12345...453»   Lots per page   13564 results List Gallery
Kranz & Ziegler Couturering med månesten, 14 kt. guld, str. 52
Kranz & Ziegler Couture ring udført i 14 kt. guld, prydet med en oval cabochonsleben orange månesten. Ringstr. 16,50 mm. Ø = str. 52. Vægt ca. 4,1 gram. Vejl. pris er 7.795,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning. Julesmykkekup.
Lot no: 6307474
Showroom: DK, Odense

09/12/2022
18:20
EUR 322
EUR 510
Par ørestikker af 14 kt hvidguld med safir (2)
Par ørestikker af 14 kt hvidguld prydet med hver én ovalslebet mørkeblå safir, i alt ca. 1.26 ct. Vægt 0,7 gram. Ligger i sort velour pose. Nye og ubrugte. (2)
Lot no: 6285917
Showroom: DK, Aalborg

09/12/2022
18:20
EUR 215
EUR 268
Café bord, Menu, Afteroom hvid.
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 102 Ø 68 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med skade i siden.
Lot no: 6094444
Showroom: DK, Herlev

09/12/2022
18:20
EUR 242
Bordben til 'The 70/70'. Sand. (2)
Bordben til 'The 70/70 /Taf studioTable' produceret for Muuto. Lakeret medeformet ben af metal i farven. Skruer medfølger. (2)
Lot no: 6310588
Showroom: DK, Herlev

09/12/2022
18:21
EUR 161
09/12/2022
18:21
EUR < 125
Ring med månesten og cubic zirkonia af 8 kt. guld, str. 54
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med en cabochonsleben månesten, samt 2 facetslebne cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 1.2 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Lot no: 6290581
Showroom: DK, Odense

09/12/2022
18:22
EUR 134
Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært bord af hvid laminat
Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært bord af hvid laminat med aluminiumskant, spændben af forkromet metal. Fremstillet hos Fritz Hansen 1991 med label herfra. H. 70. L. 120. D. 80 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser.
Lot no: 6310751
Showroom: DK, Aalborg

09/12/2022
18:22
EUR 201
Diamonds By Frisenholm. Halskæde med stjerneformet brillantvedhæng af 18 kt. guld
Diamonds By Frisenholm. Halskæde med stjerneformet brillantvedhæng af 18 kt. guld. I alt 0,07 ct. G/H-SI. Vægt 2,1 g. Længde 42 cm. Ø. vedhæng 7 mm.
Lot no: 6254210
Showroom: DK, Herlev

09/12/2022
18:22
EUR 322
EUR 430
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 14 kt. guld
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 14 kt. guld prydet med brillantslebne diamanter, ca. 0.14 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed SI1. Ringstr. 56. Ø 17,8 mm. Vægt 3,5 g.
Lot no: 6223918
Showroom: DK, Herlev

09/12/2022
18:23
EUR 403
EUR 537
Ring med ferskvands kulturperler af 8 kt. guld, str. 56
Ring udført i 8 kt. guld, åbent design prydet med 4 hvide ferskvands kulturperler. Ringstr. 56. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Lot no: 6302962
Showroom: DK, Odense

09/12/2022
18:24
EUR < 125
Bordben til 'The 70/70'. Grå (2)
Bordben til 'The 70/70 /Taf studioTable' produceret for Muuto. Grålakeret medeformet ben af metal. Skruer medfølger.(2)
Lot no: 6310584
Showroom: DK, Herlev

09/12/2022
18:24
EUR 161
Wendelbo. Holl set, hvidt (2)
Lot no: 6094924
Showroom: DK, Herlev

09/12/2022
18:25
EUR 101
EUR 201
Diamonds By Frisenholm. Roset brillantring af 9 kt hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Roset brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.06 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 55, Ø 17,4 mm. Vægt 0,4 g. Modelfoto
Lot no: 6041507
Showroom: DK, Herlev

09/12/2022
18:26
EUR 161
EUR 215
Lang halskæde af sterling sølv, med vedhæng i form af onyx.
Halskæde udført i sterling sølv med tilhørende vedhæng i form af onyx æg dekoreret med bladværk. Længde på halskæden er 80 cm. Vægt. 15 gram. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.
Lot no: 6271906
Showroom: DK, Odense

09/12/2022
18:27
EUR < 125
09/12/2022
18:27
EUR 1,047
EUR 1,342
09/12/2022
18:28
EUR < 125
Pair of brilliant earrings in 14 kt gold 1.00 ct (2)
Automatically generated translation (Google Translate):Pair of oblong brilliant HOOPS / hoops / earrings in 14 kt gold set with brilliant cut diamonds of 1.00 ct, Color: Wesselton (H), Clarity: SI-SI2, H. 19 mm, W. 16.4 mm, Weight 3.5 grams, stamped master and 585. Located in box. Appears new and...
Lot no: 6310330
Showroom: DK, Aalborg

09/12/2022
18:28
EUR 1,181
EUR 1,477
12345...453»
My search agents