Fritz Jürgensen. Fire tegninger (4)

Vurdering

3813265

Fire tegninger af Fritz Jürgensen 1818-1863. Pen hhv. blyant på papir, heraf en sign. Fritz Jürgensen. Bladmål 11 x 7 - 18 x 10,8 cm. Enkelte pletter. En uindrammet. Proveniens: Greve Knuth af Knuthenborg.

Denne auktion er en del af Lauritz.com, Herlevs temaauktion over ældre malerier.

Se alle auktionerne her