocktalring med turkis, 18 kt guld, str. 53
Cocktailring udført i 18 kt. guld, prydet med en større oval cabochonsleben turkis sat i forhøjet gennembrudt fatning. Ringstr. Ø 16,75 mm. = str. 53. Vægt ca. 8 gram.

Lot no: 6164191

EUR 510 DK, Odense, Kratholmvej 01/07/2022
08:00
EUR 349
Tre halskæder af sterlingsølv (3)
Tre halskæder af sterlingsølv, en af oxideret sølv, en med similisten. Længde 80 cm. Samlet vægt 32 g. Vejl. udsalgspris 2.995 DKK. (3) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6205982

EUR 148 DK, Herlev, Dynamovej 01/07/2022
08:01
Herrering / Signetring af 8 kt. guld
Herrering / Signetring udført i 8 kt. guld, oval satineret front. Ringstr. Ø 18½ mm. = str. 58. Vægt ca. 3,5 gram.

Lot no: 6164257

EUR 215 DK, Odense, Kratholmvej 01/07/2022
08:01
EUR 121
Norm Architects for Menu. Model Norm Wall Mirror. Ovalt spejl grå

Lot no: 6094318

EUR 215 DK, Herlev, Dynamovej 01/07/2022
08:02
EUR 134
Herre / Signetring af 8 kt. guld, str. 60
Herrering / signetring, udført i 8 kt. guld, oval buet front. Ringstr. 19 mm. = str. 60. Vægt ca. 2,1 gram. Stemplet 333 samt i monogram.

Lot no: 6164254

EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 01/07/2022
08:02
EUR 114
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (2)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på to hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (2)

Lot no: 6039650

EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 01/07/2022
08:03
Broche i form af fugl med turkiser, 14 kt. guld
Broche i form af orientalsk fugl, udført i 14 kt guld, ca. 1950-1960erne, prydet med cabochonslebne turkiser. Mål ca. 4,7x3,4 cm. Vægt ca. 5,5 gram.

Lot no: 6164197

EUR 349 DK, Odense, Kratholmvej 01/07/2022
08:03
EUR 215
Harkon Ek Nielsen. Parti fra vesterhavet. cd
Hakon Ek Nielsen (1914-1984). Landskab. Olie på lærred. Sign. med monogram: 'HEK'. 60 x 90 (71 x 101) cm.

Lot no: 6225770
08:04
Ring med brillant på ca. 0.03 ct. 8 kt. guld, str. 53
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med en brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17 mm = str. 53. Vægt ca. 5.3 gram.

Lot no: 5718049

EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 01/07/2022
08:04
EUR 255
By Fogstrup. Elefant af sort læder.
By Fogstrup. Elefant af sort farvet læder. H. 45 cm. L. ca. 83 cm.

Lot no: 5977130
EUR 456 DK, Herlev, Dynamovej 01/07/2022
08:05
EUR 322
Kranz & Ziegler ring med diamanter, 14 kt. guld
Kranz & Ziegler ring udført i 14 kt. guld, prydet med 3 brillanter. Samlet ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17,10 mm. = str. 53½. Vægt ca. 2,3 gram.

Lot no: 6107795

08:05
EUR 242
4 ass. ringe af sterling sølv, str. 53. (4)
4 ass. ringe udført i sterling sølv. Ringstr. 17 mm. Ø = str. 53. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Lot no: 6198206

EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 01/07/2022
08:05
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 108. H: 100 B: 100 cm.

Lot no: 6188386
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 01/07/2022
08:06
EUR 295
Ring af 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, Moderne design, ringstr. 54. Vægt ca. 0.8 gram. Vejl. pris er 1.895,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6222301

EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 01/07/2022
08:06
EUR 87
239241 Dyland Footrest XL
Dyland Footrest XL betrukket med Elliot stone filt . Ben af eg. 130 X 80 cm H.43 cm. Udstillingsmodel med håndteringsspor.

Lot no: 6225600

EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 01/07/2022
08:07
Smykkesæt med vedhæng og par ørelokker af 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt bestående med vedhæng og par matchende ørelokker prydet med cubic zirkonia, udført i 8 kt. guld, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 44 cm. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6211670

EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 01/07/2022
08:07
EUR 201
Kristian Sofus Hansen & Nicolaj Nøddesbo for NORR11. sofabord model Oku.
Kristian Sofus Hansen & Nicolaj Nøddesbo for NORR11. sofabord model Oku. Af sortlaseret eg. 80 X 80 cm. H. 36. cm. I original emballage. Modelfoto.

Lot no: 6046839

08:08
EUR 322
Par ørestikker med diamanter, ca. 0.033 ct. 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med diamanter. Samlet ca. 0.033 ct. Samlet vægt ca. 1,6 gram. Vejl. pris er 3.295,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6222866

08:08
EUR 188
Par hjerteørestikker med brillanter, 14 kt. guld og hvidguld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld og hvidguld, hver prydet med 3 brillanter. Samlet ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P. Samlet vægt ca. 1,9 gram. Vejl pris er 4.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6228078

EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 01/07/2022
08:08
EUR 188
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med blåt stof. Fempas fod samt stamme af aluminium monteret på hjul. H. 98 cm. SH. 52 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen, mærkat herfra 2004. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6032874
EUR 591 DK, Herlev, Dynamovej 01/07/2022
08:09
EUR 430
Ring af 14 kt. guld, str. 54
Ring udført i 14 kt. guld,prydet med cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 1,9 gram. Vejl. pris er 3.595,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6222303

EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 01/07/2022
08:09
EUR 161
Dreamroom. 18 stk. Starry Projector light, hvid (18)

Lot no: 6166127

08:10
Ring af 14 kt. guld, str. 56
Ring udført i 14 kt. guld og hvidguld, prydet med diamant på ca. 0.005. Ringstr. Ø 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 1,4 gram.

Lot no: 6222306

EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 01/07/2022
08:10
EUR 134
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med brillanter, ialt ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 53 Ø 16,8 mm. Vægt 1,6 g.

Lot no: 6150760

EUR 255 DK, Herlev, Dynamovej 01/07/2022
08:11
EUR 201
Ring med Akoya Saltvands Kulturperle, 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med en hvid Akoya Saltvands Kulturperle. Ringstr. Ø. 17,25 mm. = str. 56. Vægt ca. 3 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6211515

08:11
EUR 134
Ring med brillanter, 14 kt. hvidguld, str. 54
Ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillanter, samlet ca. 0,06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 54. Vægt ca. 1,8 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6224434

08:11
EUR 228
Vedhæng med cubic zirkonia, 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Længde på vedhæng incl. øsken. 2,5 cm. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 45 cm. Samlet vægt ca. 4 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6223158

EUR 564 DK, Odense, Kratholmvej 01/07/2022
08:11
EUR 430
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 184. H: 100 B: 100 cm.

Lot no: 6135687
08:12
EUR 295
12345...332»
My search agents